Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

Melyik Tb3 port tud 16xPCI-E sávszélt? Valahogy a lényegi infók mindig elsikkadnak.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) Kendek válasza Predatorr (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha el is olvasod, akkor PCIe 3.0 x4-es portba dugható a videokártya. Az tud 32 mínusz overhead Gbps sávszélességet (4 GB/s), a Thunderbolt 3 csati meg 40-et (5 GB/s).

<-ƘƘ->

(#3) kkf válasza Predatorr (#1) üzenetére


kkf
aktív tag

egyik sem, de korábban több cikk is látott napvilágot, melyben korábbi csúcskártyák 4xPCIe-os slotban (ami megegyezik durván egy TB3 max throughputjával) játék közben 5-8%-ra megközelítették a 16x slot-ban mért teljesítményt. talán a 980Ti-nél olvastam utoljára ilyet. gondolnám, hogy az újak esetében, és profi munkánál sem lehet ez több, mint 10-15% veszteség. ennyit megérhet még a történet. a PCIe sávok egyszerűen nem skálázódnak jól GPU-kkal.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#4) htc07 válasza Predatorr (#1) üzenetére


htc07
addikt

Egy nem gamer jellegű felhasználásnál nem annyira kritérium a x16, példának okáért a bányászok 1 csatornán dolgoznak.

Plusz ha jól emlékszek a Tb2-nél volt channel aggregation, nem tudom, a Tb3 támogat-e ilyet, de gondolom megoldás lehetne olyan elméleti problémákra, mint hogy sovány a 40 gbps.

De ha már ennyi pénzt költesz egpu házra, akkor szerintem jobban megéri kompletten építeni egy mini pc-t, és akkor talán nem okoz a laptop hűtőjének zaja halláskárosodást. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) #56573440


#56573440
törölt tag

Van pro változat rég a profiknak ;] ebből eleve hiányzik a type c kimenet, szóval az egy tb portos gépek vagy dokkolnak vagy játszanak.

(#6) Predatorr válasza kkf (#3) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát én meg ezt nem hiszem el, mert már 8 vs 16 is több volt (megfelelő igénybevétellel). Lehet persze olyan teszteket csinálni (megfelelő hardver, szoftver és beállítások kiválasztásával, hogy minimális különbség jöjjön ki, nem ma kezdtek hardvereket így eladni. :(((

Htc07: hát arra nem kell, aminek semmi értelme, ez biztos. Van egy Predatorom (beépített, lassítatlan 970M-mel +15/25% OC), max. fordulaton is elviselhető a hűtése. Kellemes süvítés. Más gyártóknál ez nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) xeon forever válasza Predatorr (#6) üzenetére


xeon forever
addikt

Konkretan a cpu-ram-vram savszelesseg csokken...Ahol ezekre lenne szukseg Ott szo*o a x4-x8...
Relative a Pcie 2.0 x16 az egyenerteku a Pcie 3.0 x8-cal...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#8) Reggie0 válasza Predatorr (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet "megfelelo igenybevetelt" krealni, hogy rosszabb legyen a helyzet, de gyakorlatilag 10% korul van az x16 vs x4 kulonbseg, nincs ertelme nagyon izgulni rajta. Meg mindig gyorsabb mint barmilyen integralt laptopos GPU, nehany ritka kiveteltol eltekintve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.