Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #63439360


#63439360
törölt tag

Üdvözlet.

Értem én, hogy 20 000 Ft az pénz, nekem is az.
De ha már ennyit költöttél a gépre, vasat újítottál, nem hagytam volna ki az alaplap (és a RAM) cseréjét.
Ugyanis az operatív memórián is sok múlik, a gép össz teljesítményére vonatkozóan.
Korszerű géped lett volna, minden porcikájában, több évre letudva a vas újítás.
Ez így fél megoldás lett (bár ez is előre lépés, kétségtelen).

U.i:
A 400 W-os táp (Chieftech GPS-400A8) kiélezett helyzetben is biztosan elég?

(#2) abridabri válasza #63439360 (#1) üzenetére


abridabri
veterán

Teszteket nezegetve ,kb 0-5% ban gyorsabb a DDR4 egy 1600 as DDR3 nal jatekokban.
Biztosan kijelentheto ,hogy nem eri meg a 20k-t az a 2-3fps , akkor inkabb 20k val dragabb VGA ami nem 2-3fpst fog hozni ;)

(#3) Sub-ZeRo válasza #63439360 (#1) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

+ egy SSD és megdobja a rendszert. Épp laptopom kapott egy vérfrissítést nem régen és dobtam bele egy 120-as ssd-t. Most kapott egy windows 10 x64-et meg egy elementary os-t. Pörög a 2 rendszer mint bádoglavór a betonon... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) #63439360 válasza abridabri (#2) üzenetére


#63439360
törölt tag

Abszolut nem értek veled egyet.
Ne a teszteket favorizáld - nem valós, komplex mutatók.
Nem véletlenül fogalmaztam így:
.."Ugyanis az operatív memórián is sok múlik, a gép össz teljesítményére vonatkozóan"..

Feltételezem, nem csak játszik ezen a gépen...

(#5) #63439360 válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


#63439360
törölt tag

Szentigaz...
Az SSD sokat dob a gépen.
De az SSD-re váltást bármikor megteheti, utólag (a piszkos anyagiak függvényében..).
Ezért nem is említettem, bár gondoltam rá.
Igazad van.

(#6) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...és fura módon valamiféle processzorlimit is közrejátszhatott, mivel szinte ugyanannyi FPS-t tudott kisajtolni magából az RX 470 az új és a régi proci esetén is...

Nem CPU limit. Ha az lenne, akkor az i5 többet teljesítene.
Inkább VGA, memória, ... okozza a teljesítmény limitet. Én egy tesztre, izmosabb modernebb tápot is kölcsön kérnék.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) abridabri válasza #63439360 (#4) üzenetére


abridabri
veterán

En meg veled nem ertek egyet ,patthelyzet.
A cikkbol nekem az latszik ,hogy jatekra hasznalja a gepet ,nem munkara.
A teszteket favorizalom ahol az fps szamlalo nem hazudik ,mivel massal mered a teljesitmenyt ?

(#8) Feruendios válasza #63439360 (#4) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Semmit se jelenet a DDR3-ról DDR4-re váltás még a legdruvább cél programoknál is maximum az órajelnyi +-t lehetne kihozni, de ennél sokkal többet számit egy Quad Channel memória vezérlő de az meg csak a Xeon-ban van.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#9) catalano


catalano
tag

Szerintem is ésszerű döntés volt meghagyni a ramokat. Gazdaságosság szempontjából mindenképp!
Jó ez a gép így!

De egy SSD mindenképp kell bele! Amíg az ember nem próbálja, nem is tudja, hogy milyen sokat dob egy rendszeren!

[ Szerkesztve ]

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#10) Kaiku


Kaiku
senior tag

Szerintem a tápegységet kb azonnal le kellene cserélni. Legfőkétten az kora miatt, illetve, hogy eléggé ki lehet hajtva.

(#11) Sanchez638


Sanchez638
addikt

"A többi alkatrész és periféria, ami nem változott:" A memória se változott nem?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#12) Kaiku


Kaiku
senior tag

Ha lista alapján ha jól gondolom akkor a gyári intel hűtőt raktad fel? Szerintem kb azt is azonnal kellene cseélni. Még ha egy olcsóbb Scythe hűtőt teszel fel, akkor is.

(#13) Polllen válasza Kaiku (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Minek? Milyen hőmérséklet értékeket láttál, ami ezt indokolná?

Amúgy haswell vagy skylake... Ha valaki 2-3 évben gondolkodik, szerintem nem éri meg a felárat. Keresztfiamnak is csak azért lesz skylake, mert 5-6 évben gondolkodom és ha nem pusztul el a lap, akkor csak plusz ram meg nagyobb cpu kell neki. Nálam meg még marad a haswell, mert egyelőre nem kell egyik új feature sem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) Mikeee89 válasza Kaiku (#10) üzenetére


Mikeee89
senior tag

A táp kb fél éves. Néhány éve volt egy teszt a ph-n. Abban volt h egy 400w-os táp egy csúcskategóriás gpu meg i7 mellé is elég.

(#15) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Itt a teszt: https://m.prohardver.hu/teszt/mire_eleg_400_watt/kulso.html

(#16) #80439296


#80439296
törölt tag

Hűtő:

A gyári hűtők MINDIG alulméretezettek; ez akkor is igaz, ha a földhöz vered magad, és lobogtatod az ebből írt doktoridat.
Nem az számít, hogy túlhevül-e a proci vele (alapjáraton, NO tuninggal biztosan nem), hanem hogy ugyanaz a terhelést 5-10°C-kal alacsonyabb hőmérsékleten megy végbe.

Táp:

Egy 300W-os, minőségi táp is elég a fejlett processzor+videokártya meghajtásához, ha a dedikált ágakon (megfelelő madzag) megfelelő, kb. +20% maximális terhelést rövid ideig (1-2 sec) eltűrő, +50% maximális peak teljesítményt leadó tápegységről van-e szó.
Persze az sem mellékes, hogy ezek mellé mennyi db HDD - vagy SSD párosul. Mert ez sem mindegy.
A régi típusú, illetve régebbi gyártású tápegységeknél a maximális fogyasztás miatt nagyobb W számmal kell számolni.
(Mert, ugye, a ráírt adat fogyasztást jelöl, NEM leadott teljesítményt. A leadott maximálist is mindig összesítve számolják - a számunkra fontos ágakat kell összevetni a számunkra fontos egységek csücsfogyasztásával.)

Szájbarágós lett? Szorri.

(#17) Polllen válasza #80439296 (#16) üzenetére


Polllen
nagyúr

És milyen hatással van egy cpu élettartamára az, hogy 50 fok helyett, a jobb hűtővel 40 fok, miközben a max megengedett hőmérséklet 70 fok?

Amúgy ha a gyári hűtő normál használat alatt az üzemi maximum alatt tudja tartani a cpu hőmérsékletet, nincs alulméretezve. Max van nála jobb, de ettől még nem lesz szar a gyári, akkor sem ha földhöz vered magad...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#18) Viktor77 válasza Polllen (#17) üzenetére


Viktor77
titán

10 év helyett (még keveset is írtam), csak 9.87 évet fog menni. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) Sanchez638 válasza Polllen (#17) üzenetére


Sanchez638
addikt

Maga a házba lévő hőmérséklet is kisebb és az alkatrészek is hűvősebbek.. Halkabb is lehet még játék közbe is..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#21) Viktor77 válasza Sanchez638 (#20) üzenetére


Viktor77
titán

Nem erről beszélünk.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) #65675776 válasza #63439360 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

A valós alkalmazásokkal végzett tesztek valós képet mutatnak. Márpedig azok mind azt mutatják, hogy dVGA mellett játékokban kb lényegtelen a memória sebessége. [link] Nincs szinte sehol sem egyértelmű előnye a gyorsabb RAM-nak. A lényeg továbbra is alapvetően az, hogy legyen belőle elég.

(#23) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Atyauristen az az fps drop a Riseban. Meleg.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#24) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Majd idővel a cpu hűtő is le lesz cserélve meg talán a ház is. Igen a gyári hűtő van a procin.

(#25) domos


domos
senior tag

Vicc hogy minden ilyen cikknél megjelennek a DDR4/Skylake/"nemjóagyárihűtő"/"kevésatáp" shillek. :U

Szerintem teljesen korrekt gép. :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#26) #60296192 válasza domos (#25) üzenetére


#60296192
törölt tag

A gyári hűtő az hangos, ezért kell egy halkabbra cserélni (de ez lehet igényesség kérdése) szerintem az az 5-8ezer Ft ennyit megér. Az SSD meg minden gépbe kötelező. Főleg játékhoz. Ki nem lehet állni azokat a játékosokat akiknél az SSD hiánya miatt egy online meccsnél 2x annyi idő alatt tölt be a pálya...
A tápot pedig elsősorban az élettartama miatt kell cserélni. Egy i5 mellé szerintem dukál egy normális BeQuiet táp, de ízlések és pofonok :) Azt meg, hogy a gép mennyit eszik pontosan ki lehet számítani. Valóban mondjuk a 600W az sok esetben overkill. De jelenleg 400-500 W között nagy átlagban az optimális teljesítmény. Ezen biztosan nem spórolnék.

(#27) #25068288


#25068288
törölt tag

"..Operációs rendszer:
- Windows 8.1 64 bites friss telepítés.."

Miért? Vettél egy DX12-es kártyát. OK.
De miért nem win 10 akkor már?

(#28) domos válasza #60296192 (#26) üzenetére


domos
senior tag

Neked lehet megér 5-8e Ft-ot hogy halkabb legyen, van akit nem zavar. Engem sem zavarna személy szerint. A SSD meg nem "kötelező". Nehogy már más mondja meg hogy mi kötelező az én saját gépembe... Jó ha van, ennyi. i5+110W TDP-s kártya mellé pedig bőven elég a 400W-os táp.

Az, hogy te mint spórolnál, a te dolgod, más meg hadd spóroljon azon amin szeretne. :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#29) Shing válasza #60296192 (#26) üzenetére


Shing
őstag

Intelek nem olyan hangosak, főleg idle-ben... Az SSD egy kultusz lett, úgyhogy abba úgysem merek belekötni. De egy mai 50GB-os játékot már úgysem teszünk rá, akkor mi értelme? Inkább akkor használjon W10-t, jobb a memória menedzsment, kevesebb a HDD használat, igazából alapból olyan gyors, hogy megvan az ember SSD nélkül. Azt meg ne mondjuk már, hogy 20 ezer+-t költünk egy ilyen gépnél SSD-re...

Egy max 250W-t fogyasztó gépbe felesleges akkora táp, ma már hatásfokban sincs sok különbség 30-100% terhelés között. Minőségre pedig miért nem elég? Mert nincs benne elég csodajapán kondi? A régi gépem folyamatos használat alatt (még egy geforce4-es) 10 évig üzemelt 300W-os Codegen táppal. Most szüleim gépében valami ISO-450PP csoda van, 10 éve bírja. Nem rég takarítottam, púpos kondit sem láttam. Én 5 évig egy 450W-os Hiprot használtam elég durván fogyasztó gépemben, semmi bajom nem volt vele, de azért kicsit hangos volt idle-ben is, ezért lecseréltem. Az SSD kultusz után már csak a csodatáp kultusz rosszabb... Mondom ezt úgy, hogy Seasonic S12II 430W van a gépemben...

(#30) Mikeee89 válasza #25068288 (#27) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Nem vagyok túl jó barátságba a windows 10-zel, egyelőre még nem rakom fel.

Táp ügyben: a chieftech azért gondolom a jobb minőségűek közé tartozik, eddig nem tapasztaltam, hogy nem bírná szuflával.

SSD majd talán később egyelőre nem fért bele a keretbe...

[ Szerkesztve ]

(#31) DeRP válasza abridabri (#2) üzenetére


DeRP
csendes tag

Hiba volt nem belefeccölni DDR4-be, és még nagyobb hiba volt pénzt adni egy több, mint 2 éves nem K-s cpu-ért.
Tudom, mert én is haswell-t vettem (4690k) skylake helyett tavaly, aztán jöttek a Digital Foundry tesztek, hogy egy 3GHz körénykére felrántott DDR4 jelent annyit cpu intenzív helyzetekben, mint egy cpu órajel emelés. Én meg fogtam a hülye fejem. :W
https://youtu.be/Er_Fuz54U0Y

(#32) domos válasza DeRP (#31) üzenetére


domos
senior tag

A 3GHz-re "felrántott", drága tuning DDR4 RAM-nak akkor van értelme, ha proci fronton már kimaxoltad a dolgot...

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#33) pet007 válasza domos (#32) üzenetére


pet007
aktív tag

Engem az erdekelne hogy i5+alaplap arabol nem jott-e volna ki egy i7 3770? Az nem erte volna meg jobban?

(#34) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Mikeee89: jó kis tesz és a gép is megfelelő, főleg ennyiből.
Többen írták az SSD-t, azzal egyetértek, a DDR4 még nem kell szerintem, a Win10 meg főleg nem kell, egy fos.

szerk.: a 16GB nagyon ajánlott, igaz, az legyen a következő fejlesztési lépcső (egy SSD-vel) :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#35) Bandita222


Bandita222
újonc

Sziasztok!
Olyan furcsa eseményben van részem amilyet még nem tapasztaltam,tehát adott egy Asus P5KPL AM SE alaplap ami ugye támogatja az Intel Core 2 duo 6750-es proszesszort,de nem hajlandó elindulni vele!
A processzor másik lapban tökéletesen működik!
Ja és az alaplapra felraktam a legfrisebb bios verziót!
Ha esetleg valaki megtudná mondani h mi lehet a probléma azt nagyon szépen megköszönném előre is!!

Bandita222

(#36) domos válasza pet007 (#33) üzenetére


domos
senior tag

jobban megérte volna, szvsz. feltéve hogy árban kijön.

Bandita222: rossz a topik tesó :W

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#37) Robert07 válasza #63439360 (#4) üzenetére


Robert07
aktív tag

Single és Dual channel DDR3 között sincs túl nagy különbség, tehát a DDR4-nek főleg akkor van értelme, ha valaki használná az integrált VGA-t, mert ott viszont sokat számít. A másik előnze pedig a fogyasztás, de az meg csak a notiknál fontos, mert annyira nem jelentős, hogy a villanyszámlán észre lehessen venni.

(#38) Polllen válasza #60296192 (#26) üzenetére


Polllen
nagyúr

5-8k-t a ház árához rakd & lesz rendes szellőzés, mindennek, nem csak a cpunak. Rögtön nem pörög fullon egyik venti sem & zajos sem lesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) dugo_ válasza Shing (#29) üzenetére


dugo_
veterán

Annak kultusz az SSD, aki még életében nem használt. Onnantól meg az első és legfontosabb alkatrész, ami köré a gépet építed.

50GB játékot miért ne lehetne SSD-re telepíteni? Fel kell mérni előtte az igényeket és aszerint kiválasztani a szükséges méretet. A 250-es modelleken már elfér annyi játék, amit az emberek 99%-a rendszeresen és párhuzamosan játszik. Teljes Steam könyvtárat meg luxus letöltve tartani.

(#40) domos válasza dugo_ (#39) üzenetére


domos
senior tag

Van akinek egy 250GB-s ssd is drága.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#41) Viktor77 válasza domos (#40) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor spórolja ki máshonnan. A mai gépek leglassabb eleme a HDD, ebből következően a legnagyobb sebességnövekedés egy SSD-vel érhető el (nem játék fps-re gondolok).

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) dugo_ válasza domos (#40) üzenetére


dugo_
veterán

Ha van pénz majomra, legyen banánra is.

[ Szerkesztve ]

(#43) Redneck


Redneck
veterán

Én is most váltottam Phenom II X4 965 OC + 750 Ti kombóról. Haswell lett, a Skylake váltás nem érte volna meg a pluszt, így lett 4460 és 1060 6GB. 1050 Ti volt a terv, de nem érte meg az aktuális árak mellett. Nem bántam meg, hasít.

Jó cikk lett, én keveset méregettem, a VGA még csak most érkezett, egyelőre csak ismerkedek vele.

256 GB-os SSD-m van. CS:GO, BF4, GTA V fent van, mellette még van hely pár kisebb játéknak.

Szerk:
A procit 42 rugóért sikerült apróról vennem, pár hónapot használták, mivel munkára kellett, vettek i7-est helyette. Nekem megfelel a gyári hűtő is. Persze van halkabb és hűvösebb, de erre már nem költöttem inkább. A házhűtésem előre rakott nagy légszállítású ventilátora hangosabb.

Szerk2:
Egyébként egy 7200 RPM-es 320-as WD HDD-m volt előtte, mindig tisztán tartott OS-szel, rendszeresen töredezettségmentesítve. Nem volt rossz azzal sem a rendszer, olyan orbitális ugrásnak nem éreztem az SSD-t. Gyorsabb Boot, néhány játék gyorsabban betölt, és a böngésző gyorsabban indul. Persze nem adnám vissza.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Tényleg nem olyan túl sok értelme van váltani egy pl i7-es haswell ddr3-as konfigról ha jól lehet húzni egy skylake i5+ddr4 es konfigra. De ha nincs pc-d akkor értelem szerűen érdemes egyből skylake konfigra állni nulláról, én is így tettem és nem bántam meg megy mint a veszedelem a ddr4 ramokban kb 500 mhz plussz van a prociban meg 1-1,2 ghz.

[ Szerkesztve ]

(#45) #55164672 válasza Polllen (#17) üzenetére


#55164672
törölt tag

Milyen hatással lenne egy cpu-ra, ha 50 fok helyett 80 fokon üzemel? Egy szorzózáras, gyári feszültségen üzemelő procit szerintem csak kalapáccsal lehet tönkretenni. 50 év múlva is menni fog...
A gyári hűtő kissé zajos, de amíg hdd zakatol a gépben, tökmindegy.

másik téma:
400W-os táp miért ne lenne ide elég? Ez a gép 200-250W-ot fogyaszt maximum.

[ Szerkesztve ]

(#46) stellaz válasza dugo_ (#39) üzenetére


stellaz
addikt

Az egymagos amd procis laptopomba ssd-t tettem és valóban nagyon durva az általános sebesség javulás, de ez nem érinti az egyéb dolgokat, pl. nem játszik le jobban videót, stb. A bátyám új, I3-as hp notijához képest is gyorsabb az enyémnek a rendszer sebessége.

Viszont a melóhelyen i3-as, szerintem hagyományis hdd-vel szerelt dell asztali gépem szintén rohadt gyors, ott szerintem alig lehetne észrevenni az ssd előnyét.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#47) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

60 fok felé nem ment nagyon a proci terhelésen, ha jó hűtő nincs is rajta, azért a paszta (artic mx4) segít rajta.

(#48) --HARDCORE-- válasza #55164672 (#45) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Elég lehet az a 400-as táp, csak meg kell nézni hogy a 12V-os ága is pontosan elég-e a CPU+VGA áramerősség felvételének kiszolgálására.

Én azt mondom ehhez az Asrock lapohoz bőven jó ez a táp, meg ez a gyári hűtő, aminek nem az a legnagyobb hátránya, hogy nem hűti le jól a húzhatatlan 4460-t, hanem hogy gyűjti a port, meghajlíthatja az alaplapot stb..
Legalábbis általában egy gyári intel hűtő ilyen tulajdonságokkal rendelkezik.
Ahol az a lényeg hogy valami éppen csak kiszolgálja a legerősebb VGA-t amit a user épp meg tud venni, oda ez bőven megfelel. Sokan vesznek Suzukit is szalonból.... Ez is egy vásárlói réteg.

Nekem nem kellett a legújabb VGA, de ilyen vacak rendszert se akartam összerakni ezért ez lett éppen belőle:
«SabertoothX58_X5675_MUGEN2_12GB1600_80GB_2TB_HD5770_CorsairTX950»
És igen, majd SSD nekem is kerül bele, talán egy 1050Ti is.. máris mennyivel igényesebben néz ki az összkép. :)

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#49) domos válasza --HARDCORE-- (#48) üzenetére


domos
senior tag

Szóval szerinted a haswell i5 vacak az x58-os csodádhoz képest? Vagy mi?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#50) ->Raizen<- válasza --HARDCORE-- (#48) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Régi szutyok x58-as rendszert manapság összerakni? Úgy hullik ki belőlük az alaplap mint másból a tetű. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.