Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Johnnyxy27 válasza Polllen (#289) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

mint írtam, 4700 forintért vettem samu 830 64 gigás darabját... hol van ez az aprópénz egy 8-16 giga váltáshoz vagy i5-i7-re váltáshoz?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#302) Johnnyxy27 válasza Depression (#290) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

720p->480p OPTIMALIZÁSNAK HíJJÁK by bagaroller:)

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#303) Johnnyxy27 válasza #63439360 (#291) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

amit te csinálsz a gépeddel, mennyi időt emészt fel, meg mennyi gondozást okoz? ó istenem, a win 95-98 korban csináltuk ezt, hidd el, mindegyikünk... no meg anno dos-on...

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#304) Johnnyxy27 válasza #63439360 (#295) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

én meg kb 50-100 SSD-t passzoltam el gépekben vagy csak magában az utolsó 5 év alatt, mégis csak egyetlen egy OCZ AGILITY 3 60 gigás adta meg magát, mert szervizes rendszernek használtam, érted napi szinten bedug, kihúz, ledob stb... volt rossz! Ja meg egy ebayes kínai 120-as volt DOA, ennyi! Másnak meg más a tapasztalata! Ha a géped kinyírja az SSD-ket akkor a tápod a ludas ;] , vagy csak a rossz karma, vonzástörvény, mert óckodsz tőlük. Mi más lehetne:)?

A szervizes tapasztalatod meg... néhány száz, a több millió eladott ssd közül...mittomén, egy százalékos hibásodási arány?

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#305) Polllen válasza Johnnyxy27 (#301) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nézd meg mire válaszoltam. Nem baj az, ha egészében nézed a beszélgetéseket és nem csak kiragadsz dolgokat. :)

Amúgy nem úgy volt, hogy el tudsz menni a téma mellett?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#306) Johnnyxy27 válasza domos (#297) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

van progi, ami win7 alatt aktiválja manuálisan a speedsteppet, nekem a pentium m csk 800MHz-en akart operálni win7 alatt:)

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#307) domos válasza Johnnyxy27 (#306) üzenetére


domos
senior tag

XP van a gépen, de szerencsére tökéletesen működik a speedstep.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#308) Johnnyxy27 válasza domos (#307) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Xp-n fain volt, sajnos a probléma hetesen jelentkezett, asszem 2 giga memó volt az utolsó egy magos 2133 MHz-e modelben GO 6800 Ultra mellet:), szinte kérte a hetest:), végül egy progi tudta manuálisan állítani a speedsteppet maxra

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#309) #63439360 válasza Johnnyxy27 (#304) üzenetére


#63439360
törölt tag

Igen igen örülök, hogy kapásból rámutatsz a probléma rejtett gyökerére.
Az IT expert, az már csak ilyen. Mélyenszántó, lényegre törő, első pillanatban felismerő, stb.

Javaslatom/kérdésem:
Nem kellene visszavenni az arcodból?
Indokolja azt bármi is?

(#310) #63439360 válasza Johnnyxy27 (#308) üzenetére


#63439360
törölt tag

Netto marhaságot írsz, és nem először.
Nem zavar?

[ Szerkesztve ]

(#311) #63439360 válasza Johnnyxy27 (#304) üzenetére


#63439360
törölt tag

.."Ha a géped kinyírja az SSD-ket akkor a tápod a ludas.."

Köszönöm szépen a diagnózist, de semmi baja a tápnak. Meg is mondtam neki...............

(#312) #63439360 válasza Johnnyxy27 (#303) üzenetére


#63439360
törölt tag

Kedves kolléga úr (nem kívánt rész törlendő).

Ez szellemi kihívás részemről, sport, ha tetszik. Bizonyos képességek, körülmények, és adott software, hardware együttállás (mint a csillagoknál) origója. (Idáig megvan?)

Telepítés után, egyszer elvégzendő beállítások. Idő, valóban....

Viszont én, erre a gépre, kb. 4 - 5 éve egy buznyákot sem költöttem, holott megy, mint a Zinger....
Érthető, kolléga úr?

(#313) Johnnyxy27 válasza #63439360 (#312) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Az én arcom a helyén van, mindenki a saját tapasztalatából merít, mint ahogy te is. Hál' istennek nem vagyok kolléga, mert hivatalosan nem kell a hobbimmal foglalkozni, viszont fű alatt mellékesben nagyon jó pénzt hoz külföldön a konyhára, csak ne becsüld le a másikat:)! Pont hogy te beszélsz hülyeségeket, mivel a technológia fejlődése ellen beszélsz marhaságokat. Neked meggyőződésed, hogy az ssd a mai napig megbízhatatlan, a motorvezérelt, mechanikus hdd meg atombiztos:)! Hogy is van ez? A hdd volt mindig is a legnagyobb fogyóeszköz egy számítógépben, vagy tévedek? Arányában a hdd-hez képest mennyi hibásodik meg normál használat mellett (rendszer és programok futtatása, NEM ADATTÁROLÁS!)?
Csak ne becsülj le senkit, látatlanba! Igenis SSD az oprendszernek kell, rengeteg időt spórolsz meg vele, mert gondozásmentes! Amiket leírtál, az folyamatos karbantartást meg időt igényel, örülök, hogy rengeteg szabadidőd van! A kihívás elfogadva! Ma pont szabadnapos vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#314) T_Stark válasza Polllen (#289) üzenetére


T_Stark
őstag

Igen, a témában jártasabb ésszel én is így állnék neki a kérdésnek, de el sem hiszed hány olyannal találkoztam már, aki inkább a maradék 15-20K-ját arra fordítja, hogy i5 helyett i7 legyen a szuper gamer gépében, jellemzően persze olyan VGA mellett, amit az i5 is vígan megdolgoztat, az SSD-ről meg kb azt sem tudja micsoda is igazából.

(#315) Ralond


Ralond
tag

Sziasztok!

Van egy GA-MA74GMT-S2 alaplapom, AMD Sempron 140 processzorral és 2Gb memóriával. Megéri ehhez a kofigurációhoz videokártyát( ezt: [link]) megvásárolni?
Alapvetően Faming Simulator 15 és hasonló kis gépigényű játékok, esetleg CS:GO menne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#316) Polllen válasza T_Stark (#314) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezen szerintem a hozzáértőbb emberek tudnak csak változtatni, objektív hozzáállással.
Aki meg nem akarja, hogy segítsenek neki, annak nem kell.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#317) , válasza Depression (#285) üzenetére


,
addikt

Megnéztem a videót, hát én csak emiatt biztosan nem vennék SSD-t. HDD-vel sem laggol nálam egyetlen játék sem. HDD-s kereteken belül nagyon gyors a HDD-m, van 16 GB RAM-om, nem igazán tudok játékok közbeni problémáról beszámolni a HDD miatt. Hogy egy játék 3 mp helyett 2 mp alatt töltődne be, az meg vicc kategória, semmi jelentősége.
Viszont én nem az SSD ellen vagyok, de nem is tartom létszükségletnek. Játékok alatt semmiképpen. Általános használatra már egyértelműen van értelme, bár semmiképpen sem létszükséglet.

(#318) , válasza Polllen (#289) üzenetére


,
addikt

Az asztali gép tőlem távolabb van, megy benne 5-10 venti, a HDD-t meg se hallom. Hogy épp dolgozik-e, csak a HDD ledből látom, mert hallani nem hallom.
A laptopot meg hurcolászom, a kezemben fogom, ölembe veszem, stb., még a leghalkabb HDD-t is hallom benne, illetve érzem is, ahogy kattog/dolgozik.

(#319) pet007 válasza Ralond (#315) üzenetére


pet007
aktív tag

Szia! Az a sempron mar nagyon nagyon keves. Ehhez venni egy legalja videokartyat igencsak penzkidobas.

(#320) Johnnyxy27 válasza Ralond (#315) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

ahhoz a procihoz az a vga mehet, a kérdés az az, hogy megéri e pénz költeni arra a konfigra...netezni tökéletes, a youtube videózni már kérdéses, ha hihetünk a passmark score-nak...

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#321) távcsőves válasza Johnnyxy27 (#320) üzenetére


távcsőves
senior tag

Az a helyzet ha teljes értékű a 2.-ik mag, amit kiprobálhat ingyen, mert a lapja alkalmas rá, és utána olvas a tuningnak (2.8ghz abszolút nem elérhetetlen), majd aprón keres egy gtx460 1gb vagy hd7770 1gb vga-t 10-12ezer ft-ért, az említett játékokkal játszhat, és a hardveres böngésző és videó gyorsítás miatt a nettezés is pipa. Ha megy a 2.-ik mag, nem kell kidobni a gépet. De a ramot bővíteni kell 4gb-ra. Viszont egy 2gb-os modul árával is csak 15 ezret költött. Mit kapsz ennyiért? Ez egy 4fös család mozilátogatása felénk...

[ Szerkesztve ]

(#322) BiP válasza , (#318) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont ezért kell SSD-t tenni a laptopba. Azt nyugodtan a hóna alá csaphatja az ember.

Ma leült egy tök idegen (mármint aki még sosem ült előtte, nem tudta, milyen gépem van, nem is beszéltem vele erről korábban, nem is szakmabeli) ember a gépem elé, és rákérdezett, hogy "SSD van benne? Érezni".

(#323) , válasza BiP (#322) üzenetére


,
addikt

Tudom, ezért hoztam szóba én is a laptopot.

(#324) kymera válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


kymera
senior tag

Szerintem is jobb befektetés lett volna egy SSD :)
Nálunk egy C2D gépbe akkora volt a sebességnövekedés hogy gyakorlatilag 5-10 évig most nem kell újabb fejlesztés.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#325) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Ha kisebb lépésekben is, de lett SSD is, egy Crucial 525 GB-os. Meg már 16 GB ram van a gépben :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.