Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) ->Raizen<- válasza Viktor77 (#99) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Erősen paranoiás az emberünk az a sok túlfesz védelem , meg mindent akksiról akar működtetni szinte. :))

(#102) Viktor77 válasza ->Raizen<- (#101) üzenetére


Viktor77
titán

G500 meg Jazz J9902 van még újonnan?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#103) Sanchez638 válasza Viktor77 (#99) üzenetére


Sanchez638
addikt

Legtöbb dolog benne pazarlás...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#104) #41133696 válasza Viktor77 (#102) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azáruk volt annyi újonnan, a J9900 2003-ban lett véve annyiért. Az APC meg 2005-ös, a G500 is pár éves. Szóval az az ár van benne, amit akkor fizettem érte. Azok az alkatrészek vannak feltüntetve, amik használatban is vannak a mai napig.

(#105) #41133696 válasza Viktor77 (#99) üzenetére


#41133696
törölt tag

4x 8 GB az még mindig 32 GB és nem 16 GB :) Pedig ez nem egy bonyolult számolás, kb általános iskola első osztályos anyag lehet, ehhez meg én gratulálok ! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#106) Viktor77 válasza #41133696 (#104) üzenetére


Viktor77
titán

Úgy kezdted: "az idén építettem gépet". Akkor a 900K az az ár, amit 2003 óta költöttél a gépre? Mert azért így mindjárt más (remélem így van).

A ramot meg simán benéztem, de te nyugodtan nevess ki, hisz veled még soha nem fordult elő ilyesmi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#107) #41133696 válasza Viktor77 (#106) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az idén építettem gépet, az nálam azt jelenti, hogy a főbb alkatrészeket idén cseréltem le.

A táblázatban számos olyan dolog van, aminél korábban sok előd volt, de nyilván csak az új neve és az ára szerepel. Ilyen például a tápegység. A Corsair 450VX pl átkerült 1,5 Km-rel odébb az anyukám gépébe, és váltotta egy moduláris szintén Corsair 550-es.

A gép tehát olyan alkatrészekből áll össze, amelyek egyik másika több mint 10 éves, ilyen a hangfalrendszer közül a JAZZ JS9902, a másik a Genius 1250B meg még egy éves sincs. Az APC Back UPS CS650 2005-ben lett vásárolva, pár éve pedig akkumulátor cserén esett át, ez sem látszik a táblázatban.
A sima túlfeszültségvédők is régiek már, legalábbis 2 kivételével.

CPU kronológia:
1997: AMD 75 MHz
1998: Cyrix 233 Alaplap: Acorp 5TX29
2001: AMD Duron 750 Aristo kezdetben később EPOX.
2003: AMD Athlon XP 2200+ Thoroughbred Alaplap: ASUS A7V8X-X LAN
2005: AMD Athlon 64 3200+ (rev. E6, BW) specifications (Venice)
2007: AMD Athlon 64 X2 4200+ (Socket 939, rev. E6) Alaplap: ASUS A8N-SLI

2010: AMD Phenom II X4 945 Alaplap ASUS M4A785D-M PRO

Ha 2003-tól nézem többet költöttem, de ismétlem a táblázatban azok a hardverelemek vannak, amiket használok itthon és kifogástalan állapotban vannak.. A másik gép az a 2007-ben korszerűsített X2. Az árakkal kapcsolatban viszont az akkor kipengetett összeg szerepel. Mást nem is írhatnék bele, mert maximum becsülethetném most mennyit érhet egy 10 éves eszköz.

(#108) Viktor77 válasza #41133696 (#107) üzenetére


Viktor77
titán

Viszont csalóka így a táblázat, mert az a gép így közel sem ér 900K-t.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#109) #41133696 válasza Viktor77 (#108) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az lesz majd a legegyszerűbb, ha a táblázatból az árakat lehagyom, és akkor nincs gond :)

(#110) pet007 válasza #41133696 (#92) üzenetére


pet007
aktív tag

Csinalhatnal egy ilyen listas minden szirszar nelkul is ami nem tartozik bele a gepbe (ertem ez alatt csak azokat az osszetevoket amik gephazon belul vannak+gephaz), es maris nem osztananak le ennyien, hogy 870ert raktal ossze egy i5ot meg 1060at.. igy is sok helyen feleslegesen tularazott a dolog, de egybol mas kepet mutatna. Talan kicsit indokolhatnal is, miery van 3 hdd, meg egy 60gb-os ssd? Nagyobb ssd meg 1hdd nem lett volna jobb? 32gb ram?

[ Szerkesztve ]

(#111) davidsone válasza #63439360 (#4) üzenetére


davidsone
addikt

1150 bőven korszerű pl. i7 4790K 16GB 1866Mhz RAM hova nem elég neked? Mert nekem bőven jó ha majd upgrade-re kerül a sor a vga lesz az első a többi marad...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#112) IGN85


IGN85
csendes tag

Jó kis írás lett, a proci és vga csere rengeteget dobott a teljesítményen :)

Nem értem a sok megmondóembert, akik a cpu hűtő és DDR4el jönnek. Nyílvánvaló, hogy adott keret állt rendelkezésre a fejlesztéshez. Ebben az esetben egyértelmű, hogy nem olyan dolgokra áldozunk, amik 1-2 fps-t dobnak a teljesítményen, vagy 5 fokkal jobban hűtik a cpu-t. Régebben itt a fórumon több konstruktív hozzászólás volt, nem pedig trollkodás. Ha komolyan gondolták, akkor meg úgy tűnik nem sokat jártak ide művelődni

(#113) #41133696 válasza pet007 (#110) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az SSD 5 éves :) 3 HDD, a 640 GB-os HDD-m 2008.07.17-én lett vásárolva.

Arra mennek a Gameplayek mielőtt feltöltésre kerülne Youtube-ra.

Egy olyan HDD, ami már kiszolgált. Nincs az a para, hogy az olyakor 40-50 GB-os MP4 fájlok írása feleslegesen terhelne egy SSD-t, de még a két új HDD-t sem.

Az SSD pedig:

Egyelőre elég, de cserélésre fog kerülni. Minimum 512 GB-osra, csak azért, hogy a legfontosabb játékok, mint Battlefield 1, COH2, elférjen, a többi marad HDD-n.

Amúgy az 1060 a magyar vásárlóknak inkább középkategória teteje, középkategóriának a 34-50K-s kártyákat szokták venni. Tudom, hogy 2008-ban 40K-s 3850 volt, és akkor 150 Ft a $ 240 meg az €, most meg emiatt szívás van...

[ Szerkesztve ]

(#114) Mikeee89 válasza IGN85 (#112) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Köszi. Hát igen, teljesen eltértek a tárgytól...

(#115) fanti


fanti
addikt

Teljesen okosan raktad össze a gépet!

Nem lett volna értelme a memória váltásnak DDR3 vs. DDR4, ebből az égvilágon SEMMIT sem profitáltál volna.

Okosan vetted a 470-et, a 480 éppen csak hogy gyorsabb, viszont jóval drágább.

Egy SSD mindenképpen jót tenne a gépnek, ez azért ne feledjük, amint lesz keret lépd meg!

Amúgy meg gratulálok a jó gépedhez, használd egészséggel! FullHD-n kompromisszum mentesen játszhatsz.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#116) pet007 válasza #41133696 (#113) üzenetére


pet007
aktív tag

Na igen de akkor miert vannak benne tablazatban? Itt senki nem beszelt arrol, hogy a teljes rendszer mennyit ert/er. Amugy nem rossz gep ez, igenyesnek is lehetne nevezni, csak nem igazan kapcsolodik a temahoz.

(#117) Mikeee89 válasza fanti (#115) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Köszi, az SSD tervben van erősen, legalább egy 250-esre pályázok :)

(#118) dogab93


dogab93
tag

Korrekt középkategóriás játékos masina ,ha marad a jelenlegi processzor fejlődés(fing reszelése) akkor előbb fogsz kártyát cserélni mint procit az tuti.Szerintem jól használtad fel a kereted később apránként fejlesztgeted ,alakítgatod azt kész .Használd egészséggel ! :)

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#119) ->Raizen<- válasza dogab93 (#118) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A ryzennel valószínűleg feljön egy időre az amd az intel nyakára, de sztem nem lesz muszáj az intelnek ezután se kapkodnia, jól mondod, reszeli a fingot továbbra is.

(#120) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

A Ryzen elég ütősnek néz ki, de addig már nem bírtam várni :) Remélem az AMD is visszatér az élvonalba és lesz árverseny. Mert az Intel egyeduralma már eléggé felemelte az árakat.

(#121) dogab93 válasza ->Raizen<- (#119) üzenetére


dogab93
tag

Igen végre lesz normális modern processzor családja az amd-nek is ,de jelentős fejlődés a közeljövőben nem lesz legalábbis olyan nem ,hogy rohanjunk a boltba új processzorért.Kaby Lake lesz a fing reszelésének az igazi megtestesítője kis rosszindulattal azt is lehetne mondani ,hogy újra csomagolt Skylake.Majd talán a Coffe már tényleges előrelépés lesz.

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#122) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Grat az íráshoz és a géphez. Köszi a tesztet, szeretem mikor a hétköznapi proci/lap párossal látok VGA-t mert így könnyebb követni, hogy milyen lenne a rendszerem az adott VGA-val.

Szerintem jól döntöttél, a nagyobb ramok hozhatnak valamit a konyhára de nem éri meg a feláruk. A Skylake-nél talán többet ér ha 2133-as helyett legalább 2666-os ram van(a Haswelnél kevesebbet számít), de ahhoz már olyan deszka is kell és a felárból kijöhet egy SSD.

(#123) Mikeee89 válasza nyakdam (#122) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Köszi. Amint lemennek a ram árak, úgy néz ki megy a jelenlegi helyére 2x8 GB 1600 MHz-es ram, meg talán később 1-2 éven belül SSD.

(#124) imikee válasza Bandita222 (#35) üzenetére


imikee
tag

Ez rossz helyre ment.... :O

...

(#125) AxBattler


AxBattler
félisten

Alapos, részletesen megírt teszt, viszont a játékok sima HD felbontáson tesztelése zárójelbe teszi a grafikus teljesítmény elemzését, mivel ma már a 1080p az alap, a viszonyítási pont.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#126) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyébként az első oldalon ez áll:

"Remélem, az i5-4460 és az RX 470 társaságában ismét bebiztosítom magam egy jó darabig és nem kell kompromisszumokat kötni a játékok részletessége terén."

Nálam a jelentősen erősebb gépen ahol 4,6 GHz-en fut a Skylake és a 3200 MHz-en a RAM, valamint egy gyárilag OC-s 1060-as 6 GB-os kártya van, néhol beesik az FPS 60 alá, még a 2013-as Tombraider esetében is. Valaki írta, hogy minek bekapcsolni csili-vili effekteket, én mindent ultrán játszok 1080p-ben. Ha az ember játszik, akkor legyen már szép a grafika annyira, amennyire a fejlesztők csak lehetővé tették.

Szóval az általad írt konfigurációnál, ahol nálam 60 alatt kukucskál valamivel, ott diafilm lenne... no offense, csak ez hozzátartozott a dologhoz.

(#127) dogab93 válasza #41133696 (#126) üzenetére


dogab93
tag

Próbáld ki az Arma 3 Apexet mindent csutkára húzva.Az 1080 sli-t és a húzott i7-et is letérdelteti .

[ Szerkesztve ]

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#128) #41133696 válasza dogab93 (#127) üzenetére


#41133696
törölt tag

MIndig van olyan játék, amelyik az aktuális csúcskonfigurációkat is kifekteti. Ennek lehet az oka pocsék optimalizálás is, de lehet, hogy tényleg olyan maximális beállítások mellett. Mellesleg ha most lenne egy olyan konfig amit nem térdeltet le, akkor mindjárt meglehetne azzal fektetni, hogy oké ez volt FHB-ben, akkor most nézzük meg 4K-ban... vagy esetleg 8K-ban :DDD

(#129) ->Raizen<- válasza #41133696 (#128) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Mafia 3 térdelteti a gtx 1080at is, szemétrevaló játékok mindig lesznek, amik gondoskodnak róla hogy sose érzed azt hogy na most aztán full elégedett vagyok a negyed/ fél millás vga karimmal.

(#130) #41133696 válasza ->Raizen<- (#129) üzenetére


#41133696
törölt tag

Állítólag az még ronda is :D

(#131) hemaka válasza #41133696 (#130) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem csak allitolag, ocsmany. :D

(#132) dogab93 válasza #41133696 (#128) üzenetére


dogab93
tag

Persze,bármilyen gépet meg lehet fektetni ha nagyon akarja az ember.Az arma az mondjuk legalább ott van a szeren és nem a semmire igényli a brutál vasat mint jó pár játék.4k-val kapcsolatban egyébként kíváncsi vagyok mikor lesznek olyan hardverek amik megfizethetőek és megfelelőek is lesznek hozzá.

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#133) Kansas válasza #41133696 (#126) üzenetére


Kansas
addikt

A procid meg a ramod épp a Tomb Raiderben nem sokat oszt/szoroz, nem valami CPU-érzékeny(vagy mondhatni nagyon GPU-limites) az a játék, cserébe fűtesz mint a kazán. Kinek a pap, kinek a papné - gondolom használod a játéknál CPU-intenzívebb dologra is a géped, és nem csak az e-falloszt fényesíted a tuninggal...

A csilli-villi effektekről meg annyit, hogy pl. a 8x SSAA nekem nem szebbé hanem éppen randábbá teszi a játékokat, kivéve a drótokat/póznákat, de a textúrákat cudarul elb*ssza, és az egyik legnagyobb GPU-hog, ami a világon van.
Az én szépérzékemnek épp elég egy 2x, max 4x adaptív MLAA. De megint, kinek a pap...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#134) #16939776


#16939776
törölt tag

Végre nem egy pénzégető setup. Ez jóval közhasznúbb mint az n+1-ik. elköltöttem-fél-misit, nézdmeg-mitvettem-belőlle "jellegű" cikk.

A koszt Ide is összefújja a szél :U

(#135) M5Norbi válasza #16939776 (#134) üzenetére


M5Norbi
őstag

Teljesen egyetértek. :R
Megértem azokat akik "félmisit" költenek rá hisz ha ez a hobbijuk és nekik ez örömet okoz én csak azt mondom hajrá!
Viszont aki kisebb pénzből fejleszt annak adhat némi támpontot hogy miből mit érdemes megvenni ami már játékra is jó lesz,de még kifizethető.
Biztos van értelme a K-s prociknak,a húzott memóriának,a drága alaplapnak,a sok tízezres vizes hűtőknek,ultrahangos medvecsapdának :D de aki nem hardcore játékos és nem forog álmatlanul éjjel ha nem megy a legtöbb játék 4K-ban fullra húzva annak egy ilyen illetve hasonló gép megfelelhet.

Mielőtt fejlesztettem elég sok cikket,tesztet elolvastam és néha úgy tűnt hogy ha "csak" i5 6600-at veszek az nem is lesz jó semmire...
Nos ezért jók ezek a kevesebb pénzből is használható gépet építő cikkek mert segíthetnek egy szélesebb felhasználórétegnek is.
Na meg a fórum akiknek azóta is hálás vagyok a segítségért.

Az építő pedig használja örömmel a gépet :))
Én pont lekéstem az RX470-est(ha jól rémlik késett is a megjelenés).

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#136) Gicz


Gicz
addikt

Én is most vagyok túl gépcserén, és csak a táp méret dologhoz : i5 6600K proci, 1,3v 4,8ghz, meg egy radeon r9 280x 1000 helyett 1100mhzen, +20% teljesitmeny korlattal, es witcher 3 minden ultra mellett fullhdban, 300-320W ot mutatott afogxasztásmérő a konnektorban. A táp egy Gigabyte odin pro 550W.

(#137) AxBattler válasza #16939776 (#134) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, ez legalább egy "életszerű" konfig, ésszerű fejlesztés.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#138) soman7


soman7
csendes tag

Sziasztok! Egy i5 3470 jó lenne mai játékokhoz is?
Rx 470-el használnám
Vagy inkább megéri inkább már foglalatot váltani? :U

(#139) soman7


soman7
csendes tag

Használtam venném

(#140) Johnnyxy27 válasza pet007 (#58) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

nézz meg mondjuk egy XIGMATEK THORN'S HAMMER NIKKEL passzív hűtőt, anno a X4 965-öt elvitte 3.8 GHz-re húzva és a hőmérséklet értékek sem voltak rosszak

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#142) Puma K válasza Mikeee89 (#30) üzenetére


Puma K
veterán

Win 8.1-gyet kapásból kihagytam volna. Inkább Win 7 vagy 10.

Ha a cikkben szereplő "rebootolt Tomb Raider" alatt a 2013-ban megjelent verzióra gondolsz, akkor arra a játékra általában a cikkekben-tesztekben Tomb Raider (2013) néven szoktak hivatkozni.

"... Rockstar Games legújabb játéka sem fog bekerülni a legoptimalizáltabb programok közé, a gond csak az, hogy a fejlesztő ugyanezt a hibát elkövette a GTA 4 és a GTA 5 esetén is."

A GTA V az elmúlt évek legjobb konzolportja külön PC-re optimalizálva. Főleg ha azt nézzük 2016-ban milyen lett a Mafia 3 azonos open world kategórián belül nézve.

A GTA IV-gyel az volt a helyzet 2008-ban, hogy akkor modern játéknak számított.

Egy élő és mozgó város, ami szabadon bejárható.
Összetett és részletes grafikusmotorra (R.A.G.E. engine) volt ellátva ami komoly fejlődés volt az San Andreas után látványvilágát illetően. Plusz fizikája (Bullet fizika) is volt, jó autó törésmodellel és minden a játékban lévő-mozgó karakter lereagálta az őt érő behatásokat a beépített Euphoria animációs motornak köszönhetően: Euphoria Tech

A mostani GTA-ban is benne vannak mivel ugyan az a R.A.G.E grafikusmotor, Bullet physics és Euphoria animációs motor meg van most is: GTA V REALISM Combat Physics Overhaul

Mindezekhez rendes számítógép kellett.
Mert míg az Xbox 360-ban 3 fizikai magos és 6 feldolgozószálas IBM proci volt 3.2Ghz-cen, addig az emberek számítógépeiben _akkoriban_ 1-2-3 magos CPU nem túl magas órajelen és 1-2GB RAM-al a gépükkel próbálkoztak futtatni a játékot.

Kellett a GTA IV-nek a 4 magos proci és a legalább 4GB RAM, hogy rendesen fusson. Lehet ez meg ha, de ha nem rendelkeztél megfelelő hardverrel és még csak meg sem vetted a játékot akkor nem okoz nagy meglepetést a végeredmény.

Az emberek nagy többsége nem rendelkezett ilyen géppel anno. Max 1-2 magos proci 1-2GB RAM volt az akkori nagy átlag az meg kevés volt.

A GTA meg mindig fejlődött: Evolution of Grand Theft Auto

A sok torrenthuszár a patch-ekről lemaradt ami jött a játékhoz.
A 1.0.4-gyes patch után látványosan jobban ment, mert optimalizáltak a játékon a készítők és feljebb lehetett venni a grafikai beállításoknál ezt-azt.

Anno E8400 + 4GB DDR2-ről direkt a GTA IV miatt váltottam komplett platformot i5 750 + 4GB DDR3-ra. Nem azonnal váltottam, de az egyedüli okom a GTA volt ami miatt cseréltem.

Miután kipörgettem a történetet, rámentem a multi részére amivel megint jó pár órát eltöltöttem. Nem tudok konkrét számot mondani, de szerintem összesen 600-700 órám lehetett a játékban offline és online egyaránt.
Akkoriban akik megfelelő hardverrel rendelkeztek azok nem panaszkodtak, és az online részével nagyon jól elvoltunk.

Az V. részhez szintén folyamatosan jönnek a frissítések, amely keretén belül a tartalombővítés mellett optimalizálják is a játékot.

Én is tapasztaltam futtatásbéli javulást az elmúlt lassan 2 évben, hogy kint van a GTA V PC-re (2015. 04. 12.)

Havernak (gépe: i5 3450, 8GB RAM, GTX670, SSD-n Win, HDD-n játékok) is volt pozitív élménye ezzel kapcsolatban: 1 éve nem játszott a játékkal. Akkoriban a csalók miatt hagyta abba akikbe bele botlot néha az ember online. Majd az elmúlt hetekben újból megnézte milyen most. Az elmúlt 1 évben megjelent minden frissítés miután települt elindította és megjegyezte, hogy az FPS mutatója több FPS-t mutat és simábban fut azonos grafikai beállítások mellett úgy hogy a hardvere és a driver-ek ugyan azok.

Az erős FPS drop-ok esetedben a GTA V-ben a nem megfelelően belőtt very high grafikai beállításoknak köszönhető amit használsz, plusz az alacsony felbontás miatt a processzor jobban terhelődik mintha nagyobb felbontást használnál.
A tesszelációt érdemes kikapcsolni vagy normal-ra tenni, a fű és víz pedig elég high-on.
A tükröződésről és az élsimításról nem is beszélve amit tesztelgetni kell egy kicsit. Aztán ha meg van egyszer a megfelelő beállítás onnantól kezdve nem kell piszkálni.
Ilyen géppel Advanced Graphics résznél meg be se kapcsolj semmit.

Nekem is volt i5 4460 és 8GB RAM-om.
Szintén a GTA miatt fejlesztettem a gépet: első körben +8GB RAM-ot kapott a gép, mert láttam, hogy 14-16órányi online után 7,9GB-ot eszik játék közben, aztán 16GB RAM-mal már megállt 10-11GB között szintén 14-16 óra játék után a RAM használat.
Majd a procit cseréltem i5 4460-ról i7 4790K-ra. A játék látványosan kisimult és a minimum FPS-em jelentősen javult, plusz az átlag FPS is stabilabb maradt még akkor is mikor egymásnak este az emberek online és 30 ember elkezdte egymás mészárolni mindenféle rendelkezésre álló eszközzel és járművel.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#143) pet007 válasza Johnnyxy27 (#140) üzenetére


pet007
aktív tag

Vannak attol joval nagyobb es jobb hutok is. Kerdes inkabb koltoi volt.

(#144) adise válasza dogab93 (#132) üzenetére


adise
őstag

Az arma pedig pont egy pocsekul optimalizalt jatek. Grafika semennyire sem indokolja a gepigenyt

[ Szerkesztve ]

(#145) GreatL válasza ->Raizen<- (#129) üzenetére


GreatL
őstag

Már nem térdelteti. Jött egy javítás ami a középszerű grafikát teljesen lebutította így száguld.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#146) #31600896 válasza adise (#93) üzenetére


#31600896
törölt tag

Pénz pazarlás...de mindenki arra veri el a lóvéját, amire akarja. :C

[ Szerkesztve ]

(#147) , válasza Kaiku (#55) üzenetére


,
addikt

Tökéletesen működik a gyári Intel hűtővel a processzor? Igen!
Akinek nem tetszik, vehet másikat, és örülhet, hogy x fok helyett x-y fokos a processzora.
Viszont működés és élettartam szempontjából egy nem K-s processzor esetén nulla jelentősége van.

(#148) sb


sb
veterán

Jó cucc lett ez. Ár/teljesítményben megállja a helyét és ami fontos, nem lett eltévesztve a cél, hogy mire kell.
Aki több, gyorsabb ramot, újabb architektúrát, stb... kér számon az ezt nem igazán látja át.

Talán a leginkább a 470 lóg ki ezen a felbontáson a konfigból (megnéztem volna egy i5+370 felállást inkább az i3+470 helyett) mégis mindenki a procin, ramon volt fennakadva.
De ez meg kb. a legkönnyebben cserélhető rész ill. később, FHD-ra jól jöhet. Ott is többet hozna mint mondjuk a semmire sem jó DDR4.

Szóval korrekt, célirányos és a fenti szempont szerint a leginkább esélyes továbblépést nézve (FHD) jövőálló konfig ez.

(#149) kekegsm válasza pet007 (#58) üzenetére


kekegsm
őstag

Zalman FX-70

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#150) #41133696 válasza #31600896 (#146) üzenetére


#41133696
törölt tag

Látom a továbbolvasás képességének hiánya forog fenn :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.