Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Polllen válasza bobalazs (#248) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyetértek vele.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#252) Depression


Depression
veterán

1155-ről 1150-re váltani szerintem rossz ötlet volt. egy i5 2k-i7 3k-es sorozattal simán elérted volna ezt olcsóbban. Ha majd én váltok, tuti nem megyek 1151 alá. Az 1150 már most halott.

Ja olvasom, rossz az alaplapod. De innen megint csak komplett váltással fogsz tudni feljebb menni.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#253) #63439360 válasza dugo_ (#250) üzenetére


#63439360
törölt tag

Érv az, valós,statisztikailag IS bizonyított érv (nem egyéni, szabadonválasztott kűr...).

Bármilyen HDD kondíciójáról, kondícióromlásáról, vannak egyértelmű adatok, előrejelzések, hibára, várható hibára utaló tünetek, - smart adatok, riasztás, stb.
Általában (az esetek 98%-ában) megelőzhető az adatvesztés időben történő beavatkozással, mentéssel, cserével, kivéve a fatális hibákat (leejtés, túlfesz., atombomba, egyebek...).

Nem így az SSD vezérlő hiba... Az kivédhetetlen...
Egyszer csak abszolút váratlanul nem bootol a gép egy indítás során az SSD-ről, előzetes tünetek nélkül.
Vagy, egy újraindítás (reboot) után adja meg magát az SSD. Nem indul, nem bootol soha többé...
Általában, tárolóként viszont továbbra is használhatóak maradnak ezek az SSD-k, tehát írhatóak, olvashatóak ; de soha többé nem bootolnak.

A kamu marketing ezt nem igen reklámozza, inkább elhallgatja...

A rendszeres mentés fontosságáról viszont igazat írsz...
A BIZTONSÁG ALFÁJA ÉS OMEGÁJA.

(#254) bobalazs válasza Depression (#252) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én is most váltottam két hete. (1155-->1150) 10+ ezerből megúsztam a cserét, amit nem tudtam volna skylakere váltással megoldani. Drágábbak a procik, a ddr4 ramok, alaplapok. 1150re még lehet rakni egy rakás alaplapot. 7.5-ért vettem a lapom vaterán, 43.5-ért a procim lectől, a ramok maradtak.
Akartam venni alaplapot, de Z-s lap felejtős volt 25+tól kezdődtek és már kitudja hány évesek, a kondik rajtuk kitudja milyen állapotban vannak, nem tudni hány évet mennek. H61 lap visszalépés lett volna de napokon keresztül nem találtam azt sem sehol :( Egyszerűen elfogytak a hirdetések.

[ Szerkesztve ]

(#255) Johnnyxy27 válasza raskolnikoff (#247) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

ne tárolj rajta adatot arra ott a hagyományos vinyó:)

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#256) mcs válasza BiP (#243) üzenetére


mcs
veterán

Amíg nincs ssd-je az embernek, nem tudja, hogy hozzá képest a lemezes vinyó rendszermeghajtónak mennyire katasztrófális. Utóbbival a sebesség kis túlzással egy tizenezres droid telefonnal vetekszik. Majdhogynem fél napot kell várni egy tartalmasabb windows update feltelepítésére is. :D
Alig várom már, hogy az ssd annyira biztonságos szintre fejlődjön, hogy meg lehessen szabadulni a lemezes vinyóktól. :)

[ Szerkesztve ]

(#257) raskolnikoff válasza Johnnyxy27 (#255) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Nem is olyan adatra gondoltam hanem amiket programok v jatekok tarolnak. Adatra ott a tobb teranyi hdd-m :K

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#258) fanti válasza #63439360 (#249) üzenetére


fanti
addikt

Nem értek egyet.

Én használok olyan SSD-t is, ami jövő tavasszal lesz hat éves! Ráadásul egy Kingston SSDNow 100-as, a síma, nem a pluszos. Igaz, hogy 50% körüli a kondíciója, és kb. 4-5 fw kijött hozzá, amiket rendre fölraktam, de a mai napig megy szépen.
Másik SSD-m egy OCZ Agility 3, ami az SSD topik szerint az előzőleg említett Kingstonnal együtt a NEM AJÁNLOTT kategória, igaz ez csak 4 éves, de szépen üzemel.
Azután van Kingston SVP200-as, hibátlan, bő három éves, van Samsung 850 és 750 EVO is, és ADATA SP-920 is a notiban.

Soha semmiféle problémám nem volt egyikkel sem, mindegyiken a legfrissebb fw van fönt, szépen dolgoznak egy Z77-es lapban az ADATA-t kivéve, ami notiban üzemel.

Vigyázok rájuk, nem tempelek, nem virtuálmemóriázok, nem böngészőkesselek, nem töredezettségmentesítek, nem torrentezek SSD-re, csak rendszert futtatok és programokat, úgyhogy zömében csak olvasás megy, kevés írással, mondjuk évente 3 TB-ot írok SSD-n ként.

Szerintem nagyon fontos szerepük van az SSD meghajtóknak, a mai átlag gépeken iszonyat nagyot lök sebességben egy olcsó alap SSD egy gyors HDD-hez képest is.
Menteni? Azt mindig kell. SSD-röl és HDD-röl egyaránt KÖTELEZŐ a dupla példányos mentés a pótolhatatlan dolgainkról.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#259) #63439360 válasza fanti (#258) üzenetére


#63439360
törölt tag

A kora nem számít egy SSD-nek (kivétel - a 24/24 h folyamatos üzem esete). Semmit nem jellemez, legfeljebb annyit mond, hogy régi...
(Van kb. 12 éves pendrive-om, de jó ha ebből 10 órát dolgozott)
Az üzemóra, és az indítások száma sokkal egzaktabb egy SSD (vagy HDD) jellemzők egy tároló esetében.

Pl.: 17 611 hours üzemóra jelen pillanatban a Hitachi HDD-m eddigi ciklusa (indítások számát nem tudom, de nem is érdekel,,).
Hogy ez 3 évre, vagy 10 évre oszlik el, az nem számít semmit.
Ezek a mutatók jellemeznék egzakt módon egy (bármilyen, bármelyik) tároló élettartamát.
Az indítások (újraindítások) száma különösen jellemző, kritikus adat (áramtüskék kezelése, eliminálása).

Lentebb írod: .."Vigyázok rájuk............".
(Egy HDD-re nem kell vigyázni - használni kell, kompromisszumok nélkül, minimális odafigyeléssel)
Szinte el lehet felejteni, hogy a PC-ben van egy/több.

De újra leírom, nem fikázom az SSD-ket:
Az SSD nagy találmány, mérföldkő... Majd talán, további fejlesztések után, maradéktalanul képes lesz kiváltani (kompromisszumok nélkül) a HDD-t. És az ár/kapacitás viszony sem lesz iszony.......
Viszont a fejlesztési iránya nem tetszik.
A mindenek feletti SSD sebesség hajhászás privilégiuma furcsa jelenségeket hoz: A leggyorsabb konzum SSD-ket már javasolt hűteni (hűtik is újabban..).
Szerintem, ez mellékvágány.
Jó az SSD, de sokkal jobb is lehetne (lesz is?).
(Csak az a fránya önköltség/nyereség aránya ne hajszolná mellékvágányokra a gyártókat...)
Örülök, hogy te maradéktalanul elégedett vagy a saját SSD - iddel.

[ Szerkesztve ]

(#260) vhw válasza Depression (#252) üzenetére


vhw
addikt

Most jobb lett volna, ha marad az 1155 - mert olcsóbb feljebb lépni?

De az 1150 már halott, és -> nem jó?

Mire odaér ezzel, hogy feljebb lép, akkor a Haswell lesz olyan helyzetben (áron), mint most az Ivy. (És az 1151 lesz "halott".)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#261) fanti válasza #63439360 (#259) üzenetére


fanti
addikt

"Viszont a fejlesztési iránya nem tetszik.
A mindenek feletti SSD sebesség hajhászás privilégiuma furcsa jelenségeket hoz: A leggyorsabb konzum SSD-ket már javasolt hűteni (hűtik is újabban..).
Szerintem, ez mellékvágány.
"

Na látod, ezzel aztán maximálisan egyet kell értenem!
Csakugyan ez a sebesség mindenek felett elmélet igen károsan hat az SSD fejlesztésre. Csak a sebesség, a mindenható sebesség.....őrült tempó, de a stabilitás és az adatbiztonság már másodlagos, vagy éppen sokadlagos szemponttá avanzsál.
Ez még egyszer vissza fog köszönni, igen keservesen.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#262) domos


domos
senior tag

Uram isten, veszedelmes nagy baromságok szabadultak el ebben a topikban. ;]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#263) Johnnyxy27 válasza fanti (#261) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Baromság, a top SSDken hűtőborda van, mint a ramokon, jól szellőző házban hol melegszik túl, hol hibázik?
Hol veszít adatot?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#264) Johnnyxy27 válasza domos (#262) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Majd ha már nem lesz mechanikus HDD, akkor is a RAPCI lesz nekik az isten:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#265) fanti válasza Johnnyxy27 (#263) üzenetére


fanti
addikt

Olvasd el, pont hogy az SSD-k mellett állok ki.

Én inkább az M2-es csatlakozású hipergyors meghajtókra írtam ezt az előbbit. Azoknál törekednek az iszonyat nagy átvitelre, csak tudnám minek....? És igenis fémlapos hűtést eszkábálgatnak már rá egyes alaplapgyártók.

kb. olyan nagy szükség van otthon egy ilyen túlhajszolt M2-es csodára, mint egy GTX1080 SLI-re......

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#266) Johnnyxy27 válasza fanti (#265) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

hát 4K-n próbálj meg mindent maxon single 1080-al azt rájössz:)

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#267) domos válasza fanti (#265) üzenetére


domos
senior tag

Azoknál törekednek az iszonyat nagy átvitelre, csak tudnám minek....?

Azért, mert van ahol még ez is kevés. Csak azért mert neked otthonra szüttyögni jó a sima SSD, lehet hogy másnak a PCIe SSD is szűk keresztmetszet.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#268) fanti válasza Johnnyxy27 (#266) üzenetére


fanti
addikt

Hát ebben igazad van, de akkor már egymillió fölött járunk gép és 4k-s monitor vonzatában.
Van ilyen anyagi hátterű gamer, de nem ez az általános.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#269) fanti válasza domos (#267) üzenetére


fanti
addikt

Óhhhh igen, de sajnálom azt, akinek kevés a PCIe SSD.....ez is egy hétköznapi példa.
Valószínű, hogy ezen embereknek a 32 magos Xeon is kevés lesz.

Te bizonyára annyira nagyon komoly munkát végzel a gépeden otthon, aminek a kiszolgálásához egy hétköznapi SATA3-as SSD nagyon kevés lenne, de még egy M2 is akadozna, és számodra szűk keresztmetszetet jelentene, de nekem, programozónak, jó otthonra "szüttyögni" egy akármilyen is.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#270) domos válasza fanti (#269) üzenetére


domos
senior tag

1. Nem kell személyeskedni, az én itthoni gépem teljes mértékben a hobbim tárgya, és a kényelmemet szolgálja, semmi munkát nem végzek rajta. Munkaidőben dolgozom, munkahelyi gépen.
2. Komolyan ennyire nehéz elhinni, hogy vannak akiknek szüksége van PCIe SSD-re? Számít ez egyáltalán neked?
3. Ha az otthoni gépedről van szó, akkor mit számít a munkád/foglalkozásod?

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#271) fanti válasza domos (#270) üzenetére


fanti
addikt

1. bocs
2. nehéz, mert csak extrém speciális esetben válhat szükségessé az az irgalmatlan sebesség, és nem is nagyon tudok példát hozni otthoni felhasználásra, olyat ahol pl. 3GB/s-os írás/olvasás kellene
3. távmunkában programozok, ezért számít az otthoni gépem

Félreértés ne essék, én a notival együtt most 5 db SSD-t használok nagy elégedettséggel, és aláírom azt, hogy egy mai átlagos új számítógépet teljesen megbuktat az, ha kihagyjuk belőle az SSD-t, szerintem is ez már kötelező és az ára sem vészes (egy normális 250GB-os SSD 25k).
Én csak azzal a tendenciával nem tudok megbékülni, hogy az M2-es SSD-k bejöttek a képbe, iszonyúan fűtenek, és az általuk nyújtott sávszélesség csak speciális esetekben használható ki, amúgy meg csak puszta bencsmarktündöklés, semmi több.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#272) , válasza fanti (#271) üzenetére


,
addikt

Már miért lenne kötelező egy SSD?
Miért buktatna meg egy PC-t csak azért, mert nincs benne?
Egy kicsit átestetek szerintem is a ló túlsó oldalára, ha ilyen kijelentéseket tesztek.

Részemről ez a helyzet:
Használtam-e már SSD-t? Igen. Jó volt? Jó. Tudok nélküle élni? Simán. Kevesebb fps-t kapok a játékok alatt SSD nélkül? Nem. Akadályoz bármiben is a HDD sebessége, amire használom a gépet? Nem. Akkor minek???

(#273) Depression válasza , (#272) üzenetére


Depression
veterán

Egy ssd-től megtáltosodik a gép? Igen. Sokba kerül? Nem Használt 60-80gigás 6-8k. Ajánlanék bárkinek is gépet ssd nélkül? Nem.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#274) fanti válasza , (#272) üzenetére


fanti
addikt

Hát nézd, egy mai átlag gép, i3, 8GB, stb. már miért ne tennék SSD-t? Igen, nagyon fontos!

Pláne, hogy már használtban 10-ért megvan egy 120GB-os garis darab, akkor meg miért hagynám ki?
Nem százezrekről van szó, mint pl. egy komoly VGA esetében.

Nem kötelező az SSD, igen, de gépet venni sem az. Csak ésszerű venni egy SSD-t, ha már 100k-s gépet veszünk. Pláne ha drágábbat.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#275) Polllen válasza Depression (#273) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amikor olyat vásárolunk, amire nincs szükségünk, az pénz kidobás? Igen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#276) Johnnyxy27 válasza fanti (#271) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

hallod az m.2 nvme ssd-k se melegednek normál szituban bordával meg jó légkeverős házakban, ne higyj el mindent amit olvasol , mert a környezet nagyon sokat számít! Ne vegyünk gyors tuningmemót, mert melegszik a fesz emeléstől:)! Minek az itthonra? Mert neked nem kell, attól még had legyen már m.2 hyperx predator a gépemben, mert olyan gyors a gépem tőle, mint egy jól optimalizált iphone, ha tudod az milyen!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#277) Johnnyxy27 válasza Depression (#273) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

most vettem ebayen 3 darab Samu 830 64 gigás sata3 ssd-t 4700 forintért darabját postával...
Az ilyenből be kell tárazni, főleg mert most feljebb mentek az árak...

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#278) Johnnyxy27 válasza Polllen (#275) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

neked is van ssd a gépedben...felesleges?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#279) Polllen válasza Johnnyxy27 (#278) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem, itt leírtam, miért tartom hasznosnak, éppen neked válaszként.
A notimban feleslegesnek érzem, nincs is benne.

Scorp2011 viszont leírta, hogy neki felesleges, majd az volt a válasz, hogy nem drága, csak 10k. Nem releváns.

Mindig azon lovagoltok, hogy az SSD kell és nem tudtok elmenni szó nélkül amellett, hogy valakinek egyáltalán nem kell vagy a lista végén van, nem az elején.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#280) Johnnyxy27 válasza Polllen (#279) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Fontos aspektus a gépben, ajánlott, nem kötelező, el tudok menni mellette igazából.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#281) T_Stark


T_Stark
őstag

Az SSD pont az a hardver, amivel olcsón, érezhető gyorsulást érhetünk el.
Jelenleg szerintem egy átlagos otthoni gépbe több értelme van, mint mondjuk 8-ról 16 GB-ra bővíteni a RAM-ot, vagy i5 helyett i7-et venni.

[ Szerkesztve ]

(#282) , válasza T_Stark (#281) üzenetére


,
addikt

Miért is?
A 8 -> 16 GB RAM játékok esetén egyértelmű javulást hoz.
Az i5 -> i7 úgyszintén.
Az SSD viszont nem.

Persze ha nem csak a játékok alatti teljesítményről van szó, akkor úgy valóban van értelme az SSD-nek, hiszen a lemezműveleteket jelentős mértékben felgyorsítja.

(#283) T_Stark válasza , (#282) üzenetére


T_Stark
őstag

Sehol nem írtam játékot. Egyébként ahhoz hogy egy i5-ről i7-re váltást megérezz játékok alatt, már igencsak a felső kategóriában kell lennie a gépnek. A legtöbb PC-ben előbb fogy el a VGA, mint egy i5 vagy a 8GB RAM.

Egy SSD viszont minden gépben érezhető javulást okoz, sőt, nekem már egyenesen idegesítő egy HDD-s gép szüttyögését kivárni, SSD után.

[ Szerkesztve ]

(#284) , válasza T_Stark (#283) üzenetére


,
addikt

Azért is írtam oda, hogy játékok alatt. Netezéshez, filmnézéshez nyilván nem szükséges sem i7, sem 16 GB RAM, de játékok esetében a 16 GB RAM lassan már elvárás lesz, és akár egy i5 is kifogyhat az erejéből manapság. A legtöbb esetben persze VGA limit van, ahogy írtad.

i5-2400 -> i7-2600, illetve i5-4460 -> i7-4770 váltás esetében egyértelműen érezhető a teljesítménybeli különbség játékok alatt, még csak méricskélnem sem kellett hozzá. (Persze azért megtettem, az i7-2600 elverte természetesen a 2 generációval újabb i5-öst is.)

RAM-ból meg már a 2014-es COD Advanced Warfare is megevett nálam 12 GB-ot, de pl. a sokak által kedvelt GTA 5 sem elégszik meg 8 GB RAM-mal, 9-9,5 GB körül fogyaszt nálam.

Laptop esetében inkább tartanám kulcsfontosságúnak az SSD-t, mert ott legtöbbször csak 5400 rpm-es HDD van, ami lassú, hangos, melegszik, sérülékeny, és többet is fogyaszt, mint egy SSD, de nekem az asztali gépben lévő 7200 rpm-es 64 MB cache-sel rendelkező HDD bőven kielégíti az igényeimet, gyors, halk, és nagy. (2 db 3 TB-os)

(#285) Depression válasza , (#284) üzenetére


Depression
veterán

játékok alatt, ahol tényleg a legkisebb a haszna.
Még az ssd előtt az autosave ill. folyamatos pályatöltés, amikor nincs loading screen (pl oblivion alatt) elkezdett laggolni a gépem a hdd miatt.
De sokkal fontosabb, hogy pl. egy böngésző megnyitása azonnal történik.
6 éves ph! teszt: "Az erős konfiguráció (4+ mag) nagyon jól láthatóan rengeteget profitál az SSD jelenlétéből (fogalmazhatnánk úgy is, hogy a merevlemezek irtózatosan visszafogják). Egy négymagos konfiguráció egy merevlemez mellett "érzésre" könnyen lassúnak tűnhet, holott nem a CPU-val, hanem a winchesterrel van a gond. Egy erős gépbe véleményünk szerint szinte kötelező SSD-t venni, anélkül ugyanis nem beszélhetünk csúcs gépről, csak egy kényszerből visszafogott, éheztetett "versenylóról"." Akkor még horror áron voltak az ssd-k.

Nem is értem, hogy miért agálhat még bárki egy úgymond filléres alkatrész ellen, amit ráadásul bármikor lehet utólag pótolni, és nem olyan, mint az alaplap, proci, memória trió, ami nélkül nem indul a gép.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#286) pet007


pet007
aktív tag

Szerintem megint lenyegesen eltertunk a lenyegtol. Haldokolt alaplapja, es ahelyett, hogy vett volna masik 1155os alaplapot, lepett egy generaciot. Ketto kozti kulonbseget irta le. (En se szivesen hasznalnek gepet ssd nelkul, de csak mert mar hozzaszoktam hogy van.) Amugy aki nagyon erolteti ssd-t, tessek irni egy cikket, meg lehet mutatni min es mennyit segit. Hsz-ek alapjan lenne ra igeny. (Ugyanigy cpu hutorol is lehetne.) :R

(#287) #63439360


#63439360
törölt tag

Szegény, szegény kereskedelmi marketing által hülyített áldozatok...
Már észre sem veszitek, hogy a marketing sugallta szövegkiemeléseket szajkózzátok? Aminek ugyan a fele sem igaz, de legalább jól hangzik - ezt kidomborítják, a negatívumokat elhallgatják?
Mókuskerék effektus? Vedd, vedd, vedd?
Két - három éves mobiltelefon, PC, snassz, kevés? NASA bedolgozók vagytok?
Rátok épül az egész Black Friday kidomborította hisztéria (tagadhatatlan, hogy nem éppen elmebajnokok, kivetkőzve emberi mivoltukból oltárhoz (pénztárgép) járulnak "nélkülözhetetlen, hű de jól jártam bevásárlás"...
- Soha véget nem érő, egyirányú futkározás a mókuskerékben. Homo sapiens módosulás?

Az a gyanúm, hogy nem tudtok tisztességesen, maximálisan belőni egy (gyengébb) gépet. Ez itt a baj, a tudáshiány.
Pótcselekvéssel pótoljátok. És, még meg is ideológizáljátok. Ez vicces (és legalább ennyire szomorú).

(#288) domos válasza fanti (#271) üzenetére


domos
senior tag

M2-es SSD-k bejöttek a képbe, iszonyúan fűtenek, és az általuk nyújtott sávszélesség csak speciális esetekben használható ki

Én is azt hittem hogy melegedni fog, de 35C fölé még nem ment. A sávszélességet meg minden kihasználja, gyorsabban indulnak pl. a programok. Van akinek ez fontos, személy szerint nekem is. Ezen kívül bárhol jól jön ahol nagyméretű fájlokkal kell dolgozni: adatbázisok, videószerkesztés, stb.

bagaroller: Én tisztában vagyok vele, hogy semmi szükségem egy olyan gépre, mint amim van. De ez a hobbim, más meg elissza/cigizi a pénzét. Ezt a "belőni gyengébb gépet" marhaságot meg hagyjuk már, minden ilyen embert aki ezzel jött, megkérdeztem hogy na akkor mégis hogy kell "belőni" a gépet, aztán csak a nagy csend volt a válasz. Szóval itt a lehetőség, mutasd meg hogy Te tudsz, magyarázd el nekem kérlek ezt a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#289) Polllen válasza T_Stark (#281) üzenetére


Polllen
nagyúr

Jellemzően, aki SSD-t venne, mert még nincs neki, de érdekli, az nem i5-ről vált helyette i7-re vagy 8 GB-ról 16 GB-ra.

Inkább azon vacillál, hogy a pentium helyett i3 vagy 4 helyett 8 GB. Mert hogy ez budget gamingnél szokott kérdés lenni. Aki i7-re sem sajnálja a pénzt, ssd-re sem fogja.

Depression

Nem nagyon láttam, hogy bárki is ágálna az SSD ellen. Az ellen ágálunk, hogy must have és amellett, hogy ráér a lista végére tenni. Hatalmas különbség. :U

Scorp2011

2,5"-s hdd hangos, de a 7200-s 3,5-s meg nem? :F

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#290) Depression válasza #63439360 (#287) üzenetére


Depression
veterán

Azért kíváncsi lennék, hogy te milyen gépet optimalizáltál magadnak otthon.
De ha ilyen nagy a tudásod, szívesen megfizetnélek érte. Van a környezetemben 2 olyan gép is, amire azt kellett, hogy mondjam, ideje váltani.
De van az a gyanúm, hogy te az igényeket vinnéd lejjebb( youtube hd helyett legyen elég a 480p, illetve minek 2 facebook jàték egyszerre), semmint a gép tudását fel.
A személyeskedést meg jobb lenne, ha kerülnéd.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#291) #63439360 válasza domos (#288) üzenetére


#63439360
törölt tag

..."Ezt a "belőni gyengébb gépet" marhaságot meg hagyjuk már..."

Te, valóban hagyd.
Egyébként, két új topik kevés lenne, ha minden változtatást le akarnék írni. Ez a topik nem erről szól (már így is erősen OFF.)
Súrolva a teljességet:
Néhány 1000 (EZER) registry kulcs szerkesztés (vagy törlés - vagy új registry kulcs), egyéni igényeim és software/hardware optimalizálás jegyében.

Egy példa:

Semmilyen hibát nem tűrök/viselek el egyetlen gépemen sem, semmilyen körülmények között.
HIBÁTLAN, OPTIMALIZÁLT működés...
A Windows 7 Professional erőteljes, ésszerű lefogyasztása - tőkesúly (kiel, balansz, holt súly, meddő súly, stb.) a vitorlás alá való, nem az OP.redszerbe. Karcsúsítani kell, ésszerűen, egészen a hibátlan működés határáig.

A 60 GB-os OS. partíció így néz ki:

Automatikus programindulások száma csak a szükségesre redukálva.
Windows szolgáltatások belövése..
Szakszerű karbantartás (önmaga ez a téma megérne egy külön misét - elképesztő tévhitek, marhaságok forognak kézen-közön).
Portable változatok favorizálása mindenek előtt, ha lehet.
Több gépem is van, a PII utáni első P 4 - "kedvenc" állatorvosi lovam vázlatosan:
Kb. 11 - 12 éves gép
CPU: 2,8 GHz; 1 mag.
RAM: 2 GB. DDR I (nem II, nem III.)
HDD: Hitachi sima SATA (SATA, nem SATA II - III)
Alaplap: valami ASUS...
VGA: ATI RAdeon HD 4600 Series.
ODD: egy jobb Plextor.
Táp: Chieftec - 350 W.

Napi 16 - 18 - 20 órákat megy, rendszeresen. Minden munkára (a teljes spektrumra gondolj) icipici türelemmel kompromisszummal, éppen elég.
Mobil Internet.
Játszani is szoktam a gépen:
Carbon Race, Most Wanted Race, Honda Civic, V8 Supercars, és Netes játékok..

Így kell nekikészülni egy játéknak - nem mint Tóth az anyjának:

Cpu - nullán...
(Majd te megmondod a hogyant, te vagy a szakember - én nem fogom).

Ez az ócskavas 35 sec alatt minden aut. indítású programot/folyamatot tokkal vonóval betölt, háttér folyamatok már lefutottak - abszolut munkakész:

Ez csak érintőleges karcolás - sok hely, és sok idő kellene egy teljeskörű leíráshoz...
Ne strapálj már a tudatlanságoddal, kérlek.
Egy éves, villámgyors gépem is van (utólag - meglettem volna néküle).

(#292) #63439360 válasza Depression (#290) üzenetére


#63439360
törölt tag

A kezdetektől fogva kialakult gyakorlatom, hogy letöltöm a kivánt videót, filmet (jó a letöltési sebesség), és Full HD-ben nézem meg.
Ha tetszik, akkor úgyis marad - és már le van töltve a gépemre.

(#293) zzola


zzola
félisten

Lassan 2017-et írunk és váltás "korszerű s1150-re"? Mi benne a korszerű? Szerintem hiba volt nem s1151-re váltani...

(#294) BiP válasza #63439360 (#287) üzenetére


BiP
nagyúr

Na, szerintem ahogy a marketingbullshitre, úgy a demagóg ősembermantrára sincs szükség. Ugorjunk.
Senki nem beszélt itt marketingdumáról rajtad kívül.
Aki itt az SSD-t favorizálja, használat alapján teszi, nem a marketing bekajálása miatt.

(#295) #63439360 válasza BiP (#294) üzenetére


#63439360
törölt tag

Igen, igazad lehet...
Ez a szakszerű megközelítés.
(A saját gépeimben már négy SSD-t fogyasztottam el, és néhány (100) garanciálisan visszahozott SSD-vel nyüglődtem).
De ne zavarjon...

[ Szerkesztve ]

(#296) BiP válasza #63439360 (#295) üzenetére


BiP
nagyúr

Én elhiszem, hogy neked nem jött be az SSD, és sok hibás darabbal találkoztál. (én speciel magánemberként kb. 12/0 aránynál tartok, ismerősi körömben is szerencsések vannak, akinek tudom, hogy SSD-je van, nem panaszkodtak még sem a tempóra, sem meghibásodásra.)
Csak a stílus nem tetszik, hogy aki nem futott rá ilyen hibákra, és tetszik neki az SSD koncepciója, és be is jött neki a gyakorlatban, azt egyből marketingmajmoló, fogyasztói társadalom által megvezetett majmoknak titulálod. Ezen lépjünk túl, felnőtt emberek vagyunk.
És azzal a hozzáállással is szimpatizálok, hogy akinek van ideje, képessége, tudása, türelme, az megelégedhet egy jól optimalizált, régebbi géppel. Ez szimpatikus. (kis szakértelemmel tényleg használhatóvá lehet varázsolni egy régebbi, szar windows-zal megterhelt gépet)
De megbélyegezni azt, aki erre nem fordít időt/energiát, és inkább vesz olyat, ami jobban kielégíti az igényeit, na, az nem kóser.

[ Szerkesztve ]

(#297) domos válasza #63439360 (#291) üzenetére


domos
senior tag

És esetleg nincs kedved erről cikket írni? Engem komolyan érdekelne, van egy Pentium M procis laptopom 512MB RAM-mal, szívesen kihoznám belőle a maximumot.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#298) #63439360 válasza BiP (#296) üzenetére


#63439360
törölt tag

Nem majmoztam le senkit : a szajkó egy madár - azt, írtam valóban.

És azt is írtam, hogy ....
" De újra leírom, nem fikázom az SSD-ket:
Az SSD nagy találmány, mérföldkő... Majd talán, további fejlesztések után, maradéktalanul képes lesz kiváltani (kompromisszumok nélkül) a HDD-t......"

..."Jó az SSD, de sokkal jobb is lehetne (lesz is?)...." Ezt is írtam.

Tartom is a véleményem.
Tudod, mindig azzal van probléma, amiről meg se nyikkan a demo, a hivatalos ajánló, a leírás, a gépkönyv.
De ez nem új dolog, így van ez majd mindennel.
Bízom benne, hogy belátható időn belül, nagyságrendileg fog fejlődni az SSD technológia.
Majd akkor leváltja gyakorlatilag a HDD-k tömegét.

(#299) #63439360 válasza domos (#297) üzenetére


#63439360
törölt tag

Rengeteg idő kellene hozzá.

Először is, össze kellene szedni, valahogy rendszerezni a változtatásokat.
Csuklóból csinálom telepítés után, soha nem jutott eszembe, hogy összeírjam, dokumentáljam.
Na meg, nem havonta telepítek, felejtek is.
Csak a registry változtatások összeszedése betyár egy munka lenne.
Nem tudom....

(#300) BiP válasza #63439360 (#298) üzenetére


BiP
nagyúr

Majd egyszer, talán.
De a jelenben szerintem nem is ez a cél, hogy leváltsuk a HDD-ket, hanem a kettő kombinálásával egy optimális kihasználást valósítsunk meg. SSD a rendszerre és a gyors lemezműveleteket (főleg olvasás) igénylő folyamatokra, HDD meg tárolásra.
Szerintem ez ma megvalósítható megfizethető kereteken belül. Így lehet gyorsítani a gép általános sebességén, (kiiktatni a mai legnagyobb bottleneck-et, a lassú HDD-t), és otthoni felhasználás esetében szerintem egy mai SSD még mindig a kellően biztonságosan használható szinten belül van.

És szerintem itt a fórumban a többség ezért mondja, hogy ma (MA) egy SSD erősen ajánlott kategória, mert a rendszerHDD-t lecserélve egy tároló HDD mellé csapva rendszernek bőven gyorsítható a gép sebessége, reakcióideje. Lassú gépbe azért, mert egyszerűen gyorsul tőle a rendszer, (és akkor kiderül,hogy nem is annyira szar proci az a core2, i3, i5, csak a vinyó fogta vissza)
gyors gépbe meg azért, mert nem fogja vissza a HDD a sok tekeréssel.
Nem feltétlenül a vinyó helyett, szerintem inkább mellé.

Én anno i5-2500k mellé vettem meg az első SSD-met, a legjobb döntés volt. Többet gyorsult tőle a gép, mint a Core2Quadról való proci/platformváltás összességében.
És bármennyire is sebességhajhászás, egy m.2 ssd sebességtöbbletét is meg lehet érezni a SATA3 után.
(Igaz, erre már nincs racionális indok, de hát a hobbi már csak ilyen :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.