Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

> A Kioxia a készülő fejlesztést elsőként majd a szerverpiacon veti be.

az idén érkező Intel Z690 Alder Lake-S alaplap
még mindig csak Gen4-es M.2 -ad ..

úgyhogy a consumer piacon még várni kell egy picit ..

Mottó: "A verseny jó!"

(#2) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

A 14 GB/s mellett lassan nem tűnik olyan gyorsnak a PS5 ultragyors next-gen SSD-je. Az csak 5,5 GB/s. De így már tudjuk, hogy miben fog fejlődni a PS6. :D

<-ƘƘ->

(#3) Fecogame


Fecogame
veterán

Read Latency 77% hogy jött ki? :DDD

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) tibaimp válasza Fecogame (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fecogame: Azt én is néztem, az ott fura szerintem is.

S_x96x_S: csak a VGA-nak lesz 16x PCIex 5?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) #72042496 válasza Fecogame (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

90x0,77, a pontatlanság pedig valószínű valahogy a kerekítésekből fakad.

(#6) Griff55 válasza Kendek (#2) üzenetére


Griff55
senior tag

Jah... De egyelőre a ps5-be való gen 4-es ssd-k is kikúrt drágák. Már amelyik ugye megfelel a Sony előírásainak

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#8) ilor14 válasza Fecogame (#3) üzenetére


ilor14
tag

Azért, mert trollok, ott nem azt írják, hogy +77%, hanem azt, hogy 77%-a a korábbi értéknek, mint ahogy a tőle jobbra lévő értéknél is azt írják, hogy az 50%-a a korábbi értéknek. :B

(#9) S_x96x_S válasza tibaimp (#4) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>> Alder-Lake-S - Z690 csak Gen4-es M.2 -ad ..
> S_x96x_S: csak a VGA-nak lesz 16x PCIex 5?

csak az x16 -osoknak lesz ..

de átalakítóval ( x16/x8 --> m.2 ) talán megy majd ez is.
de alapból az m.2 nem tudja csak a Gen4-et.

https://videocardz.com/newz/intel-z690-chipset-for-alder-lake-cpus-detailed-supports-ddr4-ddr5-memory-and-gear4-mode

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#10) eldiablo válasza Kendek (#2) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem az 5.5GB/s a bővítő SSD-nek volt megadva, nem a belsőnek. [kép]
:U

PCIE5.0 Raphics or INTEL SSD. :DDD
Köszi Intel... pont olyan f*sza lesz mint a VROC ami összesen 3 SSD típust támogat?

[ Szerkesztve ]

(#11) Kendek válasza eldiablo (#10) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az 5,5 GB/s az a belső, forrasztott SSD-nek a max olvasási sebessége. Ezért ajánlott az M.2 esetén is a minimum ugyanennyi, mert erre a sebességre tesztelik a játékokat. Hogy ettől többet is tudhatnak, az nem probléma.

<-ƘƘ->

(#12) tibaimp válasza S_x96x_S (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) DraXoN válasza S_x96x_S (#9) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm... ez akkor egy nagyon "gyorsan tegyük bele" PCIE5, ami nem is mindenhova terjed ki, eleve a CPU és chipset között is csak PCIE4 kapcsolat lesz, pedig ott is jól jönne a gyorsabb (kisebb időzítésű) kapcsolat.
De eddig nem is figyeltem eddig, de intel CPU-kból USB és sata port közvetlenül nem is jön? Minden csak a chipsetből?
Bár mondjuk AMD-nél is kb. minek, csak kevés alaplapon használják ezt ki (ha kihasználják akkor meg jön a tili-toli, hogy milyen funkció kell ... pl. B450 tomahawk-on, ha M2 foglalatot használom akkor nem 6 Sata port van, csak 4db)
AMD viszont emiatt mehetne elvileg külső chipset nélkül is, csak CPU-ra rákötve (értelem szerüen akkor kevesebb port lehetőséggel), de ilyen alaplap nem sok van, még ITX-re is inkább rákerül a chipset hiába vola elég csak a CPUban levő csatlakozási szám, mert akkor nem kell külön BIOS modell ITX alaplapokra (és ténylegesen csak kevés gép jelenik meg emiatt külső chipset nélkül). De nagyon eltértem a témától így nem folytatom.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#14) eldiablo válasza DraXoN (#13) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

X370/470/570/399 lapnál nem jellemzőek az ilyen korlátozások.
X570-es mATX lapon nekem 8+1 SATA eszköz + 4db NVMe SSD(RAID0) volt bekötve gond nélkül. Ilyet nem tudtam össze hozni Z170/270/370/390/490/X299 lapoknál. :N
NVMe RAID-et egy B350-es lap is tud, az X299-nél meg veheted a VROC hardverkulcsot és hivatalosan CSAK Intel SSD-k támogatottak meg 2-3 obsolate Samsung SSD.
Ahogy látom az Intel nem változik. Van Gen5, de csak Intel SSD-vel megy. Wtf?! :W

(#15) S_x96x_S válasza DraXoN (#13) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> hmm... ez akkor egy nagyon "gyorsan tegyük bele" PCIE5,

igen ..

ráadásul valószínű, hogy a CXL-t se támogatja.
https://twitter.com/iancutress/status/1392167345737670659
" Alder Lake doesn't support CXL"

de legalább látszik, hogy az Intel végre igyekszik.
és hátha az AMD -ből is jó dolgokat hoz ki a verseny.

Mottó: "A verseny jó!"

(#16) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Azért a KIOXIA dolgozik ...

Ez a virtualizáció szerüség érdekes lehet a CLOUD-ban.

Kioxia Software-Enabled Flash Thinks Bigger
https://www.servethehome.com/kioxia-software-enabled-flash-thinks-bigger/


Mottó: "A verseny jó!"

(#17) DraXoN válasza eldiablo (#14) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

MSI B450 Tomahawknál van sajnos ilyen korlátozás, 3db SATA portot használtam volna, de akkor már a lap végén levőket mert pont jó helyen voltak... kiderült 2 nem megy belőlük mert NVME SSD-t raktam be (még csak nem is SATA-sat, olyan ami PCIE interface-t használja).
Ugyan ilyen korlátozás ennél az alaplapnál, ha a két 16x méretű közti PCIE 1x portot használom az alsóbbik 16x formájú valójában csak 4x port onnantól csak 2x ként megy... bár utóbbi veszély nem fenyeget, hogy gond, mert "úgy se fér oda semmi" nálam a VGA-tól.

Utána néztem körbe más jobb vétel lett-e volna, de valamennyi gyártó B sorozatos lapja ilyen, ha tudtam volna (vagy jobban figyeltem volna) akkor valami X470/570 lapot veszek...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.