Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Polllen válasza NGA (#48) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi, ránézek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#52) Napfénysüti

Kár a kis tárhelyért, ezt leszámítva nem lett rossz tablet.

Més que un club!

(#53) bagyusz válasza nobela (#49) üzenetére


bagyusz
őstag

Elvileg igen.

(#54) FreedomHUN


FreedomHUN
senior tag

retina kijelzőset lehet venni nagyobb procival/3g-vel 189$ dollárért, ha ezt megvámolják még akkor is jobb ajánlat mint ez 100K-ért.

(#55) hito válasza FreedomHUN (#54) üzenetére


hito
nagyúr

Hát annak a minőségében azért nem feltétlenül bíznék meg. Illetve ott van a garanciális ügyintézés problémája és általában a szoftveres támogatás hiánya is. Ezek a retina kijelzős marketing szövegek jól hangzanak, meg a képen is szépen csillognak a kínai tabok, de sajnos a hétköznapok realitása mást mutat ha bevállal az ember egy ilyen gépet.

De ha van ellenpélda, arra én is kíváncsi vagyok. Melyikre gondolsz pontosan?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#56) bagyusz válasza hito (#55) üzenetére


bagyusz
őstag

Annyit hozzá tennék a gari ügyben Mikor rákérdeztem a zöld számon hívható magyar ügyfélszolgálaton a driver problémámmal kapcsolatban akkor, felajánlotta az ottan illetékes, hogy kiküldenek egy futárt, hogy majd a szerviz központban felrakják a feltelepítik. Nem fogadtam el a lehetőséget, de ez is egy pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#57) bagyusz válasza bagyusz (#56) üzenetére


bagyusz
őstag

Szóval a szervizközpontban felrakták volna a drivereket, de nem fogadtam el a lehetőséget.

(#58) hito válasza bagyusz (#56) üzenetére


hito
nagyúr

Tényleg korrektül hangzik. Egyik oldalról. Másik oldalról mi az, hogy nincsenek letölthető driverek? :Y :D Viszont kínai tableteknél asszem ilyen felajánlásokra nem nagyon lehet számítani ;]

Csehországban egyébként nagyon baráti a "fullos" felszereltségű. 3G+64GB-os modell ára átszámítva 92eFt. Valószínűleg ezzel az egyik legjobb ár-érték arányú tablet lehet a piacon, nem ideértve a kínai csodákat. Hasonló árban találni billentyűzet dokkolós tableteket, de azoknak a nagy részében nincs 3G és a telep is gyengébb (pl. Miix 2 10, Acer Switch, stb.). Asus Transformer nem tudom miért nincs 3G-s kiszerelésben, pedig az lehetne még alternatívája ennek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#59) bagyusz válasza hito (#58) üzenetére


bagyusz
őstag

Engem is szíven ütött. :D Az összes drivert begyűjtöttem hozzá, csak egy dolog aggaszt, hogy az audio nem megy el aludni, abból kellene a gyári fw, ami nincs meg sajnos. :(

92k ért elég korrekt.

Mikor a vásárláson gondolkoztam akkor a Asus Transformer volt a másik lehetőségem, csak nekem nem érte meg a 130k-t.

(#60) FreedomHUN válasza hito (#55) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Teclast x98 3g air. Dual bootos is. Win\droid. Fém házas részben, kinai tabok közül jelenleg a top kategoria. Folyamatosan frissítik.

(#61) Crytek válasza FreedomHUN (#60) üzenetére


Crytek
veterán

Ebből is nem hiszem el hogy nehezükre esett volna 64GB-osat csinálni.Remélem még csinálnak majd hasonló jóáras tabletet ezek.

Next PC Upgrade: 2022

(#62) Bundyta


Bundyta
tag

Tragikomikus részlet, hogy első induláskor a 16 GB-os háttértárból mindössze 9,63 GB-ot látott a rendszer (nyilván rejtett a Windows visszaállító partíció) és ebből nevetséges kevés, mindössze 4,1 GB volt üres.

Ez helyes magyar:

Tragikomikus részlet, hogy első induláskor a 16 GB-os háttértárból mindössze 9,63 GB-ot látott a rendszer (nyilván rejtett a Windows visszaállító partíció) és ebből nevetségesen kevés, mindössze 4,1 GB volt üres.

Vagy:

Tragikomikus részlet, hogy első induláskor a 16 GB-os háttértárból mindössze 9,63 GB-ot látott a rendszer (nyilván rejtett a Windows visszaállító partíció) és ebből nevetséges, mindössze 4,1 GB volt üres.

Neszpá, monámi?

[ Szerkesztve ]

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#63) Gusztáv válasza FreedomHUN (#60) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem tudom mennyire jó ötlet az ekkora felbontás Win 8 alatt. Az én Venue 11 Pro-m csak fhd, de kb kifolyik a szemem, ha olyan programot kell használni, ami nem kezeli a DPI-t rendesen (pl SAP, remote desktop és remote app-ok). De ettől eltekintve nem rossz tablet, amit linkeltél.

Laci

(#64) hito válasza FreedomHUN (#60) üzenetére


hito
nagyúr

Elég jó kis cuccnak tűnik. Csak baj ne legyen vele, mert akkor jobban jár az ember ha rendel egy másikat. Igaz, még úgy is megéri az árát ha egyet rendel mellé a vevő alkatrésznek :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#65) FreedomHUN válasza hito (#64) üzenetére


FreedomHUN
senior tag

Igy igaz😁

Ma megyek érte a postára, droidos verziot rendeltem a windowsos 30 dollar a kulcs miatt.
Dual bootot nem akarok, feldobom rá a windowst, szándékoztam egy alapos tesztet készíteni, idő hiányában nem tudom mikor leszek meg vele, szerintem idén.

PH-n ugy is észreveszitek, de igérem csinálok egy tesztet :)

[ Szerkesztve ]

(#66) hito válasza FreedomHUN (#65) üzenetére


hito
nagyúr

Na, kíváncsian várom :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#67) Crytek válasza hito (#66) üzenetére


Crytek
veterán

Szerintem nem csak te :C

Egy esetleges Air 3-ba lehetne majd Intel Atom Z3775-ös atom + 64GB tárhely azt akkor lehet be is rendelnék egyet.

Next PC Upgrade: 2022

(#68) EczkE


EczkE
addikt

Egy ilyen hardverrel felszerelt tab mennyire kepes jatekok futtatasara? Pl a tesztben irtakera. Mert a Grid2 es a StarCraft kozott eleg jelentos a kulonbseg. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#69) Crytek válasza EczkE (#68) üzenetére


Crytek
veterán

Sajnos a tesztek 99.9%-a pont erre nem tér ki.
Na majd ha nekem lesz ilyen gépem csinálok egy epic only game tesztet de vagy 60 játékkal.

Next PC Upgrade: 2022

(#70) Gyula84


Gyula84
veterán

Az a tető :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#71) bagyusz válasza EczkE (#68) üzenetére


bagyusz
őstag

GRID Autosport fut nativ felbontáson, low grafikával, 20-30fpsel. Video ram alapból 256Mb-ra van állítva ami miatt 10 másodpercenként megakad, de ha átállítom a dinamikus vramot 512Mb-ra akkor már nincs gond.

(#72) EczkE válasza bagyusz (#71) üzenetére


EczkE
addikt

Hm, nem is hangzik rosszu. Gondolom a regebbi jatekok azert jobban futhatnak rajta. Keresek is par videot ezekrol. :D

Crytek lekoteleznel. :DDD :R

Asszem mindenféleképpen!

(#73) MegaPetyusz


MegaPetyusz
csendes tag

S.O.S. Valaki írja már meg hol kapható a 32 GB-s 3G-s változat itthon (esetleg a 64-es) !!! Köszi

(#74) hito válasza MegaPetyusz (#73) üzenetére


hito
nagyúr

Sajnos még sehol. :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#75) MegaPetyusz válasza hito (#74) üzenetére


MegaPetyusz
csendes tag

Akkor miért írták a tesztben? :(((

(#76) hito válasza MegaPetyusz (#75) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt mar en is sokszor tapasztaltam. Van, hogy hetekkel a valos polcra kerules elott jelenidoben forintban kiirjak a tesztben a gep arat, mintha mar meg lehetne venni. Aztan meg hetekig sehol nem lehet szinte kapni. Gondolom a gyarto mar bearazta itthon, az infot leadta a szerkesztosegnek, de az elso szallitmanyok meg el sem indultak. Ez neha valoban frusztralo.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#77) rudi válasza MegaPetyusz (#75) üzenetére


rudi
nagyúr

Amikor a cikk készült (megjelenése előtt pár nappal) a mall.hu és pár szlovák-cseh kapcsolatú webbolt listázta, volt is raktáron. Viszont a készletek valószínűleg nem voltak túl nagyok, a szlovák Orange meg betette kedvezményes csomagba a 3G-s verziót, így mostanra kb. esélytelen boltban megvenni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#78) rudi válasza hito (#76) üzenetére


rudi
nagyúr

Rosszul gondolod. A kicsi gyártók nem nyomulnak olyan nagy készlettel, az első szállítmányok gyorsan el szoknak fogyni, főleg akkor, ha a kemény konkurencia miatt valami agresszív árral nyitnak. A kövi szállítmányra meg gyakran heteket, hónapokat kell várni. Volt már olyan is, hogy egy-egy érdekes modellből még tesztelésre sem jutott az első körben, mert minden darabot eladtak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#79) hito válasza rudi (#78) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor félig meddig mégis csak jól gondolom. :D Most az, hogy egy szlovák webshopból hozzánk szállítanak, és ott is van az első eresztésnél 10db, nem azt jeleni, hogy lehet itthon kapni. Én is azt írtam, hogy bizonyos esetekben heteket kell várni a cikk megjelenésétől a valós itthoni vásárlási lehetőségig.

Ez nem kritika volt. Nektek nem dolgotok szerintem ellenőrizni az itthoni boltok raktárkészleteit, amikor a gyártó adott esetben azt mondja a cikk írásakor a tesztalanyra, hogy itthon ennyi és ennyi.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#80) rudi válasza hito (#79) üzenetére


rudi
nagyúr

Figy, megtanulhatnál értve olvasni... a szlovák-cseh kapcsolatú az baromira nem ugyanaz mint a szlovák-cseh! Hasonló, de nem ugyanaz! A mall.hu és interstore.hu és társaik a vásárló felé pontosan olyan mint egy hazai webbolt, ugyanolyan szállítási és garanciális feltételekkel! Amikor a cikk készül és értékelünk, akkor megnézzük a hazai kínálatot, a forgalmazó ajánlottja mellett a reális árat és az alapján értékelünk. És ahogy írod, arról nem mi tehetünk, ha a cikk megjelenéséig elfogy az első szállítmány, ahogy azt sem tudjuk, mikor jön a következő, és azt sem írhatjuk, a cikkbe, hogy vagy ennyibe kerül vagy el lesz már fogyva, mert ezt értenie kell az olvasónak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#81) hito válasza rudi (#80) üzenetére


hito
nagyúr

"Figy"! Most mitől vagy ideges? Semmi rosszat nem mondtam sem az oldalról (sőt még írtam is, hogy erről nem a publikáló tehet, nem az Ő dolga ezt csekkolgatni), sem arról, hogy most nem lehet kapni.

Szerintem neked nem sikerült megérteni, hogy mire gondoltam. De hagyjuk, nincs jelentősége szerintem. Valószínűleg ugyanarról vitázunk.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#82) rudi válasza hito (#81) üzenetére


rudi
nagyúr

Egyáltalán nem vagyok ideges, miért is lennék? Semmi rosszat nem mondtál, csak nem tudod értelmezni, amit írtam, ezért ferdítés a válaszod is. A szlovák-cseh az nem ugyanaz mint a szlovák-cseh kapcsolatú! Az ilyen részletekre kérlek figyelj oda fórumozás közben, mert rengeteg félreértés keletkezhet belőlük.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#83) hito válasza rudi (#82) üzenetére


hito
nagyúr

Ok!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#84) erahurka


erahurka
félisten

Nem is lesz itthon rendes magyar kiosztású billentyűzettel? Vagy hogy lehet megoldani a Í problémáját? Nem igen lehet máshova beosztani hisz minden más foglalt. :(

(#85) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Sziasztok, vettem egy ilyen gépet v3 32Gb.Olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet kapni gyári billentyűzetet?

(#86) gu007


gu007
aktív tag

Sziasztok! Vettem egy 3g változatot a tabletből. Esetleg nem tud valaki olyan alkalmazást ami az sms-t kezeli?

Billentyűzet: http://www.prestigioplaza.com/de/bluetooth-tastatur-fur-tablet-7-8-zoll-pbkb01us

[ Szerkesztve ]

(#87) csiziktomi válasza gu007 (#86) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Köszönöm,:) Esetleg valakinek nincs driver packja ehhez a csodához?Akár win 8.1 akár a win10 alá? Köszönöm

(#88) csiziktomi válasza csiziktomi (#87) üzenetére


csiziktomi
senior tag

Sziasztok!

Ha esetleg valakinek kellene itt vannak a driverek.Hatalmas köszönet a 4Pda.Ru-nak :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.