Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .mf


.mf
veterán

Egyhelybenjárás.
Bő egy éve (vagy több) szinte azonos specifikációkkal jönnek ki.
Engem nem kerget a tatár, de örülnék, ha valami korrektebb is kijönne, és esetleg addig csökkenne is árban, mire aktuális lesz. Jelenleg a Dell Venue 11 Pro áll specifikációilag legközelebb az elvárásaimhoz (10-11" IPS kijelző, CoreM, min. 4 GB RAM, min. 64 GB és lehetőleg cserélhető flash tároló, teljes méretű és micro USB, microHDMI, SIM-kártyahely, önmagában 6-8 óra üzemidő, plusz-akkus és normális gépelési minőségű billentyűzet).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#2) hito


hito
nagyúr

Szerintem nagyon korrekt kis tab, versenyképes tudással és árral. A háttértár mérete a szűk keresztmetszet, még a nagyobbik is elég karcsú, de 32GB-tal kompromisszumokkal már elég élhető a win8.1.

Bruttó 85eFt-tól már beszerezhető a nagyobbik, ami azért elég meggyőző.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#3) Kronos3000 válasza hito (#2) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Majdnem visszafejlődés.Az árához képest gyenge a teljesítmény.
Mindennel kibékülnék,de a háttértár+gyenge proci,ram...együtt sok...illetve kevés....

Wasabi...

(#4) .mf válasza hito (#2) üzenetére


.mf
veterán

Pár hónapja a Lenovo Miix 2 8" beszerezhető volt vagy 63k vagy talán még arról leárazva 51k-ért -- 8" IPS HD, 4magos Atom, 2 GB RAM, 32 vagy 64 GB flash, billentyűzetes tok; tehát elég hasonló. Ahhoz képest ez fasorban sincs árban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) hito válasza .mf (#4) üzenetére


hito
nagyúr

Aha! Tehát egy egyszeri akcióhoz mérjük ezután a piacot. Értem. Hülyeséget talán nem kéne csacsogni. Illetve az 8", 1xmicroUSB, nincs HDMI és a többi. Hogy sikerült ahhoz hasonlítani, fel nem foghatom. Csak mert mindkettőn win8 fut? :F

Ja, és nem volt hozzá billentyűzetes tok!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#6) hito válasza .mf (#4) üzenetére


hito
nagyúr

Na jó, a hülyeség erős volt. Csacsiság :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7) nobela


nobela
senior tag

"micro USB-ről nem tölthető"

Eddig olvastam a cikket.

Megérdemli a bukást a microsoft a mobil eszközökön.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#8) Polllen


Polllen
nagyúr

Miért kezdték el ezt a gyengébb soc-t teríteni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) tatararpad válasza nobela (#7) üzenetére


tatararpad
őstag

Mobil fronton le is szerepel bármelyik leggagyibb androidos tablettel szemben, ezeknek a piaca a konvertibilis tableteké/subnotebook, ahogy a cikkben is szerepel. Már ha vesz valaki ilyet.

(#10) wolruf


wolruf
őstag

Még mindig nem érzem azt, hogy a 10-es Transformer t100-amat le kellene cserélni. Láttam a 10-es Lenovot (kollégám vett), a felbontás nagyon szép, de ekkora méretben (szinte) felesleges, számomra. Minden másban pedig még mindig a 64GB/500GB t100 viszi a prímet :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11) hcs89


hcs89
csendes tag

Amennyivel olcsóbb egy Asus Transformer Booknál, legalább annyival sz@rabb is.
Egyetlen pozitívum a 3G modem, de az sem kell mindenkinek.

(#12) Crytek


Crytek
veterán

Majd ha egy GTX 650 ereje lesz a tabletekben min 4GB Rammal 256GB tárhelyen 3G-vel ,billes tokkal vonóval 75 ezerért veszek a 2 droidos tablet mellé egy windowsosat is.

Welcome 2025 :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#13) bagyusz


bagyusz
őstag

Meglehetne kérni a tisztelt szerkesztőséget, hogy ezzel a programmal lementenék a készülék drivereit, majd azt feltöltenék egy fájlmegosztóra? Windows telepítés előtt én is készítettem csak egy másik progival ami részlegesen (gyakorlatilag csak .inf fájlokat) gyűjtötte össze, sajnos. Így kéntelen voltam össze vadászni hozzá, de azért jó lenne, ha a gyári driverek meg lennének meg. Gyártót kérdeztem efelől, de ők nem akarják publikálni.

(#14) kpal


kpal
veterán

Folyamatos Wifi-s nettel 8 órát bírna akkor nálam már nyert.

(#15) gerii válasza bagyusz (#13) üzenetére


gerii
addikt

Úgy látszik ez nekik nem presztízs kérdés. Olcsó poén, de jól tükrözi a márkát.

(#16) NGA válasza nobela (#7) üzenetére


NGA
addikt

Az epöl sem.

(#17) tjb007 válasza Polllen (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mert közel fele annyiba kerül (papíron, a valóság ugye egy kicsit más), mint a 3740/3740D.

(#18) bagyusz válasza gerii (#15) üzenetére


bagyusz
őstag

Félre ne értsd, a márkával semmi bajom nincs. Meg vagyok vele elégedve főleg az anyaghasználat és az összeszerelési minőség miatt. Nem nyeklik nyaklik mint a lenovo mix 2 10 és társai. Másrészt kevés olyan win 8 tab van ami rendelkezik a normál usb port mellett otg képes micro usbvel is.

(#19) Crytek válasza tjb007 (#17) üzenetére


Crytek
veterán

Ezzel nincs is baj.A baj ott kezdődik,hogy a következő intel soc az atomisten core M vagy mi a szösz igaz brutális teljesítményű ezekhez az atomokhoz képest ,de az áruk még távolról sem mondható barátinak.
Még a régi (amikor kijött már kukázták) core m is lélegzetelállítóan drága legalábbis az a 1-2 tábla amit építettek rá.

Vagy olcsó atom vagy horribilis áron core m sajnos köztes megoldás nincs :(

Next PC Upgrade: 2022

(#20) eventus


eventus
veterán

Normál usb dicséretes! :)) Kár, hogy a Lenovo yoga 2 tablet Windowson nincs :( Mindig a "kis" gyártók okosabbak mostanában, mobil iparban is. E-ink kijelző, mint hátlap!!

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21) hito válasza bagyusz (#18) üzenetére


hito
nagyúr

Olvastam másik topicban is, hogy ilyet vettél. A hangszórók minőségéről tudnál nyilatkozni? Elég szimpatikus nekem ez a tábla és egy 32GB-ossal elképzelhető hogy bepróbálkoznék, de ha a hangszóró nagyon hurka sőt minősíthetetlen, akkor kihagyom.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#22) .mf válasza hito (#5) üzenetére


.mf
veterán

A Miix 2 8" 64 GB most is, tehát nem-akciósan 70k (tehát tévedsz, eleve olcsóbb ennek a 16 GB-os (lol) változatánál is), és továbbra is billentyűzettel, mely az akcióban is része volt (tehát ebben is tévedsz). "Hogy sikerült" egy ilyen túlárazott 16 GB-os nónémet hasonlítanod egy 64 GB-os Lenovohoz, "fel nem foghatom". "Hülyeséget talán nem kéne csacsogni." :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) Crytek


Crytek
veterán

Ezekről a tabletes atom soc-okról nincs valamelyik oldalon valami átfógó teszt esetleg pár játékkal,hogy mennyivel jobb egyik a másiknál?

Ezt néztem most, Lenovo ThinkPad Tablet 8
Ebben már Intel Z3770-van. Elvileg ez most a legújabb. Érdekelne mennyivel jobb mint a többiek...

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#24) rudi válasza Polllen (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Anyagi oka van és szegmentálnak. A Z3740 listaára $32, a Z3735 listaára meg $17. Elején be kellett ugorni egy viszonylag potens hardverrel és érdekes szoftvercsomaggal a Windows tablet bizniszbe, hogy jó benyomás legyen keltve, és az nagyjából sikerült is. Most a második körben jön az ártörés a Z3735-tel meg 1 GB RAM-mal (erre nagyon-nagyon kíváncsi leszek) és 16 GB-os háttértárral, de 8"-on olyan árral, hogy csak lesni fogunk. Persze közben az örökös Office Home-Student helyett egyéves Office 365 előfizetésre cserélték az ingyenes irodai csomagot. Mondjuk ezeket az olcsóbb modelleket már kommersz tabletként fogják kommunikálni, nem irodai-oktatási eszközként mint mostanában szokás.

Nekünk, haladó használóknak majd az eggyel magasabb sorozat lesz érdekes, magam is kíváncsian várom, hogy a Full HD-s, legerősebb Atomos (és legkisebb Core M-es), 4 GB RAM-os, 64-128 GB-os háttértárral felszerelt modelleket hova árazzák be. Például a HP Pro 610 már 170k forint körül fogható, ha ebből faragnak még 20%-ot, akkor már kifejezetten érdeke cucc lesz nagyon sokak számára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) hito válasza .mf (#22) üzenetére


hito
nagyúr

"továbbra is billentyűzettel, mely az akcióban is része volt (tehát ebben is tévedsz)"

Linkelj már nekem légyszíves, mert eddig csak a szájkarate ment a részedről. De azzal ne is foglalkozz, hogy nincs a 8-ashoz billentyűzetes tok, nincs jelentősége. Miix 10-hez és 2 10-hez van gyári billentyűzet.

Tán vettél ilyen gépet akcióban? Mert én igen, jelenleg is itt figyel a tatyóban. Vagy most az jön, hogy azt is megmondod, hogy mit vettem? ;] :P

Meg a Prestigio no name, ez is tájékozottságra vall. Nézz meg egy Lenovo Miix 2 10-et, az igénytelen 3Ft-os műanyag anyaghasználatával együtt és nézz meg egy ilyet. Rögtön nem fogsz ilyen könnyelműen dobálózni ezekkel a minősítésekkel. Nagyon nem vagy képben, nekem ebből csak az jön le.

Crytek: annyival, hogy az akkut pár óra alatt megeszi. Másra nem nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#26) bagyusz válasza hito (#21) üzenetére


bagyusz
őstag

Átlagosnak mondható, közép magas kiemelt, tablethez képest elég hangos, magas hangerőn nem torzít. "Fektetett szimmetrikus kialakítású".

Skype, rádió, sorozatokhoz bőven jó.

(#27) bagyusz válasza rudi (#24) üzenetére


bagyusz
őstag

Érdeklődök, hogy a szerkesztőségben van-e még a készülék? :) Előzmény

(#28) Polllen válasza rudi (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi neked és tjb007-nek is a magyarázatot.

Így már értem, bár az 1GB RAM windows-zal, gyengébb cpu-val szerintem nagyon fázós... Illetve annyira azért nem látom a fellendülést, hogy ennyire gyengébb gépekkel lelombozzák a vásárlókat. Nagyon-nagyon jó ár kellene mellé, hogy ne android-t vegyenek az emberek...

Illetve igen, nekem is az atom felett kellene egy kicsivel több erő vagy egy atom-s NUC, hogy boldog legyek. De az izmosabb cuccok még horror árban vannak.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) rudi válasza Crytek (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Teljesítményét figyelembe véve csak órajelbeli eltérés van köztük, a Z3770 így akár 20-25%-kal gyorsabb lehet a Z3740-nél, a memóriakezelésük, grafikus alrendszerük egyforma és listaárban sincs olyan nagy eltérés köztük ($37 vs $32).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) hito válasza bagyusz (#26) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, akkor lehet, hogy megpróbálkozok vele. Sajnos itthon eddig csak a 16GB-os 3G nélküli kiépítésben láttam. Lehet, hogy a nagyobb 3G-s csak januárra ér ide.

A Miix 2 8 1db hagnszórója egyébként elég szépen teljesít. Eddig nem egy, gyenge, sztereó hangszórós tabletettől hozott többet, pl. Asus Vivotab 8 Note. Annak kifejezetten gyenge hangszórói vannak sajnos.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31) rudi válasza bagyusz (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Á igen, erre akartam reagálni, sajnos nincs már nálunk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) NGA válasza rudi (#24) üzenetére


NGA
addikt

"Most a második körben jön az ártörés a Z3735-tel meg 1 GB RAM-mal (erre nagyon-nagyon kíváncsi leszek) és 16 GB-os háttértárral, de 8"-on olyan árral, hogy csak lesni fogunk."

Én tegnap vettem a tecsóban pont ilyet, 32e Ft volt. 1280x800, 8" 1/16. És működik.

(#33) .mf válasza hito (#25) üzenetére


.mf
veterán

Nem én vettem, hanem többen mások, akik írták. Most már látom, hogy csak az akció része volt a tok, s a szöveg már "opcionálisra" változott.
Igen, a Prestigio nóném a Lenovohoz képest, és ezzel hiába is vitatkozol, ez tény. Az, hogy a Ph-nak termékeket küld tesztre és reklámoz, nem mérvadó, globálisan még mindig elhanyagolható szelete a piacnak a Lenovohoz képest. Gondolom 3-4 éve még azt se tudtad, hogy eszik vagy isszák; ha nem reklámoznának annyit a ph-n, talán még most se.
Szintén tény az is, hogy a 16 vs 64 GB-ról elég nagyvonalúan megfeledkeztél, pedig a Lenovo még olcsóbb is nála négyszeres tárhellyel.
De leginkább az letámadós-bedöngölős stílusod zavar, velem szemben is. Dumáltunk már többször több topikban, azt hittem, normális arc vagy. Tévedtem :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) bagyusz válasza .mf (#33) üzenetére


bagyusz
őstag

Nekem meg a lenovoról ez a véleményem, pedig nem vagyok elfogult a márkával kapcsolatban, a jelenlegi notim is lenovo, de tabletek terén nincs meg az a minőségi érzet.

(#35) tjb007 válasza Polllen (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ki kell próbálni. Több itteni fórumozónak is van ilyen 1/16-os modellje, de még egyiküktől sem láttam, hogy azt írták volna, hogy használhatatlan hulladékok. Jó, az Autodesk Inventor nem fog elfutni rajta, de nem is erre vannak ezek kitalálva (és ez az egyik probléma a sok közül, hogy az Átlag Áronok nem tudják hová helyezni Windowsos tabletet).
Ennyiért meg sokkal jobb Androidosat sem kapnál: [link]
Két fájó pontja van csak, a kijelző, ami sima TN panel, és a 2400 milliamperórás akku.

(#29) rudi

Nincs az még 20% sem.

(#36) hito válasza .mf (#33) üzenetére


hito
nagyúr

"Dumáltunk már többször több topikban, azt hittem, normális arc vagy. Tévedtem"

Az első megfogalmazásomért elnézést is kértem szerintem. Még mindig "normális srácnak" tartom magam, aki meg ismer az főleg.

Viszont ami kihoz a sodromból, ha (és ez fórumon annyira jellemző) valaki olyan tényként kezel nyilvánvaló tévedéseket. És utána nem ismeri el, hanem megpróbálja kimagyarázni, ahelyett, hogy annyit mondana: valóban, tévedtem. Nagyon jó példa erre az általad említett billentyűzetes tok. De még itt sem ismered el, hogy nincs hozzá, csak magyarázkodsz. A tévedés elismerése, illetve az elnézés kérés itt nem divat, mintha ettől kevesebb lenne az illető, pedig nem, pont fordítva. Hát ez meg engem ábrándít ki, de nagyon.

Az meg hogy egy (feltörekvő) gyártót valaki csak azért húz le, meg no name-ez le, mert vannak tőle nagyobbak (mint amikor itt valakit a rangja miatt kezelnek le, pedig mindenki újoncként kezdte), megint csak nem korrekt viselkedés, inkább sznobság. Amit a Lenovo kiad néha a "kezei" közül egyszerűen szégyen. Képesek ilyen Miix 2 10-zel rombolni a presztizsüket, hogy a Miix 2 8-ról már ne is beszéljünk. 3-at küldtem vissza (pixelhibák tömkellege, rezgőmotor halott, kijelzőhiba, stb.), mire a negyedik végre jó lett. Ez egy minőségi tablet, sokkal inkább mint az általad említett 2 10, és csak azért mert egy fiatal márka gyártja, nem kellene herótozni, mert bizony tájékozatlanságra vall. Ha meg ezt valaki szóvá teszi (első kézből vett tapasztalatból), akkor rögtön ő a barom. Hát nálam meg ez sznob viselkedés, tájékozatlansággal megspékelve.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#37) Polllen válasza tjb007 (#35) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ennyiért tényleg korrekt. :Y Úgy tippeltem, hogy a 40-50k-s sávba dobják be ezeket 7"-l. 50k+ meg a 8" és ott azért van droid konkurencia.

Egy hdmi-vel kiváló htpc lenne belőle 20k-ból amúgy... ;]

NGA

Mi neve a cuccnak?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) nobela válasza Polllen (#37) üzenetére


nobela
senior tag

Na ja. Csak éppen ennyiért pont NICS hdmi rajta...

Amúgy ilyen árban már tényleg van ezeknek létjogosultságuk második/harmadik gépnek.

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#39) foldl


foldl
újonc

Mindig lelkesen olvasom ha egy uj windows tabletes cikk jelenik meg, de mindig csalodas lesz a vege. Hol a tarhelyen, hol a memorian, hol a portokon sporolnak, de alapvetoen a konfigok nem sokban kulonboznek. Nem erzek ingeruletet hogy lecsereljem a meglevo miix 2 8"-asomat, amit egyebkent nagyon szeretek. Pedig ha jonne egy joarasitott hdmi-s, 3gs, 4giga ramos, full hds model akkor elgondolkodnek rajta.

(#40) bagyusz válasza nobela (#38) üzenetére


bagyusz
őstag

Valóban, de a 3-4szer drágább tabokban sincs olykor. Amúgy meg könnyen áthidalható egy usb/hdmi link kábellel, és itt nem az MHL-re gondolok. [link]

(#41) .mf válasza hito (#36) üzenetére


.mf
veterán

Egy abszolút tényszerű és semleges "Ahhoz képest ez fasorban sincs árban" megállapításra "Aha! Tehát egy egyszeri akcióhoz mérjük ezután a piacot. Értem. Hülyeséget talán nem kéne csacsogni. [...] Hogy sikerült ahhoz hasonlítani, fel nem foghatom."-vel válaszolni, nálam nem a normális arc ismertetőjegye. S még neked áll most is feljebb...

"Viszont ami kihoz a sodromból, ha (és ez fórumon annyira jellemző) valaki olyan tényként kezel nyilvánvaló tévedéseket. És utána nem ismeri el, hanem megpróbálja kimagyarázni, ahelyett, hogy annyit mondana: valóban, tévedtem. Nagyon jó példa erre az általad említett billentyűzetes tok. De még itt sem ismered el, hogy nincs hozzá, csak magyarázkodsz.
[...]
Ez egy minőségi tablet, sokkal inkább mint az általad említett 2 10

"

Hát nem látod? Elismertem, hogy tévedtem: normális arcnak gondoltalak ;]
Bagoly verébnek? Az egész onnan indult, hogy egy nevesebb gyártó rég piacon lévő, hasonló specifikációjú termékét sokkal olcsóbban lehetett és még most is olcsóbban lehet kapni -- ez valós tény, nemde? Tehát az egész lehülyézésed alaptalan és indokolatlan volt. Tetejébe a 16 vs 64 GB-ról is nagyon nagyvonalúan megfeledkeztél (a 16 GB egy rossz vicc a gyártó részéről). A Miix 2 10-est sehol sem említettem. S még azt várod, hogy azokután, hogy a semmiből lehülyézel, fellengzel, ugyanígy elismerés helyett csúsztatsz és elsiklasz dolgok mellett, még én kérjek elnézést? :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#42) rudi válasza NGA (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, ez a Windows 8 már egészen emberségesen báni a memóriával és a tárhellyel is. Idén már nem, de jövőre tervezek olyan tesztet, amiben épp ezt az 1/16 felállást akarom megfárasztani, hogy mi van akkor ha fut a Skype, Facebook játék, pár böngészőablak és mellette pár száz MB a szabad háttértár. Örülnék neki - és egyáltalán nem lepne meg - ha állná a sarat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) Gusztáv válasza Crytek (#23) üzenetére


Gusztáv
addikt

Már van Z3775 is, az új Venue 11 Pro-ba már azt rakják. Nekem még a Z3770-es van, sebességbe az is kellemes csalódás.

Laci

(#44) Crytek válasza Gusztáv (#43) üzenetére


Crytek
veterán

De ez már a soha nem veszek ilyen drágán semmit kategória :(

Next PC Upgrade: 2022

(#45) szabonagyur válasza nobela (#7) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elég sok tablet nem tölthető USB-ről csak úgy szóval ez annyira nem meglepő.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#46) hito válasza .mf (#41) üzenetére


hito
nagyúr

Hát nem látod? Elismertem, hogy tévedtem: normális arcnak gondoltalak ;]

Pföjj! Arroganciáért és mocskolódásért nem kell a szomszédba menned. Én ezek után semmit nem várok el tőled.:( Inkább magadra hagylak a gondolataiddal. Már téged is tudlak helyén kezelni.

A topic békéjének érdekében kérlek ne válaszolj! Ha nagyon akarsz valamit priviben bármikor megtalálsz.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47) Gusztáv válasza Crytek (#44) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, nem olcsó dolog, de mondjuk a Latitude sorozat sem volt soha az.

Laci

(#48) NGA válasza Polllen (#37) üzenetére


NGA
addikt

Lark Ultimate 8I WIN

(#49) nobela válasza bagyusz (#40) üzenetére


nobela
senior tag

"könnyen áthidalható egy usb/hdmi link kábellel"

Ez garantáltan működik minden készüléken?

ÁRESÉS !!! Grado SR225x fél éves, alig használt, lényegében vadonatúj állapotban magyar garanciával eladó. 74.900.- Ft

(#50) tjb007 válasza Gusztáv (#43) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már 95 is van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.