Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Arminocska


Arminocska
csendes tag

Hát nem tudom hozni fogja-e az eredeti Half-Life hangulatát. Emlékszem annak idején 24MB rammal,egy 5x86-os cyrix géppel valami 4 MB-os videókártyával, amiben még nem volt 3D-s gyorsító, 640x480-ban szaggatott, de akkor is végig szenvedte az ember. Amikor már volt valami épkézláb gépe az embernek akkor a következő végigjátszásnál nagy volt az élmény, hogy nem szaggatott, meg istencsászár grafikája volt. Meg nem tudom mondani hányszor játszottam végig. Olyan magával ragadó hangulata volt, hogy az embert a székbe paszírozta a félelemmel vegyes izgalom, hogy mikor bukkan fel egy szörny, vagy egy legyőzhetetlennek tűnő, villámgyors, fekete, ninja katona.

Azonnal venném! De azért nem nyúlok hirtelen a virtuális tárcámhoz, mert tartok tőle, hogy messze nem fogja azt az élményt adni, mint az eredeti akkor.

Persze ez az igények változásából is eredhet. Nem tudom. Megvárom, hogy egyszer akciós legyen, akkor talán adok neki egy esélyt.

"Nem a munkaórát fizeted meg, hanem a gépesített szaktudást, amit el kellett sajátítani és áldozni rá."

(#2) FrozeN`


FrozeN`
tag

Én viszont csak ajánlani tudom, szerintem még rá is dob a HL1 hangulatára egy lapáttal. :K

(#3) Daelion


Daelion
őstag

Nekem teljesen kimaradt a HL 1,akkor még nem játszottam ilyenekkel 9 évesen tehát nekem ez tökéletes lesz. :D

HL 2 meg alap Counter Strike volt első találkozásom a szériával.

(#4) FoxiestFox válasza Arminocska (#1) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nemhogy hozza, felül is múlja. :K

(#5) Dhampir


Dhampir
félisten

Hűha! :C

(#6) lofagi


lofagi
addikt

Hátha a Valve is rájön, hogy lehetne ebbe még fektetni. :]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#7) Chapel


Chapel
addikt

Megvettem, graf maxra - FHD kijelzőn is engedi a 2715x1527p-t - gyönyörű 60 fps fix és tudom hogy vár a végén a plusz meglepi új pályarészek...év vétele, ha nem az elmúlt 5 év legjobbja!
Fantasztikus munkát végezte a srácok! :C

Hibátlan, le a kalappal, támogassátok őket 18€ ajándék ezért a munkáért és élményért :K

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#8) batman91


batman91
őstag

Én nekem azóta megvan, amióta megjelent Steamre a játék. Sőt még az ingyenes verzióval is játszottam. Végig követtem a játék fejlesztését és ahonnan indult és ahová jutott az valami elképesztő. Minden egyes forintot megér szerintem, minőségi munka van mögötte.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#9) Wesder


Wesder
félisten

Ezért a Valve nem perelhet?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) Shing válasza Wesder (#9) üzenetére


Shing
őstag

De, csak megegyeztek még a fejlesztés elején.

(#11) Wesder válasza Shing (#10) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor jó.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) Chapel válasza Wesder (#9) üzenetére


Chapel
addikt

Felrakják a Steamre, de közben nem tudnak róla hogy ez HL illegálisan? :D
Bocs, de ez vicc volt ugye?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#13) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem csak a tréler érkezett meg a megfelelő helyekre. :D

(#14) Dr. Akula válasza Shing (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sőt, tudtommal az egész projekt hivatalossá is vált, szóval már nem csak megtűrt kategória.

(#15) Yutani válasza batman91 (#8) üzenetére


Yutani
nagyúr

Dettó, ahogy megjelent Steamen az ingyenes verzió 2012 táján, magamévá tettem. Majd amikor fizetős lett, megvettem. Régóta ott figyel a könyvtárban, aztán ahogy kijött a Xen decemberben, végigtoltam egyben.

Két megjegyzés:
- GTX 670 kártyát fHD-n full grafon a Xen meg tudja f1ngatni, nagy tereken beeseik 40 FPS alá, szóval a Source motor lehetőségeit alaposan kihasználták a srácok
- Általában nagyon jó a Black Mesa, de az Interloper részt túlságosan megnyújtották, kicsit már unalmas volt

Viszont mindenkit bátorítok a megvételre, akit kicsit is érdekel a HL világa, annak kiváló szórakozás lesz!

#tarcsad

(#16) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Már venném is, tolnám is kérdés nélkül. Anno elakadtam egy helyen az eredeti első részben és félbe is hagytam. Arra azért kíváncsi lennék, hogy milyen lett ahhoz képest, ha mondjuk tényleg maga a Valve csinálta volna meg a felújítást. Vagy ez a felvetés önmagában értelmetlen?! :D Na, szóval mondjuk akkor, hogy egy mai AAA-s játékhoz képest milyen lett. A HL2 és a folytatások még 60fps-el szakítottak a gépemen, de ahogy látom azóta eléggé felszaladt a gépkövetelmény, ez már el sem indulna azon.

Ja és jöhetne azért valami újabb nagyobb fanmade kiegészítő a Portal 2-höz is, abban is lenne még szufla bőven...

(#17) wjbhbdux válasza SunMount3r (#16) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Portal 2-ben pár kattintással játszhatod sorban a legjobbra értékelt community pályákat, több ezer van hozzá.

/s

(#18) SunMount3r válasza wjbhbdux (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudom, de egy rendes, összefüggő pályákkal és story-val megcsinált full DLC lenne az igazi, mint amilyen a MEL volt. Van még egy-két ilyesmi fent hozzá, de azok elég amatőrre sikeredtek.

Szerk.: Ja és a HL2-höz is van még valami ilyen fanmade DLC féleség ami állítólag elég jó lett, most hirtelen nem tudom melyik, de lehet kedvet kapok hozzá, hogy kipróbáljam.

[ Szerkesztve ]

(#19) wjbhbdux válasza SunMount3r (#18) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem egy van, sok igen jó minőségű mod van a HL1/2-höz meg az epizódokhoz is. Van egy oldal ahol teszteltek sokat, ezek a legjobbra értékeltek, de vannak még gyöngyszemek a sok száz között.
A régi időkben mondhatni hogy a HL modolás volt a mai indie gaming megfelelője, a mai nagy multiplayer játékok is onnan gyökereznek, sok modder kapott jó állásokat a mai nagyobb játékos cégeknél.

jah és ha már a témánál vagyunk, egy Magyar-Japán szóló fejlesztő 10+ éve készülő Source motoros játéka, a G String is nemsokára beérik, épp ma jön ki majd 6 órás OST-ből egy 50 perces minta a Steamen :C

[ Szerkesztve ]

/s

(#20) SunMount3r válasza wjbhbdux (#19) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát ezt nem tudtam, hogy ilyen sok van belőlük és a leírások alapján lehetnek köztük tényleg jók is. A lényeg nekem, hogy legyen valami története, legyenek karakterek benne, szóval, hogy egy igazi játéknak érződjön, ne pedig csak valaminek, amiben csak össze-vissza lehet járkálni, meg lövöldözni.

Azt hiszem ez volt az, amit én találtam a Steam ajánlása alapján anno. Most már tényleg lehet, hogy beizzítom az öreg masinát és kipróbálok párat. Remélem a gépkövetelménye ezeknek nem változott az eredeti HL2-höz képest, mert a gépfejlesztés nálam beragadt a 2008-as szinten. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Chapel válasza wjbhbdux (#19) üzenetére


Chapel
addikt

Szóval amíg mindenki a HL3 után rinyál, addig igazából annyi minőségi HL1-2 tartalom van pluszban hogy időnk se lenne kitolni.
Ohh the irony :D

Kösz az infókat, magam is bele ásom ebbe ha kitoltam a BM-t. :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#22) Szabi®


Szabi®
addikt

Mondjuk a mai túlárazott "aaa" ac odyssey és hasonló taknyoktól többet ér :R

(#23) Wesder válasza Szabi® (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Ha màr Ubi címet akarsz szidni, akkor tedd a Breakpoint-tal.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) Szabi® válasza Wesder (#23) üzenetére


Szabi®
addikt

Jogos :D

(#25) F34R válasza SunMount3r (#18) üzenetére


F34R
nagyúr

Elvileg a Portal 2 Abyss az majd ilyen lesz, marmint kiegeszito.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.