Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nem tudom mi lesz a vége, remélem sikerül megoldanod.
Nyoma van feladásnak, szal az sztem egy bizonyíték arra, hogy a Posta hibázott.. Mondjuk úgy, hogy nemvolt biztosítás a csomagon, nem tudom, hogy mit tudsz kihozni az egészből. :\

Az, hogy beleraktad a pénzt, arra azt mondom, hogy elég nagy hülyeség volt, kértél volna számlaszámot, és fizetted volna rá be a pénzt, lényegében kevesebbet buktál volna... Sajnálom, hogy így jártál. Nagyobb tételnél én is sokszor elgondolkozok, hogy vajon merjek e postázni... Épp ilyen okok miatt...

És, olvasd át, és javítsd a hibákat :)

Szerk: csomagátvétellel volt egyik haveromnak egy jó kis hajcihője. Ugye megadta a címet, minden egyéb, küldték is a csomagot. De mivel a srácnak a lakcímkártyáján nem az a cím van, ahol lakik (értsd úgy, hogy albérletben laksz), ezért nem volt hajlandó kiadni a postás nénike a csomagot... A vezetőséggel kellett beszélni közel egy órán át, és miután típusra pontosan megmondta, hogy mi van a csomagban, akkor voltak hajlandóak kiadni...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2) dchard


dchard
veterán

Ha már magyar posta:

Amiból rendeltem 20 ezer értékben ruhát, belefért egy vastagabb borítékba, és csak államival lehetett kérni, UPS-szel vagy Fedex-szel nem.

Reggel nyolckor lemegy anyám a postaládához, csomagom még sehol.

Fél óra múlva csönget a közös képviselő, hogy van egy csomag a földre baszva a nevemmel (ez volt a cucc amit rendeltem).

Tehát mind a 3man otthon voltunk és a kib@szott postás még arra sem volt képes, hogy felcsöngessen... Szerencsém volt. a nyitott lépcsőházból csak az nem lopta volna el a cuccom aki nem akarja. Mi lett volna ha hétköznap lévén mindhárman dolgozunk? Estig a földön rugdossák a cuccomat?

Legyen tanulság mindenkinek az Index-szes Maygar Posta teszt: 6 megyeszékhelyen adtak fel 5-5 ezer Forintot borítékban, ennek a fele érkezett meg. Tényleg igaz, hogy fifity-fifty hatásfokkal dolgoznak...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Én is így jártam, bár én csak egy olcsóbb pendriveot küldtem vissza garba velük, nem lett meg, viszont a feladási díj X-szeresét kaptam kártérítésnek, ami messze nem takarja be a károm, úgyhogy ne is reménykedj...

Ez a Magyar Posta...

Egyébként erre azt mondták, hogy értéknyilvánítással kellett volna feladni, akkor mindenki, akinek a kezében volt, köteles aláírni, mettől-meddig volt nála; és anyagilag is felelősséggel tartozik érte. De a Posta akkor sem fizet, hanem akkor is képes levonni a szerencsétlen béréből az összeget, amikor ily' jól megfizeti alkalmazottait...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) Milan86


Milan86
tag

Hello.
1. Ha ajánlottként ment akkor a feladási díjad 15 szőrösét fogod megkapni maximum mivel nem volt megjelölve az érték benne.
2. Postai szabályzatban le van írva, hogy pénzt nem is lehet küldeni mert ösztönzőleg hat a postásra hogy lenyúlja. Tehát szerintem azt hogy pénz is volt benne ne is nagyon emlegesd.

Reklamációt nyújtsd be azon a postán ahol feladtad és vidd magaddal az ajánlott papírt is amin rajta van a küldeményazonosító.

Nekem is most van egy ügyem, főiskolai papírokat küldtem egy ismerősnek és ugy ért oda a boríték hogy 2 be volt tépve a boríték meg üres.
Majd 2 havi könyvtárba járás + munkám ment tönkre.
Most van bent a központban, hogy kivizsgálják és maximum 41** ftot fogok kapni mert ennyi a 15szöröse a feladási díjamnak. Mondjuk ez még az utazási költségeim se fedezi pláne hogy szerintem ennyit nem is fognak küldeni.

Ui: SZÍVÁS

(#5) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem adok fel semmit, nem rendelek semmit postai utánvéttel.
Tanulópénz.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#6) Milan86 válasza S e t h (#5) üzenetére


Milan86
tag

Ha 10k felett van az érték akkor érték biztosítva kell, első ilyen esetem a postával hogy szétbaszták a csomagot és kb küldtem és fogadtam már 500 felett.

(#7) chuck


chuck
csendes tag

Pénzt csomagban nem divat feladni, erre találták ki az átutalást, mint hogy vaterán 80 ezerért sem választ az ember postázást, csak személyes átvételt. Többi hibát pedig már leírtad. Tanulópénz.

Ne ess pánikba!

(#8) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

1x volt dolgom a postával még a teszvesz miatt.. azóta csak a környékemről (max. 100km) vásárolok árut az oldalon és kizárólag személyesen veszem át.
Mivel diák vagyok így 50% -al utazok a buszon.
Persze tudom, aki nem diák már, annak 2x drágább a buszozás/kocsi, de szerintem akkor is a személyes átvétel a legtisztább.

Ha nagyon messze van az illető, akkor szerintem azért meg lehet beszélni emberi nyelven, hogy ő is utazzon x km -t y helyre és akkor ott találkoztok, hogy neked azért ne kelljen több száz km -t utazni.

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#9) whiteseed


whiteseed
csendes tag

Őszintén szólva nem csodálkozok a dolgon.
80K-nyi cuccost feladni értékbiztosítás nélkül! :(
Pénzt a boboz aljára rakni!!! :Y Gondolom drága lett volna a rózsaszín feladási csekk 500 ft-ért.
Nem fizeted meg a biztonságot persze hogy ellopják, különben nem lenne értelme a biztonsági szolgáltatásoknak.
Ahogy csinálnod kellett volna:
Időgarantált csomagként feladni, abba alapból benne van 50K-ig ingyen biztosítás, már ha behúzod a megfelelő rovatot, és persze saját kézbe. (Csak látszólag drága. Én a 9Kg-s monitoromat adtam fel garanciális javításra, törékenyként, postai lezárással, fizettem érte 1900-at.) Egy olyan könnyű csomag gondolom sokkal olcsóbban kijön + lejön a 2 szolgáltatás.) Olcsóbb mint mikor a futár hozta ki.
Pénzt külön banki átutalással/befizetéssel, ha mást nem rózsaszín feladószelvényen.

btw, elvileg meg kell hogy legyen nálad az ajánlott feladási szelvény amin vagy pecsét + bélyegző van, vagy gép által rányomtatott bejegyzési szám meg a pecsét szokásos tartalma.
Ha az megvan és rajta van minden, akkor tuti hogy van nyoma valahol hogy fel lett adva.
A 15 nap letelte után azzal lehet menni a postára és azt lobogtatva mondani hogy eltűnt a csomag. Tehát ha megvan, arra nem tudnak hivatkozni, hogy ilyen márpedig nincsen.
+ Mivel ajánlottan lett feladva, és tényleg valaki átvette, akkor annak kell hogy legyen egy aláírás nyoma, dátummal.

Persze nem a helyi postáskisasszonnyal kell veszekedni, hanem megmondani hogy kéred az eltűnt cuccok kezeléséért felelős személyt, vagy a postafőnököt. Kicsit erélyesebben kell fellépni (nem fenyegetve, anyázva).

Szerintem mielőtt külsős céghez fordulnál, érdemes vizsgálatot kérni a csomag ügyében magán a postán. Ha megtagadják ott helyben felhívni a központot, és ellátogatni a http://www.mpl.hu-ra.

A legnagyobb gond sajna az, hogy nincsen rá bizonyíték hogy mi volt a csomagban és hogy mekkora volt az értéke. Így ha kapsz is kártérítést ne nagyon számíts túl nagyra.

(És persze ki ne add a feladószelvényt a kezedből, ha kell nekik, fénymásoltasd le, és kapják meg azt)

OTAKU

(#10) vsgaborr11 válasza whiteseed (#9) üzenetére


vsgaborr11
tag

15.nap után meg is teszem!

(#11) finest


finest
őstag

Én sokszor igénybe vettem már a postát, csomagot és leveleket is sokat küldök, soha nem tűnt el még semmi. A csomagokat ált. én is időgarantált csomag formájában adom fel, szerintem nagyon olcsó és kiviszik házhoz, törékenyként kezelik és két napon belül kiszállítják stb.

Amúgy a futár cégek sem olyan drágák már, 2200-ért pl. a royal-sprint házhoz jön, felveszi és elviszi bárhová, és az egész online intézhető...

Hülyeség volt ilyen drága cuccot biztosítás nélkül feladni!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) yash


yash
senior tag

yetlen egyszer kaptam Mo-rol egy dragabb csomagot (80ezres telo), de szerencsere megjott. Arra nem emlekszem volt-e rajta biztositas, de azt hiszem nem. Makom volt! Arra viszont tisztan emlekszem, hogy az a het, amig jott, maga volt a remalom, szetparaztam az agyam! (Irorszagba lett feladva). Egyebkent a MP van olyan szemet, hogy pl ha feladok irorszagban ajanlottan egy levelet Mo-ra, akkor az ír hatarig ajanlottan megy, onnantol viszont a MP nem tekinti ajanlottnak a csomagot, a hatarvaltasnal mindenfele vedelem a csomagra megszunik. Egyebkent a MP ferihegynel a vilagon elsokent letesitett fekete lyukat, az besziv mindent es eltunik, errol volt egy komolyabb cikk is homaron! Na ezert nem erkeznek meg a csomagok sehova, es ezert nem szallitanak a kulfoldi webshopok magyarorszagra! :(

(#13) Yutani


Yutani
nagyúr

Sajnálom a történteket, de több baklövést is elkövetett a feladó. Tanulópénz (egyelőre), még ha sok is.

Azért remélem, hogy kiderül, hogy mi lett a küldeménnyel. Kíváncsian várom a fejleményeket.

#tarcsad

(#14) balintproof


balintproof
tag

Nekem eddig csak pozitiv tapasztalataim vannak a postával.
Eddig 3-szor küldtek el mobiltelefont ajánlott levélként, egyszer szimpla buborékos boritékban és mind a 3-szor rendben megérkeztek.
A gyorsaságukkal csak egyszer volt kisebb probléma.
Egy memóriakártyát rendeltem, ajánlott levélként lett feladva pénteki napon és jövőhét csütörtökön jött csak meg.
Amikor egy használt laptopot vettem utánvéttel lett feladva hétfőn és kedd reggel csöngetett a postás, megjött a csomag.
A mobiltelefonokkat is hétfői napon adták fel és másnapra megérkeztek.

maffiozo nick: balint111

(#15) apóka


apóka
aktív tag

Aki használja az internetet, vegye a fáradságot és alaposan olvassa át a posta honlapját mielőtt értékes dolgot akar küldeni, fogadni.
Rá kell szánni a pénzt, ha drágább dolgot akarunk feladni. Időgarantált , értékbiztosított, egyedileg kezelt (törékeny) csomagok 30kg-ig....ezeket lehet kombinálni és kijön 1800-2200Ft-ból.
Van mikor pufis borítékba küldözgetnek sima ajánlottként 10k feletti dolgokat...no komment ;]
Azt remélem mindenki tudja, hogy a postás nem köteles az ajánlott levelet kézbe adni. Bedobhatja a postaládába is!
Végül meg mint várunk a postától. ebben az országban iszonyatos a morál. Miért lenne a posta ezalól kivétel??

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#16) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sajnálom a történteket, de a cím ezesetben nem teljesen jogos, részben a te figyelmetlenséged/naivitásod vezetett idáig, nem?

(#17) eszgé100 válasza apóka (#15) üzenetére


eszgé100
őstag

Szia!

Igenis az ajánlottat a saját kezedbe kell adnia, és még alá is kell íratnia egy papírt, hogy te azt átvetted (nyomtatottal és írottan is). De ha nem vagy otthon akkor pedig köteles értesítőt hagyni a postaládádban, hogy ...ekkor és ott... átveheted a leveled. Természetesen ott is ugyanazt a papírt dugják az orrod elé, hogy átvetted. Legalábbis felénk így szoktak menni a dolgok.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18) Xmodule válasza eszgé100 (#17) üzenetére


Xmodule
őstag

Felénk is. Ha nem vagyunk itthon, akkor mindig csak egy értesítőt dobnak a ládába és azzal a papírral be kell menni személyesen a postára és ott átadják.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#19) Overlocker válasza apóka (#15) üzenetére


Overlocker
veterán

"Időgarantált , értékbiztosított, egyedileg kezelt (törékeny) csomagok 30kg-ig....ezeket lehet kombinálni és kijön 1800-2200Ft-ból."

Bizony, én is így szoktam feladni a csomagot, ezekkel semmi probléma nem szokott lenni és általában 2-3 napon belül megkapja a címzett, néha másnap! Ezekhez jár egy sms szolgáltatás is, ami ingyenes, és akkor kapjuk, amikor a címzett megkapja a csomagot. Hát én mindig kértem, de még sose kaptam sms-t :DDD

(#20) hackeeeee válasza whiteseed (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nos, az ajánlott aláírással való átvétele. Idéznék a posta oldaláról:

"Ha a címzett vagy átvételre jogosult részére a személyes kézbesítési kísérlet nem járt eredménnyel, a küldemény levélszekrény útján kézbesíthető, ennek feltétele, hogy a levélszekrényben a küldemény sérülésmentesen elhelyezhető legyen, valamint illetéktelen személy ne tudjon hozzáférni. A levélszekrény útján történő kézbesítés esetében – a dolog természetéből fakadóan – a kézbesítés tényének igazolása nem az átvevő aláírásán alapul, hanem a Posta saját okiratain."

Szal ennyit arról, hogy alá kell írni, ha lusta dög a postás, akkor nem fog becsöngetni, hogy aláírd, hogy átvetted, inkább bedobja, mert megteheti.

Ezért jó a tértivevényesen ajánlott, mert azt kénytelen a kezedbe adni, mert azt nem hagyhatja levélszekrényben...

Véleményem szubjektív...

(#21) apóka válasza eszgé100 (#17) üzenetére


apóka
aktív tag

Erről nem nyitnék vitát rosszul tudod......
"felénk így szoktak menni a dolgok".........a postának van 1 szabályzata, az mindenhol érvényes :K
Figyelmesen el kell olvasni, amit írtam....Nem köteles a kezedbe adni, ha nem talál meg (ajánlott levélről beszélek, nem tértivevényesről). Ha a postaládád szabvány (a megfelelőhelyen meg van fogalmazva, hogy ez mint jelent) bedobhatja. Talán 2007-óta van így....

hackeeeee megelőzött :R

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#22) DeltaPower


DeltaPower
őstag

tesóm vett egy gps-t, ami postán jött, utánvéttel, biztosítással, a kb 2kg-os csomagért az utánvételi érték+6500ft-ot kellett fizetni. nem adja magát olcsón a mágyár pósta.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#23) hackeeeee válasza eszgé100 (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Olvasd el amit írtam feljebb.. [link]Nem köteles az ajánlottat kézbe adni....

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24) eszgé100 válasza apóka (#21) üzenetére


eszgé100
őstag

igazatok van, hackeeeee kolléga már rendbe tette a dolgot

viszont ezek szerint nekünk nem szabványos a postaládának, mert mindig értesítőt hagytak

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#25) hackeeeee válasza eszgé100 (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:) Szal én is ezért gondolkodom el sokszor azon, hogy inkább tértivevényesen adom fel a küldeményt, és azt köteles kézbe adni, másképp nem adhatja át...

Pénzt én sem raknék csomagba. Inkább kérek számlaszámot, és befizetem a számlára, legyen az bármilyen bank. De legalább a pénzt biztos megkapja az eladó.

Lehetséges. Vagy csak spontán lusta a postás... És lusta becsöngetni, és inkább értesítőt hagy, hogy te majd befáradsz a csomagért, küldeményért. Sajnos vannak ilyen postások.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#26) ViKo.B


ViKo.B
csendes tag

Szia! Én is csak remélni tudom, hogy megoldódik a gondod! Ha szeretnéd kirakom a blogomra, hogy mások is tanulhassanak az esetből.
Üdv.: ViKo
A blogom: [link]

fair.blog.hu

(#27) eszgé100 válasza hackeeeee (#25) üzenetére


eszgé100
őstag

Sajnos nem így van, mert pl. ha éjjeles vagyok biztos, hogy akkor kell neki ajánlott levelet hoznia, és addig nyomja azt a qva csangőt, amíg fel nem kelek azzal a gondolattal, hogy most eltöröm a kezét...
A postáson kívül még a Mamzinak van ilyen érzéke:

- csenget
- csenget mégegyet
- vár majd csenget egy nagyobbat
- lemegyek
- meglát: Jaj, csurikám, te meg éjjeles voltál? Akkor menjél csak vissza aludni?
- én meg :W

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#28) hackeeeee válasza eszgé100 (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nawaz :\ Hát akkor nem. Lehet már kibaszásból csinálja, mármint a postás :DDD

Véleményem szubjektív...

(#29) eszgé100 válasza hackeeeee (#28) üzenetére


eszgé100
őstag

szerintem még a Mamzi is...
egyébként ugyanilyen érzéke van a "pontfelmosásutánbejönninyakigsároscipővel"-hez is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#30) Kickass


Kickass
őstag

gondoltam hozzászólok, mivel elég sokat postázok, ráadásul sok külföldi rendelésem van, először is leszögezném h soha semmilyen csomagom nem tűnt el sérült meg vagy érkezett meg hiányosan (egyetlen esettől eltekintve amikor egy fülhallgató csomagjából csak a boriték érkezett meg, de abból is küldtek másikat, érdekes a külföldi mentalitás a srác fejében meg se fordult a gondolat h én akarom átverni és ezáltal még egy fülesre szert tenni, ez is megérne egy írást.....)

általában az értéktelenebb dolgokat főleg ha nagy vagy nehéz belföldi postacsomagként küldöm, másnapra ott van az esetek többségében ott van, ha értkésebb a dolog és szintén nagy vagy doboz akkr időgarantált postacsomagként repül (ment már igy iPhone más értékes telefon és hardver is szerencsére mind célbaért eddig kopp-kopp-kopp), ha lvél vagy belefér pufi boritékba is akkor ajánlott elsőbbségiként, nekem mindig az a lényeg h nyoma legyen ha vmit elküldtem, elvileg ugye azt gondolná az ember ha vmi könyvelve az nem tűnhet el, hát sajnos erre is van ellenpélda

én alapvetően nem a rendszerben látom a posta problémáját hanem a mentalitásban és a dolgozókban, bár tény h a technikai háttér se olyan mint egy UPS logisztikai központ (postaforgalmi középsuliba jártam sajnos tudom), de addig amíg egy cég berkein belül az nem természetes h nem bontom fel, nyúlom le vagy töröm össze más értékét addig ilyen esetek lesznek

egyébként az is érdekes h egy könyvelt csomag h tűnhet egy rendszerben, még ha nincs is értékbiztositva sajnos nem ismerem részletesen a posati szolgáltatásokra vonatkozó ÁSZF-t de mi értelme az egésznek ha mégis eltűhet szőrén szálán egy csomag, egy esetem volt h behivtak a postára mert egy hónapokkal azelőtt kézbesített ajánlott küldeményről nem tudták h megkaptam e vagy sem, akkor azért néztem egyet és persze a felelősségrevonás megemlitése után már persze h nekik állt feljebb, na mind1

(#31) vsgaborr11 válasza eszgé100 (#29) üzenetére


vsgaborr11
tag

Bárcsak ezt csinálná nálunk minden kézbesítő! :O

(#32) vsgaborr11


vsgaborr11
tag

Egyébként már tervezem,hogy tengeri sünt,vagy vmi jó kis mérges kígyót küldök csomagban,ráírva hogy:"Plz,ne lopjátok el ti tetves gecik,nagyanyám aranykarkötője van benne. Értéke:112.204 ft"
Utána pedig bemennék az Óbudai depóba,és amelyik buta mókust viszi el a mentő,és a lábából 10 centis tüskék állnak ki,nos annak letépném a karját ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Szintén Magyar Posta:

Még a nyáron ph-n sikeresen eladtam egy Crysist, a játék megy a postára utánvéttel. A vevő pár nap múlva ír, csomag megjött, minden rendben. Viszont az utánvételi pénz sehol. Eltelik egy hét, kettő, majd négy. Szerencsére minden papír megvolt, mentünk reklamálni. Kerestetni kellett a pénzt. Újabb 2 hét után jöttek rá, hogy valahol a vevő lakhelye környékén akadt el a pénz. Megint röpke 2 hét, és már meg is érkezett az a pár ezer forint, amire 2 hónapot kellett várnom..

[ Szerkesztve ]

(#34) vsgaborr11 válasza BloodyEddie (#33) üzenetére


vsgaborr11
tag

Ilyen nálam hálazégnek nem volt,bár egy Wii-s játékkal mit kezdhetett volna a nyomorult parasztja :F

(#35) misirulez


misirulez
senior tag

Szia!
Itt egy kis "kulisszatitok":

Ha a leveledet "könyvelt" küldeményként adták fel, (gondolom azon belül ajánlott), akkor a rendszer azt elmenti, azonosítóval, és súllyal együtt.
A véglegesítés előtt a kezelő felé van egy kérdés, hogy ez és ez mehet-e?
Ha igen nyom rá, akkor be kell dugnia egy papírfecnit, amire kinyomtatja a gép a feladási dátumot kezelőkódot(ez a feladóvevény), posta címét, és az azonosítót, ha ez megtörtént akkor a rendszerben végleg benne marad.

Törölni csak és kizárólag abban az esetben lehet, ha például az ügyfélnek a nyomtatás után jut eszébe, hogy jaj ezt elsőbbséggel kellett volna, vagy jajj ezt mégsem kell stb.

Ilyenkor a kezelő nem tehet semmit, hívnia kell a póstavezetőt vagy osztályvezetőt, aki admin jelszavával képes törölni(ilyenkor általában kitör a lázadás, a sorban álló pribék prasztok között, elkezdenek "magyarország"-ozni).

A törlést követően a gép szintén kinyomtat egy papírt, amin szerepel, az ok, hogy miért lett törölve - pl. kezelői hiba, ügyfél kérésére stb, szerepel, hogy ki vette fel a küldeményt, és hogy ki az aki admin jelszavával jóváhagyta) Illetve a gép is elmenti magát a törlési tranzakciót. Ezt viszont már senki sem tudj kitörölni, a visszaélések miatt (pl. póstavezet úgy dönt, hogy törölni akar egy 2milliós csekket, aztán magát a törlési tranzakciót is kitölni a rndszerből, elég nonszensz lenne, tehát erre nincs lehetősége senkinek.)

A törlési tranzakciórol kinyomtatott papírt alá kell írnia a kezelőnek, és az osztályvezetőnek-vagy postavezetőnek, illetve egy (pl. szomszéd ablakban ülő kezelőnek- mint tanú)

A lapot pedig el kell rakni és megőrizni egy erre kitalált szekrényben, 4 évig.

Tehát
Ha nálad van a feladóvevény, és azon nyomtatott betűket látsz, nem pedig kézzel írottakat, akkor a kezelő igenis bedugta abba a bizonyos nyomtatóba, tehát mindenképpen visszakövethető.
Ha kézzel írott, a "küldemény azonosító" rublikája (RL00..stb), akkor elképzelhető, hogy a kezelő manuálisan vette fel a leveledet, és után minden nyomomt kidobott a kukába a csomagodat pedig elrakta magának. (ez is nagyon valószínűtlen - biztonsági kamera miatt...)
Tehát ha nyomtatott feladóvevényed van, akkor nyerd ügyed van, visszkereshető a levél, törlési jegyzéke, stb-stb. tudsz kérni kártalanítást (sztendert esetben, a feladási ár 15-öröse), de ha (amire elég kevés esély van) valóban igazakat állítasz, ferdítés nélkül akkor téged lehúztak, átvertek stb. így megfenyegedheted a postát, h pert fogsz indítani, ellenük, term. a pert te fogod nyerni és nekik minden költséget fedezni kel ami jóval több mint 100e. tehát fizetni fognak mint a ... márcsak azért is mert a pert követően ha beigazolódik az igazat, 3-4 ember fognak kirúgni. Kezelőt, postvezetőt, osztályvezetőt(ha van), illetve a "tanuzó" szomszéd ablakban ülő kezelőt.

Inkább összedobnak neked fejenként 25e.-t, de szerintem fejenként 40e.-t is ha "szépen"kéred.

Egyébként pedig ha elolvastad /értelmezted az általam leírtakat, és továbbra is azt gondolod, hogy átvertek akkor:
Bp. Dunavirág utca > posta fegyelmi eljárás osztály > Kolben Róbert.

Üdv.:
Misi

(#36) vsgaborr11 válasza misirulez (#35) üzenetére


vsgaborr11
tag

Hát utána miután beírta az ajánlottat,utána jutott eszembe,hogy kéne az elsőbbségi is,erre ő a fizetendő összeget át húzta(600 ft-t)és 800-t írt be,utána vmit babrált,majd mondta hogy mehetek,el van intézve másnap ott lesz. Hát nem lett.
Szal azt mondod hogy menjek budapestre?Ez nehéz lesz,mivel Győri vagyok és diák.
Te hogy ajánlanád ezt az "odamegyek és akkor majd adnak szép csöndben fejenként 35k-t"?Fontos lenne mert akkor meg teszem.

(#37) hackeeeee válasza misirulez (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem a postán kívül senki sem tudja, hogy vajon hány ilyen per lehet folyamatban... és már senki se dolgozna a postákon mert mindenkit kirúgtak volna... :DDD

Ha ajánlva adta fel, akkor sztem tuti nyomtatva van a küldeményazonosító, mert az ajánlott papírt alapból beszokták rakni a kis gépbe, mert az után nyomtatja ki azt az általad is írt kis matricát, amit ráragasztanak a borítékra, mert utána arról olvassa be a vonalkód olvasóval a küldemény számát, vagy ez éppen fordítva van, nemtudom már pontosan...

Ha elveszett a csomag, a pénzt tuti bukod, mivel nem tudod bizonyítani, hogy az volt benne, és ha az, akkor mennyi. Ráadásul mint fentebb is mondták, írva is vagyon valahol, hogy pénzt ne rakjunk a csomagokba...

És a másik, ha rárakta az elsőbbségi bilétát. Annak a kiszállítási ideje MAX 2 munkanap tudomásom szerint, azért elsőbbségi. A sima ajánlott kézbesítési ideje annyi mint a sima levélnek, szóval 15 munkanap...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#38) As012


As012
csendes tag

Kicsit sántít a cikk.
Ha feladtad ajánlva, van egy ragszámod. Azzal a ragszámmal bármelyik postán meg tudják nézni neked, merre jár a csomag, melyik postán van épp, ki és mikor kézbesítette, stb, minden adatát, ha már átvette a címzett, akkor is. Nincs ilyen, hogy "nincs a rendszerben", mert akkor papírod se lehetne róla.

Ha nincs meg a csomag de neked van a feladásáról papírod, akkor egyértelmű, hogy a postán veszett el. Mivel értékbiztosítás nem volt, ezért a feladási díj 15szörösét téríti a posta.

(#39) vsgaborr11 válasza As012 (#38) üzenetére


vsgaborr11
tag

van ragszámom: RL9184...És a többit már nem mondom,az élelmes júzerek miatt :B
A Címzett mondta egyébként állandóan,hogy "nincs a rendszerben" -.-

[ Szerkesztve ]

(#40) misirulez válasza vsgaborr11 (#39) üzenetére


misirulez
senior tag

Áh...

Szkenneld be azt a nyamvadt, feladóvevényt, hétfőn rátelefonálok a póstára, a feladóvevényen minden információ rajta van, ami nekem kell.
Tuti, hogy valahol nem mondtál teljesen igazat (persze nem mondom, hogy direkt, lehet, h véletlenül hagytál ki egy fontos dolgot..)
Mert amit te most mondasz az konkrétan lehetetlen.

És gúnyosan írtam le, hogy fenyítsd be őket, hogy kenjenek le te sem gondolod, h komolyan mondtam.
Mert, ha téged becsaptak és nem is lett feladva - ergo kitörölték ahhoz kereken 3 postás együttes mukodése kell, és baromi könnyen visszanyomozható, amivel ők is tisztában vannak, és nem kockáztatják meg ezt maguknak.
Ha mégis akkor nagyon hülyék, és befenytíheted őket, h zsebre adjanak, de erre van:0000000000.1% esély.

Nem kell feljönnöd google- dunavirág utca telefonszáma - Kolben Róbertet kéred, de nehogy aztán valami hülyeséget mondjál neki, előtte inkább küldd el nekem a beszkennelt feladódvevényt.

Üdv.:
Misi

(#41) misirulez válasza misirulez (#40) üzenetére


misirulez
senior tag

Kivéve abban az esetben, ha ahol feladtad az egy MANUÁLIS posta, ami nem követi az IPH magyar postarendszerét.
De ha jól tudom már csak pár db. ilyen posta van azok i csak z isten háta mögötti 10 főt számoló községekben.

(#42) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én már számos telefont küldtem a magyar postával és eddig mindig ott voltak másnapra.
Ajánlottan, elsőbbségivel adom fel őket, úgy, hogy a telefon véletlenül se tudjon zörögni a dobozon belül. Kibélelem a dobozt. A külsejét pedig dupla erős csomagolópapírral vonom be, majd a címzett rész kivételével az egészet körbetekerem ragasztószalaggal. :)
Ez egy bevált csomagolási mód. Teljesen kivehetetlen, hogy mi is lapul a gondos csomagolás mögött. Így adtam fel az óvott E61-esemet, vagy a retro gyűjteményem egyik felét.
Fura a posta. Nekem még nem volt gondom vele. :B

Szerk.: És természetesen vagy egy fél tucat egyéb telefont kézbesített számomra a posta, és mindegyik gond nélkül megjött. Pl. a szépséges 8310-esem.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#43) #47053824 válasza misirulez (#41) üzenetére


#47053824
törölt tag

Megyeszékhelyen konkrétan 2 helyet is tudok.

Itt meg egyébként a "címzett kamuzik" dolog van a levegőbe.

p.s.: az én tudom, ezért is mondom, h kamu van a dologba...

[ Szerkesztve ]

(#44) misirulez válasza #47053824 (#43) üzenetére


misirulez
senior tag

Akkor is benne lenne a rendszerben.

(#45) misirulez válasza Algieba (#42) üzenetére


misirulez
senior tag

És így általában mennyit spórolsz, ahhoz képest, hogya "prémium csomag"-ként adnád fel?

gy.k.:mit is jelent a premium csomag

doboz - melynek leghosszab oldala nem haladja meg az 50cm-ert
20kg alatt kell lennie.
a posta vállalja, hogy 2 nap alatt kézbesíti legkésőbb, de az esetek 90%-ban már másnap ott van.
az árban benne van 50e. Ft értékbiztosítás, tehát ha elveszik kapsz 50e ft.-ot, és kezelési költség is ha azt szeretnéd, hogy a címzett fizessen, ergo utánvételért ha az szintén 50e Ft alatt van nem kell plusz pénzt fizetned.
ezenkívűl az ára tartalmaz még törékeny kezelést, és ha kéred sms-es vagy eamiles elekeronikus értesítést a kézbesítéskor.

ez így mindössze 1980 Ft.

kényelem csomag (nagyon fantáziadús cím..)
Ugyanez, csak ott 30e ft.-ig vagy biztosítva, és nincs beépítve a árba az utánvétel, de ezt ugyebár eleve csak akkor használják, ha utánvétel nélkül adnak fel valamit.

ez 1600Ft

Ha elsőbbségi levélként (ajánlott) adsz fel egy mobiltelefont, akkor annak minimum 1 ezres a kltsg a súly miatt.

Tehát te büszkén vered a melled, hogy spórolsz kevesebb mint 5-6-7-8száz forintkat, cserébe megkockáztatsz, 30-40e Ft értékű cuccokat (nemtom mennyit ér egy E61, kb. akörül lehet)

Grat!

Üdv
Misi

(#46) Algieba válasza misirulez (#45) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Előkerestem az E61 ajánlott szelvényét (plusz elsőbbségi van rajta beikszelve) és 540 forintot fizettem. Másnap megkapta a címzett a csomagot.
Tehát, ha az 1600-as díjjal hasonlítom össze, 1060 forintot spórolt a vevőm, és a posta ennyi pénzért is teljesítette a feladatát, vagyis kézbesítette a küldeményt.

Nem az enyém a kockázat, előreutalás után postázok. Aztán már a posta és a címzett dolga az ügylet. Amivel biztosítani tudom a telefonokat, azt megteszem, ez pedig a gondos csomagolás. Természetesen, ha a vevő megfizeti, kérheti a bebiztosított postázást is. Ez nem rajtam múlik. Nekem bevált az ajánlott+elsőbbségi postázás.

Szerk.: 372g volt a csomag súlya. Egy 6131-es dobozban zsúfoltam össze a habfóliába egyenként betekert tartozékokat és a telefont.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#47) As012 válasza Algieba (#46) üzenetére


As012
csendes tag

Elveszett csomagot csak a feladó kereshet, a címzett nem.

(#48) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy ha a "címzett kamu" van a dologban, akkor szépen majd te kérdezz utána, hogy mit mond a posta, mert ha kiszállították, azt neked is meg tudják mondani... Nem csak neki. Mivel ugye nálad van a feladásról készített papír... És mondjuk ehhez nem kell megvárni a 15 munkanapot, bemehetsz akár holnap is érdeklődni...

Véleményem szubjektív...

(#49) Algieba válasza As012 (#47) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Meg is keresném, ha valaha elveszne egy.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#50) vsgaborr11 válasza misirulez (#40) üzenetére


vsgaborr11
tag

Nincs szkennerem,de az adatokat leírhatom,ha akarod püben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.