Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) PuMbA válasza nemlehet (#20) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ha nincs baj, akkor minden jó :) Engem eddig mindig elkerültek a problémák, szóval a lehető leghamarabb frissítettem mindig a Windows verziókat 8 -> 8.1 -> 10 -> 10 TH1 -> 10 TH2 -> 10 RS1-re az otthoni gépemen, a szüleim gépén és a céges laptopomon is. Amint problémám lesz abbahagyom a merész, azonnali frissítéseket, a Windows.Old-ból pedig visszaállítom a rendszert :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22) daneg86


daneg86
csendes tag

Érdekes.. mióta megjelent a win 10 azóta van telepítve egy 60 as ssd-re.. mellette autocad, photoshop, office stb alap dolgok. És még mindig van 15-20 giga helyem.
Radeon HD7870 videókartyam drivere rendszeresen frissítve van, eddig egyszer sem produkált hibat egy játékban sem ( de.. a soldier of fortune 1 nem volt hajlandó elindulni amíg át nem neveztem a sof.exe-t mohaa.exe-re ) . Programkompatibilitási gondjaim sosem voltak ( lan ősregi jatekokkal haverokkal ).
Beton szilardan fut a rendszer, eddig egy kékhalálom volt egy tákolt hangkártya driver miatt, de ez nem a win10 hibája .

Fura, hogy akik forumokra irogatnak azoknak mindig minden szar, en meg mezei userkent semmi hibat sem

Bezzeg ismerősömnek, aki 1 bites user-ként mindent felpakol, össze vissza állítgat mindent, ugyan úgy megdöglik fél év után, mint az xp, 7, 8.1 :D vagy épp a régi gxt260 VGA-ja, mert neki az volt az OC, hogy afterburnerben mindent csutkára :D ( nem tudom, hogy a vcore beállításokat hogy varázsolta elő, de valószínű ez volt a hunyó... )

http://elektrobarlang.blogspot.hu/

(#23) Polllen válasza BoB (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kipróbálom majd, köszi a tippet.

Samus

Én sem szoktam frissítgetni, amíg minden jó, de most a BF1 követelte.

quailstorm

Nyilván az én hibám, hogy egy termék támogatása, amiért fizettem, fostalicska. Nem az a megoldás, hogy megkerülöm a gyári megoldásokat, hanem az, hogy megcsinálják őket normálisan. Ha nem megy, ne csinálják, majd letöltöm magamnak, ami kell.

A geforce driver telepítésnek is normálisan kellene működnie meg a windows update-nek is. (és nincs tovább at történet, meg a de, meg egyebek...)

Amúgy az experience nekem kell a moonlight-hoz. Ha meg nem tetszik, amit írok, el lehet tolni a biciklit máshová

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24) d@vee válasza Hieronymus (#12) üzenetére


d@vee
őstag

Négyen vagyunk.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#25) quailstorm válasza Polllen (#23) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez beleesik a fentebb írt kategóriába, a Shileddel. Itt nem arról van szó hogy nem tetszik. Ezek dokumentált, ismert hibák aminek javítására a szándék sem mutatkozik. Márpedig én használni akarom, és megtalálom a módját hogy fogom használni.
Meg nem kerülöm a gyári megoldásokat, mert az egyedi/tiszta telepítés az beépített funkció, azzal eltakarítja az előző drivert nem ráfrissít, és helytakarékos meg kevésbé problémás.
Stream servicet meg ha véletlen ottfelejtem 1 héten belül csinál valami hülyeséget. GTS450-nél meg sokra nem megyek az új funkciókkal.

(#26) Polllen válasza quailstorm (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha az egyik gyári funkciót nem használod, de ugyanazt az eredményt eléred, akkor azt átléped, megkerülöd, kikerülöd és még lehetne ragozni sok-sok szép szinonimával. Én is megoldottam, nem ezzel van a bajom. Azzal, hogy bugos és elment fél óra egy egyszerű driver frissítéssel... 2016 van, nem 98, hogy ez beleférjen.

Ennyi.

Amúgy a többieknek:
A windows 10 többi részével elégedett vagyok, mert működik. Úgy mint korábban a többi operációs rendszerem. De amikor kizökkent a komfort zónámból - vagyis észreveszem, hogy ott van, az nem jó.

Rendszer mentést is azért csinálok, hogy a backup 10 perc alatt meglegyen és visszakapjam a működő rendszerem. Na most a driver telepítés továbbtartott, mint visszaállítani hétvégi állapotra a rendszert. És ezért fizettem. Jobban mondva ezért is fizettem, amikor megvettem a vga-t meg a windows-t.

Thrawn

Alapvetően nem a driver letöltéssel van bajom, hanem azzal, hogy automatikusan frissít kérdés nélkül, nem tudom ütemezni. Ha a metered connection nem jön be, felrakok egy külső programot, amivel korlátozom a sávszélességet hozzá, mert nem érdekli az sem, hogy fullscreen alkalmazás fut-e, az sem, hogy esetleg netflix vagy youtube megy, csak felemészti a sávszélességet, mert csak. A program van értem, nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) Hieronymus válasza #51736960 (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog (1)

"..Közben meg nem érdekli őket, mit frissítget, vagy jelent róluk a rendszer."

A frissítés valóban nem érdekel.
Mutass egy átlagfelhasználót, aki megalapozottan tudja eldönteni egy frissítésről, hogy szüksége van rá vagy sem.
Mit tud jelenteni a Windows?
Hol vagyok, milyen programokat használok. Ugyan ezt csinálja az Android, valószínűleg az Apple is gyűjtöget.
(Ha étteremben készítek képet, a G. Maps még azelőtt nyomul, osszam meg a képet, mielőtt én megtudnám nézni képet, hogy sikerült vagy sem.

"Ha meg néha kifagy, újraindítják oszt jónapot."

Nem szokott kifagyni.
Utoljára Vistán sikerült kékhalált generálni, amikor a BIOS-ban lecseréltem a merevlemez kezelésének módját.
Van egy Vostro notim i3-2310m processzorral. Indulási problémái vannak, de nem fagy ki, nem indul újra.
Még az eredeti Windows 7 van frissítve rajta, az utolsó tízesig. Talán érdemes lenne már egy tiszta telepítést csinálni.

A táblagépen már vásárláskor tízes volt. Teszi a dolgát. Miért fagyna?

Ha meg random kiépítésű, szedett - vedett alkatrészekből összerakott gépek fagyogatnak, az nem feltétlenül a Windows baja.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) CJ4567


CJ4567
veterán

Nekem a 6770-en úgy indult a játék hogy regeditből írtam át a driver verziót, de iszonyat kevés a CPU(E5440/Q9550) :(

No Sana No Life

(#29) #02683648 válasza Thrawn (#19) üzenetére


#02683648
törölt tag

Csatlakozom, már éppen írni akartam.
AMD-s laptopon tett fel vmi AMD drivert amitől folyamatosan BSOD-olt ez a csodálatos rendszer
A drivert kinulláztam, utána ezzel letiltottam, azóta nyugi van.

(#30) draco31 válasza PuMbA (#9) üzenetére


draco31
veterán

Arra nyekereg, hogy nem kompatibilis.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31) PuMbA válasza draco31 (#30) üzenetére


PuMbA
titán

Itt a megoldás a "Step by step how-to for driver installation" részben :) Ha ezzel a módszerrel egyszer feltelepítetted, akkor utána mindegyik következő driver fel fog menni az exe telepítős verzióval is, kivéve, ha nagy Windows 10 frissítésed van ugye 1 évente (pl. 1511 vagy 1604-es Anniversary Update), akkor megint el kell játszani ezt a zip-est :)

[ Szerkesztve ]

(#32) #51736960 válasza d@vee (#24) üzenetére


#51736960
törölt tag

lefogadom, Hieronymus másodregje vagy :DDD

(#33) d@vee válasza #51736960 (#32) üzenetére


d@vee
őstag

Ahhoz kicsit régen regisztáltam :D
De a win10-et már kiadás óta használtam. Az eleinte zavaró naponta 3 kékhalál már eltűnt, így nem nagyon van bajom a rendszerrel.

Ja

(#34) CJ4567 válasza d@vee (#24) üzenetére


CJ4567
veterán

Öten vagyunk.

No Sana No Life

(#35) kenwood


kenwood
veterán

En mar a 90-es evekben is elfogadhatatlannak tartottam,hogy a drivereket nekem kell vadaszni.
akkoriban meg cdn jott,ha osszekarcoltad,igy jartal.
2016-ban meg mindig ott tartunk, hogy egy laptopon a vga driverrenel kerek egy automatikus keresest,es 45 perc utan nemhogy nem talal semmit,de meg bezarni sem lehet az ablakot.
Ranyomok,hogy megsem,ugynaugy keresi tovabb a semmit.
Mi olyan bonyolult ebben?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#36) Polllen válasza CJ4567 (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szép szám a jelenlévő létszámot elnézve. :)

kenwood

Anno ledobtam a hajam xp korszakban, amikor Linux felismert mindent magától!

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Drenadar


Drenadar
veterán

nah nem volt senki aki beírta volna, hogy nah ezért nem frissítek dos 6,22-ről? :D

szvsz ez nem win error, hanem user error :) Az meg, hogy lassú a net végképp nem az op rendszer tehet...

a megoldást meg már leírták sokan.

(#38) Polllen válasza Drenadar (#37) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pontosan mit rontottam el, mesélj kérlek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) Drenadar válasza Polllen (#38) üzenetére


Drenadar
veterán

ott hogy nem másztál fel a gyártó weboldalára és szedted le onnan a drivert és telepítetted tisztán.

Én is az elégedett w10 felhasználók táborába tartozom, és szerencsére nem volt ilyen gondom.

Plusz egy béta játéknál számítani kell driver gondokra is.

(#40) CPT.Pirk válasza Drenadar (#37) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért a 8MBit/20 óra az kitesz 900 megát. Értem én, hogy kell a hely a "Gaming experience" számára, de ennyi helyen komplett oprendszerek is elférnek, nem csak egy driver. :D

Én mondjuk a Radeon driverrel szívok Windows 10-en, eddig már kétszer kellett telepítenem kézzel, mert nem tudta frissíteni magát valami hülye hibaüzenettel. Mondjuk ez valszeg nem a W10 hibája.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.