Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kolondrum válasza subaruwrc (#100) üzenetére

Én ebből nem akarok üzletet csinálni. Csak nem kell hozzá nagy tudomány, otthon meg lehet csinálni. Ha én is sokat políroznék nem kéne hozzá egy nap sem. Tudom, hogy akinél pl te egyszer beváltál az nem fog leülni megcsinálni mert megvan a bizalom és tudja mit kap vissza. Nincs itt mit elrontani, ha jó a vevőköröd. :R :R :R
A cikk célja amúgy egy kis pezsgés is volt.

[ Szerkesztve ]

(#102) bakosgabor57 válasza subaruwrc (#100) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Mennyiért vállalnál 100db i7 960-ast?Csak hogy elférjen benne az arcom... :DDD

(#103) subaruwrc válasza bakosgabor57 (#102) üzenetére


subaruwrc
félisten

100*3000 :DDD de csoportos vásárlás esetén van kedvezmény :DDD
100db I940 vagy 965 is elég lenne :D

(#104) Kolondrum válasza subaruwrc (#103) üzenetére

Ez a HSZ pár hónap vagy év múlva vicces lesz mint most, csak más értelemben! :DD :DD

(#105) DemonDani válasza bakosgabor57 (#72) üzenetére


DemonDani
addikt

Akkor keresd fel Bacsis fórum társunk ;)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#106) Picco


Picco
addikt

ma vagy holnap en is elkovetem ezt egy 3800x2-vel, 3000mhz (kell a feszko is neki) folott mar nagyon melegszik....nameg a thermaltake vizhutoblokk alja katasztrofalis....szemmel nezve is, kivancsi vagyok h mennyit nyerek vele.

masik: az egy dolog h nyugalmi allapotban 5°ot nyertel, de terhelve?

jah es koszi szepen a teszt-et, mar csak azert kell imadkoznom h gyongyoson talaljak 2500as papirt.... :K

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#107) Kolondrum válasza Picco (#106) üzenetére

Nyugalmiban 5fok ezt elkönyveltem a számok magukért beszélnek, terhelve nem néztem még, DE hűtő polír előtt, viszont MX-2-es paszta után laza 8 fokot javultam everest only FPU teszt alatt! Én itt most 81 fokról beszélek, ez javult 71-3-ra! Direkt nem piszkálom még a terheléssel ,hátha a paszta még "dolgozik"! De ígérem megnézem! Addig is itt 2 kép, elsőn a paszta és hűtő polír előtti állapot azaz sima fehér kiszárad pasztával, utáni képen pedig az MX-2 vel.
[1]
[2]
Az everest FPU érezhetően jobban terheli mint pl a prime95 small fft teszt.
Hát gyöngyösön én is csak 1000-est találtam. Sok helyen képletesen kiröhögtek amikor 2000 vagy e felettit említettem meg.

(#108) Narancs


Narancs
őstag

Fasza írás, grat!
Az, hogy mennyit javul a polír után a hőfok, nagyban függ a hűtő gyári minőségétől. Pl én csak a hűtőt políroztam (AC Alpine64), de így is több mint 5 fokkal lett hűvösebb a proci, mert alapból nagyon gyatra volt a kidolgozás, öles barázdák végig.

Beauty is pain

(#109) Krono


Krono
csendes tag

Érdeklődnék, hogy az én procimmal (AMD Athlon XP 2200) is ilyen szépen
meg lehet ezt a manővert csinálni?

(#110) Picco válasza Kolondrum (#107) üzenetére


Picco
addikt

csak nem gyongyosi vagy? :DDD
elmeletileg van egy bolt ahol tartanak, de sajna ma megyek melozni, majd holnap elnezek arrafele :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#111) Bögre válasza Picco (#106) üzenetére


Bögre
aktív tag

Én is políroznék egy E5200-t, de a helyzet hasonló: csak 2000-es vásznat kaptam. :F
Mindenképp próbáljak meg találni 2500-öst és/vagy finomabbat, vagy elegendő lesz ez is?

(#112) Csorbi válasza Krono (#109) üzenetére


Csorbi
addikt

De nem ám, azon nincs kupak ;)

(#113) Kolondrum válasza Picco (#110) üzenetére

Nem nem, de nem tévedek el ott sem. :B Majd leírod hol van az a bolt? Privibe.

Bögre! E5200? :) A héten kiderül mit tud egy olyan. Netes gépbe lesz. Nem kap polírt, csak a teljesítménye érdekel, sőt még spéci pasztát sem, sőt gyári hűtése lesz. :))
A 2500-nél még nem kapsz full tükröt, de látod majd magad benne. Biztos olvastad én 2500-ig csináltam és ott már így ragad ahogy a vidin.

[ Szerkesztve ]

(#114) Benyadapro válasza Bögre (#111) üzenetére


Benyadapro
tag

Nézd meg az én írásom én csak 2000ig mentem ;) :K

(#115) Soni válasza Kolondrum (#5) üzenetére


Soni
tag

Szia!
A hátrányokhoz szerintem írd be a garancia vesztést is.Mert nem mindenki gondol rá,és nehogy bajok legyenek.Az írás egyébként jó,pláne így képekkel.Gratulálok! :R .

(#116) Kolondrum válasza Soni (#115) üzenetére

Jogos! :R

(#117) Picco válasza Kolondrum (#113) üzenetére


Picco
addikt

allitolag a stranddal szembeni color-be :)
de ez holnap kiderul

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#118) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Lehet szégyen,de én még soha nem néztem meg,hogy a kupak-felirat nyomtatott,vagy bemaratott(sajtolt)?

[ Szerkesztve ]

(#119) Kolondrum válasza bakosgabor57 (#118) üzenetére

Mi szégyen? Én se tudom. Soha nem néztem. Még jó, hogy van képem az eredeti kupakról, ott a proci FPO stb.

(#120) bakosgabor57 válasza Kolondrum (#119) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Csak a gar. vesztés miatt jutott eszembe,mert ha sajtolt vagy maratott,akkor nem elképzelhető,hogy nem kell annyit leszedni,hogy még látszódjon?

[ Szerkesztve ]

(#121) Kolondrum válasza bakosgabor57 (#120) üzenetére

Hát jó kérdés, ha most kezdeném megnézném, hogy smint vannak ezek a dolgok, de így utólag.....
Amúgy a gar cpu esetében szint csak dísz, én nem láttam még magától kimúló processzort, max tuning miatt vagy régen lesarkazás miatt elhalálozottat.

(#122) barnam_ válasza bakosgabor57 (#120) üzenetére


barnam_
nagyúr

A feliratok szinte a polírozás első 5 percében eltűnnek :)

(#123) Kolondrum válasza Picco (#106) üzenetére

Terhelés alatt: [link]
Annyira sokat nem változott, én főleg terhelés mentesen használom, ma már ritka ha játszok, jó vidi kódolásnál nyomatja viszont. Prime alatt ez közelébe nincs a 70-nek sem, és tudom, hogy régen ez prime alatt bőven 70 felett volt, majdnem 80.
(0.mag 70, csak arra az egy pillanatra 68-ra ugrott)

[ Szerkesztve ]

(#124) Picco válasza Kolondrum (#123) üzenetére


Picco
addikt

az jo :)

holnap ha sikerul beszereznem a polirpapirokat akkor majd irok h mi lett :)
holnap delutan meg is van a programom a munkahelyemen :DDD

szerinted vegyek 3000-es papirt is? attol jobb lesz nekem? :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#125) Kolondrum válasza Picco (#124) üzenetére

Már vennék, kíváncsiságból, hogy mennyire ragad 2500 feletti papírral. :K

(#126) bakosgabor57 válasza barnam_ (#122) üzenetére


bakosgabor57
őstag

:R
Ezek szerint nem rovásírással készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#127) subaruwrc válasza barnam_ (#122) üzenetére


subaruwrc
félisten

2 :DDD

(#128) Picco


Picco
addikt

polirozasi laz tort ki a PH! nepe kozott :))

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#129) Chaser válasza Kolondrum (#96) üzenetére


Chaser
titán

MX-2-höz nem volt szerencsém, annyival biztos nem jobb amennyivel drágább:) Lehet megpolírozok majd egy tua cerkát, azzal már sokat úgyse veszthetek ;)

#97 3.Aragorn: Jó ám :K Ráadásul kb hetedannyiba kerül mint az MX-2.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#130) Bögre válasza Benyadapro (#114) üzenetére


Bögre
aktív tag

Megolvastam, meg Aggregátor írását is. Képről 2000-es papírral is jónak tűnik. OBI -nak azért adok egy esélyt meló után, de nem sok reményt fűzök hozzá. Mindenesetre ma nekilátok.. ;]

(#131) Kolondrum válasza Picco (#128) üzenetére

Ááááá nem hiszem! Bár azok után amit mindjárt belinkelek a cikkbe lehet megmozdítja az embereket.... ;) Én meglepődtem, mivel nem gondoltam volna, hogy ennyire.... ;)

Chaser! Ebbe igazad van! :R

Bögre! 2000 is full jó csak nem tükör na bumm! :R

(#132) body007


body007
addikt

Grat a cikkhez, nagyon jo lett :)
Sztem en is nekiallok az X2-mnek, igy lehet elerem a (24/7) 3,5 Ghz-t :DD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#133) Kolondrum válasza body007 (#132) üzenetére

Erre kíváncsi leszek! Majd azért jelentkezz!

(#134) body007 válasza Kolondrum (#133) üzenetére


body007
addikt

3,3 most megy siman. Ha ezzel nyerek 10%ot ott is vagyok :DD Igaz nekem a vid kari is befut rendesen a vizet :W

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#135) toldy


toldy
őstag

Üdv.
Gratula a cikkhez, jó lett!

Mindig is érdekelt a téma. Most olvasgattam a fórumot és azt vettem észre, hogy kupak nélküli procinál a hűtő polírozása látványosabb eredményeket hozna. kb mennyit?Mert "asztali" gépnek egy notit használok.A proci környéke időnként rendesen felmelegszik, így most elgondolkodtam rajta, hogy hétvégén rendbe szedem a hűtőt, egy kis pucolás, polír. Szerintetek javulna? Tudtok mondani egy megbízható progit ( ami kiírja a hőfokokat)? A polír még nem biztos, attól függ, rá érek-e majd illetve milyen papírok vannak itthon, ha lesz belőle valami akkor linkelek.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#136) barnam_ válasza toldy (#135) üzenetére


barnam_
nagyúr

kupak nélküli procit nem ajánlott polírozni...

(#137) Kolondrum válasza toldy (#135) üzenetére

Kolega jól mondja kupak marad ha jót akarsz.
Én úgy gondolom, hogy az E5200-es képek után már a minimális is javít vmit. Az a kis nyüzüge proci majdnem annyin megy idle mint én, ez jó is lenne, a bibi h enyhém meg egy E5200 nem = !

(#138) thunder6230


thunder6230
tag

Gyerekek én párképet láttam már nyáron xD A kedves írótól vettem procit meg deszkát és már akkor is adta a tippet:D

Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom

(#139) toldy válasza barnam_ (#136) üzenetére


toldy
őstag

A procit nem is szeretném polírozni, ugyanis azon nincs kupak ! mint mondtam egy notebook hűtőjét szeretném rendbeszedni. Így mennnyit javulna a dolog? A speedfan egyébként mennyire megbízható értékeket ad? ( hőmérséklet)

mod:ügyebeár notinál jó a normális paszta is ? ( mivel nincs kupak kicsit más az alak), és gyárilag ilyen a procim:[link]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#140) barnam_ válasza toldy (#139) üzenetére


barnam_
nagyúr

Bocs, elkerülte a figyelmemet :)
Hát ezt így nehéz megmondani hogy mennyit javulna, extrém esetben lehet hogy semmit.
Én inkább békén hagynám a hűtőt is.

Jó a sima paszta is, én is azt használtam miután procit cseréltem a laptopomban.

(#141) Kolondrum válasza thunder6230 (#138) üzenetére

Ha ma adnám el fix, hogy egy polírozott proci dübörögne a gépedben. :K

(#142) Kolondrum

Annyi polírozós vidit láttam youtube-on.... A vidik 90%-a nem a végeredmény bemutatásáért készült hanem a procedúra bemutatásáért. Ezzel csak egy baj van: A végeredmény kaki lesz! Ha most ott tartottam volna a kamerát ahogy csinálom, közben a másik kezemmel a procit suvickolom, akkor fix, hogy nem lett volna ilyen jó a vége. Most értitek az a fasza dolog, hogy mutatom azt az unalmas mozdulatsort, vagy az amilyen lett? Utóbbi nem? Mert benne van az, hogy lehetséges ez, a módszerre meg gyere rá, vagy dolgozz ki új eljárást az a cikk alapján. Ez annyira nem is tom h mondjam! Pffff

(#143) thunder6230


thunder6230
tag

következő procimat meg még valami tuninghűtőt is úgy lepolírozok h abban fogom zselézni a hajam:D

Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom

(#144) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Még mielőtt valaki polírozásra adná a fejét : Polír - Busted

(#145) Kolondrum válasza bakosgabor57 (#144) üzenetére

Pro és kontra! :R

(#146) fudi2002


fudi2002
veterán

Hi

Normális dolog az, hogy polírozás után 1-2 hónappal, hogy szétszedtem olyan mintha kicsit rozsdásodna? Ilyen elszíneződés van, a bordán és a procin is? Desztvízzel csináltam amúgy.

Üdv. FUdi

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.