Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Mennyivel javult a hutes a polirozas utan?

(#2) Omega81


Omega81
senior tag

Alapos írás a polírról, grat!

A tapasztalataidról majd írsz. ;) Mármint, hogy mennyire full felesleges bizonyos esetekben, vagy mindig? :DDD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3) Kolondrum válasza twollah (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nyáron a proci polír után alig alig, inkább terhelésnél nem szaladt el annyira, olyan érzésem volt mintha felesleges lett volna minden. De proci,paszta,hűtő így hárman már hoztak annyit h megérte. Mindenkinél máshogy alakulnak a dolgok.

Omega81! Külföldi lapokon olvastam meg láttam is olyat, hogy a tag a kupakot is eltávolította és semmit nem javult. Valakinek elég csak a procit, valakinek ezt is azt is, valakinek se ez se az.

[ Szerkesztve ]

(#4) D.Orion


D.Orion
veterán

Ha nem gond, akkor a helyesírási hibákkal kezdem. :B

Hűtőt és kapakot
nem kell elvinned sehova, nem kell fizetni érte csak le kell ülni és csinálni.
majd körbe szigetelőszalaggal ragasszuk le,
hogy ha lehet nem fogdossuk
Igazából a procit
Ennyit tudok mondani.

Most, akkor jöjjön a Gratuláció a cikkhez és a polírozáshoz is! :R A legjobban az tetszett, hogy megemlíted a korrodálóciót ezt eddig nem is gondoltam volna.

(#5) Kolondrum válasza D.Orion (#4) üzenetére


Kolondrum
félisten

Javítva egyet kivéve. :R
Ez is anyagismeret, a réz ha szabad levegőn van korrodál, hát hívjuk így.
Thx

(#6) cyanide

Paszta nélkül milyen lenne?

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#7) Kolondrum válasza cyanide (#6) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem próbáltam igazat megvallva. nem hiszem hogy felszerelve annyira tökéletes lenne már az érintkezés.

(#8) Stiky


Stiky
senior tag

"...egy 710g-os dolgot kell mozgatni egy lapon úgy hogy lehetőleg egyenletesen nyomjuk le!"
Azt nem próbáltad, hogy valahogy rögzíted a bordát fejjel lefelé és az üveglapot mozgatod rajta? Az talán könnyebb kicsit. (mondjuk úgy pontosan nem látni a bejárt útvonalát ) :D

Egyébként, részletes kis írás lett. :C

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#9) Kolondrum válasza Stiky (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

Gondoltam hát, de nem akartam barmolni. Kényelmesebb volt a földön ülve. Ez pont olyan mint, hogy a kólás üveget forgatod vagy rajta a kupakot. Én az üveget! :DD :)

(#10) Bengio válasza Stiky (#8) üzenetére


Bengio
tag

nekem is tetszett, és mivel én is políroztam már itthon procit (sufni tuning rulez), de nem így, én is kifogom próbálni.

Egy kérdésem viszont lenne. pl s478-as prociknál, ahol még lábai vannak a CPU-nak, ott hogyan csinálnád? ha esetleg neked kéne... :))

főleg ha egy Extreme Edition-t szeretnék tükörre polírozni ;]

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#11) Kolondrum válasza Bengio (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Agyam eldobom! :DD Passz, talán a belső felét nyomnám, de érzéssel, tovább tartana de kész lenne.

(#12) mrlan


mrlan
tag

én is felpolíroztam az enyémet de én nem a rézig... 4 °C-al alacsonyabb a hőmérséklet :B

Mr. LAN

(#13) r-chee


r-chee
őstag

Remek írás, megy is a könyvjelzők közé :) . CPU hűtőt már políroztam fel hasonló mód, de procit nem. Félnék is nekiállni. Persze egy épp lejáró garis vagy gari nélküli procit én is szívesen fényeznék. Hűtőknél mindenképpen használ a polírozás sztem, ha prociknál nem is.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14) Kolondrum válasza r-chee (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én fordítva tudtam, a procinak használ többet a hűtőnek kevésbé, nálam a kettő hozott annyit h a lelki világom azt mondhassa: megérte!
Úgy indult h láttam egy vidit egy tizen X ezres hűtőről h enyhénszólva nem sima, aztán itt is olvastam Qru kolega írását és mondom miért ne? Volt papírom nyárról (használt és ennek ellenére ilyen lett), üveg, és kedv.
Valaki már privin kérdezte a procit h nem e féltettem, hát eleinte féltettem, de utána rájöttem h akár a csap alá is betehettem volna. Nyakamat rá h ha megtenném, kiszárítanám simán működne.

(#15) PH-User


PH-User
addikt

Szuper írás! :C

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#16) ZooLee19.. válasza Bengio (#10) üzenetére


ZooLee19..
tag

Hello, én még nem polÍroztam, cask szállÍtottam s478 procit zsebbe xD
A lényeg, hogy egy vékony és puha szivacsot szerezz amibe finoman beletudod nyomni a procc lábait.Onnan meg már sztem tudod :)

(#17) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Ez az egyik legigényesebb írás amit itt a PH!-n olvastam az utóbbi 2 évben! :C

Minden tiszteletem a szerzőjé! Főleg, hogy mostanában sokat látom a kollégát néhány topicban.... ;)

Gratulálok hozzá még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#18) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

szép munka :R

(#19) Cefet


Cefet
aktív tag

Tetszik az írás! Én sem használnék pasztát. Az illeszkedő felületek egyenetlenségeiből adódó gödröket kitöltve jobb hővezetést produkál, mint az egyébként ott lévő levegő. De egy jól sikerült polírozás után szerintem a felületek hibái kisebbek, mint a paszta szemcse nagysága. Lehet persze, hogy tévedek, de azért érdemes lenne kipróbálni.

(#20) Benyadapro


Benyadapro
tag

nagyon jó írás , remek!
én már a hűtőt tükörre csiszoltam jövő héten a cpu-t is megpróbázom! :))

(#21) Henker2


Henker2
addikt

Üdv! Én is megpoliroztam tavaly az E8500-amat és a Thermalright ULTRA 120 EXTREME-emet. De az én hűtőm csak 1-2 mm-re emeli el a procit a talajtól. Valamit rosszul csináltam volna?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#22) bakosgabor57 válasza D.Orion (#4) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Te javítassz másokat,grat.:"korrodálóciót"
SymbianOS:Fiatalabb koromban csiszoltam távcsőtükröt,de nincs mit hozzáfűzni,ezt így kell csinálni! :C

[ Szerkesztve ]

(#23) D.Orion válasza bakosgabor57 (#22) üzenetére


D.Orion
veterán

1. Este volt.
2. Csak segíteni akartam
3. Ez teljesen OFF hozzászólás volt a részedről.

(#24) bakosgabor57 válasza D.Orion (#23) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Én is segíteniakarok,most meg reggel van,UFF :DDD
SymbianOS: :F =f
Annak idején a polírozást cérium-oxiddal csináltuk,csiszolóporokat(nem papírokat) is lehetett kapni az URÁNIÁban.Idősebbek talán emlékeznek. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Még annyit a paszta nélküli felrakásról,hogy ha tökéletes a polírozás annyira össze tud ragadni a két felület,hogy le se lehet szedni egymásról.Emlékszem,tükörcsiszolásnál is a (szintén üvegkorong)ellendarabot néhányszor úgy kellett leszedni,hogy lábosban vízzel együtt kellett melegíteni.
Ergo,lehet nem kéne paszta.

[ Szerkesztve ]

(#26) Kolondrum válasza bakosgabor57 (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hmmmmmm lehet hogy nekiállok a pasztát letörölni, foltbenzinnel átmosni és úgy összerakni, egyetlen egyszer indítottam el a gépet paszta nélkül, akkor még csak a kupak volt polírozva. Le nem égett meg ment is, csak idle annyin ment mint régen terhelve. Azaz olyan 70 körül volt.

(#27) bakosgabor57 válasza Kolondrum (#26) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Elvileg a polírozás a fény hullámhosszával majdnem megegyező pontosságú felületet kell hogy adjon.Már csak a paszta szemcse-mérete a kérdés,ha kisebb>kell,ha nagyobb>nem kell. :U

[ Szerkesztve ]

(#28) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Paszta nélkül:

(#29) TheDragon007 válasza Kolondrum (#28) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Ez most jó vagy rossz? :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#30) Omega81 válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Omega81
senior tag

:K

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#31) bakosgabor57 válasza Kolondrum (#28) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Összehasonlítva?

(#32) Jamby18 válasza Kolondrum (#28) üzenetére


Jamby18
senior tag

Hali!! Én is fel políroznám a CPUt(meg ami eddig volt) csak sajna attól félek nehéz utánna eladni használt PC boltnak,(belekötnének tuti)nincs rajta a számozás,meg X2. Nem tudom.Másrészről AMD procit hogyan kell,kiálló lábak,tiszta zsuva lesz a fémportól,víztől.Aztán nem érintkezne. :F

[ Szerkesztve ]

(#33) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Pasztával:

A paszta nélküli sok, de 20-23 fokkal jobb mint amikor még csak a proci volt felpolírozva.
Igazából alacsony a VID-em (1.2125 és a 3.44-hez 1.3475 van adva biosba) és melegedek nagyon. :( A pasztás kivitel az eddigi legjobb, mondhatom rekordnak ezen a frekvencián! :))
Ha nem lenne tuning sztem 30 alatt megúszná a procim.
Megjegyzés: Tj.Max 100 fok
Megvalami! :)) A ragadás megmaradt annak ellenére, hogy paszta volt előtte rajta és csak letöröltem foltbenzinnel. Az előző paszta se borította be full a kupakot, olyan 80%-án volt paszta. Most még kevesebbet tettem rá mint legutóbb. Valahol igaz h a kevesebb a több.

[ Szerkesztve ]

(#34) bakosgabor57 válasza Kolondrum (#33) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Akkor polír+paszta=király
Szerintem nincs olyan proci és hűtő,ami polírozva ne lenne jobb hőátadó,hacsak nincs gyárilag fényezve.
Amúgy a lényeg,a két felület minél nagyobb erővel történő merőleges irányú összeszorítása.

[ Szerkesztve ]

(#35) commanDOS


commanDOS
senior tag

No, ez nagyon alapos és jól összeszedett írás tisztességesen tálalva, képekkel bőven, de nem zavaróan tele. :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#36) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sokat tanultam a nyártól idáig a polírozásról és úgy gondolom ez később még jól jöhet. :K

(#37) miccur


miccur
aktív tag

Szia!

Egyéb -hátrány: a gar kukában, 5-kemény fokért nagyon megérte :C Szerintem a cikk indítatása is nevetséges , viszont az írás tartalma és szakmai helyessége kiváló , de minek mikor 8-10k hűtők ezt hozzák, simán és csendesen. És nem korrodál a proci :P Kicsit trendi fillingje van a dolognak, de te tudod ! :R

no comment.....

(#38) Kolondrum válasza miccur (#37) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez a vagy 2 éves cpu! :) Meg a procit féltem a legkevésbé attól, hogy elrontom. Jobban féltem a vga-m vagy a ramom.
Azért indul így mert sok polírozós cikket láttam ahol vagy csak a kupakról volt szó vagy csak a hűtőről és gondoltam, hogy ha valaki olyan téved ide aki olvasott ilyet az tudja, hogy itt mindkettőről talál leírást. Rögtön közölni az olvasóval, hogy olvasd el talán érdemes. :R
Ez tul van a trendiségen, nekem nagyon fűt a quadom, ha nem lenne tuningolva nem született van meg a cikk, és nem is lett van polírozva semmi sem. Tudod az előző tulaj vízzel hűtötte 3.6GHz-n, ezzel semmi baj csak nekem a víz drága elérhetetlen per pillanat. :(
Köszönöm a negatív kritikát, az is kell! :R

(#39) pointer4


pointer4
tag

Jaaaj, iskolai gyakorlati napjaim jutnak erről eszembe :D
Amikor fényezés előtti autót kellett vizescsiszolással tükörfelületűre varázsolni.
5-6 óra után már egész furák voltak az újbegyeim :D
Viszont a barakszt szerettem, a tetejére felmászva jókat lehetett lógni :D

Grat a cikkhez :K

(#40) miccur válasza Kolondrum (#38) üzenetére


miccur
aktív tag

Nem lehúzni akartam , de reméltem hogy erre rájössz.... ;) Értettem :R

no comment.....

(#41) .volkovy. válasza Kolondrum (#38) üzenetére


.volkovy.
tag

Pont ezt akartam károgni, hogy 5 fokért nevetséges a mutatvány. De jó, hogy nem én voltam az első :)
Régen, SocketA alatt megérte hűtőt polírozni, ott a mag kint volt a szabadban, drasztikusan csökkent a hőmérséklet. De így, hogy a kupak és a mag érintkezése nem tökéletes, pár fokért nem nagyon éri meg a szenvedés..:F Ha kupak nélkül futna a proccantás, és kitalálná valaki, hogy lehet jól lefogatni a hűtőt, na az nagy mutatvány lenne.

(#42) KMT


KMT
addikt

Akkor én is okoskodom:

"nem e érdes a felülete valahol"
Nem-e? Magyar-e vagy? :P
Ez nagyon divat manapság. Nincs olyan, hogy nem-e. Helyesen: Nem érdes-e.

8-as alakbaN

"koptatni őket, hogy nem"

Meg a vesszők hiánya.

Amúgy próbáltad paszta nélkül? Kíváncsi lennék.
Az biztos, hogy minél simább a felület, annál kevésbé szükséges a paszta, hiszen kevesebb a rés, ahol maradhat levegő.

(#43) Kolondrum válasza KMT (#42) üzenetére


Kolondrum
félisten

Javítom! :R (billzeten nem szokásom sokat irkálni (relatív mi a sok), ez hosszú történet)
Kicsit fentebb belinkeltem paszta nélküli állapot. Ott bukik el a dolog hogy berakod a foglalatba és rá a hűtőt, kizárt, hogy tökéletesen érintkezzen itt is, ahhoz a gyártóknak nagyon oda kellene figyelni. Ezt a csavar meglazítós dolog is mutatja.

(#44) Qru


Qru
MODERÁTOR

Gratula, nagyon jó kis írás lett! Aki elég ügyes és bevállalós az ezek alapján bátran megcsinálhatja.
Egyedül azt hiányolom a dologból, hogy arról nem írtál, hogy a korrdeálódott felületet mivel érdemes pucolni polír után x évvel később.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#45) Kolondrum válasza Qru (#44) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kettőt és könnyebbet, az a bibi, hogy ha pucolod (=enyhe polír?) koptatod is, amikor nekiálltam a polírnak a procin már mutatkoztak apró foltok, tulajdonképpen már nem láttam benne magam olyan tisztán, de miután áttöröltem foltbenzinnel visszanyerte a tükör felületét.
Amúgy meg hol lesz ez 2 év múlva? Mert nálam nem az fix! :))

(#46) DemonDani


DemonDani
addikt

Ajánlom figyelmébe mindenkinek a már PCGamesHardware által is tesztelt kézkrémes megoldást! Pont a PCGHn MX2 ellen is tesztelik... :) Nivea fémdobozos... olyan 1000ft 400gr nem 2gr és nem 2k :) És teszem hozzá tényleg minden tekintetben jobb. (én gagyit 200ftos krémet használok de 1fokot ver a Zalman körömlakkomra, letakarítása pedig egyenesen easy és tiszta feladat... Akár ujjunkkal is lehúzhatjuk és kezünkre kenhetjük munka után! :DDD

Aleo for all! ;]

a vidi link

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#47) Kolondrum válasza DemonDani (#46) üzenetére


Kolondrum
félisten

MX-2 nél majdnem lehidaltam.... Ez a gyógyegér annyi pasztát tett rá, hogy én azt a mennyiséget 3-ra tenném. :Y Idióták! :Y :Y jó h nem mártják vízbe.

[ Szerkesztve ]

(#48) barnam_ válasza .volkovy. (#41) üzenetére


barnam_
nagyúr

5 fokért nevetséges a mutatvány
Ez van, 5-10 °C-nál többet nem lehet nyerni vele. Akinek van rá ideje, annak szerintem megéri.
S775-ről nem ajánlatos leszedni a kupakot.

(#49) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ezt a hűtőt valószínűleg átviszem majd az Icore7-re is, gondolom amikorra váltok azok már elterjednek és nem aranyárban mérik őket. Persze ez sem biztos.

AKI ESETLEG NEKIÁLLNA AZT MEGKÉRNÉM, HOGY A KÉPEKET LINKELJE BE! :R

[ Szerkesztve ]

(#50) vPhis válasza DemonDani (#46) üzenetére


vPhis
aktív tag

:DDD ilyen nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.