Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Hondo


Hondo
csendes újonc

Bocs, ha kicsit OFF, csak nem találtam sehol konkrét problémámra illő topic-ot.

Adott egy Asus ASUSTeK M5A97 alaplap, amin AMD FX-8120 CPU, 16GB DDR3 1600 memória van. Nem mai gép, cserére érett már.
Egy Kingston Hyperx 120GB SSD-n volt a W10 operációs rendszer, azonban - ahogy az sajnos ezeknél várható - 5 év után pár hónapja megadta magát az SSD. Ekkor kivettem a gépből és a benne lévő merevlemezre szerettem volna újra telepíteni a Windows 10-et. Azonban a telepítéskor azt mondta hogy nem megy a dolog. A telepítő az istenért sem volt hajlandó a meglévő partícióra feltenni a rendszert. Próbáltam régebbi Windowsokkal is, de ugyan az volt az eredmény. Hiába formáztam meg a merevlemezt, vagy bármi, nem sikerült.
A hibaüzenet: "nem sikerült sem új rendszerparticiót létrehozni, sem találni."

A Ms Support (fogalmuk nem volt mi lehet a gond) és a Ms. hivatalos fórum felkeresése sem hozott megoldást.
Azt javasolta a support, hogy töröljem az SSD tartalmát formázzam meg. STB. Minek után leírtam nekik, hogy az SSD behalt és HDD-re nem megy fel a rendszer!

Azóta - míg nem veszem meg az új gépet , ami most lett esedékes - Linux fut a gépen, ami minden gond nélkül feltelepült ugyan arra a konfigra, amire egyik Windows sem volt hajlandó!

A kérdés az, hogy vajon a Win és a Bios között volt valami gond? Ha megint rászánom magam SSD-re, és Win10-re megismétlődhet ez?
Mert sok gondot okozott a dolog és nem szeretném újra átélni.
A segítségeket előre is köszönöm!

ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING, Intel Core i7-8700K, Gigabyte GTX1080Ti Aorus, Corsair RM850i, Samsung 970PRO 1TB M.2, Thermaltake Pacific R360, Thermaltake - The Tower 900, ASUS - ROG GK2000 HORUS.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.