Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Aláfestő zene, ha van, milyen stílusú?

(#2) pengwin


pengwin
addikt

Nekem az jön le ebből az irásból, hogy nagyon el vagyunk kényelmesedve újabban:
ha egy játék nem megy azonnal és párszor kudarcot vallunk, azt már rögtön fel kell hozni ellene?
Most komolyan?
Ha egy játékban nem lehet kudarcot vallani akkor az nem jelent igazi kihívást!

És egy városépítős, gyarmatosítós játékban tipikusan ilyen hosszú órákon át tartó kudarc van, nem egyik pillanatról a másikra onlik össze egy kolónia, város, jól is van ez így.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#3) dreampage válasza gerii (#1) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Amit a trailerben is hallani. Nyugodt, kellemes, hosszú távon talán egy kicsit önismétlő, de jó zene. Vészhelyzetek esetén megváltozik.

A játéknak soha nincs vége.

(#4) Stauffenberg válasza pengwin (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mivel ezzel a játékkal még nem játszottam, így inkább csak általánosan szólnék hozzá:

Valóban van olyan, amikor a nehézségi szint inkább negatívum, például amikor a játék nem kihívást, inkább frusztrációt jelent vagy különösebb segítség nélkül dob bele a mélyvízbe, noha a reklám/marketing/doboz egy könnyedebb szórakozást ígért.

Előbbire jó példa mondjuk a Mafia első részének autóversenyes része, ami olyan nehézre sikerült, hogy patchben kellett könnyíteni rajta, én amúgy kivégeztem alatta egy billentyűzetet az öklömmel.

Utóbbira meg pár szimulátort lehetne felhozni, amit már-már arcade játékként reklámoztak, de közben meg 40-50 oldalas kézikönyvek végigolvasása nélkül képtelenség érvényesülni. Én emlékszem anno hogyan reklámozta a Microsoft a Flight Simulator X-et például.

Persze az is tény, hogy a modern Call of Duty játékokon nevelkedett rétegek számára a legkisebb kihívás is már taszító. Az megvan, mikor valaki a CoD: BO egyik misszióját viszi végig legnehezebb fokozaton egyetlen egy lövés nélkül?

(#5) Tanisz


Tanisz
senior tag

Ez jópofa, PC-re nem jön véletlenül?

Kieg: ööö...vagy már van PCn régebb óta?
Kieg2: nem szóltam, PC régóta van, eddig nem futottam össze vele, hmmm..fura

Ez amúgy ilyen Settlers az űrben játék? :)

Lehet hülyeséget kérdezek, akkor elnézést,de mihez hasonlít leginkább?

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#6) Csapoati válasza Stauffenberg (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A CoD-os dologról az jut eszembe, hogy F1-es autót is könnyű vezetni, ha Hamilton 60 kör alatt egy hibát sem vét? :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) dreampage válasza pengwin (#2) üzenetére


dreampage
HÁZIGAZDA

Ebben inkább az a baj, hogy a játék nem "oktat", nem fejlődsz az által, hogy kihal a kolóniád. Persze, tudod, mit csináltál rosszul, de legközelebb meg valami más miatt vallasz kudarcot, és nem is mindig a saját hibádból. A teljesen lineáris haladás miatt pedig minden kudarc gyakorlatilag elvesztegetett időt jelent. Sokkal jobb lett volna, ha skálázható, paraméterezhető módokat is tesznek bele, akkor könnyebb lenne élvezni, egy ilyen játéknál ez különösen fontos lenne, pláne konzolon.

A játéknak soha nincs vége.

(#8) Eugene Roe válasza Csapoati (#6) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Vesd össze a Brothers in arms-zal, aztán meglátod :D

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#9) Spirit válasza Tanisz (#5) üzenetére


Spirit
őstag

Banished az űrben. ;)

(#10) ceia


ceia
őstag

Addig tetszett, amíg kinyílt az űrhajó ajtaja. Onnantól aztán bullshit. Túl gyorsan masíroztak ki az emberek, erről egyből látszott, hogy nem valami igénes kaland következik, felfedezés, stb, hanem startégia. Előbbi esetben lassan, óvatosan jöttek volna elő. De itt minek húzni az időt, ki velük, hogy kezdődjön az építkezés.. Na igen, az a néhány ember azzal a pici hajóval mennyi mindent felépít, és milyen gyorsan! Röhejes az egész. Az lenne jó, ha valószerűbb lenne a szimuláció, mintha tényleg pár ember próbálna megmaradni egy bolygón.

        it's more fun to compute

(#11) Diopapa válasza dreampage (#7) üzenetére


Diopapa
addikt

Akkor a Stellarist messziről kerüld el... ;] :DDD

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#12) ceia


ceia
őstag

igénes , startégia Bocs, alig láttam az álmosságtól :B

        it's more fun to compute

(#13) Tanisz válasza Spirit (#9) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :)
Néztem videókat róla azóta, lehet kipróbálom :)

Azt valaki tudja, hogy milyen engine-nel készült?
Keresem, de nem találom :(

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#14) pengwin válasza Tanisz (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Banished fák.

What engine was used to make this game?
None, it’s Shining Rock Software's own engine written from scratch using C++.

Üdv, pengwin

(#15) Tanisz válasza pengwin (#14) üzenetére


Tanisz
senior tag

Öööö....,köszi :)
Hülyén fogalmaztam, nem a Banishedre gondotlam, hanem a Planetbase-re :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#16) pengwin válasza Tanisz (#15) üzenetére


pengwin
addikt

Az meg Unity lesz, írják több helyen, hogy ugyanaz a launchere pl., mint a Cities:Skylines-nak. Meg nekem így többedik ránézésre is annak tűnik, de ez személyes vélemény.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.