Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Dany007 válasza tkazmer (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem elbeszélünk egymás mellett, vagy nagyon nem jól fogalmazok, nemtudom.

Nekem nem a munkával van bajom. Se a tanulással. Igaz nincs diplomám, de egy felsőfokú szakképesítésem van, + építész technikusim. Igaz, hogy kitörölhetem vele a seggem, de akkoris több, mint egy sima érettségi. Vagy egy sima szakma. De ebbe ne menjünk bele.

Nekem anno kellett a pénz, nem álltunk úgy anyagilag. Nagy luxus lett volna azt megtenni, hogy 21 évesen elmegyek még 5-7 év egyetemre. Majd utána kezdek munkát keresni, ami még diplomával sem egyszerű, sőt!

Szóval nem a munkával van bajom. De amit fent írtam, hogy napi 12-16 órai munka hétvégén is, az nekem nem élet, az nem kell. Persze mindehhez nem is akarok havi 1 milliót keresni, de még a felét se.
Ahogy írtam is, csak egy normális színvonalhoz szükséges fizetést szeretnék 8 órában. A normális fizetést, most úgy hasra ütve 150-200 ezer forint közé teszem havonta. Ebből már egy ember, vagy egy pár (értelem szerűen 2x fizetésből) már egész kellemesen meg tud élni, talán még félretenni is marad. Nem kell azt nézni mindennap, hogy hogy jövök ki az adott napra a kajapénzből stb stb...

Itt megint félreértettél:

"na de visszatérve a beleszólásosdihoz: te örülnél, ha a 8 általánost végzett alsósajóházi jenő véleménye alapján döntenének mondjuk makrogazdasági kérdésekben?"

Isten ments, hogy olyanon döntsenek az ország ügyeiről. Sőt, én még jobban szigorítanám ezeket a feltételeket, amivel valaki bekerülhet a döntéshozók szűk körébe.
De épp ebből kifolyólag mondtam, hogy az átlagembernek nincs ebbe beleszólása.
Mert ül odafenn ~ 300 ember, akik mindebbe beleszólhatnak. Az most mind1, hogy hogyan és miként kerültek oda, de akkoris ők döntik el azokat a kérdéseket.
Ebből csak arra akartam kilyukadni, hogy az átlagembernek nincs beleszólása ebbe. Nem mondtam azt, hogy ez gond! Egyszer se. Csupán azt, hogy e miatt meggebedhetünk, de az ország helyzetén így érdemben nem javíthatunk.
Persze a sajáton lehet valamivel...

Amúgy az utolsó bekezdésedben szintén egyetértek. Nem lenne rossz ötlet bevezetni, hogy csak a 18-21. életévét betöltött érettségivel rendelkező magyar állampolgárok szavazhatnak. Mondjuk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.