Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Másnak is elege van hidd el, akinek meg nem az csinálja jól, mert leszarja...
A miért-ekre a válasz: mert az ember gyarló. :(

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#2) Pitterix válasza mexicanraven (#1) üzenetére


Pitterix
őstag

Pont az a baj, hogy lesz*rja!
Ha ezen lehetne változtatni...... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#3) Lauda


Lauda
félisten

Udv a valo vilagban! :DDD

Szerinted amugy mi a megoldas?

(#4) Pitterix válasza Lauda (#3) üzenetére


Pitterix
őstag

Jah, sajna ez a Való Világ...... :U

Talán egy kicsit több odafigyelés, megértés.
És nem úgy hozzá-, nekiállni dolgoknak, hogy úgyis más is csinálja, meg ha én ezt teszem, attól nem dől össze a világ, mert ha már 1000ember mondja ezt.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5) Lauda válasza Pitterix (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben igazad van, csak manapsag aki igy all hozza, az vagy ehenhal, vagy megfagy, vagy kikozositik, lespiclizik.

Viszont sok dolgon ettol fuggetlenul is lehetne valtoztatni, ha tenyleg maskepp gondolkodnanak az emberek. :K

(#6) Pitterix válasza Lauda (#5) üzenetére


Pitterix
őstag

Na ez a nagy probléma, hogy szegény országunkban, ami jó, az a rossz...

Hála égnek azért elég sok ember van a környezetemben, aki "másképp" gondolkodik.
De az ilyen ritka, mint az a bizonyos madár.

Érdekes, hogy Svájcban mondjuk másképp gondolkodnak az emberek. És a szemét kérdésnek nem biztos, hogy köze van a jólétnek. :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#7) talmida


talmida
Közösségépítő

:O

IN GOD WE TRUST!

(#8) Lauda válasza Pitterix (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig itt ez van, lehetne eroskodni ellene csak nem vezetne sehova. Aki megprobal haladni az arral, az meg megel valahogy. :K

Szemet kerdessel egyetertek, erre is gondoltam elozo hsz-em vegen. Nekem is szoktak mondani, hogy milyen kupleraj meg szemet van a ceges kocsimban. Mondom nekik, b*sszatok meg, en legalabb nem szorom el az utak mellett, hanem itthon dobom ki a kukaba.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dany007 válasza Pitterix (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Azért elég durva hasonlat Magyarországot és Svájcot hasonlíthatni. Sajnos messze nem egy kategória.

"És a szemét kérdésnek nem biztos, hogy köze van a jólétnek. "

De, sajnos az én meglátásom szerint alapvetően minden ide vezethető vissza.
Ha gondolod kifejtem bővebben is, bár pár topicban már leírtam a véleményem, mondjuk túlnagy reakcióáradat nem jött rá.
Ahogy én látom, itt a környezetemben és az ismerőseim környezetében, szal a jelenlegi helyzetben az itteni embereknek a legkisebb gondjuk is nagyobb a szemétnél, vagy szemetlésnél.
Szerintem mindenkinél van egy sorrend. Egy fontossági sorrend az életben amivel legfőképpen foglalkoznia kell. Mint szellemileg mint fizikailag. Ez a sorrend persze egyénileg változó lehet, de ha például nem a mindennapi megélhetésen kéne gondolkodni, vagy azon, hogy mikor tudjuk kifizetni az aktuális számlákat, esetleg, hogy mit tudnánk főzni ebédre ami jó is, elég is, és olcsó is, akkor ezek helyébe más dolgok kerülhetnének, mint például a szemét kérdése.

A másik kérdés, amit már más topicban is feltettem (sajnálom h ismétlem önmagam =/ ), az az hogy mégis, az átlag magyar ember, mit tudna tenni annak érdekében, hogy az ország sorsa jobbra forduljon?
Mert pl. én tisztességesen dolgozom, adózok, nem lopok, nem csalok, nem is szemetelek, nem megyek külföldre dolgozni és így tovább. De ettől még az cirka 19 ezer milliárd forint államadósság nem lesz kevesebb. Ettől még nem lesz jobb a gazdasági helyzet. Ettől még nem fogok jobban megélni, nem fogok többet keresni és így tovább, ergo semmi érdemi(!) előrelépést nem tudok tenni.
Az ilyen kérdéseknél legtöbben figyelmen kívül hagyják, hogy a lakosság nagy részének semmilyen beleszólás sincsen az ország érdemi(!) döntéseibe. Meg persze tudása, képesítése sincsen.
Ezért nekem olyan fellengzősen nagy szavaknak tűnnek azok a szavak, amikor valaki azt mondja, hogy csak a siránkozás megy, mért nem teszünk valamit. Hát mit tegyünk? (tudom, elmehetünk 4 évente egyszer szavazni)

(#10) Pitterix válasza Lauda (#8) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez nagyon dicséretes!
Örülök, hogy így állsz hozzá! :C
Különben sokat gondolkoztam ezen, de max súlyos pénzbírsággal lehetne elkerülni a szemetelést, mondjuk egy csikk 10k, csokipapír szintúgy......
Vagy hamar tele lenne az államkassza (ez arra is jó lenne.... :K ), vagy megtanulná mindenki, hol a szemét helye.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#11) Pitterix válasza Dany007 (#9) üzenetére


Pitterix
őstag

Tudom, hogy van fontossági sorrend és ez talán így is van jól.
De én is majdnem hogy csak egyik napról a másikra élek és mégsem teszek olyan dolgokat, amik nem helyénvalóak, ezzel ugyanígy van a feleségem is.

Ha már szegény vagyok is ( itt most nem magamra gondolok..), és meg bírom venni azt a csokit, vagy tudj' Isten mit, akkor talán nem kerül nagy fáradtságba elvinni a papírt egy kukába. Azért az is érdekes, hogy amíg tele van az üveg, elfér a kocsiban, ha üres érdekes módon nem. Vajon miért, talán nagyobb lesz az üveg, többet eszik a kocsi, ki tudja.... :U Vagy ugye szegény fejjel cigit veszek ( heti két dobozzal min., átlag 500-ért ), talán nem esne nehezemre a kocsiba, vagy a szemetesbe dobni a csikket. Na meg itt vetődik fel a következő kérdés, ha szegény valaki, miért veszi meg a drága cigit?!

A politikai kérdést hagyjuk!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#12) Dany007 válasza Pitterix (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Persze, az tény, hogy a szemetelésen lehetne javítani. És bőven lenne is mit.
Ez már az egén hozzáállása. A neveltetése, meg hasonlók.
Bár szerintem ennek történelmi háttere is van. Bármilyen abszurd is.
Ahogy a vezetési kultúránk is eléggé szegényes, úgy hasonló módon a szemeteléssel is ez lehet a helyzet szerintem.
Mondjuk ez csak egy kérdés volt a sok közül amit feltettél :)
A válasz annál érdekesebb lenne arra, hogy mit tegyünk :)

(#13) Pitterix válasza Dany007 (#12) üzenetére


Pitterix
őstag

Talán kezdetnek megteszi, hogy foglalkozunk a kérdéssel.
Talán olvassa olyan ember is, aki elgondolkodik azon, hogy amit eddig tett nem helyes és talán megpróbál változtatni rajta.....
Tudom megint túl sok a talán, de bízok ( bízzunk ), mint mindig! :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#14) Dany007 válasza Pitterix (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Túl optimista vagy, de legyen úgy! Nekem lelkiismeret furdalást okoz egy zsebkendőt is eldobni az utcán, ezért nem is teszem.
A csikk az már más kérdés, de ritkán dohányzom az utcán. Munkahelyen / kocsiban / otthon hamutál.

(#15) Pitterix válasza Dany007 (#14) üzenetére


Pitterix
őstag

Én már csak ilyen vagyok.
Ha már egyszer volt valaki olyan hülye, hogy kitalálta a reményt, meg az optimizmust, akkor miért ne használjam.
Ez talán még ingyen van..... :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#16) Mobi28


Mobi28
tag

"Elegem van abból, hogy nálunk mindenki csak a saját érdekeit nézi + elegem van abból, hogy "szép" hazánkban csak "ÉN" létezik!"

Ezt kicsit meg tudom érteni. Ha nem vagy pofátlan és nyomulós egyszerűen eltaposnak. Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindenkivel jófej légy. Egyszerűen dönteni kell, hogy vagy tisztességes leszel és szegényen halsz meg vagy nyomulsz keresztül gázolsz másokon, hogy neked jusson. Az élet kegyetlen!

"Miért mindig a szegény embert kínozzák, gyötrik?!"

Mert a szegény ember nem tud kiállni magáért, azért.

"Vajon meddig tart ki a remény?"

Pff... erre csak annyit mondok, hogy amint a gyerek lediplomázott zavarom is külföldre ebből az országból. Szedje meg magát anyagilag és ha akar jöjjön vissza. (hülye lenne)

"Vajon megérjük azt, hogy ne legyen elegünk?"

Viccelsz? Ez magyarország... :N

(#17) Dany007 válasza Pitterix (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy én inkább realista próbálok lenni, mint optimista. Bár tény, hogy sokszor pesszimistán állok a dolgokhoz, de akkor legalább nem ér akkora csalódás / pofára esés.

Ez a siránkozás egyébként tényleg kezd elharapózni, de megvannak az okai.
Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy el kell menni Afrikába, vagy Indiába, ahol az emberek jelentős része nyomorban él. Nem szegénységben, nyomorban. Eltölteni ott egy kis időt. Aztán visszajönni, és mindjárt színesebb, szebb lesz a világ.

Persze ezzel csak az a gond, ha mindig a nálunknál rosszabbakhoz hasonlítjuk magunkat, akkor majd mindig kielégszünk azzal, ami van. Nem lesz fejlődés, előre jutás.
Ha csak azt nézzük, hogy mennyivel jobb körülmények között élünk, mint India nagyrésze, akkor elégedettek lehetünk és nem kell tenni semmit, nem kell törekedni semmire sem.
Ha viszont azt, hogy tőlünk csak párszáz km-re is mennyivel magasabb az életszínvonal, na akkor viszont látjuk, hogy megvan az ok a siránkozásra.
Lehet ezt magyar mentalitásnak is nevezni, de az elmúlt 2-3 év szorongatásai szerintem nagyban hozzájárulnak ehhez. Az sem véletlen, hogy manapság ennyire megszaporodtak itt a fórumon is ezek a bizonyos elkeseredett (siránkozós) bejegyzések.

Hasonló ez, mint az előítélet. Milyen rossz dolog az, meg mennyire nem szabadna annak lenni, de azt már csak kevesen nézik, hogy az előítéletnek (legyen az bármilyen) megvannak az okai!

Szerintem ugyan ez a helyzet a siránkozással is. Sokan mondják itt a fórumban, hogy ez mennyire szar, meg már mennyire unalmas, meg ilyesmi. De ha jobban megnézi az ember a helyzetet, akkor látja, hogy ennek is megvan a maga oka.

(#18) Pitterix válasza Mobi28 (#16) üzenetére


Pitterix
őstag

Ki tudja....lehet egyszer megváltozik minden, mondjuk 20 év múlva.
És talán nem lesz kínlódás Magyarországon élni.......

(#17) Dany007:

Rossz akkor, ha a nálunknál rosszabb helyzetben lévőkhöz hasonlítjuk magunkat ez igaz, de akkor is, ha a nálunknál jobban élőkhöz. És talán ezen a hasonlítgatáson kéne túl,- vagy átlépni megjelölni egy utat, amin igaz nehéz lenne elindulni, de ha vannak, akik elkezdik, talán mások is mennének utánuk és egyre többen haladnának a jó, a helyes és talán a jobb élet felé.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#19) D.R.O.


D.R.O.
tag

Hagyni kell a pic*ába leégni az egészet.

Remélem mindenki ismeri a viccet.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#20) tkazmer válasza Dany007 (#17) üzenetére


tkazmer
addikt

megvan az ok a siránkozásra.
ez a gond, (és szerintem ez az a so called "magyar mentalitás"), hogy csak siránkozás van, semmi más, mert a többség csak várja, hogy a szájába repüljön a sültgalamb.

asszem te írtad fentebb, hogy mit tudnál tenni, hogy több fizetésed legyen, hogy változzanak a dolgaid, majd legyintve annyit mondtál, hogy persze, 4 évente egyszer dönthetsz...
ez a probléma! hogy nem lehetőségek keresése a fő cél, hanem az, hogy "áá, nekem úgysem lehet, majd a "nagyok" vagy a "politikusok" vagy a "vezetők" megcsinálják, úgyis nekik vannak csak lehetőségeik, stb.
hát nem így van. nézd meg tildyt, bevallása szerint 0 hátszéllel jutott egy kis faluból európa egyik központjába, ahol azt dolgozza amit szeretne és ezért meg is fizetik.
pont neki kétlem, hogy olyan hű de nagyon sok "adott" lehetősége lett volna, inkább tett érte, hogy úgy alakítsa az életét ahogy szeretné, keresett és talált lehetőségeket.

a siránkozásnak persze, lehet oka, én inkább úgy gondolom, hogy akinek oka van arra, hogy siránkozzon, annak elméletileg nincs rá ideje, hiszen optimális esetben siránkozás helyett megoldásokat, lehetőségeket keres - és talál is, ha elég kitartó.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) Dany007 válasza tkazmer (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, ebben igazad is van, de két külön dologról beszélünk, ami ugyan összekapcsolódik szorosan, de mégis két külön dolog.

Én azt mondtam, hogy az átlagembernek nincs beleszólása abba, hogy jobb legyen az ország helyzete.
A saját helyzetén persze javíthat, vagy vállal 2x annyi munkát / másodállást, vagy kimegy külföldre, ahogy Tildy is tette.
Szal más az ország helyzetén javítani és más az egyéni helyzeten javítani. Mivel azért, mert Tildy kiment külföldre, attól még az országnak nem lesz jobb, sőt...
Viszont ilyen téren sincs túl sok választás. Voltaképp a külföldi munka a legjobb lehetőség, már ha van. Az meg számomra nem megoldás, hogy plusz munkákat vállalok, és napi 12-16 órában keresem meg azt a pénzt, amivel egy kielégítő színvonalon tudok élni. Az inkább rabszolgaság, mint élet.
Na ezért mondtam, hogy alapvető változtatásokra van szükség. ... ahhoz, hogy az itthoni ember is normális színvonalon megtudjon élni napi 8 órai és heti 5 napi munkából.
Viszont ezekhez a változásokhoz az átlagember már kevés. Nincs beleszólása az ország gazdaságát stb. stb. meghatározó döntésekben.

(#22) Mobi28 válasza Dany007 (#21) üzenetére


Mobi28
tag

Van ismerősöm aki 3helyen dolgozik. Vidéki kisvárosban él szóval nem úszik a pénzben. A három munkahelyről folyik össze havi 170ezer forint bevétele. Erre sokan a térdükre csapnak, hogy ugyan mit kell siránkozni másnak a fele annyi sincs. Ja kérem, csak más nem dolgozik le 24órából 14-15órát heti 6x és másnak ott a szombat vasárnap szabadon. Ez itt a gond. Ha tisztes pénzt akarsz keresni és nem adatott mewg a lehetőség hogy egyetemere járj akkor két lehetőséged van. Belegebedsz a melóba és 50évesen elmész rokkantnyugdíjba mert a tested olyan szinten túlterheled hogy felmondja a szolgálatot.

(most nincs időm majd folytatom)

[ Szerkesztve ]

(#23) Dany007 válasza Mobi28 (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Erről beszélek én is. Nekem az ilyen élet az nem élet. Amikor az életem 90% a munkával megy el azért, hogy egy átlagos életvitelt ki tudjak hozni.
Tudom nagyon jól, hogy miről beszélsz. Apám is pont ilyen. És ő is az 50-es éveiben van. És az ő dereka is eléggé kivan már a sok melótól.
Rendszeresen reggel 7-től vagy 6-től, este 6-7-ig melózik. A szombat az alap, hogy munkanap, de sokszor van, hogy a vasárnap is.
Namármost amikor normális megélhetésről beszélek / beszéltem, én pont, hogy nem ilyen "életre" gondoltam.

(#24) tkazmer válasza Dany007 (#21) üzenetére


tkazmer
addikt

és napi 12-16 órában keresem meg azt a pénzt, amivel egy kielégítő színvonalon tudok élni.
gondolod, hogy ahhoz, hogy sok-sok pénzed legyen anélkül, hogy tanulnál és/vagy 12-16 órákat dolgoznál, elég siránkozni?:)
nem egy embert ismerek, aki úgy keres milliókat(!) egy hónapban, hogy azért bizony ténylegesen ezt a 12-16 órát dolgozza le, ráadásként előtte még tanult is 5-8 évig egyetemen, szakmai gyakorlaton.
ahhoz, hogy külföldön tehetős legyél, ugyanezeket meg kell csinálni, ugyanúgy rengeteget kell dolgozni.
szerinted aki teszem azt elindít egy céget (mármint az elsőt az életében), az nem dolgozik - legalábbis az első években - napi 12-16 órát?

na de visszatérve a beleszólásosdihoz: te örülnél, ha a 8 általánost végzett alsósajóházi jenő véleménye alapján döntenének mondjuk makrogazdasági kérdésekben?
bennem már sokszor az is felmerült, hogy vajon mennyire igazságos a mostani választási rendszer?
hiszen többségben vannak azok, akik nem adóznak, tehát közvetve azok döntenek a befizetett adó mértékéről, sorsáról, akik önmaguk egy fillért sem fizetnek be. ugyan a demokrácia alapelveit jelentősen sértené egy ezt a problémát figyelembe vevő rendszer, ettől függetlenül én azért első körben hatástanulmány szinten mindenképpen foglalkoznék a dologgal...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) Dany007 válasza tkazmer (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem elbeszélünk egymás mellett, vagy nagyon nem jól fogalmazok, nemtudom.

Nekem nem a munkával van bajom. Se a tanulással. Igaz nincs diplomám, de egy felsőfokú szakképesítésem van, + építész technikusim. Igaz, hogy kitörölhetem vele a seggem, de akkoris több, mint egy sima érettségi. Vagy egy sima szakma. De ebbe ne menjünk bele.

Nekem anno kellett a pénz, nem álltunk úgy anyagilag. Nagy luxus lett volna azt megtenni, hogy 21 évesen elmegyek még 5-7 év egyetemre. Majd utána kezdek munkát keresni, ami még diplomával sem egyszerű, sőt!

Szóval nem a munkával van bajom. De amit fent írtam, hogy napi 12-16 órai munka hétvégén is, az nekem nem élet, az nem kell. Persze mindehhez nem is akarok havi 1 milliót keresni, de még a felét se.
Ahogy írtam is, csak egy normális színvonalhoz szükséges fizetést szeretnék 8 órában. A normális fizetést, most úgy hasra ütve 150-200 ezer forint közé teszem havonta. Ebből már egy ember, vagy egy pár (értelem szerűen 2x fizetésből) már egész kellemesen meg tud élni, talán még félretenni is marad. Nem kell azt nézni mindennap, hogy hogy jövök ki az adott napra a kajapénzből stb stb...

Itt megint félreértettél:

"na de visszatérve a beleszólásosdihoz: te örülnél, ha a 8 általánost végzett alsósajóházi jenő véleménye alapján döntenének mondjuk makrogazdasági kérdésekben?"

Isten ments, hogy olyanon döntsenek az ország ügyeiről. Sőt, én még jobban szigorítanám ezeket a feltételeket, amivel valaki bekerülhet a döntéshozók szűk körébe.
De épp ebből kifolyólag mondtam, hogy az átlagembernek nincs ebbe beleszólása.
Mert ül odafenn ~ 300 ember, akik mindebbe beleszólhatnak. Az most mind1, hogy hogyan és miként kerültek oda, de akkoris ők döntik el azokat a kérdéseket.
Ebből csak arra akartam kilyukadni, hogy az átlagembernek nincs beleszólása ebbe. Nem mondtam azt, hogy ez gond! Egyszer se. Csupán azt, hogy e miatt meggebedhetünk, de az ország helyzetén így érdemben nem javíthatunk.
Persze a sajáton lehet valamivel...

Amúgy az utolsó bekezdésedben szintén egyetértek. Nem lenne rossz ötlet bevezetni, hogy csak a 18-21. életévét betöltött érettségivel rendelkező magyar állampolgárok szavazhatnak. Mondjuk...

(#26) Pitterix válasza Dany007 (#25) üzenetére


Pitterix
őstag

De jó is volna az a 150-200.....nem ám a mostani 100-am.....

"Amúgy az utolsó bekezdésedben szintén egyetértek. Nem lenne rossz ötlet bevezetni, hogy csak a 18-21. életévét betöltött érettségivel rendelkező magyar állampolgárok szavazhatnak. Mondjuk..."

Azért ez kicsit erős lenne, egy szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkező egyén is tud dönteni......

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27) bullseye


bullseye
addikt

nyafogó kis kezeiteket csókolom. Japánban közvetlen háború után, szétütve, megalázva, háborús jóvátételek közepette hamarabb felhúzták magukat a semmiből, mint amennyi időnk nekünk 89-óta volt. Csak ott nem arról álmodoztak az emberek, hogy nyugati körülmények között éljenek már aznap lehetőleg, és minimális erőbefektetéssel, hanem fanatikus baromként dolgoztak, akár kutatók vagy munkások, vagy utcaseprők voltak. Idehaza a Suzukiban azért is voltak konfliktusok, mert a kinti melós úgy szégyellte magát, ha elszúrt valamit, hogy a főnöki leüvöltés jóformán feloldozta. Utána boldogan bennmaradt, és ingyen túlórában behozta a napi tervet...

Vagy ott van Kína, a világ iparának 70-80-90%-ával mára? Fillérekért dolgoznak, így mindenki hozzájuk megy. Évi 8-10%-ot nőnek. Igaz néha pármillióan éhenhalnak, és aki nem kussol azt tarkón lövik. Azaz haladni fegyelemmel lehet. Önfegyelemmel, vagy brutális diktatúrával. Amíg csak kifogásokat keresünk, meg másokra várunk, addig irány a fejlődő országok ölelő karja...

És lehet keresni a hibásokat népcsoport, hajhagymaszám, vagy egyéni szimpátia alapján, de igazából az a felelős, aki elhitette velünk 89-90-ben, hogy a rendszerváltástól hirtelen nyugat lettünk, és úgy élhetünk mint a (nyugat-)német, vagy amerikai alsó-középosztály. Na meg az, aki elhitte.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#28) Mobi28 válasza bullseye (#27) üzenetére


Mobi28
tag

Rendben. Akkor kérdem én mint "nyafogó" polgár, szerinted mi a megoldás? Hallgatlak.

(#29) Dany007 válasza bullseye (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek az előttem szólóval.
Hallgatjuk a megoldást.
Igaz, hogy sok a nyafogás. Tény. De legalább annyiszor tettük már fel a kérdést, hogy mégis mi lenne a megoldás! Viszont egyetlen egyszer egyetlen egy topicban sem érkezett válasz!

Japán háború utáni helyzetét elég nagy hülyeség a mienkhez hasonlítani. Japánt a háború után a szövetségesek 'demokratizálták', modernizálták és 'felépítették'. Iszonyatos pénzt pumpáltak a gazdaságukba. Hasonlóan a Marshall segélyhez. Amiből fél Európa részesült anno, csak mi nem, mert itt a ruszkik voltak. (A II. Világháború Teljes története c. dok. film. Spektrumon is adták régen, legálisan letölthető, 13x 45 perces részben tökéletesen elmagyarázza a háború előzményeit és persze következményeit is. Érdemes legalább egyszer végignézni)

"Amíg csak kifogásokat keresünk, meg másokra várunk, addig irány a fejlődő országok ölelő karja..."

Amíg csak szövegelünk minderről, addig lehetne beszélni a konkrét megoldásról is... Mert tudjuk hogy nem szabad nyafogni, de azt sajnos nem, hogy mit tudnánk csinálni, amivel az ország helyzete javulna! Érdemben!

@ "szép lassan a vezetésbe is olyanok kerülnek, akik az ország javát nézik a sajátjuk előtt."

Ennyire nem lehetsz naív... :U

[ Szerkesztve ]

(#30) bullseye válasza Mobi28 (#28) üzenetére


bullseye
addikt

kezdj el dolgozni, mint állat, termelj sok GDP-t, ami jó az országnak, és fizesd a közterheket. Gyűjt még 2-3000000 ilyen embert, és szép lassan a vezetésbe is olyanok kerülnek, akik az ország javát nézik a sajátjuk előtt.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#31) Pitterix válasza bullseye (#30) üzenetére


Pitterix
őstag

Hm a feladat egyszerű és adott.... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nálunk elég fejlett a panaszkultúra, na de, hmmm. Ez a blogbejegyzés miről is szól? Na ugye.

x gon' give it to ya

(#33) Mobi28 válasza bullseye (#30) üzenetére


Mobi28
tag

Ez nagyon szar duma. Aha szóval: ember, ne törődj semmivel csak kussolj, gürizz mint egy állat erőn felül, adózz mégtöbbet és majd minden szép és jó lesz... Hallottam én már ezt a lemezt csak anno kicsit másképpen szólt. "dübörög a gazdaság és XY év múlva minket irigyel majd egész európa". És mi lett belőle? NAGY SEMMI! :U

Szerinted ha 5millió ember adózna nem pontosan ugyanitt tartanánk? Hát dehogynem! Ne legyél már ennyire naív kérlek. Én személy szerint dolgozom. Hajtok mint egy állat sokkal többet is mint kéne mert kell a pénz. Ez 1-2 évtized múlva csúnyán visszaüt majd az egészségi állapotomban. Nem tudok mit tenni ezt dobta a gép. Ennek ellenére sohasem nyavajogtam senkinek, hogy "jajj de szar nekem meg de utálom és, hogy unom már az egészet". Nekem sajnos nem volt lehetőségem egyetemre menni. Maradt a tiszetes kétkezi munka, így a GDP-t én és a hozzám hasonló ténylegesen termelő munkát végző emberek termelik meg. Dolgozom, adózok (nem is keveset) és teszem a dolgom szó nélkül. De a f@xom teli van már azzal, hogy egyesek csúnyán néznek rám ha ki merem mondani: pártállástól függetlenül az ország vezetése baszott el itt mindent! Pedig ez van, ez az igazság. Mert ha nem ők rontották el akkor ki? Talán te vagy én? Nem hinném... :(

(#34) bullseye válasza Mobi28 (#33) üzenetére


bullseye
addikt

szerintem a tied is elég gyenge duma... az ország vezetése azt teszi, amit tehet. Szabályozzák ezerrel nemzetközi szerződések, helyi érdekek, ígéretek, kompromisszumok, meg az a vágy, hogy újraválaszzák.

És a tisztes állampolgárok legtöbbje mit akar? Maradjon "ingyen" minden, gondoskodjon mindenről az állam, és ne szedjenek be ehhez sok adót... éppúgy, mint a szocializmusban, a kormányok kölcsönökből, meg számviteli trükökkel próbálják elérni, hogy mindenkinek valamennyire alányalhassanak, holott messze a lehetőségeinken túl élünk. Inkább szembefordítanak midnenkit mindenkivel. A városi ember utálja a parasztságot, mert évente kétszer sztrájkolnak, hogy az állam fizesse ki a biztosítatlan termőföldjüket ért kárt - a parasztok meg a városiakat, akik (nevében) fillérekért veszik át azt a termést, amiben a fél életük benen van néha. A fiatal a nyugdíjast a nyugdíjemelés és a 13. hó miatt - a nyugdíjas a fiatalt, mert az egyetemisták többtízmilliós okatatását az állam állja, azok meg a 2000 forint havidíjért is hőbörögnek. Az állami alkalmazott a vállalkozót, mert az csal - a vállalkozó az állami alkalmazottat, mert naplopó. stb. stb.

Ha jönne egy párt, amelyik mindezt kimondja, és előre szól, mekkora emelések, megszorítások és szopatások lesznek, amíg az egyensúly helyreáll, akár 0,1%-ot is elérhetne. Holott a megszorítások ellenére legtöbben jól éreznék magukat, mert foglalkoznának a problémáikkal- Kb. mint Mátyás idején, aki milyen jó, meg milyen igazságos volt, csak éppen akkora adókkal...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#35) Dany007 válasza bullseye (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Asszem kezdem kapizsgálni mire akarsz kilyukadni, de szerintem a rossz oldalát fogod meg a dolgoknak.

Az ország vezetése pontosan azt teszi, amit mindenki tud. Lopnak agyba főbe mindent amire csak egy csepp esély is van, hogy ellopható. Ennyi.
Hidd el, nem az a gond, hogy egyik réteg szidja a másikat! Attól még aki dolgozik az dolgozik. Elvégzi a dolgát. Adózik stb... Vagy szerinted csak Magyarországon van olyan, hogy fekete munka? Meg adócsalás? Ugyanmár... Nyugaton ugyan így vannak ilyenek... De hidd el, a kisember 'adócsalása' vagy fekete munkája lószar ahhoz képest, amit a nagyok csinálnak.

Hol jut a kisember százmilliós adócsalási lehetőséghez? Hol tudnak elsikkasztani a kisemberek milliókat, milliárdokat? Én elhiszem, hogy nagy probléma a fekete munka. És az is.
De elenyésző ahhoz képest, amit a politikusok, és a cégvezetők lopnak!
Közép szinten volt egy kis belelátásom hogy lehet 2 millát keresni egy nap alatt az Eu-s pályázati pénzekből... És ez még a torta legalja.
Ott 'fent' mindenki ismer mindenkit. Mindenki haverja mindenkinek. Akinek lehetősége van dönteni, akkor az úgy dönt hogy a saját vagy haverja cégének adja ki a munkát. Aki szépen kiad egy 300-500 millió forinttal magasabb árajánlatot mint a reális, és mégis elfogadják! Megkapják a pályázati vagy akármilyen állami pénzt, majd a cég visszaoszt belőle annak a havernak, aki a melót nekiadta. Pofon egyszerű.
Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a manapság kirobbant BKV-s MÁV-os bortányok! És ez még csak két cég! Kettő darab. És ezt nem most kezdték el... Százmilliós szerződések... Kifizetések olyan embereknek akik ott se dolgoznak... Évek óta ez megy, és itt nem arról van szó, hogy a kovács pista feketén dolgozik, és nem fizet be havi 25 ezer adót... Hanem milliárdokról! Százmilliókról és nem éves szinten! És nem egy cégnél.
És ezek még csak azok a dolgok amik kiderülnek úgy ahogy...

Folytatom a gondolatmeneted, ha jönne egy párt, aki mindezeket a csalókat, sikkasztókat és hasonló vezetőket szépen lecsukatná vagy 20 évre(!) (mert az elmúlt években ki tudja hány milliárddal lopták meg az országot) akkor valószínű hogy a következő kormány vagy épp az aktuális 2x meggondolná, hogy elég-e neki a 1,5 millió havi fizetés, vagy mégis inkább lop mellé pár száz milliárdot...
De ezt így nem lehet megtenni, mert mindenki ismer mindenkit. Mindenki haverja mindenkinek. És nem utolsó sorban mindenkit le lehet fizetni...
Sz.ted a kis vidéki lószar bankfiók vezetők és középvezetők miből utaznak Dubai-ba évente? Még csak nem is cégvezetőről van szó, sima fiókvezetőről... Éves szinten mennek Dubai-ba...

Szal csak arra akartam utalni, hogy itt nem párezer ember párezer adóforintjáról van szó, hanem milliárdokról! Amit személyenként sikkasztanak el. Nem évente összesen...
Az meg a másik röhej, hogy nyíltan megmondták a nagy beruházások költségének 30-35%-a zsebbe megy! Arra megy el a pénz, hogy szépen visszaosztják maguk között... Nem véletlen, hogy itthon 1-2 milliárdba kerül egy km autópálya a Szlovéneknél meg 500 millióba...
Itt a gond! Nem ott, hogy a különböző társadalmi rétegek szidják egymást...

[ Szerkesztve ]

(#36) bullseye válasza Dany007 (#35) üzenetére


bullseye
addikt

de ez is körbe-körbe megy
a kisember lop-csal, mert fent úgyis, a nagyember lop-csal, mert a kcisik úgyis.
erre szoktam mondani USA-t, és adómorált.
1, ott patrióta dolog befizetni az adót (még ha nem is értesz egyet a kormánnyal)
2, ha szórakozol és kiderül, úgy megb, belehülyülsz. Nem számít ki mekkora ember, mennyije van, milyen híres, elveszik mindenét, és még börtönbe is mehet. ok, nem feltétlenül a fajháborús-seggbekukizóba hanem lightosabba, de börtönbe. papírnyoma is marad...

fentről várni a manát hülyeség, mert a hatalom korrumpál, minnél nagyobb, annál jobban. Azt lehetne elérni, hogy alul annyian dolgoznak keményen, és tartanak össze, hogy fent sem mertnek már lopni, ill egy idő után nem is kerül fel olyan, aki nem érdemli meg. és nem, nem a kispártoknak lobbizom ezzel, mert ezt nem valakik gyűlöletével és kireksztésével lehet megoldani, hanem egymásra odafigyeléssel, segítséggel.

Érdemes megnézni ilyen szinten hol tartunk. Hány ember megy el egy fekvő mellett, mire valaki megnézi, hátha nem is részeg, csak elesett, betegség miatt elájult. Átkos szocializmusban fele ennyi kuka volt, és tized ennyi szemét, mert otthon sem azt tanították, és ha valaki elfelejtette, rászóltak - többnyire udvariasan. És a rászóló sem félt, hogy megverik, mert a többiek mellette álltak. Pont ma olvastam egy levelet, hogy egy csajba egy beteg állat belekötött a villamoson, majd amikor a lány eszállt ment utána és anyázta végig - és mindenki nagyon aktívan nem vette észre. Ez is a kormányok és politikusok sara lenne?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37) Dany007 válasza bullseye (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel én egyet is értek.
Itthon bizonyos téren a kultúra még nem fejlődött a nyugati szintre, avagy épp visszafejlődött.
A haza értékek már nem értékek, csak az ami 'trendi' és 'menő'. Ez meg számomra gusztustalan.
Igaz sokat nem éltem a régi rendszerben, de ami akkoriban ami visszafogta ezeket a dolgokat, az szerintem a büntetés volt. Közveszélyes munkakerülés meg hasonlók... Nem volt az akkora hülyeség.
Apám is mesélte, hogy hányszor megverték őket a rendőrök kiskorában mert nemtommilyen csínytevést követtek el. Manapság meg a rendőrnek kell bizonygatnia / bizonyítania ha épp rálő egy bankrablóra, vagy akármilyen bűnözőre, és a végén még őt ítélhetik el.
Szóval a rendszerváltással talán túl nagy hirtelen szabadságot kaptunk. Túl nagy demokráciát...
Nem mondom azt, hogy a régi jó volt, de az a bizonyos fegyelem megvolt.
Ez az, ami talán megvan az USA-ban, meg nyugaton, de itthon már nincs.

És ehhez bizony a politikusoknak is köze van. Mert egy elvadult tüntetésen a szemkilövés az megy... De egy rablót vagy garázdát is csak max pár évre ítélnek el, ha nem épp felfüggesztettre.
Nagyobb szigorra és annak betartatására lenne szükség, valamint a kismillió kiskaput bezárni az államon élősködők előtt.

Ettől függetlenül a vezetés ugyan olyan hibás. Mert ellopnak mindent amit lehet. Persze, ez megint visszavezethető az emberi tényezőre. Ha mondjuk eléd raknának 20 milliót, hogy itt van tedd el, senkinek nem lesz baja tőle, senki nem fogja megtudni stb... A legtöbb ember eltenné. És ilyenkor hiába mondja bárki, hogy ő tisztességes maradna meg hasonló... De amíg az ember nem kerül pont ilyen helyzetbe, addig sose fogja megtudni hogy vajon mit is választana...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.