Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

Mindig kissé problémás kategória volt a tv tuner...
Nekem egy régi PCTV van, miro/Pinnacle PCTV. Még bt848 chipsetes, külön panelon lehet stereo/rádió modult kapcsolni rá :)

Dscaler jó progi, azt hiszem a 3as volt a legjobb, de az azt hiszem nem támogatja az új nem bt chipseteket. 4es már kicsit instabilabb.
Esetleg Multidec nevű progi is jó lehet talán, régen kódolt adásokhoz volt használatos...

Mesélnél az ingyenesen aktiválható mpeg2-ről? Amikor utoljára néztem, akkor még nem volt ilyen... sőt program frissítésnél is macera volt, hogy fenn kellett legyen a saját gyári drivere, hogy az új is engedje... (az enyémnél nem is engedi)

[ Szerkesztve ]

(#2) ollie válasza azbest (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Értelemszerűen csak akkor lehet ilyet aktíválni, ha a gyári programot használod (nálam ugye PCTV VISION). A beállításoknál van egy link emlékeim szerint, ott bejön egy form amit ki kell tölteni (kell regisztrálni a Pinnacle-nél), és ha jól emléxem, emailben küldenek egy aktívációs kódot. De úgy emléxem, hogy az installálás után a start menüben egy külön bejegyzésen is elérhető ez az aktíválási procedúra.

***

(#3) cizoe


cizoe
őstag

Régen volt egy PCTV-m nekem is, ugyanilyen problémák voltak, általában a pci áthelyezés segített. Amúgy én ChrisTV-vel használtam, azis jo kis program.

Most nézem csak a legalsó két sort. :) Régen nem volt benne spyware/adware, szóval régen tetszett. ;) (2004-5 környékén volt)

[ Szerkesztve ]

(#4) twollah


twollah
nagyúr

Nekem sosem volt ilyen gondom a kartyaval.

Asus M2N-E es a legalso PCI slotban van a kartya.
Anno az Abit NF7es alaplappal sem volt gond, ott is a legalso PCI slotban volt a kartya.

Windows felrak, driver felrak (ugyan ezt a drivert hasznalom), DScaler felrak (jelenleg a 4.1.17es van fenn) es minden poccre megy.
Nagyon ritkan produkal a DScaler valamilyen hibauzenetet amin egy reboot segit.

A ChrisTVvel az a nyugom, hogy allandoan lenemitja a Hanghullam kimenetet es utana kezzel kell ujra kikapcsolnom a nemitast.
Egyszer rajottem, hogy hol van a kutya elasva, de azota nem tudtam ujra produkalni a megoldast.

[ Szerkesztve ]

(#5) ollie válasza twollah (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát persze, te eleve Dscaler-t használsz. :D

***

(#6) twollah válasza ollie (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

A hulyek a tuloldalon vannak.

Minek hasznaljak fizetos, korlatozott verziokat ha van ingyenes alternativa is?

[ Szerkesztve ]

(#7) ollie válasza twollah (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Te, hamár úgyis régóta használod a Dscalert... Van benne időzített felvétel?

Én spec. nem találtam benne, és arra gondoltam, hogy akkor autoit-el oldanám meg.

***

(#8) twollah válasza ollie (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Passz.

Ritkan nezek TVt, max Discovery, National Geo., Spectrum, amit meg nem lattam arra ott a torrent es felirat vagy megnezem streamen.
Az internet koraban elunk a TV nezes mar nem divat.

(#9) #54715584 válasza twollah (#8) üzenetére


#54715584
törölt tag

es nem mellesleg videken a natgeo meg animal planeten este 11 utan erotikus tartalmat sugaroznak :D

(#10) bzoley


bzoley
veterán

DScaler. Talán az egyetlen tévés program, amit nagy ívben elkerülök.

(#11) twollah válasza #54715584 (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Itt sajna nem...

(#12) eziskamu


eziskamu
addikt

Ha már PCTV Stereo, akkor ajánlom magam [link]
Ott a letöltésnél vannak alternatív driverek. Amit te ajánlottál drivert, az csak a BT878/BT848 alapú kártyákhoz jó, a Philips családhoz (saa713x) nem, ugyanis a PCTV Stereo Philips chippes.
De legalább a Philipshez van Vista és x64 bites meghajtó is.
Én DScaler legújabb alphával nézek TV-t, nagy megelégedtségemre, és csak felvételhez használok más programot (ahoz kell a meghajtóprogi).

[ Szerkesztve ]

(#13) eziskamu


eziskamu
addikt

Ja és az első kivételével a többi meghajtóval nem megy a Vision (de én amúgy hang gondok miatt le is szoktam a használatáról), az első meg régi. Ha jól emléxem 3xhybrid, vagy Philips Hybrid néven kell keresni meghajtókat, amik jók a PCTV Stereohoz.

[ Szerkesztve ]

(#14) Typhoon47


Typhoon47
őstag

A képek csak nekem nem jönnek be? :F

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Mellesleg, nem fogsz. Leadtek PV3k De. :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#16) #65675776 válasza eziskamu (#12) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Pinnacle egyik okos eljárása, hogy adott kártya többféle decoderrel készül. A PCTV Stereo pl létezik Philips és BT decoderrel is.

A DScaler meg esetleg pont képes a BT-s tunereket használhatatlanná tenni, méghozzá a device ID-t tartalmazó flash felűlírásával. Hogy miért teszi, azt nem tudom, elvégre az égvilágon semmi köze hozzá.

twollah: "A hulyek a tuloldalon vannak.

Minek hasznaljak fizetos, korlatozott verziokat ha van ingyenes alternativa is?"

Én inkább máshogy fogalmaznék:

A hülyek a túloldalon vannak.

Minek vegyek olyan tunert, amelyikhez nem tartozik normális sw, a gyártója pedig hülyének néz?

Én inkább Leadteket veszek, ahhoz van korrekt sw, ingyenes MPEG2, időzítő, és még lehetne sorolni. Ja és minőségben veri bármely eddig általam látott Pinnacle-t...

(#17) twollah válasza #65675776 (#16) üzenetére


twollah
nagyúr

5 ezer local crediert vettem 2006ban hasznaltan.
Nekem annyit megert a kartya.

(#18) bzoley válasza #65675776 (#16) üzenetére


bzoley
veterán

Ki tudja mit művelnek a program driverei, nem véletlen a piros betűs figyelmeztetés sem.

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Dscaler rulez :) jó ideig én is azt használtam, mert a kártyámhoz járó sw nem csak hogy gagyi volt hanem hatalmas prociterhelést is okozott :D

Most pedig már hogy 99%-ban Linuxot használok, Tvtime :) Mondjuk a felvételt elfelejthetem, de nagyon rikán lenne rá szükség + ha valamit meg akarok szerezni, akkor inkább letöltöm, jobb a dvdrip képe :) .

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) eziskamu válasza #65675776 (#16) üzenetére


eziskamu
addikt

Az a PCTV PRO , és a PCTV Rave sorozat.
Amúgy a képen is a Philipses változat van, pont ilyenem van, és még mielőtt azt mondod, az lehet bt878 is, nem lehet, mert akkor még egy kiegészítő hangdekóder kellene a sztereó vételhez [link] (a connexanttól balra), valamint connexant 881-es sem lehet, mert annak meg négyzet alakú a tokozása.
A sima STEREO sorozat már Philips. A Pinacle annó inkább a tunerekkel, és a feszszabályzókkal buherált, anyáztak is sokan, hogy zajos a vétel, mert nincs normális szűrés, és tippeket cserélgettek, hogy lehet maszekba buherálni. Az meg hogy időközben bt848-ról bt878-ra váltottak, nem nagyon számít, az alakon kívűl nincs nagy különbség a két ic között.
[link]
Ezt szokták használni bt878 mellé a sztereó vételhez, ha jól emlékszem:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21) eziskamu válasza bzoley (#18) üzenetére


eziskamu
addikt

Én inkább a Leadtek kártyákról halottam, hogy elcsinálódhat a firmware, de arról legalább volt is itt a Logouton egy leírás, hogyan lehet életre kelteni DOS alól :)

(#22) caleb


caleb
aktív tag

Evvel a kártyával lehet felvenni/bedigizni/ vhs cameráról,illetve asztali vhs magnóról?
Ha igen valamiféle kábelt lehet hozzá venni?
Nekem anno nem adtak hozzá semmit,csak kártya,lemez :F

Az élet jó a világ nem!!!

(#23) #65675776 válasza eziskamu (#20) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont erről van szó. Pinnacle esetén nem lehetsz biztos benne mit találsz valójában a dobozban. Pl egyik ismerősöm PCTV Stereo-ján éppen BT878 van... Bár nyilván én vagyok hülye, és a Pinnacle Support-on sem tudják, hogy mi micsoda náluk. Furcsa mód a topicban minden kérdezőnek BT878-as Stereo-ja van. Hogy miben különbözik egy Pro-tól? Csak és kizárólag a sw körítésben.

Jónak mondod a firmware-es cikket, pont Ő írta...

(#24) ollie válasza eziskamu (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát pedig nekem azzal a driverrel működik, amit ajánlottam. :)

***

(#25) ollie válasza #65675776 (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az enyém tuti BT878-as.

***

(#26) ollie válasza caleb (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak sima antennakábellel összekötöd ott, ahol bemegy az antenna a kártyába.

***

(#27) eziskamu válasza ollie (#24) üzenetére


eziskamu
addikt

És az van a képen, a te kártyád? Nem véletlenül PCTV PRO Stereo kártyád van?

[ Szerkesztve ]

(#28) eziskamu válasza caleb (#22) üzenetére


eziskamu
addikt

Lehet digizni, de tipustól és videómagnótól függően gond lehet a szinkronhibás anyagokkal, a gépen akkor is ugrálhat a kép, amikor a tv-n még pont jó. Rca-rca kábel kell a videóátvitelhez [link] , és rca->3,5-es jack kábel/átalakító a hangátvitelhez (az rca rész a videó hangkimenetébe, a jack csati, a hangkártya vonalbemenetébe kerül [link] )

(#29) eziskamu


eziskamu
addikt

Ja a vonalbemenet a line-in

(#30) ollie válasza eziskamu (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Asszem PCTV Stereo van nekem (de majd otthon megnézem pontosan), a képet nem én csináltam, és nem is hasonlítottam össze, hogy mennyire egyezik az enyémmel, google ezt dobta ki.

***

(#31) eziskamu válasza ollie (#30) üzenetére


eziskamu
addikt

Most nézem, a legelső linked a philips chippes kártyákhoz van, a 3rd party jelölésű meg a bt848/878-hoz, akkor melyik is ment neked?

(#32) adm válasza ollie (#2) üzenetére


adm
őstag

ugye EZT nem felejtetted el felrakni?

16core - 32thread - 64gb

(#33) ollie válasza adm (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem felejtettem el, ezt én is belinkeltem.

***

(#34) eziskamu válasza ollie (#33) üzenetére


eziskamu
addikt

Mert, ha ez nem ment neked és biztos bt878-as karid van akkor nem csodálkozom.
Adm és általad is belinkelt driverben lévő pctv100i.inf első néhány sora:

; Copyright 2004, Philips Semiconductors GmbH
; © 2004 Pinnacle Systems, Inc. Alle Rechte vorbehalten

[Version]
signature="$CHICAGO$" ;all windows os
Class=MEDIA
ClassGUID={4d36e96c-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Provider=%PCLE%
DriverVer=08/30/2004,1.3.1.15
CatalogFile=PCTV100i.cat

[Manufacturer]
%PCLE%=Pinnacle

[Pinnacle]
;******** Subvendors
%33Hybrid.DeviceDesc%=3xHybrid,PCI\VEN_1131&DEV_7133&SUBSYS_002B11BD
%34Hybrid.DeviceDesc%=3xHybrid,PCI\VEN_1131&DEV_7134&SUBSYS_002B11BD

[ Szerkesztve ]

(#35) eziskamu válasza ollie (#30) üzenetére


eziskamu
addikt

Akkor végül is milyen tv tuner karid van?

(#36) ollie válasza eziskamu (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom, de mindkét általam belinkelt driverrel működik.

***

(#37) djsam


djsam
csendes tag

Nálam ugyanezt egy Leadtek BT878-as kártya csinálta meg, de ez másik gépben se fogadta el a drivert(egy FSB emelés után ami emelte a pci órajelt is....).
DScaler nekem is rendbe hozta, de nincs erre olyan megoldás amivel újra használható driverrel, firmware csere vagy hasonló?

(#38) róland válasza eziskamu (#12) üzenetére


róland
veterán

Ránézek ezekre az alternatív driverekre S lehet teszek egy próbát újra Vista alatt. (Nekem Philpis chip-es PCTV Pro-m van. DScaler meg nem ismeri fel automatikusan.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39) tope


tope
addikt

Nekem van egy Pinnacle PCTV Rave BT878-as kártyám ést ezt szeretném használni felvételre Vista alatt. A Dscaler szépen felismeri a kártyát, de a felvételnél nem lehet felbontást állítani (különben jó a program). Van valami más progi ami alatt lehet felbontást is állítani?
(a gyári Pinnacle TVCenter Pro 4.9.2 program fel se ismeri a tunert, de a hozzáadott program ami 5,5 éves nem igazán Vista kompatibilis (ez viszont felismeri a tunert, ki érti ezt), magyarán nem műkszik rendesen)

(#40) ollie válasza tope (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen felbontásra gondoltál? A TV adásnak fix felbontása van, nem érdemes rajta változtatni (576x480). Bár emlékeim szerint meg lehet oldani a félmagas felvételt, de nem látom értelmét (576x240).

***

(#41) ollie válasza ollie (#40) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elírtam, a felbontás 720x576.

***

(#42) tope válasza ollie (#41) üzenetére


tope
addikt

Felvételi felbontás valami 7xx * 288 és ez kicsit sem arányos

(#43) tope válasza tope (#42) üzenetére


tope
addikt

Na megtaláltam gyorsan mi a nagy harci helyzet (1/2-es beállítás), mostmár jó.

(#44) westz válasza tope (#43) üzenetére


westz
tag

Sziasztok!
Látom elég régi a topik, de én is hasonló felvételi gondokkal küszködök mint az előttem szólók. DSCaler 4.1.17-et telepítettem, a felvételem 720x288x16 (YUY2).
A kérdésem az lenne, hogy lehet normálisan nézhető felbontást állítani, ill. hol állítod azt a 1/2-es beállítást?
A kép egyébként tökéletes, néhány csatornánál jobb mit a TVn.

üdv...westz............................................................................................................................... Hardware a számítógép azon része amibe bele lehet rúgni.

(#45) tope válasza westz (#44) üzenetére


tope
addikt

Sajnos már nem használom a progit, de valami interlace-t kell keresned a half helyett

(#46) westz válasza tope (#45) üzenetére


westz
tag

Köszi megnézem. :R
Ha nem felezésesre teszem, akkor jónak tűnik a felvétel, de kép szétesik a hirtelen mozgásoknál. :O
Még kutakodok, de hátha tud még valaki itt is segíteni.
Nem szívesen használnék más programot, mert nagyon szép a kép és a hang is jó.

üdv...westz............................................................................................................................... Hardware a számítógép azon része amibe bele lehet rúgni.

(#47) andr_s


andr_s
tag

Sziasztok!
ez a kártya megy vista alatt, ugye?

(#48) andr_s


andr_s
tag

na megy a kártya vista alatt is, csak a saját szoftverével nem igazán tudtam csatornákat keresni...

(#49) klapi


klapi
csendes tag

Nekem vannn egy pinnálce tv szereó pci kártyám xp vel ok de most xp2 vann fen nem müködik 1.3.1.15 ez va most. elöszőr sikerülr jo drivert lalálim hozzá müködőtt is format c: ota nem találom azt a hejet ahok a xp2 divert találom Kérnék segítséget Help!!!!!!!!!!!

(#50) ocsus30


ocsus30
csendes tag

:Y
Sziasztok segítsetek nekem
Van egy PCTV kártyám és DSCALER el használom
hol lehet a távirányítót beállítani hozzá?????????,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.