Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Metalfan


Metalfan
senior tag

El tudom képzelni, hogy van, de nem merem biztosra állítani, mivel a problémát nem tudnám megoldani (legfeljebb félnapi kutakodás után, hogy hogyan is kellene megoldani).

(#2) pIIrash


pIIrash
tag

Az otthoni gépem 2 hónapot kutakodott rajta NON-STOP, de még el sem kezdte szinte.

Ahogy időm engedi, majd frissítem a cikket az én megközelítésemmel.

(#3) Sirpi


Sirpi
senior tag

Végigolvastam, de mivel melóban vagyok, kicsit felületesen. Nem derült ki számomra egyértelműen, hogy figyelembe vetted-e, hogy 2 tábla ekvivalens, ha

1) a számok átcserélésével az egyik átvihető a másikba
- ez alapján pl. feltehető, hogy ha balról jobbra, felülről lefelé nézzük a számokat a kitöltésben, akkor az 1-es jelenik meg először, aztán a 2-es, aztán a 3-as stb. (a teljes 81 mezőt tekintve)

2) két tábla ekvivalens, ha sorhármasok, oszlophármasok, vagy egy hármas részen belüli sorok, oszlopok cseréjével egyik átvihető a másikba

Egyelőre ennyi, amúgy szép a feladat :-) Mindenesetre régebben olvastam, hogy valaki fogott egy 17 számos egyértelmű sudoku-feladványt, és próbaképp kitörölt belőle egy számot. Erre egyből kapott valami 60000 megoldást. Amiből az látszik (persze semmit nem bizonyít), hogy már a 17-es táblák is olyanok, hogy csak szerencsével jön ki az egyértelműség.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#4) EmberXY


EmberXY
addikt

Ha én gondolkodnék ezen, akkor engem az érdekelne elsősorban, hogy arra hogyan és kik következtettek, hogy minimum 17 előre megadott szám szükséges ahhoz, hogy csak egy megoldása legyen a táblának...

Ha erre valamilyen hibátlanul működő konkrét algoritmus segítségével jutottak, akkor nem csak feltevés, ha meg nem, akkor hogyan? :)

Egyébként minden tiszteletem a projektedé, le a kalappal. :R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.