Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Nem áll fenn a veszély, hogy a Snapi 810 túlmelegszik és kiégeti az íriszem?

Vuff?

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#2) HawerKing


HawerKing
őstag

Sotetben mukodik?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#3) gerii


gerii
addikt

Lézeres AF nincs benne? ;]

(#4) LeMiki


LeMiki
tag

"Az NTT Docomo kínálatában felbukkanó készülék 750 dollárba, vagyis előzetes költségek nélkül átszámolva 210 ezer forintba kerül."

Mik azok az előzetes költségek?

(#5) Koczó93


Koczó93
őstag

Ez az "iris green" szín képen nagyon tetszetős :)

(#6) roli543 válasza LeMiki (#4) üzenetére


roli543
őstag

Nálunk az áfa és társai.

Egyébként klassz kis kütyü, a külső nagyon bejön :)

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#7) petrson


petrson
senior tag

Köll a francnak. Az én íriszem senki ne szkennelgesse :))

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#8) moleculez


moleculez
veterán

Jól néz ki meg minden, de ez nekem még nagyon új. Amúgy milyen távolságból működik? Vagy 10cm-re kell tartani okos buksimtolhogy menjen? Mert akkor elég hülyén fog kinézni...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) A 2. Vesztes válasza moleculez (#8) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Lehet, makrózni kell a szemedet! :D

Vuff.

Ui.: Nekem van buksim, neked koponyád! :((

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#10) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Írisz még mindig =/= retina. Írisz ami a szemed színét adja, retina meg hátul a szemgolyódban. Erre most már jobban kell figyelnie a tisztelt cikkíróknak.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#11) Воланд válasza moleculez (#8) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) gabancs


gabancs
addikt

Ezt a titkosítást a legkönnyebb feltörni. Csak egy villa kell hozzá.....

(#13) Wapmester


Wapmester
senior tag

ez nem valami szarság, ez szemüveggel is működik éjjel azonban nem tudni hogyan működhet :D

(#14) Jeanne d'Arc válasza gabancs (#12) üzenetére

Ez fajt. :D :D

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#15) kortic válasza Jeanne d'Arc (#14) üzenetére


kortic
tag

szerintem neki is, ahogy ellopták az "adatait " :DDD :DDD :DDD

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#16) BulletBill27 válasza Воланд (#11) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Így nem tűnik annyira vészesnek a használata. Nem rossz ötlet.

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Makk szkener nem lesz?

Hihetetlen, hogy milyen hülyeségekkel tudják csábítani a vevőket. Eddig süllyedt az okosteló ipara? Tegyük fel, hogy nekem van ilyenem. Baleset ér, megtalál valaki. Valaki, akinél nincs mobil/nincs rajta pénz. Az hogy fogja feloldani ezeket? Ott fekszem véresen meg minden és majd huzogatja az ujjam, szkenneli a szemem? Ha jól tudom az sos hívás nem megy, csak ha kivette a simem (nem a szemem).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) BulletBill27 válasza janeszgol (#17) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy megy az sos hívás. Jelkódnál is megy.

(#19) Fr0z3n válasza janeszgol (#17) üzenetére


Fr0z3n
őstag

(#20) dzsi23 válasza janeszgol (#17) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez inkább fejlődés, semmiképp sem süllyedés. Bár az ujjlenyomat-olvasót használhatóbbnak tartom, mert annál mindegy, milyen helyzetben próbálom aktiválni, nem kell felemelni a fejünk elé. Ha olyan problémáid/igényeid vannak, hogy balesetnél bárki használhassa a telefonod, akkor te ne vegyél ilyet, de még ujjlenyomat-olvasóst se, sőt még feloldó mintát se rakj a telefonodra. Okostelefon tervezésénél ez szerintem a 250. szempont a 260-ból. Sokkal fontosabb a kényelmes használat és a biztonság, hisz nagyobb esély van rá, hogy valaki ellopja a telefonod, mint arra, hogy balesetet szenvedsz, a telefonod túléli, de te nem tudod használni, és az oda tévedő 1 vagy több ember egyikénél sincs telefon.

[ Szerkesztve ]

(#21) metaboy


metaboy
tag

Mivel nagyon gyors és pontos értelmesebb mint az ujjlenyomat, ami tényleg könnyen hekkelhető.

(#22) akosxyz


akosxyz
senior tag

Senki nem írja, hogy forradalmi?
Ja nem Apple van ráírva :DDD (OFF)

Szerintem mindenképpen fejlődés. Bár lehet macerás használni, meg furán néznek mivel szokatlan a népnek.
Kíváncsi vagyok mik jönnek még :)

[ Szerkesztve ]

(#23) janeszgol válasza dzsi23 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez fejlődés? Ohh, bocsánat. Nem is értem mit gondoltam. :R :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Kékes525


Kékes525
félisten

Véleményem szerint az átlag felhasználóknak teljesen feleslegesek az új lenyomat olvasó és az írisz szkenner. Csak körülményessé teszi a telefon gyors használatát. Inkább a szenzorok fejlesztésére koncentrálnának. A fejlődés igazi útja a trikorder elérése.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) A 2. Vesztes válasza Kékes525 (#24) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Ez igaz, de ha jól tudom annak használatához szerezni kell állandó belépőt a csillagflottához!!! Azt meg nem kapsz minden dohányboltban!

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#26) Воланд válasza Kékes525 (#24) üzenetére


Воланд
titán

ujjlenyomat olvasoval gyorsabb feloldani a keszuleket, mint pin beirasaval, vagy valami hulye abra rajzolgatasaval.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) gabancs válasza Воланд (#26) üzenetére


gabancs
addikt

Mondjuk én soha nem használtam ilyen marhaságokat. Se pin kód, se rajzolgatás. Nem is értem, hogy miért annyira menő dolgok ezek. A telefon állandóan nálam van. Vagy ha nem dolgozom, akkor az asztalon. Mire ez a nagy titkolódzás.

(#28) culas25


culas25
tag

És még jól is néz ki :D

Azért majd kíváncsi leszek az első tapasztalatokra, hogy mennyire működik megbízhatóan. Egy napszemüveget nem nagy dolog megemelni, de mondjuk egy kontaktlencse, vagy a rossz fényviszonyok már elronthatják az összképet.

(#29) Dinsdale válasza gabancs (#27) üzenetére


Dinsdale
tag

Neked lehet, hogy nem szempont, de legtöbb cégnél, ahol hozzáférsz a hivatalos levelezésedhez, vagy VPN kapcsolatot létesítesz, követelmény a PIN kód vagy jelszó használata.

(#30) Воланд válasza gabancs (#27) üzenetére


Воланд
titán

csak egyszer hagyd el a telefonod, aztan majd rajossz, hogy miert kellenek ezek a "marhasagok"....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) gabancs válasza Воланд (#30) üzenetére


gabancs
addikt

1; nincs rajta semmi titok
2, ha esetleg egy normális ember találná meg, senkit nem tud felhívni, hogy talált egy mobilt, keresi a tulajdonost. Ugye ahhoz fel kellene oldani.

Szóval maradjunk annyiban, hogy mind két dolog mellett vannak érvek.

(#32) Kékes525 válasza Воланд (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, de a pin kikapcsolásával még gyorsabb. ;) Senki sem fenyegeti a felhasználót ilyen szinten, hogy érdemes lenne használni. Én legalábbis nem használom.
Ha ellopják akkor is ugrott a telefonom, akkor sem fogják visszaadni, ha nem férnek hozzá a védelem miatt. Csak a rajta lévő adatok miatt érdemes védeni, de olyan nincs egy átlagfelszanálónak. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) Воланд válasza gabancs (#31) üzenetére


Воланд
titán

2.: szerencsere erre van megoldas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) Воланд válasza Kékes525 (#32) üzenetére


Воланд
titán

azert ezeket a baromsagokat nagyon ne hangoztasd.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35) Kékes525 válasza Воланд (#34) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy kicsit bővebben, ha lehet.
Miért? Te milyen jellegű hadititkokat tárolsz a telefonodon? Vagy arra gondolsz, hogy a becsületes tolvaj visszafogja juttatni a telefonodat, ha nem tudja a védelem miatt használni? Ezt nem hiszem. Nem vagy egy kicsit naiv?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36) expander


expander
senior tag

nem kotelezo kepernyo feloldashoz hasznalni, de mondjuk weboldalakon jelszo vagy mas azonositashoz sokkal kenyelmesebb, mint bepotyogni az osszes dolgot...

(#37) Воланд válasza Kékes525 (#35) üzenetére


Воланд
titán

2015-ben, amikor az okostelefon felhasznalok az eletuk nagy reszet a telefonjaikon elik (chat, levelezes, kulonbozo weboldal regisztraciok, vasarlasok, bankolas, munka) olyat leirni, hogy nem kell pin telefonra az atlagfelhasznalonak, mert minek a baromsag kategoriaba tartozik es nincs mit rajta bovebben kifejteni. nem a visszaszolgaltatason van a hangsuly, hanem mondjuk azon, hogy amikor megnezem a telefonod ne deruljon ki ot perc alatt a kapcsolati halod, hol dolgozol, meg hogy mennyi penz van a szamladon. ha neked nincs ilyen adat a telefonodon az szep es jo, de altalanosits, mert nagyon nem ez a jellemzo az okostelefon hasznalokra.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) Kékes525 válasza expander (#36) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez igaz, de kösz én inkább PC-én netezek, ha tehetem, nem vagyok mazochista. A telefon képernyője túl kicsi, a billentyűzet használata kényelmetlen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) expander válasza Kékes525 (#38) üzenetére


expander
senior tag

es gondolom allandoan a honod alatt van a PC-d, monitorral, billentyuzettel, mindennel egyutt... soha nem fordult elo, hogy gyorsan el kellett intenzned egy utalast, vagy barmi fontos dolgot, amig eppen uton voltal valahova, vagy nem volt keznel egy PC sem...

szerk.: ja es pont ezt mondom, hogy mondjuk a netbank jelszavam nekem eleg hosszu, es valoban korulmenyes meg a sajat 5,5"-os telefonon is beirni (bar nem megoldhatatlan egyaltalan...), de sokkal kenyelmesebb lenne, ha ilyenkor csak bele kellene neznem a front kameraba, es be tudna azonositani...

[ Szerkesztve ]

(#40) Kékes525 válasza Воланд (#37) üzenetére


Kékes525
félisten

OK. Ezt elfogadom, de egy tolvaj a kapcsolataimmal nem sok mindent tud kezdeni. megtudja, hogy sok millió forintom van. Ellopni viszont nem tudja, mert pc-ről és nem mobilról intézem az ügyeimet. Másrészt a számlám limitálva van és az elvesztéskor rögtön le is tilthatom. Annak szükséges, aki pénzforgalmait és üzleti ügyeit a telefonról bonyolítja. Viszont az átlag felhasználó nem. Az üzletire pedig legtöbbször, ha van egy kis esze, másik telefont használ és azt már védi. Sőt sok cég kötelezi is dolgozóit a magán és az üzleti beszélgetések elkülönítésére.

(#39) expander: Nem, nem fordult elő és az átlagfelhasználónál sem hiszem hogy előfordul. Amikor szükséges (otthon és a munkahelyemen van PC).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) culas25 válasza Kékes525 (#38) üzenetére


culas25
tag

De ha nem internetezel telefonon, nem használod vásárlásra, email-ezésre, közösségi oldalak kezelésére, akkor neked nem a titkos kód a felesleges, hanem maga az okostelefon.

Mellesleg maga a képernyőzár szerintem is felesleges dolog, az íriszfelismerés és ujjlenyomat helyett pedig nekem jobban tetszik egy sima pin kód, igazából elhanyagolható ideig tart beírni. Ettől még kényelmi funkciónak elmegy, jobb fejlesztés mint egy 1000 ppi-s kijelző :D

(#42) Воланд válasza Kékes525 (#40) üzenetére


Воланд
titán

"Az üzletire pedig legtöbbször, ha van egy kis esze, másik telefont használ és azt már védi. Sőt sok cég kötelezi is dolgozóit a magán és az üzleti beszélgetések elkülönítésére."

igy van. a byod sem terjed egyre jobban a cegeknel....

lathatoan fogalmad sincs arrol, hogy mit csinalnak az atlagfelhasznalok a telefonjaikon, szoval inkabb hagyjuk ezt a temat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) Glenda válasza Kékes525 (#40) üzenetére


Glenda
addikt

Az összes kétfaktoros belépésed elbukik azzal, hogy a telefonod valaki fel tudja oldani.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#44) gabancs válasza Воланд (#37) üzenetére


gabancs
addikt

Akkor nézzük a valós életet.

Elloptam a telefonod, és látom, hogy Kacz Gizával sokat csetelsz. Lehet, hogy meg is volt.

1; fingom nincs ki az a Kacz Giza
2; nem érdekel.

Bejelentkezek a neveddel különböző fórumokra, és irkálok a nevedben marhaságokat. Biztos nagy kaland, de max. 10-12 éves korig.

Veszek neked 10-12 alkalmazást. Miért is tenném? Azt sem tudom ki vagy. Ez maximum személyes bosszúként állná meg a helytét.

A telefonnal fizetés meg még nem annyira elterjedt, nem is tudom, hol tudnék vele fizetni.

A bankolást nem ismerem, nem is tervezem mobilon használni. De feltételezem, hogy kell valami azonosító, hogy használhassam. Nyilván nem sms, mert ha ellopják a telefont akkor ugye értelem szerűen nem véd semmitől. Józan paraszti ésszel úgy gondolom, hogy nem tudnám használni, erre azért oda figyelnek.

(#45) Kékes525 válasza culas25 (#41) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért másra is lehet használni az okostelefont. :D Amit írtál egyikre sem használom, mégsem fölösleges. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) willope válasza Kékes525 (#35) üzenetére


willope
tag

Online bank, külömbözö telefonos fizetési megoldások, mindez a jövö jelen világ részei és egyre fontosabbak. Az átlag felhasználó, én magam is tárolok kényes adatokat a telefonomon. Ami ha elveszik az kevésbé baj mintha rossz kezekbe kerül.
Arról nem beszélve, hogy a telefonszámla is az én nevemre megy...

A cikkhez: a Legendd, a retina és az írisz magyar nyelven szivárványhártya három külömbözö dolog. A közös bennük, hogy egyik se tudja mi a másik kettö.
:))

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#47) Kékes525 válasza gabancs (#44) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak ezek lenének veszélyesek amit írtál, de elméletben:

1. Bejelentkezek a neveddel különböző fórumokra, és irkálok a nevedben marhaságokat. Biztos nagy kaland, de max. 10-12 éves korig.

2. Veszek neked 10-12 alkalmazást. Miért is tenném? Azt sem tudom ki vagy. Ez maximum személyes bosszúként állná meg a helytét.

1. Kilőve, mert nem netezek telefonról. Most is PC-ről fórumozok.

2. Ha elvesztem, PC-ről letiltom a vásárlást.

Amúgy nem azt írtam, hogy abszolúte felesleges, csak szerintem van fontosabb is.

#46) willope: Azt elfogadom, hogy a jövőben a fontossága fokozódik. A telefonszámot is le tudom kapcsolni. persze ha időben észreveszem az ellopását.

Jó, nem akarom, hogy trollkodásnak véljétek a hozzászólásomat, nem az volt a szándékom, feladom. Fontos!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) expander válasza Kékes525 (#47) üzenetére


expander
senior tag

nem ertem, hogy te miert vagy regisztralva ide :Y
neked nincs szukseged mobiltelefonra. legalabbis okostelefonra. de nem, mobilra sem, hiszen PC-n elintezhetsz mindent VoIP-n keresztul. ha sosem fordult meg elo veled, hogy utkozben kell valamit intezned (marpedig ezt mondtad), otthon, vagy a munkahelyeden PC-rol mindent el tudsz intezni, akkor tenyleg, miert van telefonod?
a windowsod le van jelszavazva?

(#49) gabancs válasza Kékes525 (#47) üzenetére


gabancs
addikt

Én is ezt mondom. A biztonság fontos, bizonyos körülmények között. Ha valaki ilyen környezetben dolgozik, akkor maga a cég biztosítsa ezt a feltételt. Egy normális (ilyen) cég meg sem engedi, hogy a saját civil telefonjával céges adatokhoz hozzá férjen. Tehát azok az eszközök legyenek felszerelve minden biztonsági lehetőséggel.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy ez a dolog nagyon túl van lihegve. Mintha bármit is tehetnénk. Senki nem hallotta, olvasta a nagy botrányt? Még a BB telefonokat is lehallgatták. És nem Jóska Pista telefonját, hanem az államfőkét. Akkor miről beszélünk?

(#50) Kékes525 válasza expander (#48) üzenetére


Kékes525
félisten

PCén van jelszavam, elég sok.

Azonban úgy látom neked szükségtelen az okos telefon, ha csak azt hiszed, hogy böngészésre, vásárlásra, e-maillezésre, fórumozásra, közösségi oldalak látogatására lehet használni. Gondolkozz. Mi van még?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.