Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) walko


walko
tag

hát nem egy bugyinedvesítő ajánlat..

(#2) margithid válasza walko (#1) üzenetére


margithid
veterán

:)

Nem értem mia fenének tart fenn két operációs rendszert a BB.
Manapság már nem olyan nagy megerőltetés lenne 2 magot és 1 GB Ramot beletolni egy középmezünybe szánt készülékbe. Mellette mehetne egy ócska kamera, nfc és 4 g nélkül.
De ennek igy sok értelme nincs.
Én is elgondolkodnék egy csak telefonálásra használatos BB-n, de ilyen árakon tuti nem kell.

(#3) randras


randras
veterán

Ez volt az, aminek az árát a kinézete alapján max. 30K-ra tenné az ember?

:R

(#4) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

eskü lecserélném a lumia 520at, de biztos nem ilyen áron. féláron...

YNWA

(#5) HawerKing


HawerKing
őstag

Hat szerintem draga

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#6) elmepocok


elmepocok
tag

Elég borsos ár egy tavalyelőtti Curve-ért... Fele ennyiért mentem is volna érte, de így kimarad. Igazából nem is tudom ennyiért ki vesz ilyet, olcsónak drága, drágának meg vicc...

(#7) arni0419


arni0419
csendes tag

Nagyon drága. Egy BB10-es középkategóriát kéne bedobni már, vevő lennék rá! :)

Xiaomi

(#8) AxBattler válasza BoC1ka (#4) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Csak az új szoftverrel, és max. 45k-s független áron kéne, hogy adják! :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Azabaj, hogy az egész koncepciónak nincs értelme, 2,8"-es érintőkijelző QWERTY-vel meg touchpaddel, az elmúlt években már bebizonyosodott, hogy ez így senkinek se kell. Ennyiért meg pláne.

Hagyták volna a fenébe az érintőkijelzőt és csináltak volna egy normális, korrekt QWERTY-s mobilt 100$-ért, arra szvsz lenne igény. Vagy temették volna ei az egész BB7-et.

Nem a lényeg a fontos.

(#10) sz.balazs.95 válasza dreamdancer (#9) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„egy asztali számítógépet megszégyenítő tudású csúcsmodell”

szerintem egy csúcsmodell max. egy 10-15 évvel ezelőtti PC-t tud felülmúlni teljesítményben. (tudásban meg még talán azt sem. - bár nem értem, hogy a két kifejezést miért kell egymás szinonimájaként használni, mert alapvetően nem sok közük van egymáshoz. :U )

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11) autox3c


autox3c
tag

Nekem ez az "ingyen sem kéne" kategória.

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

(#12) Bóti


Bóti
senior tag

Ha így folytatják, lehúzhatják a rolót.. ByeBye BlackBerry..

(#13) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ez mehetne 30E-ért. Egy BB10-es meg jöhetne ennek az áráért és mindjárt lenne kereslet rá.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Drága hiába qwerty.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...hát kedves BB ez így nem jó stratégia. Sokkal jobb stratéga kellene vezető pozícióba, mert amit a jelenlegi vezető(ség) művel, az minden, csak nem hatékony.

Ez a modell, ezzel a hardverrel, de főképp ezzel az oprendszerrel 100 fonttal eltévedt...

Kb, mint a Nokia amikor már bejelentette WP elkötelezettségét, de még a "csúcs"modelljeit Symbiannal adta aranyáron...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#16) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Eddig eléggé tetszett ez a kis BB, de így. Én olyan 25-30K kártyás árakat képzeltem el, annyit még megérne.

[ Szerkesztve ]

(#17) WinPho


WinPho
senior tag

Vicces, vicces! 60 rongy a telóért! Oké, bevettem na most mutasd az igazi árat! :)

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#18) pit stop válasza Bóti (#12) üzenetére


pit stop
addikt

1-2 hete hír, hogy eladó a BB, de ez valahogy MA-hoz nem jutott el :(
Q5 hozzon nekik sikert!

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#19) nemlehet


nemlehet
őstag

Nekem lenne igényem egy jó QWERT-is telefonra. De a BB-n kívül nincs. Abból is vagy megfizethetetlen (nekem legalábbis: Q5 v Q10) vagy szar (ez). Az android egyáltalán támogatja a QWERT-it? Még a 2.2-es időkből mintha rémlene egy két készülék, de manapság még a kínaiak között sem látok. Vagy az igazi nem is ez a candy bar elrendezés lenne, hanem egy szétcsúsztatható mint az X10 mini pro volt. Csak kicsit nagyobb méretben (max 4"). Ha esetleg létezik ilyen telefon korszerű hardverrel akkor valaki ossza már meg velem valaki.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#20) pit stop válasza nemlehet (#19) üzenetére


pit stop
addikt

Felmérések szerint nincs rá piaci igèny ezért nincs droidból, de lehetne. BB még ezért tud élni :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#21) LaCupacabra


LaCupacabra
csendes tag

Hát ez LOL hol van a beharangozott olcsó ár ? 3 éve használom a 8900 ez lett volna az utódja de így...

BB8900 , 9780 , 9900 Rip , 9720 , Q5 Rip

(#22) sasa134 válasza LaCupacabra (#21) üzenetére


sasa134
addikt

Q5? 1-2 hónap és az igen jó vétel lesz.

Avanti Roma

(#23) fi:zi'k válasza nemlehet (#19) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A Droid 4 volt az utolsó ilyen telefon.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) Ádám16


Ádám16
addikt

Bukasszagot erzek igy. Talan bb10el sikeres lehetne

(#25) footy válasza BoC1ka (#4) üzenetére


footy
addikt

Nekem 9320 a ceges telom, de inkabb vettem egy Lumia 620-at mert annyira fos a BB 7.1
A 10-es OS-t meg nem probaltam de a 7-es az gagyibb mint egy osregi symbian.

(#26) BoC1ka válasza footy (#25) üzenetére


BoC1ka
senior tag

whatsapp, email, viber, gps, telefonálás, sms. Konkrétan ennyire használom a telefonom. Erre nem teszi meg? A qwerty nagyon hiányzik :/

YNWA

(#27) footy válasza BoC1ka (#26) üzenetére


footy
addikt

- whatsapp - nem probaltam, nem is tudom mi ez :B
- email - ez rendben van, de ha kikapcsolod a szinkronizilast egy idore es utanna visszakapcsolod, akkor a koztes idoben erkezett leveleket nem szinkronizalja le. Ez a resze viszont gaz.
- viber - nem tesztelm, csak a IM+, de ez egy hulladek
- gps - offline navi nincs. A1 navit hasznaltam ez ingyenes, viszont valamikor egyszeruen nem hajlando elindulni
- telefonalas - minosege jo, a hangero viszont csak elegseges
- sms - ok

Egyebkent, mocskosul idegesito dolgok:
- minden egyes alkalmazasinditas elott ujrakerdezi a jogosultsagokat (lehet hogy a ceges policy miatt)
- sok alkalmazas igenyel ujrainditast telepites vagy uninstall utan, a bootolas viszont percekig tart
- a gep sokszor egyszeruen kifogy a memoriabol es bezar egy-egy alkalmazast amit nem tudsz addig ujbol elinditani amig nem rebootolod a telefont

Ha kell a qwerty egy Nokia E6/72/71-gyel sokkal jobbban jarsz es van offline navid ingyen. Valamint a rendszer stabilabb es testreszabhatobb.

[ Szerkesztve ]

(#28) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Várható volt. A Blackberry nem képes nem túlárazni. Fogyni fog valamennyire, de ezzel sem lesznek előrébb semmivel.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#29) footy válasza Rickazoid (#28) üzenetére


footy
addikt

A Q5-t kellene ilyen aron adni, ugy meg talan eselyesek lennenek.

(#30) BoC1ka válasza footy (#27) üzenetére


BoC1ka
senior tag

hát e72 őt használtam 2 évig :) szeretem, csak szolgáltatót váltottam és nem függetlenítettem ki..ezért akarok egy új másik telót...e6-00 nem tetszik :/

YNWA

(#31) footy válasza BoC1ka (#30) üzenetére


footy
addikt

Az E72 után szerintem a 9320 is és ez a 9720 is csalódás lenne.

(#32) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem tudom mit nyálaztok ezen a "Fujj, de szar a Blackberry!" szövegen!

Én most ép egy ilyen gépet nyomok és Woáááá!!!! gyors, kezesbárány és minden up-to-date! :K

Párom is ilyen droid-olyan droid után most vesz egy Curve-öt. Két napig nyomogatta a billt ezen és azt mondja, hogy ennél nem kell több!

Viber, WhatsApp, BBM - király! Telefonázni jó ez is írni isteni rajta! Ő meg különösen sokat nyomkodja a fészbúkot.

Fényképezni nem ezzel teszük navi meg nem is kell... De akinek kell - van offline itt is.

Mellesleg ez a telefon nem ide készül döntően.....

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33) Coq


Coq
aktív tag

Sokak igenyeinek tokeletesen megfelelne ez a telefon is - de sajnos (mint minden BB) a megjelenesekor tularazott...

Kar! :(

(#34) M5Norbi válasza Polarstar (#32) üzenetére


M5Norbi
őstag

Persze sokan túlreagálják és lehurrogják.

DE ha finomabb hangvételben is de van alapja a kritikának.A hardver nem nagy szám(oké ez túlélhető),az OS régi(túlélhető de MIÉRT?)
És ehhez képest még drága is.
A MÁZLIJA: nincs más qwerty-s telefon.De aki hajlandó kompromisszumra(mert tegyük fel ez jobb)az talán még talál qwerty-s Nokiákat fele ennyiért.

DE:ha leesik az ára lehet ez igen jó vétel.Még a céget is megdobhatná.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#35) albiosz


albiosz
őstag

Nem ez fogja kihúzni őket a sz*rból. :)
Eladásról mi hír? Egy időben Lenovo is képbe került.

(#36) Polarstar válasza M5Norbi (#34) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lehet, hogy igazad van hangnemről, de sajnos indokolatlan ordibálás van sok esetben egy ilyen topocban. Nem árt a stop néha.

Ez is csak egy gép és nem mindenható. A SGS4 is egy gép és az sem isten.

A céljuk a kommunikáció. Az, hogy kényszeres idegrángásos szorongásos és követelőzőek lettek a mai generációs emberek, az a "gyorsan most"-nak köszönhető. Én ki birom várni a választ és szerintem az indiaiak is ki birják a választ várni egy alacsony adatforgalmú szöveges chat-en mint pl az igen jól működő BBM.

Nem változott az évek során az emberek szövegértése. Ez most és 50 év múlva is pont ilyen lesz. Erre kell a nagy sok mákostészta proceszor??? Semmi sem indokolja!
De a nagytudású "Óóóókos" mobilok irdatlan adatot termelnek feleslegesen és szerintem izgatják-idegesítik az embereket naponta. Mentálisan destabilizálják az embereket. Túl sokat gondolunk ezekről a gépekről!
Ezt a gépet én nem látom vészes fenyegetésnek. Teszi a dolgát, a tudása ép elegendő egy pontos, hatékony kommunikációhoz. Ráadásul a Berry biztonságosabb is, mint egy droid ami szintén nem elhanyagolható szempont. Sokaknak vonzó lehet továbbá, hogy nem amerikai(egybesült államok), hanem kanadai a cég.
Így még egy jobbikos is megveheti! :C /Nem kíííínai, és nem elnyomó kapitalista amerikai lehallgatás bérenc... fuj! izé.../

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Összességében erre a konkrét telefonra nem tudok olyan árat mondani, amennyiért megvenném.
Ugye régi bb, tehát bis kell hozzá hogybtelefonáláson, sms íráson kívül másra is jó legyen.
Ez a kijelző, nem hiszem hogy van gyengébb a kínálatban.
Ez a hardver, szoftver, tudás... Nem tudom mikor lett volna időszerű, nem túlzásból mondom, de szerintem úgy 5 éve (se).

Ennek nincs helye a piacon 2013-ban (sajnos úgy néz ki, a gyártónak se).

Hagel: amiket leírtál, hogy miket támasztasz követelménykényt egy telefonnal szemben, a konkurencia jobban tudja, olcsóbban. A bb egyetlen vonzereje a legtöbb usernek abból fakad, hogy az emberek még mindig valami business-class érzést társítanak hozzá, mert a bb olyan hipszter dolog.
Chat: minden konkurensnek megvan a saját változata, amihez nem kell a külön költséggel járó bis (ehhez igen). Ráadásul a konkurecia chat megoldásai közül nem egy keresztplatformos, ami a bbm-ről nem mondható el.

Ez gyakorlatilag egy nagy kérdőjel termék 2013-ban. Évek óta mondogatom, hogy ez a cég olyan mint a dinoszauruszok. Nagy, lassú, lusta, és képtelen alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, és szerintem úgy is fog járni, mint a dinoszauruszok.

[ Szerkesztve ]

(#38) kisgergelyb válasza footy (#27) üzenetére


kisgergelyb
csendes tag

BES-szel vagy BIS-sel használod? Én 2 évig használtam a BoC1ka által felsorolt funkciókat (zenehallgatással kiegészítve és térképek nélkül) és most nagyon hiányzik androidon például a BB-s üzenetközpont. Egyben az összes üzeneted, emailek, facebook, viber stb.. szerintem ebben verhetetlen volt a 9700-m BB6OS-sel. A qwerty hiányáról pedig ne is beszéljünk.. dehát ízlések és pofonok.

(#39) nicu71


nicu71
addikt

na ettől sem dobtam hátast.egyszerűen semmiféle birtoklási vágyat nem kelt ez a valami....

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#40) footy válasza kisgergelyb (#38) üzenetére


footy
addikt

Nem tudom melyik szolgáltatás van megigényelve rá, mert a cégtől kaptam a készüléket. A BBM-et nem szeretem, mert nekem nem áttekinthető és irritál, hogy bedob reklámokat(új app) a BBM-be. Egy üzleti készüléknél ilyet? :W

[ Szerkesztve ]

(#41) Polarstar válasza footy (#40) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A reklámok érkezését egy kattintással ki lehet kapcsolni a beállításokban. :P

Na? Menő? :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#42) footy válasza Polarstar (#41) üzenetére


footy
addikt

Nagyon meno, viszont a keszulek nem 8-10 eves korosztalyt celozza akiket jatekkal kell kabitani, szoval ne legyen mar benne ilyen. Mondjuk nekem mar tokmindegy mert bedobtam a fiokba a tobbi lom koze.

[ Szerkesztve ]

(#43) Polarstar válasza footy (#42) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az már igaz, hogy egy felnőtt ember nem ilyeneket nyomogat játékból... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#44) Loretto válasza lugosi (#37) üzenetére


Loretto
veterán

A kijelző nem rossz - nap mint nap látom. Akinek a Q5 billentyűzete bejött, annak ez is be fog jönni, mert szinte egy és ugyanaz.

Soirée...

(#45) M5Norbi válasza Polarstar (#36) üzenetére


M5Norbi
őstag

Remélem nem voltam félreérthető én nem a te hangnemedre gondoltam az rendben volt.

"de sajnos indokolatlan ordibálás van sok esetben egy ilyen topicban"

Hát igen erre gondolok én is.Vannak időszakok amikor tök normális hangnemben meg lehet beszélni egy-egy készülék hibáit,előnyeit,kinek jó vagy épp mért nem való valakinek.
Máskor meg csak a fikázó beböfögések mennek,tahó stílusban: pl.: ezredik Csamcsung,szar TFT-s Sanyi,gagyi Eldzsí stb.....
Ezért vagyunk mi ennyire negatív nép. Nem lehetne mindegyiknek a jó oldalát nézni,merthogy olyan is van? Na mindegy :R

DE lehet hogy bennem van a hiba és jobb veszekedő,lekezelő bunkó stílusban beszélgetni és egyesek ezzel itt vezetik le a feszültséget.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#46) Polarstar válasza M5Norbi (#45) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Utolsó szó: Ezt a gépet is venni fogják, mert használható. Az, hogy az elkapatott népnek nem teccik - az már egyéni hiba(hangyányi szűklátokörűség...). Ettől még a Blackberry nem fog a földbe állni. Mert hogy van gépük más is. És még készül is.
A legutolsó nagy fikázó topic a Nokia 808 volt... :D na ottan aztán volt ájfon meg más is!

Nálam nagyon szépen megy a BBM. Klassz! Jól elvan.
A Viber is. Szeretjük, ha ingyenes. :K

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#47) footy válasza Polarstar (#46) üzenetére


footy
addikt

Nincs mese, azt a telefont neked keszitettek szemelyesen :D

(#48) rickenbacker


rickenbacker
csendes tag

Hááát... Drágának nem mondható, előfizetéssel 49 font a teteje, de jellemzőbb a vigyed ingyen akció már 11 fontos előfizetéssel a carphonewarehouse-nál. A képen szereplő bolt ráadásul a CPWH-hoz képest ~10%-kal drágábbnak tűnik (Z10 414 vs 380)...

Biztos, hogy nem erre fogom lecserélni a 9900-t, de mondjuk 9320-ról jó váltás lehet, illetve a télleg text/communication monkey felhasználóknak is jó opció. És azok a cégek is örülni fognak, akiknek még idő az átállás BES10-re a belső procedúrák miatt (sokan a Fortune 500-ból, 100-1000+ BB / cég).

Az itthoni árakról meg - lássuk meg, mit ajánlanak majd a szolgáltatók, nincsenek hiú ábrándjaim.

[ Szerkesztve ]

(#49) M5Norbi válasza Polarstar (#46) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nyilván használható ez nem kérdés.
Viszont szűklátókörűség vagy sem nekem sem kellene akármilyen jó is.Nekem egyik "képességére" sincs szükségem.
És szerintem rajtam kívül még sokmindenki így van ezzel.
De ettől lehet ez egy használható cucc.

Hogy a cég meddig húzza ezekkel a rétegmodellekkel? Fene tudja én kívánom nekik hogy jó sokáig.Amíg a rajongóknak jók addig hajrá.Pont így vagyok az almával is.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#50) lugosi válasza Polarstar (#46) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Az, hogy az elkapatott népnek nem teccik - az már egyéni hiba(hangyányi szűklátokörűség...)."

Hát ja! Az elkapatott emberek a központi fűtésre, kábeltévére, pizzarendelésre vágynak 2013-ban, amikor vannak még helyek, ahol barlangban, vagy az őserdőben laknak és tök jól elvannak. Szóval igazad van, egy telefon is csak igény kérdése.

"Ettől még a Blackberry nem fog a földbe állni."

Az én megítélésem szerint ez a mondat úgy hangzana, hogy "nem konkrétan ettől fog, csak többek között ettől is".

(#44) Loretto

Nem tudom, 480x320.
Az a baj, hogy nézegetve egy Q5-öt, hogy na kb hogy lehet annak a kijelzőjén netezni (weblapok), ami jobb kijelző... Hát sehogy. Belenagyítás nélkül olvashatatlan a weblapok 90%-a, belenagyítva meg a gördülékeny használhatóság rovására megy. De nem csak ez a baja ennek a telónak, az 1 magos 800 mhz ugyanolyan fájdalmas. Illetve az, hogy még mindig erőltetik azokat a modelleket, ahol kell a bis. Egyszerűen nem veszik észre, hogy efölött már évek óta eljárt az idő.
Mielőtt valaki azzal jön, hogy milyen jó a bbm, erre konkrétan azt mondanám, hogy csak bb-k között üzemel, úgyhogy míg ilyenem volt, éppen 0 családtagomnak, és össz-vissz 1 barátomnak tudtam bbm üzenetet küldeni, ellenben olyan díjcsomagom van, amiben 300 sms ingyen van, ergo ez nem előny, inkább hátrány, mert ahhoz is kell a bis, hogy egyáltalán netes dolgokra használhasd a telefont. Ha meg erre nem akarod, akkor minek okostelefon.
Szóval ez a termék továbbra is egy bazi nagy világító kérdőjel számomra. Olyan mintha egy cég elkezdene most kétütemű autókhoz üzemanyagot forgalmazni. Vagy kurblit gyártana kocsikhoz. Vagy ha most kezdene el valaki monitorszűrőt gyártani, esetleg egy cég kirukkolna egy usb-s 56k-s modemmel. Úgy konkrétan nehezen látom a piacot hogy hova készül ez. Meg mondjuk maga a termék is, olyan "á inkább hagyjuk".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.