Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spanyoll


spanyoll
addikt

No, akkor a canyon és a nyikon fanboyok (és girlek) is megkapták amire vágynak... Bár várható volt mindkettő.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#2) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jól látom, hogy a kijelzőt nem lehet kihajtogatni? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) madgie válasza macilaci78 (#2) üzenetére


madgie
titán

De, ki lehet. Csak utána már vissza nem ;] :DDD

(#4) DN7


DN7
csendes tag

Ár?
Monjduk az Nikon D600-at olcsónak titulálták... közben itthon közel 670ezer ft.....

(#5) csaabz


csaabz
őstag

Várjuk az első tesztet! :R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#6) bigmasterg válasza macilaci78 (#2) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jól.
Nagyobb dslr-eknél nem szokás.
Pro vázaknál mondjuk ez pont kisebb 1, illetve két számmal azoknál) hülyeség is lenne. Azokat jellemzően munkára használják, ahol csak hátrányt jelent. Eggyel több mozgó alkatrész, eggyel több hibaforrás. Oda az időjárás és ütés állóságnak, de simán le is törhetne.
pl.: [link], de hasonlót láttam már jegesből is. (valamelyik sarkköri fotózásról)

(#7) spanyoll válasza DN7 (#4) üzenetére


spanyoll
addikt

Az olcsó eléggé relatív fogalom. A többi FF géphez képest mondják olcsónak (persze kinti áron, nem a jó magyar 200%os áfával)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8) DN7 válasza spanyoll (#7) üzenetére


DN7
csendes tag

Persze, nyílván...

(#9) vince válasza spanyoll (#7) üzenetére


vince
őstag

no, emeltek mostanában? nekem egy nagyságrenddel kisebb volt a fejemben ;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#10) Throme


Throme
veterán

Ez a csendes mód milyen?
Hasonló megoldás, mint pl a nikon D5000-ben is megtalálható, vagy valami komolyabb?
Ok, hogy nem ez a leglényegesebb szolgáltatása egy ilyen gépnek, csak kíváncsiságból kérdezem...

(#11) spanyoll válasza vince (#9) üzenetére


spanyoll
addikt

Még nem tudsz róla :DDD

@Throme: Ha csak nem valami komolyabb tekknika akkor sz@rt sem ér szerintem. D7K-nak van ilyen opciója, ami szerintem még feltűnőbb hangot generál, mint ha simán fotóznál :DD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12) Gondwana


Gondwana
addikt

Hogy mennyire budget, azt mi sem mutatja jobban, mint a rátett EX430II, ráadásul még 1.6x CROP 24mm pozícióban :C :W

(Ha véletlenül mégis cserélnék a cikkben, itt is meglegyen)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13) Kinder válasza Gondwana (#12) üzenetére


Kinder
senior tag

miért 1,6 crop?

a villantót elfotosopolták?

[ Szerkesztve ]

(#14) VIC20


VIC20
őstag

"...9 felvételből is állható..:"

Jaj! Ennek fuss neki még egyszer! :Y

(#15) #40935168 válasza Throme (#10) üzenetére


#40935168
törölt tag

D800-é feleolyan csendes sincs, mint kollégám 5Dmk2 csendes módja.
Valamire jó, a tükör ugyanolyan tempóban lendül fel, csak a visszatérés halkabb. A felfele lendülés végén valami meg kell hogy fogja, és ugyanaz a "hangos" zárszerkezet fogja meg, mint alapjáraton, nem pihepuha kivattázott akármibe csapódik a széle. :)

Sztem a Canon megoldása jobb, bármi álljon is mögötte. Na az tényleg halk.

(#16) Sir Riccio válasza #40935168 (#15) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Én nem találtam az MkII-ben csendes módot eddig. Egyébként véleményem szerint hatalmas mellényúlás a Canontól ez a váz. Legalább a 7D fókuszrendszere belefért volna ebbe a dologba, de ennek bitang olcsónak kell lennie ahhoz, hogy sikerüljön eladni. A WiFi meg a GPS nem az a feature amiért valaki ebben a kategóriában vázat cserél. (Amennyire hallottam egy árban lesz D600-al.) Sajnos kis piac vagyunk, nem a mi pénztárcánkhoz szabják ezeket a cuccokat és ami kint olcsó (mert 2100USD olcsó egy ilyen cuccért) hiába olcsó ha mire ideér 600.000HUF+ lesz az ára. :(

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#17) #40935168 válasza Sir Riccio (#16) üzenetére


#40935168
törölt tag

Megnézem újra, lehet nem is 5D-vel hasonlítottam ? :W Ahh .. (nem tegnap volt).
Mondjuk a végeredményen nem változtat, havonta 1x repülök Kölnbe, gondoltam benézek a dómba 3200 izsón, hát a D800 csendes módja nem sokat tompít. Hálistennek ott mondjuk mindenki kattingat és engedik. De intimnek nem mondanám.

Szerk.: kollégám jelezte SMS-ben, hogy van csendes mód 5D mk2-n. Jól emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#18) MLaca válasza Throme (#10) üzenetére


MLaca
őstag

lásd 5d mk3 cikk, ott van jellemzés.

http://mlzphoto.hu/

(#19) Tin


Tin
veterán

szép, jó, de a 70D jobban érdekelt volna...

a 650D tudásával egy rendes váz, ami szebb-jobb-gyorsabb és van benne MFA is, sokkal jobban érdekelne, mint egy óccsó FF váz.

(#20) Sir Riccio válasza #40935168 (#17) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Live View módban van csak az MkII-n csendes mód, azt meg ritkán használom. Bocsi. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21) #40935168 válasza Sir Riccio (#20) üzenetére


#40935168
törölt tag

Na. Szóval a kérdezőnek üzenem, hogy a kenoné jobb szerintem :) A Nikoné is csendesít valamennyit, de nem annyit sztem. Bár nem liveview-ban próbáltam, hanem natúrban. Kicsit lassabb, lustább, így jellemezném, de nem sokkal halkabb. Majd kipróbálom otthon LV-ban is, lehet nálam is ott a kutya elásva.

(#22) #22145024


#22145024
törölt tag

Remélhetőleg a fókusz-finomhangolást nem hagyták ki, és ha már kevesebb a fókuszpont, legalább legyen annyira precíz, mint a 7D-ben.
A kihajtható kijelzőért tényleg kár. Sok amamtőr term. fotósnak jól jött volna, hamár fullfrémezni akar.

(#23) #06658560


#06658560
törölt tag

Kell a 20,2Mpx? 15 nem lenne elég?

(#24) Cancer válasza Sir Riccio (#16) üzenetére


Cancer
senior tag

Most esik le... írtam, hogy bár Canon-os vagyok, most lenne egy váltásom...Mert 6D vs D600 nálam az utóbbi szimpatikusabb. Ráadásul a Nővérem épp kint van az USA-ban. Megkérem, hogy hozzon 3-at, kettőt eladok és megvan a harmadik ára. :DDD

Kár, hogy épp nincs 4300$-om.. :(
De most tényleg! Itthon 666.700.- a legolcsóbb helyen! kint meg 2099,95$ (456e Ft) :Y 210e-ért lazán megéri kint venni, hisz a repjegy oda-vissza 180e. :C :C

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#25) macilaci78 válasza bigmasterg (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ott a wifi, éppen egy androidos telóra is lehet lökni azt a képet. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26) Cancer


Cancer
senior tag

A 6D a B&H-nál 2.099$

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#27) k1csi


k1csi
senior tag

Nem rossz, nem rossz, de a Nikon pont ugyanazért a pénzért többet ad, különösen fotós szempontból.

http://www.photographyblog.com/news/canon_6d_vs_nikon_d600_-_key_differences/

Az 1/180-as vakuszinkron azért gáz. Melyik más aktuális Canon váz van ami nem tud legalább 1/200-at?
A Nikon minden egy kicsit is haladóbb vázában két kártyafoglalat van...

És a leggázabb: Mire ez ideér 500+ lesz...

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#28) bteebi


bteebi
veterán

Jó lenne tudni az árát, de amúgy elég jól hangzik. Attól tartok, hogy meg fog változni ez a véleményem, ha majd meglátom az árcédulát :Y - de ne így legyen.

#26: Kitben, egy jó obival (kitben jó obi :DDD) még meg is érne annyit. Sőt, talán anélkül is, de azért nem óccsó... :)

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) TR3 válasza bigmasterg (#6) üzenetére


TR3
tag

Az Olympus E3/E5 óta azért elég merész olyat kijelenteni, hogy a kihajtható kijelzőtől oda az időjárásállóság: [link]

[ Szerkesztve ]

(#30) ROBOTER válasza #40935168 (#15) üzenetére


ROBOTER
addikt

A Nikonban a blendebeugrasztásnak komoly hangja van, ami még liveview üzemmódban sem kerülhető el expozíció esetén.

(#31) Cancer válasza bteebi (#28) üzenetére


Cancer
senior tag

Sajnos csak a váz annyi. :(

Most rálelkesültem ezekre a gépekre, de messze vagyok tőlük...viszont, ha így folyatatja, kiábrándulok a Canonból.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#32) ROBOTER válasza bigmasterg (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

A kihajtható kijelző pontosan ugyanolyan hasznos munkára, mint hobbira.
Egy mai, profi videó képességekkel megáldott dSLR-nél pedig nem kis előny lehet.

Csak meg kell tisztességesen csinálni, és nem száll el az időjárásállóság.

Gondolj bele, hány profi videokamerán van.

(#33) .mf válasza VIC20 (#14) üzenetére


.mf
veterán

Ezt akartam én is írni :DDD

"vagy az akár 9 felvételből is állható többszörös expozíciót."
inkább:
"illetve a többszörös expozíciót, mely akár 9 felvételből is állhat."

---

Belépő, olcsó? Hát akkor én asszem kilépő leszek :DDD
Már a kezdő hobbifotósnak is hazai szemmel túl mélyen kell a zsebébe nyúlnia.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) Cancer válasza ROBOTER (#32) üzenetére


Cancer
senior tag

Szerintem a profi kategóriában azér nem tesznek kihajtható LCD-ket a gépre, mert már 130$-ért lehet venni egy FULLHD-s 8"-os külső HDMI monitort. Szerintem komolyabb filmezésnél ~30e Ft nem tétel és még kényelmesebb is. Viszont a "nyitott csatlakozóház" miatt az időjárásállóság tovább veszít filmezés közben az értékéből...Bár a külső monitor sem időjárásálló, így már más kategóriáról beszélünk.

Aki a sárba megy fotózni, az nem ijed meg attól, hogy lehasaljon...A többiek meg úgy is csak beszélnek róla, hogy hamajd....!!

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#35) k1csi válasza Cancer (#34) üzenetére


k1csi
senior tag

A kihajtható kijelző nemcsak videóra jó, sőt hiszem, hogy főleg nem, hanem fotóra is.
Nemcsak arról van szó, hogy sárba kell lehasalni, hanem pl. nincs annyi helyed, hogy a kereső mögé férjen a fejed (esetleg mások zavarása nélkül).

Nyaralásra meg pl. nem vinnék külső monitort. Már most is azt mondják, hogy sok a cuccom...
Egyébként nem az a gond, hogy valamelyik konkrét FF vázon nincs, hanem (mert nyilván meg lehet oldani), hogy egyiken sincs (merannyiraprofik,hogyodamárnemkell).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#36) ROBOTER válasza Cancer (#34) üzenetére


ROBOTER
addikt

Pl. egy $7000-os videokamerákra azt mondani, hogy nem profi, mert beépített kihajtható képernyője van, merész dolog.

Ez ugyanolyan, mint a kisvaku. Még életemben nem hallottam, hogy egy E-3 beázott volna a vakunál, de milyen szar dolog is, hogy egy komplett műtermnyi remote vakut elvezérelhetsz egy felnyitott kisvakuval, plusz költség nélkül.

Beidegződések ezek, semmi más.

(#37) Throme válasza MLaca (#18) üzenetére


Throme
veterán

Köszi. A képanyagot most nem tudtam megnézni, de a leírásból is kitúnik, hogy komolyabb, mint a nikon féle.

Eperkutyus : Ezek szerint a D800 esetében ezen nem izmoztak különösebben :)

Természetesen nem ezt tartom a fényképezők legfőbb összehasonlítási alajának, csak ha már megemlítették a cikkben......

[ Szerkesztve ]

(#38) PRO-peller válasza bteebi (#28) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ár ide v. oda meggondolom, h mire kell ff avagy kamatozzon a bankban. ;]

(#39) Throme válasza k1csi (#35) üzenetére


Throme
veterán

De egyetértek veled! Én is elgondolkodtam már azon, hogy egy ilyen kategóriájú gépre miért nem raknak kihajtható lcd-t és oda jutottam ahová Te is. Mert a profi attól profi (többek közt), hogy kompaktos meg videókamerás "hülyeségeket" nem raknak rá. Pedig milyen hasznos tud lenni. A D7k-n sincs pedig a konkurencia 60D kapott. Ettől a 60D semmivel sem "gagyibb".

(#40) Terminus_ válasza #06658560 (#23) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Jó dolog az. Az enyém 22MP-es és nagyon szeretem, hogy tudok a képből bátran vágni és még mindig nagy felbontású a végeredmény.

-

(#41) Gondwana válasza Kinder (#13) üzenetére


Gondwana
addikt

(a kis téglalap a 24mm után tudtommal - báris EX580ii-on mindenképp - azt jelenti, hogy érzékelte, hogy croppos vázon van, és ez alapján tekeri a tükröt)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#42) madgie válasza ROBOTER (#36) üzenetére


madgie
titán

Na ja, ez a kis zseb-Sony is 1.3 milla volt kábé, oszt mi kukucskál az elején? Kihajtható LCD :)

(#43) <Adamsky> válasza Tin (#19) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Igen, én is a 60D utódját várom. Lehet róla valamit tudni, vagy csak blöfföltél ezzel a 70D-vel?

(#44) .mf válasza ROBOTER (#36) üzenetére


.mf
veterán

Hát ez elég csúsztatósra sikerült, már megbocsáss :)
Egyáltalán nem azt mondta, hogy amin van, az nem profi, hanem azt, hogy szerinte miért nem tesznek egyes komolyabb darabokra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#45) Tin válasza <Adamsky> (#43) üzenetére


Tin
veterán

nem blöff.

a 60D utódjának most van ideje az elődök alapján és már egy ideje pletykálnak a 70D-ről. nyár elején még az volt, hogy a photokina-n mutatják be. emellett a 650D belül elég komoly lett.
arra mutatnak a dolgok, hogy a 70D a 60D és a 7D közös utódja lehet, és lehet hogy a 7DmkII pedig 5DmkIII-hoz hasonlóan full prémium cropos váz lesz.
de elvileg a 70D komolyabb lesz, mint a 60D volt.

én remélem h mindent megkap, amit a 650D, de új szenzorral és komolyabb hibrid fókusszal. ja meg MFA mindenképp. plusz a wifi ami a 6D-ben van.

bemutathatnák végre...

(#46) ROBOTER válasza .mf (#44) üzenetére


ROBOTER
addikt

He?

A komolyabb darab egy filmstúdió magyarországnyi GDP értékű cuccánál kezdődik?

Nézz már szét egy kicsit sony pro oldalon, milyen kamerákon van kihajtható LCD. Mindez a vita egy $2000-es váz topicjában...

Tehát nem azért nem tesznek rá kihajtható LCD-t és kisvakut, mert szarnak rá megoldani rendesen, hanem mert profi. De van rajta 11 fókuszpont a képernyő kb. 5%-át kitöltve, ez aztán kategóriateremtő.

(#47) defi


defi
tag

11 AF ??

Kár érte :( :(

LOAD "*",8,1

(#48) bigmasterg válasza ROBOTER (#46) üzenetére


bigmasterg
addikt

Azért azt megnézném, hogy egy pro vázon (1es széria), vagy 5d / d800 méretű gép markolattal, rajta 70-200-as obival, hogyan használnád a kihajtható kijelzőt.
Biztos nagyon kényelmes lenne hajtogatni, mikor bal kézzel az obiba kapaszkodsz, jobbal meg a gépet fogod.
Ha meg nem videózásról beszélünk, akkor úgyis a keresőbe nézel, nem a kijelzőn komponálsz.

[ Szerkesztve ]

(#49) madgie válasza bigmasterg (#48) üzenetére


madgie
titán

Szerintem kicsit különb cuccokkal is használta már Robo a kihajtható kijelzős E-3-at ;) (ZD 90-250/2.8 például)

Egyébként nem elméleteket kellene gyártani, hogy talán mikor nem jó és nem használható, hanem ki kéne próbalni...

(#50) ROBOTER válasza bigmasterg (#48) üzenetére


ROBOTER
addikt

Gyakran naponta 8-9 órát tartom a több kilós cuccot, majd biztosan ebben a fórumban fogom megtudni, hogy valójában nem bírom és rosszul csinálom.

Úgy szeretem az ilyet, amikor valakik cikkek alapján megmondják a frankót azoknak, akik használják ezeket a cuccokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.