Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GreatL


GreatL
őstag

Hát... ha már egy Freesync bele van nyomva akkor legalább 75 Hz-et beleerőltethettek volna. Most 80-120 fps között játszom a címekkel.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#2) ilor14 válasza GreatL (#1) üzenetére


ilor14
tag

Weird flex but okay, átlag ember nem 3080 Ti-al játszik.

(#3) Yany


Yany
addikt

Erre ott a Philips 278B1/00 alig drágábban. Egy coll minusz, de nagyobb freki. Viszont jó eséllyel eltérő háttérvilágítással megy, mert ennek a színtere szűkebb. Elefánt, nincs esély egy kis low-end 4k összevetésre a két típus kapcsán? Szerintem tök hasznos lehetne.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#4) .mf válasza GreatL (#1) üzenetére


.mf
veterán

Freesync szinte általános, de 60 Hz-nél több 4K-nál fehérholló, főleg ezen az árszinten. Sajnos. Szerintem is jó lenne, ha végre túllépnénk már ezen.
A másik: 30 vagy 32" méretben jobb lenne.

Ilor: átlagember nem is 1-2 évre vesz monitort, és nem csak játék van a világon. Már egy weboldal görgetése is lehet kevésbé zavaróan darabos, mint 60 Hz-en.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) b.


b.
félisten

Végre egy monitor ami egyszerűen és letisztultan jól néz ki...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

én ezt a túllövés dolgot nem értem. (mámimt azon kívül hogy hogy lehet valamit így lefordítani) ha 20ms-től 4ms-ig változtatható, és a legalacsonyabbon sinncs semilyen észrevehető torzulás, akkor minkek egyáltalán a választék, és nincs fixen a legalacsonyabbon?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7) Yodafon válasza GreatL (#1) üzenetére


Yodafon
senior tag

Multi? Mert single playerben mondjuk en nem latom ertelmet a 60 fpsnel tobbnek

I'm gangsta!

(#8) D.Va válasza Yodafon (#7) üzenetére


D.Va
senior tag

Melyik az a gyökér aki az USB portot a monitor hátuljára tesz (az összes usb portot...) hogy még véletlenül se lehessen egy pendrive-ot vagy bármit kínlódás nélkül bedugni... :C :U :W
Fel nem tudom az ilyet fogni. Aki ezt kitalálja..., és aki ezt jóváhagyja...
Odaültetném elé hogy akkor egy hétig dugdossa ki be a pendrive-ot anélkül hogy hozzányúl a monitorhoz.

(#9) Yodafon


Yodafon
senior tag

En meg usb portot se lattam monitoron soha... Van olyan?? :Y :Y :Y

I'm gangsta!

(#10) #68216320 válasza Yodafon (#9) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hát, viszonylag új dolog :DDD
Nekem is csak 2004-ben volt az első monitoromon USB port
Dell 2001FP (VGA, DVI, SVideo, Composite, USB) [link] [kép]
Ennek legalább az oldalára van kivezetve az USB. Ott nem zavaró (mint esetleg szemből), de tökéletesen hozzáférhető.

[ Szerkesztve ]

(#11) paperboy válasza Yodafon (#9) üzenetére


paperboy
senior tag

Még régi CRT-ken is előfordult...

(#12) ilor14 válasza Yodafon (#9) üzenetére


ilor14
tag

Pedig jó dolog, nekem a 4 portból 3 használatban van, oda van dugva a billentyűzetem, egerem érzékelője és a negyedik (töltésre szolgáló) portba pedig az órám töltője :D

(#13) Norb79


Norb79
őstag

24 colos 4K Samsung monitort cserélném egy ide 27-28 colos 4K monitorra, szóval cím alapján reménykedtem, hátha.
Erre mit olvasok? Ugyanaz a béna joystick megoldás, ami a samsungon is megadta magát 3 év után, és ráadásul nem is VA, mint a Samsung.
Miért nincs már VA 4K panel 32 col alatt?!

(#14) Yany válasza Norb79 (#13) üzenetére


Yany
addikt

Én speciel örülök, hogy az IPS terjed jobban. Filmnézésen kívül szinte minden fronton jobbak a tulajdonságai és nekem ránézni is jobb érzés (a VA több mellékhatása miatt is). Filmre meg ott az erre való eszköz, a TV, ami meg nyilván nem IPS. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#15) Norb79 válasza Yany (#14) üzenetére


Norb79
őstag

Milyen mellékhatásra gondolsz?

(#16) Yany válasza Norb79 (#15) üzenetére


Yany
addikt

Ez totál személyes preferencia kérdése, ezért nem is részleteztem, de engem az alábbiak szoktak nagyon zavarni VA panelek előtt: a szük látószögből adódóan ha közel ülsz (márpedig egy szgépes monitor előtt relatív közel ül az ember egy TV-hez képest) a szemeid különböző szögben látják ugyanazt a képet, ezért van egy ilyen "hologram-szerű" hatás, mivel más-más torzított verzióját látod ugyanannak a képnek. Ez főleg feketéhet nagyon közeli színeknél érhető tetten, de ott van és engem zavar. Ennek a jelenségnek az alapjairól egyébként már a 2008-as L220x-et ismertető Logout cikkemben is beszéltem (látószög fejezet).

A másik pedig ez előzőhöz hasonlóan szintén a sötét árnyalatokat érinti: dark smearing. E tekintetben eszméletlen sokat javultak a kijelzők, sőt, némelyik top-level kijelzőnél gyakorlatilag eliminálták, de a topik tárgyát is képező monitor árszintjén ez sajnos szignifikáns jelenség és részemről no-go. Egyszerűen nem tudom lenyelni a sötét pixelek lomha utánhúzásos jellegét.

Az utolsó és egyben valószínűleg a leginkább csak engem érdeklő dolog a mindenki által kontraszt-üldöző világban: főleg LG monitorokban találkozom azzal a képességgel, ami "Black Stabilizer" néven ismert és gyakorlatilag szuperül láthatóvá teszi az árnyékos területeket egy játékban, illetve munka közben is a szememnek sokkal(!) pihentetőbb, kevésbé éles kontrasztokat eredményez. Gyakorlatilag úgy tudok dark témát használni minden appban és a desktopon, hogy nem égnek be a szemembe a világító betűk pixelei. Ez elég durva mértékben belerondít a kontraszt-élménybe, viszont mivel gép előtt ülök hosszú órákat (munka és szórakozás is itt megy), ezzel kímélem a legjobban a szemem, FPS-ben is segít kiszúrni a sötétben lapulókat és munka közben is pihi van.

A VA panelek kontrasztja egyszerűen nem szembarát nekem, de ennek lehet köze nem csak az óraszámhoz, de a kék szememhez, vagy akármihez.

TV előtt viszont a fenti effektek egyike sem jön elő, hiszen teljesen mások a szokásaim és a szempontjaim is mozgókép fogyasztásakor.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#17) Norb79 válasza Yany (#16) üzenetére


Norb79
őstag

Furcsa, hogy ezt mondod, nekem a személyes, laikus tapasztalatom pont azt, hogy a VA sokkal jobban kíméli az én szemeim, mint egy IPS kijelző, ezért is keresek mindig oled vagy VA kijelzőket bármiről is legyen szó, mert azokkal tudok együtt lenni mondjuk 8 órát nonstop, míg egy IPSnél már 2-3 óra után is azt érzem, hogy "duplán látok".
Ezt kb úgy kell elképzelni, hogy egy szöveget, pl amit most gépelek, ha nem VA kijelzőt néznék már órák óta, hanem IPSt, akkor úgy látnám mint amikor wordben bekapcsolod az árnyék effektet a betűkhöz és akkor így átfedéssel leduplikálja a betűket, mintha árnyékot vetnének. Na én pont ilyen szellemképet látok 2-3 óra IPS után az általam bárhol gépelt szövegeknél.
Szakmai okát nem tudom, teljesen laikus vagyok a témában, csak ez a tapasztalásom elég véges számú kijelzőt használva (2-3 tucat ami VA vagy IPS, nyilván a CRT-k már nem játszanak, TN-eket meg hagyjuk is) eddigi életemben.

Köszi a választ, ma is tanultam vmit!

(#18) mad823 válasza Norb79 (#17) üzenetére


mad823
őstag

Nem lehet, hogy ez inkább a felbontástól függ, mintsem a panel típusától? Vagy esetleg ClearType okozta?

(#19) Yany válasza mad823 (#18) üzenetére


Yany
addikt

Igen, ez inkább a pixel/subpixel szerkezetére utal, de annak önmagában nincs köze az IPS/VA rendszerű kristály-vezérléshez. IPS és VA oldalon is találni mindenfélét (formára, pixelközre, szerkezetre, stb), szóval, amit mondasz, nem tűnik IPS-specifikumnak, főleg, hogy te magad sem kötötted semmi konkrétumhoz, csak úgy generálisan az IPS-t nevezted meg, de ez így önmagában nem info. Még a háttérvilágítás minőségére gondolok, vagy a túl sok kék fényre, ha esetleg az az IPS egy low-end fényforrással rendelkezik, míg a másik egy jobbal.

A fentieket Norb79-nek címzem.

szerk: még egy dolog jutott eszembe, ami ráadásul totál tipikus eset is, de ez sem IPS-kérdés: nem pislogsz eleget. 20 percenként 20 másodpercre becsukod a szemed az alábbiak szerint:
pár másodpercig erőltetetten, az picit megkönnyezteti, majd csukva tartva elkezdesz kőrizni a tekinteteddel, de nagy ívben! Ha végeztél, kinyitod, még pislox 2-3x, hogy szépen lepucolja és tádááá, megint éles minden. Ha kiszárad a szaru, a lencsék nem funkcionálnak rendesen és életlen, kettős látású leszel. Sajnos néphiba a ritka pislogás gép előtt.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#20) Norb79 válasza mad823 (#18) üzenetére


Norb79
őstag

Nem zárom ki ezt se, hogy a felbontás miatt.
Az IPS-ek amikkel dolgom volt mind FHD felbontásúak voltak (16-28 col között sok méret), a VA/OLED-ek meg többnyire 4k. A TV/monitorok mind 4k (24-65 col között sok méret), a tablet/telefon meg amit éppen kitalált az apple (kb 6-11 col közötti méretek).
Lehet egy ilyen 4k IPS ami a cikkben van ugyanúgy jó lenne a szememnek, mint egy 4k VA monitor, még 4k IPS monitort nem használtam, de a FHD IPSek "megölik" estére a látásom az a tapasztalatom.

/szerk: #19 Yany: igen, kicsit "vakon" tapogatózok, és empirikusan jutottam odáig, hogy azért a VA-kkal meg az OLEDdel "nincs baj", az IPS-el meg igen, ezért keresem a VA-kat.
Aztán lehet valóban ilyen nagyon kis esélyű véletlen együttállás ez és az ok-okozati összefüggés nem itt van, hogy milyen típusú a panel.

/szerk2: pislogásban is lehet vmi, de az akkor is furcsa, hogy csak az IPSnél jön elő. Azok a monitorok váltják ki a nem pislogásom? Nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#21) Yany


Yany
addikt

Elvileg perceken belül megérkezik a 278B1-es, alig találni róla infót a neten, úgyhogy ha valaki igényli, beszámolhatok róla. Amit a speciből tudni lehet, a cikk tárgyához képest: -1 col; 23~75 Hz AdaptiveSync; szűkebb színtartomány.

szerk.: lol, erre csenget a futár

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#22) Yany válasza Yany (#21) üzenetére


Yany
addikt

Just for the record: a 278B1 nem adaptivesync-es, hiába képes 75Hz-re, nem tudja dinamikusan változtatni és ami fontos: erre 4k-ban sehogyan sem képes.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#23) Palinko


Palinko
tag

Én március óta használok egy ilyen monitort és számomra nagy előrelépést jelentett a Samsung T220-hoz képest. Kapott egy Ergotron kart is és tökéletesen működik. Igen magasabb Hz ténlyeg jobb lenne de 4K ban IPS el igen csak zsebbe nyúlós mutatvány a 120Hz. 75 el meg nem érezném hogy előrébb lenne.

Igazából akkor nem is volt olyan rengeteg választás. Acer Predator X32-re emlékszem de annak az ára is többszöröse (jön majd modellfrissítés 6x az ára ehhez képest), az Asus Pro Art-ról nem is beszélve annak Pro price-ja is van.

Mára már nagyobb lett (lesz) a kínálat, KTC M27P20 például érdekes de az is dupla ár és kínában elérhető csak ami rajtunk nem sokat segít. Az MSI Optix MAG281URF érdekes lehet de az is 3x ár, AOC tól van AG274UXP de még csak árat sem találok rá... Acernél továbbra is XB273K GS (3x árban) meg az új X32 esek lehetnek érdekesek amik még többe fognak fájni.

Házon belül Philips 329M1RV 3x de azért 4 inchel nagyobb is nem csak a Hz-ben, vagy a kicsi Philips 279M1RV de ár érték arányban már akkor inkább a 32-es jobban megéri.

Lehet valamit kihagytam meg összekevertem stb, itt lehet követni mik jönnek akit érdekel:
https://www.displayninja.com/new-monitors/

Viszont szerintem aki meg tud barátkozni a 60Hz es kompromisszummal, az ne gondolkozzon sokat mert a cikkben szereplő monitor szerintem elégedetté fogja tenni. Aki meg jobbat szeretne az úgy néz ki idén is drágák között válogathat vagy várhat még pár évet hogy nagyobb kínálat legyen és olcsóbbak jöjjenek.

(#24) Donki Hóte válasza D.Va (#8) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Melyik az a gyökér aki az USB portot a monitor hátuljára tesz (az összes usb portot...)

Már a TV-ken is megszoktam, hogy egy 20-25 cm-es kábellel rendelkező USB HUB-ot kell használni. Nem szép, de praktikus.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#25) NorbixD válasza Yany (#22) üzenetére


NorbixD
tag

És azt, hogy 3860x2160@75Hz módot tud, meg tudod erősíteni? Mert az adatlap alapján én ezt kizártnak tartom:

Sajnos jelen piacon aki 4K képes IPS, minimum 27" nagyságú monitort szeretne annak árba 60Hz és 75Hz között van egy duplázás, nem tudom mi okozza ezt. Vagy visszavesza felbontásból 2K-ra és akkor megkapja akár a 120Hz-et is 350 euró körül, vagy a 4K-t válassza de meg kell elégednie a 60 képfrissítéssel másodpercenként, talán munkára ez utóbbi jobb választás. Esetleg még az IPS helyett lehet egyébb panult válaszani és akkor is belefér a 300 euró környékére.

[ Szerkesztve ]

(#26) Yany válasza NorbixD (#25) üzenetére


Yany
addikt

Éppen azt írom itt, hogy 75 Hz-re sehogyan sem képes 4K-ban, sem dinamikusan, sem statikusan. A pár napja bemutatott -- szintén Philips -- kijelző lehet egy jó darab, ami megtöri a jeget e tekintetben. Meglátjuk, hogy a piacon mit jelent a 300 EUR.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#27) NorbixD válasza Yany (#26) üzenetére


NorbixD
tag

Nem rosz, viszont ez megint nem 4K csak a fele...

(#28) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

A 30 cd/m2 legalacsonyabb fényerőn biztos nem mérési hiba? LED háttérvilágítással alig találni már olyan kijelzőt, ami be tudna menni 60 cd/m2 alá, a CFL monitorok tudtak ilyen alacsony értékeket.

(#29) Czeky válasza D.Va (#8) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Na és az Imac G5? :DDD

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#30) D.Va válasza Donki Hóte (#24) üzenetére


D.Va
senior tag

Ettől még megtalpalnám az összes tervezőt akinek ennyi esze van... Érdekes BenQ pl tudott olyan monitort csinálni ahol az USB legalább az oldalán van, vagy a talpban...de a hátuljára... Esküszöm agyatlan barmok néha a mérnökök...

(#31) D.Va válasza Czeky (#29) üzenetére


D.Va
senior tag

Apple-t meg hagyjuk, soha nem is volt és valszeg nem is lesz almás szarom... bármennyire is jó bizonyos szemszögből... :DDD

(#32) NorbixD válasza D.Va (#31) üzenetére


NorbixD
tag

Mondtam én is, mígnem kaptam a munkából egy már használt mid 2012-es Macbook Pro-t. Ubuntuval egész használható, ami viszont elképesztő, hogy az akkuja ennyi idő után, lassan 10 éves még mindig órakig bírja!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.