Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) escape


escape
aktív tag

Hali!

Itt érdeklődj, segítőkészek a kollégák. Esetleg használhatod a keresőt is, biztos vagyok benne, hogy sokszor előfordult már az általad kinézett NAS.

[ Szerkesztve ]

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#2) nikilauda


nikilauda
senior tag

Én a második DS213J-met koptatom. (az első villámcsapás áldozata lett)
Csak jókat tudnék írni/mondani a Synologyról. Szerintem nem fogod megbánni, megéri az árát. (előtte egy zyxelt használtam, de ez minden tekintetben jobb)
Viszont ha szeretnél Plex Media Servert is használni,akkor intel processzoros lesz jó. Pl: ds214play.

(#3) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha csak egyszerű NAS funkciókra van szükséged, akkor nem biztos, hogy a Synology DS115J az optimális megoldás.

Egy ideje használok egy 4TB-os, WD MyCloud hálózati tárolót. Igen olcsó. A teljes hardver, alig haladja meg a benne lévő WD RED merevlemez árát.

A hálózati kommunikációban támogatja az FTP hozzáférést és az SSH-t.
A nevének megfelelően, támogatja a felhő alapú hozzáférést. Minden fontosabb platformra létezik program vagy app, a hozzáféréshez.
DLNA-médiakiszolgáló. iTunes-kiszolgáló és Time Machine MAC gépekhez.
Szoftveresen támogatja az adatok másolását másik MyCloud egységre.
USB3 csatlakozással rendelkezik, amivel bővíteni lehet a kapacitását.
Gigabites hálózat.

Több felhasználó nyilvános és jelszóval védett adatainak kezelése lehetséges.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) peti931 válasza nikilauda (#2) üzenetére


peti931
csendes tag

Köszi a tippeket, jelenleg egy régebbi tv mellett van egy Asus OPlay médialejátszóm, gondolom azt ez is ki tudja szolgálni, ha meg egyszer új tv vásárlására kerül sor, akkor az már úgyis támogatja a dlna szabványt.

(#5) nemlehet válasza peti931 (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

Ha esetleg van elfekvőben egy régi gép vagy laptop akkor ingyen is tudsz NAS-t csinálni egy OMV-vel vagy FreeNAS-al. Ha a windows telepítése megy ez is menni fog, konfigurálni meg az out of box nasokat is kell és ezek se nehezebbek. USB-ről simán megy a telepítés és október óta csak áramszünet miatt indult újra, úgyhogy a stabilitásával sincs gond. SSH, DLNA, Plex, OwnCloud, nyomtatószerver kb minden van ami kellhet, támogatja a RAID-eket. Egyetlen hátránya a kicsit nagyobb fogyasztás lévén nem célhardverből van, de nekem 60W-nál többet nem eszik vinyókkal együtt egy régi Athlon X2 és 1 GB RAM mellett.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.