Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) k-adi


k-adi
nagyúr

vissza akarnak térni Kínába.

Bármi áron. :))

[ Szerkesztve ]

(#2) davidsone


davidsone
addikt

Mekkora lóvé van ebben a Fészbukban kegyetlen... :N

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem etikus együttműködni az ott élő emberek "megvezetésében", csak azért hogy kizsákmányolhassák őket is.

(#4) WildBoarTeam válasza #16939776 (#3) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Pénzért hamar elfelejtik sokan a normákat és abban nem kis lóvé lenne, ha Kínába vissza tudnának kúszni...

blabla

(#5) Foglalt név válasza WildBoarTeam (#4) üzenetére


Foglalt név
addikt

Az jó is lenne, mert akkor szegény Marknak nem kéne az Auchanból hordani 8Ft-ért a vizes zsemlét vacsorára.
Mi a f*sz :F

(#6) Taranti


Taranti
senior tag

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#7) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ha az információk helyesek, az sokat rombolhat a vállalat imázsán, hiszen Mark Zuckerberg hirdette meg, hogy küldetésük: „nyitottabbá és összekapcsoltabbá tenni a világot” [„to make the world more open and connected”], és céljuk a „következő egymilliárd” felhasználó megszerzése. Ha a terjeszkedés érdekében „cenzorszoftvert” adnak kormányoknak, az a meghirdetett nyitottság elvét mindenképp sérti.

Én kifejezetten rühellem a Facebookot, de aki az ilyen hülyeségeket még manapság beveszi, nem kicsit naív/idealista/agyilag fejletlen (kívánt rész aláhúzandó).

Egy cégnek nincs küldetése. Nem, nincs. Attól mert azt írja, hogy van, attól még nincs. Az a dolga, hogy a tulajoknak termelje a pénzt. Küldetésük a képregények szuperhőseinek van, nem gigavállalatoknak.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#8) Yeffy válasza fordfairlane (#7) üzenetére


Yeffy
veterán

+1 :K

etikát keresni (főleg a mai) üzleti (is) világban... vicces :))
én már meg sem lepődöm ezen a híren

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9) Fred23 válasza #16939776 (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem az, én is elítélem, ugyanakkor a helyében én se tennék másként! Önként lemondani annyi pénzről, mint amit Kína jelent... -tényleg inkább áttolni a felelősséget a helyi vezetésre, amennyire csak lehet, és zsebre vágni a sok $-t! :D

Egyébként elvileg én igényelném az etikát az üzleti életben is, viszont ember legyen a talpán, aki inkább lemond a biztos profitról, minthogy tegyen némi engedményt az erkölcsi elveiből! Illetve etikusan nagyon meggazdagodni a legritkább dolgok közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#10) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

"...a helyi hatalom így könnyebben kontrollálhatja a posztokat..."

Köszönöm, nem kérek a "hatalmi" cenzúrából. Nem is használok Facefuckot.

(#11) fordfairlane válasza Fred23 (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként elvileg én igényelném az etikát az üzleti életben is, viszont ember legyen a talpán, aki inkább lemond a biztos profitról, minthogy tegyen némi engedményt az erkölcsi elveiből! Illetve etikusan nagyon meggazdagodni a legritkább dolgok közé tartozik.

Nem rossz dolog, ha üzletfelek elvárják és számonkérik egymáson az alapvető üzleti etikát, de az ilyen önkéntes, világmegmentő kinyilatkoztatásokat, miszerint XYZ cég küldetése, hogy megmentse a bébifókákat, és előmozdítsa a világbékét, a helyén kell tudni kezelni (le kell sz*rni, nem ez a mérvadó). A szépségkirálynőkön sem kérik számon ezeket az ígéreteket.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#12) Fred23 válasza fordfairlane (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szuper dolog, ha működik az üzleti etika, és annak is van üzleti értéke is, ha egy cég fel tud mutatni egy etikusnak tűnő képet, de azért tudja mindenki, hogy mi a fő! :)

(#13) Tapsi válasza Foglalt név (#5) üzenetére


Tapsi
addikt

Nyilván ez nem Zuckerbergről szól, hanem a befektetőkről, és azok profitelvárásáról. Ami ha nem teljesül, akkor Mark szépen repül. Nyilván nem halna éhen, nem kéne sajnálni, de az nem tetszene neki, ha a saját cégéből kipenderítenék, mint annó Steve Jobsot.

(#14) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

...a közel másfél milliárd lakosú országban gőzerővel terjeszkednek a kínai fejlesztésű és bázisú, a legtöbbször erős kormányzati támogatással rendelkező internetes vállalatok, melyek a helyi igényekre specializált szolgáltatásokat kínálnak.

És ez volt a lényeg kérem. :))

Másrészt meg kell érteni, hogy a jófiú arckönyv, már réges-rég profitorientált nagyvállalat.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#15) #16939776 válasza Fred23 (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Valószínű hogy a nagy emberanyag számossága a vonzó nekik, mert maga a piac szempontjából kockázatos, mert ha a "megengedettnél" nagyobb hatást gyakorolnak ezekre a tömegekre, akkor ugyan úgy kitiltják őket megint. Szóval biztosan lesz valamilyen kontroll a kormány részéről, amit betartva, együttműködve, megkaphatják azt a 1,5 Milliárd felhasználót.

A userek meg sejthetik, hogy ez a kínai régióra korlátozott verzió csak egy fejlettebb eszköz lesz, amivel a kormány be tudja azonosítani a "nép között bujkáló ellenségeit" és kapcsolataikat, családjaikat.
Az hogy farmol rajtuk egy "kevés" pénzt a Fb, nem biztos hogy a legnagyobb problémájuk lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hova akarnak ezek még piacot szerezni? Nem elég nagy már a mostani is? Nem.. még több kell... még még még.. még kell....
Rég nem a pénzről szól ez már, hanem a hatalomról, mindenáron, még akkor is ha @nuszt csinál a saját szájából az egész világ előtt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#17) k-adi


k-adi
nagyúr

Annyi pénze van, hogy simán lehetnének "elvei", megtehetné már.

És mi lesz az oroszoknál lévő vkontakte-vel? És ami kínában van, Renren Network?

(#18) dajkopali válasza noPublicFG (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

ezen a folyamaton - némi arculatvesztés, átalakulás a marketingben - a Google is átment már, ők a korai mottóval (Don't be evil) kellett szembesüljenek - most a Facebookon a sor

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#19) Littoral


Littoral
aktív tag

Azért a cikk címének eredetéről emlékezzünk meg az ifjabbak kedvéért, ez Hofi Géza szállóigévé vált bemondása:
Pénzért? Sz..ok, nyalok, gombot varrok!

(#20) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Én valahogy kétlem, hogy megérné nekik annyira átalakítani az oldalt... no nem a cenzúrára gondolva, de ott azért a Weibo pl. "kicsit" többet nyújt mint az FB, mostani állapotban szerintem nem lehet túl vonzó az átlag kínai y-generációsoknak.

Nulláról, konkrétan csak a nyugaton divatos brandjével indulni meg marhára nehéz lesz, még ha fel is húzzák az oldalt az ottani igények szerint... simán hasalhatnak ezzel akkorát mint az Uber.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21) dajkopali válasza Littoral (#19) üzenetére


dajkopali
addikt

reméltem, hogy ezt a fiatalabbak kedvéért nem nekem kell elmagyaráznom - tx :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#22) noPublicFG válasza dajkopali (#18) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Az vajon lehetséges, hogy ugyanazzal a névvel, de más szolgáltatással rukkolnak elő? Olyasmire gondolok, hogy marad a Facebook név, de kínai leágazásként (Kreatívan) FB for China. Ha kiemelik, hogy ez más piacra való termék, jogilag és etikailag sem lehetne belekötni szerintem. :F Vagy nem tudom. :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#23) dajkopali válasza noPublicFG (#22) üzenetére


dajkopali
addikt

bármi elképzelhető - de hát egy nagy think-tank agyal ezen már jó ideje a Facebooknál, náluk biztos nem vagyok okosabb :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#24) MongolZ


MongolZ
addikt

A cím lehetne ez is: Zuckerberg bepucsít.

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

Ott van a nagy love, csak ki kell termelni. :D

(#26) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Csak én érzem úgy, hogy a Facebook lufi elérte a maximálisat, amit elérhetett valaha is, és kezd rajta kialakulni egy aprócska lyuk, amin szép lassan lefog ereszteni?
Egyszerűen - szerintem - már nincs olyan dolog, amit megtudnának tenni az általános növekedés/szinten tartás eléréséhez.
Még max. 3-5 évet adok nekik, és az a Facebook, amit most ismerünk, nem lesz már.

Teljesen átfog alakulni, valami mássá, amit még senki (???) se tud elképzelni.

Van annyi pénze már Zucknak, hogy ha akar, egyszerűen hátat fordít mindennek...

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#27) [ Error ] válasza MongolZ (#24) üzenetére


[ Error ]
csendes tag

Vagy letérdel cumizni... menjen a ****** ***** **** *** ****, az a ***** **** ********** *******... :(((

I'm in, everyone of machines...

(#28) Pttypang válasza Littoral (#19) üzenetére


Pttypang
veterán

Na, vegre megtudtam, miert ez a cim, koszonom!

Everybody lies.

(#29) caprine válasza kakuk.tamas (#26) üzenetére


caprine
aktív tag

Szerintem mint minden amcsi vállaltnál a nővekedési ütem számít. Valahol volt egy cikk, hogy havonta 3-5 millió új felhasználóval kalkulált az fb, ez kezd bedölni, elfogyni, ezért kell az új piac.

A másik dolog meg szerintem az, hogy mivel elég sok jó orosz és kínai programozó van, elöbb-utobb csinálnának valami hasonló szolgáltatást, ami évek után az fb fejére is nöhetne, pláne egy ekkora piacon mint Kína. Ennek mennek elé, inkább alább adnak az elveikből, de bebiztositják magukat. Az MS is ezt csinálta kisebb nagyobb sikerekkel.

Amúgy meg valljuk be öszintén, egy bizonyos szintű etikai, tartalmi szűrő nem árt sem az fb-nek sem más oldalnak, persze nem kell túlzásokba esni és átesni a ló másik oldalára.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#30) kymera válasza k-adi (#17) üzenetére


kymera
senior tag

Annyi pénze van, hogy simán lehetnének "elvei", megtehetné már.
Azon én is elgondolkodtam hogy mennyi az elég ???? Értem itt ezalatt mennyi pénz elég ???
Ahogy Gandhi mondta : "Éhínség nem azért van a Földön ,mert képtelenek lennénk jóllakatni a szegényeket , hanem azért mert képtelenek vagyunk jóllakatni a gazdagokat ... ! "

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#31) MongolZ válasza caprine (#29) üzenetére


MongolZ
addikt

Oroszoknál ott a vkontakt, Kínában az qzone, ...

(#32) [ Error ] válasza kymera (#30) üzenetére


[ Error ]
csendes tag

Ghandi sok okosságot mondott, ez is talált. :)

I'm in, everyone of machines...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.