Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) zoltanz válasza bacsis (#200) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hát nem egy átlagtermék az bizti :D , de aki keres talál, ahogy a bölcs szerzetes mondaná. Nem is sok darab készűlhetet belőle és azért még nem olyan régi darab sem.
Mért nem illuszráltad a cikket több képpel, pl milyen procihűtőt használtál?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#202) bacsis válasza zoltanz (#201) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én nekem "csak egy " FX5900ultrát sikerült beszereznem, azt sem volt könnyű :(
Más:
Összemértem a vasat egy core2-vel, hihhetetlen érdekes lett, nem gondoltam volna a végeredményt.. de most MÉG nem árulok el belőle semmit ;]

(#203) robotjatek


robotjatek
tag

De ugye még a közeljövőben megtudhatjuk az eredményt? :)

(#204) bacsis válasza robotjatek (#203) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:K

(#205) robotjatek


robotjatek
tag

Várjuk várjuk :DD

(#206) sz0k3e_ válasza milbo (#76) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Nekem a mai időzítések szokatlanok, még mindig a DFI LanParty féle cl1,5-2-2-5 él bennem, mint időzítés :B

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#207) bambano válasza bacsis (#202) üzenetére


bambano
titán

nem is kell, a blogomban van mérés:) Ha sikerülne azonos órajelen járatni a p3-at és a c2d-t, akkor minimálisan lenne csak gyorsabb a c2d. Ahhoz képest, hogy mennyivel újabb, szinte semennyivel sem gyorsabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#208) #95904256 válasza bambano (#207) üzenetére


#95904256
törölt tag

Mit jelent az a minimális?

Illetve megpróbálkozhatnál olyan programmal aminek van Pentium-III és Core2 optimalizált változata is. Mert ha a Pentium-ra íródott SuperPI-t futtatod, akkor ne nagyon csodálkozz. Bár a Core2 FPU-jában már az utasítások is gyorsabbak valamivel mint a régi Pentium-III-ban.

(#209) #95904256 válasza #95904256 (#208) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na meg a Core2-ben van egy nagyobb L2, egy második mag, 64-bites kód futtatásának lehetősége, nagyobb memóriasávszélesség, SSE2, SSE3, SSE4, stb...

[ Szerkesztve ]

(#210) bacsis válasza #95904256 (#209) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem nagyobb az L2, mert igaziból egy E2160al teszteltem azaz abbani is 2X512kb a gyorsítótár... a 64bitet hajába kenheti magának... 32bites volt az oprendszer.. hát jahh az utasításkészletek amik tényleg az őjavára billentik a mérleget :)

(#211) #95904256 válasza bacsis (#210) üzenetére


#95904256
törölt tag

Na igen, ha valaki mindenáron leakarja butítani a Core2-őt ( 32 bites oprendszer, újabb utasításkészletek mellőzése, csökkentett L2 gyorsítótáras típus használata, csökkentett FSB, lassú memória, visszavett órajel, nem optimalizált programkód, stb... ) akkor elérheti hogy alig legyen gyorsabb mint egy régebbi processzor, hiszen különbségek sem igen lesznek.

Kérdés, hogy mire jó egy ilyen összehasonlítás?
- újabb gyártástechnológia által okozott fogyasztás csökkenés
- újabb ALU / FPU mennyivel gyorsabban hajtja végre az utasításokat

Ez utóbbi elég érdekes dolog, mert fényt deríthet arra hogy az egy órajel alatt végrehajtható utasítások idejét nem lehet tovább csökkenteni... ;)

(#212) bacsis válasza #95904256 (#211) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

"újabb ALU / FPU mennyivel gyorsabban hajtja végre az utasításokat"
Első sorban erre gondoltam igen :R

(#213) CsíkosMókus válasza bambano (#207) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Azt eddig is tudtuk, hogy a Tualatin mag jól sikerült, de kérem, azé' felejtsük már el szép lassan.
A csúcsra húzható Tuák mennek 1.7-1.8-at, a Core2 ennek a dupláját. Innentől nincs nagyon miről beszélni :)

(#214) #95904256 válasza bacsis (#212) üzenetére


#95904256
törölt tag

De ennek mi értelme? Például egy 32 bites összeadás 1 órajelig tart mindkét processzoron, sőt már a Pentium-on is ennyi ideig tartott. Ez alá meg nem lehet menni. :N

(#215) bacsis válasza #95904256 (#214) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

"Például egy 32 bites összeadás 1 órajelig tart mindkét processzoron"
Ez igaz :R De a processzorok nem csak összeadnak, vannak olyan műveletek, amik elvégzéséhez több órajelcikuls kell... Fasza pont neked mondom én is :DDD
Arra akarok kilyukadni, hogy bizony van eltérés teljesítményben a 2 architektúra közt azonos órajelen... bár ez nem kérdés... viszon az lesz az érdekes, hogy mennyi ;)

(#216) bambano válasza CsíkosMókus (#213) üzenetére


bambano
titán

Miért kellene elfelejteni?
Az életben nagyon sok helyen van olyan feladat, amire bőven elég, és az, hogy huszonwattokat fogaszt, jól jöhet, amikor a klimatizálás számláját kapod.

P3-as szervert gyártott az ibm is, nekem dolgozik éles helyzetben két x330-as, 1GHz-es p3-akkal. A feladatukat lazán megoldják. Több szerverem is van, ami 2-3% procikihasználtsággal megy, ezeknek teljesen mindegy, hogy 3GHz-nyi teljesítményből nem használ fel 99%-ot vagy 1GHz-nyiből 97%-ot.

Az asztali pc-m is 6 éven át egy dual p3 volt, egyetlen dolgot nem szerettem rajta csinálni, a fejlesztői környezet csellentyűcskéi képesek voltak megfektetni. Minden másra, filmnézésre, netezésre, stb. elég volt. Most 3GHz-es c2d-n dolgozom, ritkán használom ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#217) bambano válasza #95904256 (#208) üzenetére


bambano
titán

felhívnám a figyelmet az első mondatra: a blogomban van mérés...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#218) CsíkosMókus válasza bambano (#216) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Ahova elég, rendben, én se szeretek pazarolni.
De mi a jó fenének kell Crysis-t erőltetni rajta, aztán meg vitatkozni egy teljesen hülye dologról, vagyis arról, hogy azonos órajelen mivel egyenrangú:F
Nonszensz, sose volt 1.7-es Core2, nem is lesz, marhaság.. Valaki nagyon ráér a szünidőben :)

(#219) bambano válasza CsíkosMókus (#218) üzenetére


bambano
titán

Ez egy blog. Azt ír, amit akar, ráadásul az írás sokkal közelebb van a "tárhely szolgáltató" profiljához, mint az itteni írások zöme.

Másrészt meg nem mindegy, hogy crysis-sel méri össze a gépek teljesítményét vagy szervernek való feladatokkal és abban is ugyanez a végeredmény születik?

1.86-os c2d már létezik, xeonban is. Az nincs nagyon messze ezektől az órajelektől, amiket itt elértek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#220) #95904256 válasza bambano (#219) üzenetére


#95904256
törölt tag

Az energiatakarékos Core2 magosok közt van alacsonyabb órajelű is.

Valószínűleg sikerült megtalálnom azt a blogbejegyzésed, amelyre a "a blogomban van mérés"-t értetted. Mindjárt átolvasom, bár ismerősnek tűnik...

szerk.: Meg is néztem ([link]). Ez a korrigált eredmény nagyon csalókának tűnik. Ugyanis ha jól értelmezem, a memóriasávszélességet is erősen korrigáltad vele. A Pentium-III-nál felfelé, a Core2-nél lefelé... Na, majd ha lesz időm csinálok egy Tualatin vs. Core2 összehasonlítást. Van otthon egy egymagos Celeron 420-asom...

[ Szerkesztve ]

(#221) bambano válasza #95904256 (#220) üzenetére


bambano
titán

nem hiszem, hogy memória sávszélességet korrigáltam volna vele, az a mérés nem használt érdemben memóriát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#222) #95904256 válasza bambano (#221) üzenetére


#95904256
törölt tag

Hm... más oka is lehet, hogy ilyen kis különbséget mutattál ki a két processzor között. Nekem elsőre ez jutott eszembe, de tény hogy 10 ezer számjegy el kell férjen a gyorsítótárban is. Egyébként milyen algoritmust használtál az Euler szám kiszámításához? Ugyanis nekem úgy rémlik, hogy irracionális szám, vagyis több számjegy kiszámításához szükség van az előzőleg kiszámolt számjegyek letárolására és használtára. Ez pedig intenzív memóra/gyorsítótár használatot eredményez.

[ Szerkesztve ]

(#223) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Gratulálok a teszthez, nem vagy semmi! Én is akartam a saját gépemről egy tesztet, de ezek után azt hiszem hagyom, mert a te géped mellett nem rúghat labdába sem, pedig eddig olyan büszke voltam rá :) :

-MSI Pro266TD Master-LR,
-2x1.4GHz@1.53 GHz PIII-S (Rézmagos Spire Borda + Arctic Cooling Arctic Fan 5V-on)
-2x1GB DDR400
-Sapphire HD2600xt 256MB GDDR3 (Arctic Cooling Accelero S1 Rev.:2)
-Corsair CX400
-Sata kártya + WD Raptor 36GB 10000 RPM, + 300GB Samsung
-SBLive!

A gépnek gyakorlatilag semmi hangja nincs, és pokoli gyors, főleg korához képest, ráadásul Vista alatt. A mellette lévő ThinkPad SL300 notim (1.86 C2D T5670) semmivel sem gyorsabb, legalábbis mindennapi használat során. Ezek a Tualatinos gépek majdnem mindenre elegendőek egy átlagfelhasználó számára. Bizony még játékokra is, noha nem a legújabbakra, de a közelmúlt játékait simán viszik egy normális VGA-val.

Mégegyszer gratula a kitartó tesztelésért!

(#224) bacsis válasza nemethbalazs (#223) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Örülök, hogy tetszett :R
Épp most kellene igazán büszkének lenni a gépedre, mert most láthatod, ha nagyon kell, akkor bizony van benne bika rendesen :K

(#225) #95904256 válasza bambano (#221) üzenetére


#95904256
törölt tag

Megvan az 1400-as Pentium-III és a 1600-as Celeron 420 összehasonlítása: [link]

[ Szerkesztve ]

(#226) bambano válasza #95904256 (#225) üzenetére


bambano
titán

Neked is sikerült egy-két 1-hez közeli arányt mérni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#227) #95904256 válasza bambano (#226) üzenetére


#95904256
törölt tag

Meg mást is...

(#228) kts88 válasza #95904256 (#227) üzenetére


kts88
senior tag

Esetleg egy 3dmark06 cpu pontszám belekerülne???
Vagy videókódolás, mert itt kiüthet az újabb architektúra előnye.

(#229) #95904256 válasza kts88 (#228) üzenetére


#95904256
törölt tag

A videokódolásban meg a 3D tesztekben nem vagyok járatos, de majd utánanézek.

(#230) kts88 válasza #95904256 (#229) üzenetére


kts88
senior tag

köszi, a 3dmark-ban csak a cpu pontszám kellene ott van külön cpu teszt így nem szól bele a vga. Videókódolásban mindegy, hogy mit mibe, csak azonos videót ugyanazzal a szoftverrel ugyanazzal a kodekkel, ugyanolyan beállítások melett kódold át. És lehetőleg olyan videót válassz amin elgondolkodik néhány percet, hogy lehessen látni különbséget.

(#231) bambano válasza kts88 (#228) üzenetére


bambano
titán

Anno teszteltem, dvdrip-pel a dual tualatin@1266-os gép gyorsabb volt, mint egy amd 3200+-os marketing számozású proci. Ha ez esetleg segít neked:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#232) tobal


tobal
tag

Respect, ez hatalmas!
Az azért érdekelne, hogy mennyibe kerül egy ilyen konfig :D
Meg kicsit többet írhattál volna arról, hogy melyik lábait törted ki/kötötted össze a cpu-knak, és hogy miért pont azokat, hogy kicsit jobban belelássunk...
Meg azt azért valljuk be, hogy a gép eredményei sokban köszönhetők a 3850-es radeonnak... de persze ez a te érdemeid nem kisebbíti, gigaállat, amit csináltál :D

(#233) kts88 válasza tobal (#232) üzenetére


kts88
senior tag

pici google és kidobja a modot [link] ;)
De ha 1,7V vides a proci akkor nem kell tördelni, elég ha picit megforrasztod a lapon a socketet, sok copermine magos proci ilyen.

bambano Azért 2 processzor vs 1 processzor nem épp igazságos.

(#234) sasaittvanp válasza kts88 (#233) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

Nagyon értékes fotók!
Akkor most a vid1 és vid2 lábakat ki kell forrasztani- nincs is rá szükség?
És ezt bármelyik p3 as soket 370 es (coppermine és tualatin) cpu-val meg lehet tenni?

és ha ezt így megcsinálom akkor nincs szükségem fcpga - fcpga 2 átalakítóra? (mondjuk egy i440bx chipsetes alaplap esetében?)

Honnan tudom hogy vides e a proci?
Milyen a nem vides proci? - Esetleg tudsz nem vides képet mutatni?

[ Szerkesztve ]

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#235) sasaittvanp válasza kts88 (#233) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

Ok a táblázat már egyértelmű, de a további kérdéseim még fennállnak.

És ezt bármelyik p3 as soket 370 es (coppermine és tualatin) cpu-val meg lehet tenni?
Ha ezt így megcsinálom akkor nincs szükségem fcpga - fcpga 2 átalakítóra? (mondjuk egy i440bx chipsetes alaplap esetében?)
Honnan tudom hogy vides e a proci?
Milyen a nem vides proci? - Esetleg tudsz nem vides képet mutatni nem vides prociról?

[ Szerkesztve ]

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#236) kts88 válasza sasaittvanp (#235) üzenetére


kts88
senior tag

Rá van írva a procira, hogy mekkora fesz kell neki, ez alapján pedig ki lehet keresni a digitális megfelelőjét ;)
De szólok, hogy még a core és amd k10-es procik is így mennek csak ott már nem 4 vid láb van hanem 6 illetve 7 (javítsanak ki ha tévedek). De azoknál már jobb közvetlen a fesszabáramkörön forrasztani. De ha magán a procin csinálod akkor lapfüggetlen.

(#237) sasaittvanp válasza kts88 (#236) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

"Rá van írva a procira, hogy mekkora fesz kell neki, ez alapján pedig ki lehet keresni a digitális megfelelőjét"
Mit értesz azon hogy digitális megfelelője?

:Y Nagyon Fontos Mindenkinek szól :Y

Epox Ep-3pta alaplapot szereztem kondikat kell rajta cserélnem de 5 kondi már nem volt rajta!! :F Kép alapján nagyjából beazonosítható mekkora méretű kell :)

A processzor kürül lévő legnagyobb kondenzátorok feszültség és kapacitás értéke kéne!!!!

:R Mindenki segítségét előre is Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#238) kts88 válasza sasaittvanp (#237) üzenetére


kts88
senior tag

a digitális megfelelő= vid ;)

proci táprészbe 6,3v-os szokott lenni és 1000uF körül, de a 12V-os részben is szokott lenni és oda 16V-os kell.

(#239) kts88 válasza kts88 (#238) üzenetére


kts88
senior tag

kimentem a mod időből, de ha mindenhova 16v-ost veszel és a lehető legnagyobb kapacitásút ami még fizikailag befér oda akkor nem lőhetsz bakot ;)

(#240) sasaittvanp válasza kts88 (#239) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

Köszönöm a segítséget :R

Akkor abból sem lehet baj, ha 2, 3 szor akkora kapacitású kondit rakok oda?

Azt tudtam hogy ha nagyobb feszültségűt rakok oda az nem baj, de mit történik akkor ha nagyobb kapacitású kondit kap az áramkör? (stabilabb lesz az áramkör?)

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#241) kts88 válasza sasaittvanp (#240) üzenetére


kts88
senior tag

Nyugodtan veheted bele a nagyobbat, kondinál aranyszabály, hogy a több az jobb :DDD
De én az összesre 16V-ost vennék így biztos nem lehet elbambulni, és véletlenül sem kerül kis feszültségű a 12V-os körbe. Ha lehet low-esr kondit kellene venni, ezek alacsony veszteségűek, jobbak nagyfrekis környezetbe. 40-50forint az áruk. De a fizikai méret miatt meg van kötve a kezed, szóval kapacitásban nem nagyon lehet elmenni.
Amire még ügyelned kell, az az, hogy polarizáltak!!! Nem mindegy, hogy forrasztod be.

(#242) sasaittvanp válasza kts88 (#241) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

Köszönöm :R

Eddig nem tudtam mit jelent mikor árulják a kondikat neten és odaírja hogy 20% :)
Mindazonáltal nyíregyházán sajna és Szabolcs megyében sajna egyedurakodó elektronikai alkatrészek eladásában a Pápai féle bolt - (nincs is más s a környéken) - és 4 szeres áron árulja a termékeit a net áraihoz képest!!!

Egyenlőre sikerült így kondicserével 2 alaplapot megjavítani.
illetve a 3. és 4. egy Abit BE6 II és ez az Epox EP-3pta lapok egyaránt "indulót játszanak a pc hangszórón - furcsán pittyeg eddig ilyen "hibaüzenettel" még nem találkoztam mint mikor egy mentőautó megy olyan hangot ad :) - ha bekapcsolom őket" - nem tudom még mi lehet a baj. De az epoxnál nagyon meglegszik egy 3 lábas tranzisztor a betáp, északi híd és cpu között.
az abit most elindult betöltött a rendszer és most adott egy hangot pc speakeren

[ Szerkesztve ]

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#243) kts88 válasza sasaittvanp (#242) üzenetére


kts88
senior tag

Volt szerencsém pápai mesterhez:DDD
De mi nagy mennyiséget vettünk mindig és lerendeltük nagyobb boltokból. A 20% a tűrése, ennyivel térhet el a névleges értéktől, mert nem tudják egyformára gyártani. A legjárhatóbb út szerintem ha lebontasz egy másik lapról. A tranziosztor pedig mehet 100 fokig gond nélkül ;)

(#244) bacsis válasza sasaittvanp (#242) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az a szírénázós hang nekem akkor volt, mikor elpukkant az egyik FET a lapon, csere után jó lett természetesen :R

(#245) sasaittvanp válasza kts88 (#243) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

Módosítoka tranzisztor nem csak meleg, de egyre erősebb szaga kezd lenni ahogy telnek a másodpercek :) - így inkább kikapcsoltam.
Köszi bacsis akkor felkészülök az égésre:)

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#246) sasaittvanp válasza bacsis (#244) üzenetére


sasaittvanp
csendes tag

Bacsis ha cserélted:
Leforrasztottál egy másik lapról egy ugyanolyan FAT-et?
Illetve vettél egyet - mondjuk egy ilyen Pápai féle elekronikai boltban?

Ez van ráírva a háromlábú tranzisztorra:

3055
A 2F

P35C-DS3R_E8400(Előző:E4300@3200)_Sapphire Hd3850/512DDR3_Kingmax 1066

(#247) citrom904


citrom904
tag

Up! :R Micsoda masina!!! :C

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#248) bacsis válasza sasaittvanp (#246) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Helkis kolléga biztosan szívesen segít neked ;)

(#249) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Bacsis 4 prez!! :R
Dual Socket A tesztet a népnek!

(#250) BigRega


BigRega
csendes tag

Király cikk.

Nekem van egy működő (méltánytalanul) tartalék gépem egy ugyanilyen alaplappal (+ ATA RAID controller), 2db párba válogatott 1000MHz-s PIII procival, 2GB RAMmal, MSI Ti4800 AGP8 VGA-val.
Ha valaki kedvet kapott a kisérletezéshez, egészben eladó! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.