Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 1dude


1dude
aktív tag

Nem rossz a telefon, környezetemben jó pár darab van belőle.

Ami a jó lenne részt illeti, sok helyen olvasom ezt a háttértár - aksi dolgot. Az A52s kapható 256GB tárral is, de nem éri meg. Sokkal jobb választás abból a felárból befizetni 3-4 évre egy 200GB -os google felhőt. A tár is több, mentésed is van, elérhető más eszközökről is. Aksiból sem nagyobb kell, hanem takarékosabb komponensek. Ki a frász akar egy negyed kilós telót cipelni...

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem Xiaomi 11 Lite van VoLTE, VoWIFI megy mint a huzat. :D Gombolkoztam A Samsung A52s-en is, de.
Olyan kommenteket olvastam, h a fingerprinter (valamivel rövidebb mint az ujjlenyomatolvasó) 10 ből 3 szor old fel. Az arcfelismerője se az erősége.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) szkaroly


szkaroly
senior tag

Az hogy a VoLTE megy-e vagy nem, az a szolgáltató sara. Nem írtad melyiknél vagy, gondolom nem forgalmazza az adott Xiaomi modellt. Ha a Telenornál, náluk általában csak az általuk forgalmazott készülékeknél megy alapból a VoLTE. Nekem szerencsém volt, augusztus végén jött egy szolgáltatói profilfrissítés, azóta megy a VoLTE mint a kisangyal. Pedig a Telenor csak novemberbe kezdte el forgalmazni az X3 pro-t.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#4) szkaroly


szkaroly
senior tag

10/2-es mobilnet mellett, kábeles internet hiányában hadd ne kelljen már cloud-ot használnom.

Poco X3 Pro

(#5) Syl


Syl
nagyúr

A53 készülékem van. Tudom-tudom: az évtized balekja ;]

Március végén sikerült összezúznom az iPhoneX-et és kellett valami ócó (de legalább 6.5" kijelzőméret) helyette (a 115 ezres hivatalos Apple, de a 65 ezres iSamurai kijelzőcsere ára is mellbe vágott), teszteket nem néztem, CPU benchmark baromira nem érdekel, nem játszom a telefonon, viszont a support fontos, tehát idei modell kell. Szemeztem a Xiaomi 11T-vel, de a Xiaomi 3 évet ígér, a Samu meg négyet. Ennyi.

Vásárlás után egy héttel jelent meg a MA teszt, ahol lehúzták az A53-at, a kommentekben meg szabályosan lehülyézték aki nem az 52s mellett dönt. Szóval inkább hallgatok és elégedetten használom a készüléket.
Sebességgel, működéssel semmi gondom nincs. Az ujjlenyomat-olvasó 10-ből 10 szer old, igaz nem villámgyorsan. Kicsi visszalépés az iPhone FaceID kényelme után. Kivéve az arcmaszk viseléskori szopást.
Nagyon szuper, főleg hogy harmadába került, mint egy 13 Pro Max.
:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) 1dude válasza szkaroly (#4) üzenetére


1dude
aktív tag

8/1 -el használok cloudot. De akinek nagyon kell a hely, van usb-c pendrive is. Csak telón tárolni valamit amúgy is felelőtlenség. Összetörik vagy elvész, és a tulaj egyből úgy nyávog, mint egy párosodó macska.

(#7) PDA_FAN válasza Syl (#5) üzenetére


PDA_FAN
tag

Én sem írtam, hogy az A53 ellenjavallt lenne, csupán az ár-érték aránya egy darabig még jobb az A52-nek. Addig a pár hétig, amíg még kapható.

(#8) PDA_FAN válasza szkaroly (#3) üzenetére


PDA_FAN
tag

Amit te írtál, az az az eset lenne, hogy ott van a menüben a VoLTE opció, bekapcsolom, és mégsem működne. Vagy ott a menüpont, de szürkén, nem kiválaszthatóan. Akkor tényleg az lenne, hogy a szolgáltató nem támogatja a készüléket.

Itt azonban erről szó sincs: ugyanazzal a SIM kártyával a Samuban van VoLTE menüpont, a Xiaomiban meg nincs.

(#9) PDA_FAN válasza 1dude (#1) üzenetére


PDA_FAN
tag

Felhőbe nem fogok gigabájtos méretű filmeket menteni, mert a mobilnetet nem pazarolom erre. Ha meg van wifi, akkor megy az otthoni NAS-ra, oszt' csókolom. Van olyan hordozható SSD, amit USB-n felismer a teló. Majd arra mennek a nagyméretű fájlok, amikor nem vagyok otthon, és kifogyok a tárhelyből.

[ Szerkesztve ]

(#10) 1dude válasza PDA_FAN (#9) üzenetére


1dude
aktív tag

SSD -vel is jobban jársz. Mondjuk én videózásra eleve nem vennék középkategóriás telefont, ha van valami, amin spórolnak, az a videós része. Felső kategóriában meg van 512GB opció is, méregdrágán ;]

(#11) PDA_FAN válasza 1dude (#10) üzenetére


PDA_FAN
tag

Nem videózásra vettem a telefont, de mivel képes a készülék videók készítésére is, így időnként használni fogom erre is.

(#12) CounterBoci válasza 1dude (#1) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Volt dolgom olyan zsarolóvírusos esettel, ahol a felhő tartalmát is lekódolta, mivel volt írási joga a gépnek rá. Mentésnek én nem használnám a felhőt.

(#13) 1dude válasza CounterBoci (#12) üzenetére


1dude
aktív tag

Én olyan esetről is tudok, hogy tárolta több helyen is, és leégett mind a lakással együtt. De felelesleges ezt a "PH chain of bullshit" -et folytatni, bármelyik megoldás jobb, mint telefonon tárolni a fontos adatokat. Ugyan olyan hülyeség, mint középkategóriás telefonnak a "kis" tárhelyet felhozni. Feleslegesen megdrágitaná a készüléket, ahol meg fontos a nagy tárhely (videózás, játékok), az inkább a felső és csúcs kategória profilja.

[ Szerkesztve ]

(#14) PDA_FAN válasza 1dude (#13) üzenetére


PDA_FAN
tag

Nincs még két éve, hogy vettem egy Xiaomi Mi Note 10 Plus készüléket (nem Redmi!), akkor valami 150 ezer körüli áron. 8 GB memória, 256 GB háttértár. Abszolút középkategória.

(#15) e-newsee


e-newsee
addikt

Nekem S20 FE van. A Samsungok kijelző alatti ujjlenyomatolvasóiról időnként felbukkan az a kritika, hogy nem érzékelnek jól. Ugye az a két típusban valószínűleg csontra ugyanaz, tehát irreleváns, milyen maga a készülék.
A rossz érzékelést pedig cáfolnám. Illetve nem, csak ahogy én tapasztaltam, nem mindegy, hogyan rögzítjük. Először én is felvettem a jobb hüvelykujjamat, majd úgy voltam vele, hogy ja, ez az új módszer tényleg nem a legjobb. Aztán később a bal hüvelykujjamat is felvettem, hogy legyen választék, ha a másik kezemben van a teló. Na azt olyan jól sikerült, hogy gyakorlatilag a bal kezemet 10/10 alkalommal felismeri, a jobbot pedig kb 5/10. Szóval felvértezve a tapasztalattal, újra felvettem a jobb ujjamat is, és láss csodát, azóta az is 10/10 működik. Szóval szerintem a kutya a felvételben van elásva. Az egy picit nehézkesebb, mint a régi, hagyományos olvasóknál, és ezért jobban oda kell rá figyelni. De ha sikerül, akkor a felismeréssel nincs semmi baj.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.