Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ez még nem a teljes skála, vagy itt nem lesz laptop tápos verzió, mint az előző generációnál? Egy Q1900DC-ITX-et nyúzok jó ideje netezni és filmezni, SSD-vel és laptop táppal az valóban hangtalan. Sima táppal elég öngól a passzív lap.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Már azt hittem, Kaby Lake, hamarosan azoknak is jönniük kell! De az Apollo nem mozgat. :N

(#3) DR|FTK|NG válasza CounterBoci (#1) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Vannak félpasszív és passzív tápegységek. Utóbbiban nincsen venti, ilyen pl a Seasonic Platinum Fanless, az előbbi pedig bizonyos terhelés, hőfok alatt nem járatja a ventijét, ilyen pl a Corsair RM550x. Van olyan, ahol ki lehet kapcsolni ezt a funkciót, ilyenkor mindig megy a venti, pl az EVGA GS550.

[ Szerkesztve ]

(#4) Ruuwa válasza CounterBoci (#1) üzenetére


Ruuwa
tag

Ugyan rég néztem már ilyesmit, de uPSU és laptop táp kombóval is csendes lehet. Csak azt nem tudom mostanában hány molex/sata ága van a mikrotápoknak. Régen talán 1-1 darab volt ha jól emlékszem, az meg már kevés lehet ha több HDD-t is raknánk mellé. Lehet csak nem láttam még, de igazán csinálhatnának valami szabványos formátumot 60-90-120-150W-os tápoknak, passzív működéssel, 90+ hatásfokkal és valami szolid mérettel.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#5) D.Orion


D.Orion
veterán

Ez a borda azért kissé csücskös lesz folyamatos terhelés alatt. ASUS bordája az már valami.

(#6) #20691712 válasza D.Orion (#5) üzenetére


#20691712
törölt tag

Az asrock qc5000 -esen is ilyen van.
Egy lc puder 1370-es hazban filmezessel nem megy 65 fole.
Ezeknek meg kisebb az etvagyuk.
Szerintem el lesz ezzel.

Az mas teszta, hogy baromi kozel ulnek hozza a ramok (qc5000), amik meg kapjak a 60+ fokot :U

[ Szerkesztve ]

(#7) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Az árakkal kapcsolatban van valami infó?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) ozsvar


ozsvar
tag

Szintén egy Q1900DC-ITX-et hajtok 0-24, mini fájlszerver, torrent, média lejátszás meg sem kottyan neki, de szívesen váltanék valami hasonló étvágyú és kiszerelésű újdonságra, ami egy picit combosabb mondjuk VGA fronton.

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#9) slayer006


slayer006
addikt

A táblázatban a méreteknél, mivroATX.

[ Szerkesztve ]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#10) morneo.it


morneo.it
senior tag

"Az ASUS a megszokott gyorsasággal reagált is..."

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#11) Patice válasza ozsvar (#8) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor megtaláltad az utódot. Vagy csak DC-s játszik?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12) SkS7891


SkS7891
tag

Ha nálam elfogyna az asrock am1b-itx és a 5350, akkor tuti valami ilyenre váltanék.
ASROCK DeskMini 110 Barebone

(#13) Lacok


Lacok
őstag

"míg az M.2-es slotok is – már ahol felkerültek – csak Wi-Fi modulok számára alkalmasak"

Nálam ez így el is bukott.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) Sanchez638 válasza SkS7891 (#12) üzenetére


Sanchez638
addikt

HP Microszerver.. Vettem egyet, és nem tudja egyenlőre überelni ezeket a rendszereket :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#15) BlackPriest válasza Lacok (#13) üzenetére


BlackPriest
őstag

En is ezt neztem. Se "rendes" pci-e, se rendes m.2...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#16) ncc1701 válasza Lacok (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

Szintén, nem is értem, miért.

(#17) Cythyel válasza Lacok (#13) üzenetére


Cythyel
senior tag

+1
ott a 4 sata, de ha az m.2 nem fogad ssd-t, akkor lőttek a rendes raid építésnek ilyen deszkára, hacsaknem pennáról megy az os hozzá

(#18) Patice válasza Cythyel (#17) üzenetére


Patice
nagyúr

Tolsz a PCIe foglalatba egy ilyet és problem solved (és lesz még egy SATA csatid is). :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nagyon kíváncsi leszek mennyibe kerül majd, főleg a 161 dolláros pentium listaárak mellett :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20) 04ahgy válasza slayer006 (#9) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Volt, csak volt, köszi!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#21) 04ahgy válasza Cythyel (#17) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hiába van négy SATA csatlakozó, kettőt az SoC ad, kettőt külső chip, szerintem ezzel alapból lőttek a rendes RAID építésnek, de azt sem tartom kizártnak, hogy ez nem is tudja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#22) Cythyel válasza 04ahgy (#21) üzenetére


Cythyel
senior tag

van benne valami, de már a 2+2 sima tükrözött vagy összefűzött is elég egyes helyekre, nem kell mind a 4 csatlit 1 raid-be rakni hogy jó legyen kisebb terhelésű helyre
az ha a sima 2 vinyos raid-et sem tudná, ebben a korban már nagyon gáz lenne

(#23) Cifu válasza Cythyel (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet raidet építeni, szoftveresen.

HW Raidre nem képes, legalábbis az Asrock oldalán most kíváncsiságból megnéztem a J3355B-ITX felhasználói kézikönyvét, és sehol sincs említve benne...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Móci


Móci
addikt

Nagy kár az M2 slotokért... Az árakra nem vagyok kíváncsi, úgyis hihetetlen nagyok lesznek. Bár remélem nem lesz igazam.

A táblázatban nem lehetne a linkeket világosabb kékkel írni? Eléggé beleolvadnak a szürke háttérbe.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) Cifu válasza Móci (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát cirka 40e Ft-re számítok a pentiumos verzió esetén, ez várható volt...

A linkek színét te tudod meghatározni a böngésződ beállításaiban...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) Cythyel válasza Cifu (#23) üzenetére


Cythyel
senior tag

softveres raid-el szívok most nas4free alatt, de hamarosan feladom, kegyetlen gáz a konfigja, plusz hardveres raid-et jobban is szeretem

(#27) Cifu válasza Cythyel (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor viszont vagy olyan deszkát kell keresni, amelyen van Raid képes SATA vezérlő integrálva, vagy ezeket az Atomokat kell atommesszire elkerülni, és egy normális deszka + CPU konfigban gondolkodni (egyébként én is ezért használok i3-as procit háziszervernek)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) Cythyel válasza Cifu (#27) üzenetére


Cythyel
senior tag

valszeg az lesz belőle, csak az kicsit drágaság, bár még mindig kevesebb mint egy 4 rekeszes nas

(#29) ncc1701 válasza Patice (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

És lehet róla bootolni is?

(#30) Patice válasza ncc1701 (#29) üzenetére


Patice
nagyúr

:K

Win/Linux nekem látta a bele rakott mSATA SSD-t.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.