Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) pilóta válasza Parci (#40) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem ezt a gépet nem is arra szánták, hogy a Canonikon vásárlók tömegesen váltsanak rendszert az E-3 miatt. (Bár megjegyzem aki mondjuk makrózik jobban, annál ez akár reális is lehet...) Inkább annak, aki a kisebb E-system gépekről akar továbblépni, vagy esetleg a kompakt/bridge ketegóriából akar egy nagyobbat előrelépni. És nekik bizony igencsak vonzó alternatíva lehet. Zaj szempontjából is sokat lépett előre már az E-510 is, és az E-3 szenzora még jobb. De az E-1-el is lehetett használható 1600-as képeket csinálni, a 800 meg teljesen jó volt, szóval annyira nem nagy gond ez, főleg nem normál körülmények között, ahol ugye a fotók 99,9%-a készül...

A 10mp szerintem is felső határ, de nem a szenzor mérete, hanem azt a felbontást kiszolgáló objektívek hiánya miatt. Egyszerűen nem hiszem, hogy egy 20 megapixeles nem ff érzékelőt ki lehet szolgálni obival a milliós kategória alatt, úgyhogy szerintem nem fogják már lényegesen tovább növelni a felbontást, max a fullframe méretnél, de ott se sok értelme van. Már a 10 megapixelből is lehet használható A/0-ás képet nyomtatni, órisáplakát minőségben meg óriásplakátot. Nagyobb dinamikát akarok, nem nagyobb felbontást :D

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.