Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anjani182


anjani182
őstag

Te szerintem rossz koncertre mentél, ha ''zúzdát'' vártál :U Mondjuk nem is nézem ki belőlük, hogy annyira prók lennének, mint pl a Dream Theather :R

[Szerkesztve]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#2) jeges válasza anjani182 (#1) üzenetére


jeges
senior tag

nem kicsit tévedsz. flea technikailag eszméletlen képzett, és olyan slap témákat agyal ki, amit nem minden bokorban hallasz. chad-del kiegészülve egy borzasztó erős, sziklaszilárd alapot adnak a gitár és az ének alá. ma már a gitáros is nagyon ott van, 10 éve ez még nem nagyon volt így (igaz, nem a tehetség hibádzott, hanem néha kissé túl sok volt az anyag). anthony meg nem változik, sosem volt hangja, de ezt soha nem is tagadta. ''szakmailag'' valóban ő a leggyengébb láncszem, mégis így teljes egész.

szerk: ha már itt vagyok, itt is elmondom, hogy a mai chili sajna csak halovány árnyéka annak, amit a 80-as, 90-es évek fordulóján alkottak. a mother's milk - blood sugar... korszak az igazi klasszikus (nekem legalábbis). ma már sajna csak elvétve írnak a suck mí kiss-hez, blood sugar-hoz, naked in the rain-hez, higher ground-hoz, warped-hoz, coffeeshop-hoz hasonlóan ütős nótákat. maradt a californication ''bejáratott'', populáris vonalvezetése, gondolom a ''re-union'' miatt. szomorú...

[Szerkesztve]

(#3) anjani182 válasza jeges (#2) üzenetére


anjani182
őstag

Én nem mondtam, hogy nem tudnak zenélni, tisztában vagyok vele, hogy milyen bass témákat nyom le, igen komoly. Én csak a megvalósításra gondolok, a leírásból ítélve inkább ''hakni'' ez, mint komoly túrné. :(

Forever and ever, let's make this last forever.

(#4) DArchAngel


DArchAngel
tag

Nem tudom, mi pénzt kértek a belépőért, de asszem, nem keveset. Márpedig ennyi pénzért illett volna odatenni magukat, nem? Akár naponta koncerteznek, akár nem. A 2004-es Szigeten az In Flames úgy játszott, hogy a billentyűs hiányzott, mert Ferihegyen ''feltartották'' valamiért. A jó zenekar mindent megtesz a közönségért.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#5) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Egy RHCP koncerte én is szivesen elmennék.
Egy kérdés: a mostani élményedet figyelembe véve, ha visszamehetnél az időben, elmennél újra a koncertre?

(#6) jeges válasza anjani182 (#3) üzenetére


jeges
senior tag

amit írtam, mind stúdiófelvételekre, mind pedig koncertekre igaz nagyjából. flea koncerten ugyanazt lejátsza két ugrálás között hangról hangra, mint amit stúdióban. anthony koncerten talán még hamisabb, mint a stúdiófelvételeken. ;]
:D

(#7) Parci válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem csak a koncertre mentünk, hanem megnéztük krakkót, auschwitzot, stb. de ha csak a koncertre mentünk volna, akkor a válasz egy nagyon határozott nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

RHCP adta minden idők egyik legnagyobb monokoncertjét (értsd: csak ők léptek fel) a Vörös téren Moszkvában.
Hatalmas zenét játszik a banda, valóban felejthetetlen élmény lehetett.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#9) #06658560


#06658560
törölt tag

Hááát, mondjuk anthony valóban gyengére sikerült most. De Flea és a dobos kolléga volt sztem egyedül izgalmas és érdekes. A hangosítás sztem pocsék volt. röviden vázolom akkor a körülményeket:szállás neten keresve, egy hotel akadt, 4 csillag, meg még egy, de ők nem beszéltek angolul. utazás báthory nemzetközi gyorsvonattal előző nap 16:45-ös indulással, érkezés 04:18. Szállás elgoflalása déltől, ergo baromi sok idő egy vasbeton városban. a szállodában alig beszéltek angolul, így kicsit nehezen siekrült velük kommunikálni. A program annyi lett, cuccal érkezve, hogy felderítetünk egy plázát, mondván ott árulnak kézműves dolgokat, szuveníreket- hotelbeli infó- ami nem votl rossz. Ilyen hangulatos plázát szívesen vennék itthonra. Előtte vagány kis plague, strandröplabdapályával. Délben szoba elfoglalása, majd kis pihenő után irány a koncert, előtte kajaa egy adag. Jó volt, naon. A villamoson, amihez képest a heringek helybőségben szenvednek a dobozokban. Kedvesem táskájában kotorászott vmi balfék, amit ő észrevett, de kicsit leblokkolt, szerencsére nem vitéák el semmiijét. két megállót bírtunk, onnan a park felén át gyaloglás. koncertre fél perc volt bejutni- ellenben a magyar PÖCSI stadionbeli koncertekhez képest, egy ember csekkolta a jegyet, és kész, semmi motozás, semmi mutogatás. Bent semmi szuvenír, minden eladtak fél kilencre, mire a RHCP kezdett volna. Koncert erős közepes, annyira nagy nem volt, a közönség jó volt, Fle és a dobos pazar, a másik két tag gyenguska. Van ilyen. Elég lassú lett a koncert, pörgés kellett volna. Másnapi újság szerint egyébként voltak kb 60ezren. koncert után a Slakie stadiontól a novotelig egyébként kicsivel tíz után már vége volt, mi éjfél után nem sokkal értünk szállásra, fél egykor már aludtunk. A reggeli remek volt, az időjárás azonban meghiúsította, hogy a Slaskie parkot bejárjuk, pláne kedvesem eső és hidegálló öltözékének otthonmaradását. Így vissza pláza, ahol nyolcig elvertük az időt, közben siekrült szuvenírt is venni, majd kikocogtunk az állomásra, ahol újabb két órát dekkoltunk egy hangulatos kávézóban jó zene mellett üldögélve a 22:20-as Báthoryra várva. megjött, felszállás után sikerült is aludnunk vmennyit, a gond azonban Zsolnán jött, ahol álltunk hajnalban három órát,kb 5 fokban, fűtés, mozdon,y stb. nélkül. Ez megmaradt hazaérkezésig , így elég gyűrötten kászálódtunk le Budapest Keleti pu-n az híres vonatról. Megfogadtam, töbet a MÁV-ot nem szidom, mert északi két orszánál az utastájékoztatás, stb. sokkal rosszabb. Bár a lenygelek kedvesebbek, segítőkészebbek ,jobban öltöznek a nők, de a köryezetük szemetesebb, elhanyagoltabb, sokkal...Szummázva a kiruccanást: két tikett 2*9900 Ft, szállás 1 éjszakára két főre 43000 Ft, vonatjegy 2* 18000 Ft, és amit költöttünk ajándékra, kajára, na meg fiiinom ITALRA! .:) Az kb 25 volt szumma, nagyságrendileg akkor olyan 100000 Ft a vége...

(#10) DarkByte


DarkByte
addikt

Valószínűleg bennem van a hiba, de az RHCP nekem a Californication-nál kezdődik és a Hump de Bump-nál ''fejeződik be''. Oka: talán a korom és hogy a rock zene sem túl rég óta tartozik a kedvenceim közé. Szóval a slágerebb zenéiket szeretem (By The Way, Dani California, Scar Tissue, Tell Me Baby), a többit pedig nem nagyon tudtam végighallgatni. Ha valami zúzósabbat akarok hallgatni akkor nálam SOAD (lakótársamnak köszönhetően megszerettem) vagy (amiért biztosan volnának páran akik körbe röhögnének) LP-Hybrid Theory album. :)

A koncerthez kötődve.. az viszont tényleg siralmas ha az énekes képes volt elcseszni a saját hülyeségeivel az egészet. Tényleg nem kevés lehetett a belépő, és ráadásul még oda is kellett utazni valahogyan. :(

[Szerkesztve]

(#11) bLaCkDoGoNe válasza #06658560 (#9) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

''plague'' mint pestis? :D :))

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12) #06658560 válasza bLaCkDoGoNe (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

nem plage, csak elírtam. Nem szeressem az francia nyelvet, így nem is figyelem, csak tippelek rá. :) Egyébként egy franciát beszélő ismerősöm kb tíz percel az írásom megjelente után már figyelmeztetett, de akkor már nem tudtam szerkeszteni...

Egyébként meg merre kellene találnom a beálításokat, jelszócsere, stb... Mert pl én shol nem látok ilyen dolgot, vki mondta, fekete csík felül, azon sem lelem... :(

(#13) Ősember válasza #06658560 (#12) üzenetére


Ősember
őstag

menj vissza teljesen ph-re és ott nyomj a forum gombra, akkor ugye bejön afekete csik és azon az ''adataim'' menünél tudsz állitgatni ;)

ami a nagy koncerteket illeti... én legutoljára green day-en éreztem azt, hogy ez a nagy zenekar tényleg azért van itt, hogy szorakoztasson és tomboljon a nép egy jot a mi kis stadionunkban. :) pedig milyen régen volt már az...

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#14) #06658560 válasza Ősember (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

kösz szépen a hasznos infót.

Egyébként Chrozów kb annyira nicns messze katowicétől, hogy gyakorlatilag katowice egy régiója. Budapesttől nincs messze Ferencváros. De Újpest sem. :)

nekem a két évvel ezelőtti ugyanitt U2 votl fergeteges élmény, bár kicsit furcsa: előtte nap Auswitz meglátogatása kicsit betett, amire Bono még tudott kontrázni. istenem érzékeny vok. De a lenygelek amit műveltek, a banda teljesen odavolt tőle. Jó koncert votl sztem a mostani George michael a stadionban, a zene volt a lényeg, ellenben az egy évvel korábbi RW koncerthez, amikor a látvány adta el a produkciót, és irtó gyenge produktum volt. nagy tombolást pedig az Arénában láttam utoljára DM-en. Ha, az valóban durva votl...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.