Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Na hallod.. :DD

Régebben szoktam a diszkóban ahová jártunk szórakozni, képeket csinálni, jó sokat egy-egy este.
Aztán a vasárnap délutánom elment vele, h az izzadtságfoltokat, pattincsokat, vörösszemeket retusáljam...
Pedig én csak amatőr szinten ACDSeevel játszottam.

Volt egy csávó, akit már előre nem csíptem, mert folyton ugyanabban a világoskék pólóban volt, és izzadós típus volt, és ráadásul szinte mindenki ismerte, és szinte minden képen rajt volt, és csak az ő izzadtságfoltjaival szokott elmenni a legtöbb időm... pppppffffffffffff
Pedig a helyi intranetes városi HUB-on (P2P) már várták a képeket nagyon,
de úgy meg nem akartam megosztani, h "ömlesztve".
Így is volt, h véletlenül a publikus helyett a privát mappát osztottam meg... :DDD
Aztán a fél város kergetett, h minek töltök fel előnytelen képeket róluk.. :D

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

250/20 is teljesen jó arány, nemkell arányokkal foglalkozni csak gondolkodni, látni és ha véletlen romlik az arány se azt jelenti, hogy rosszabb fotós lettél.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) Parci válasza Dare2Live (#2) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az arány pont azt mutatja, h mennyire gondolkodtál, komponáltál, "tudsz" fotózni. ha céllal lősz minden képet, sokkal több keeper lesz, az tuti.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) Dare2Live válasza Parci (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem erre akartam célozni:
Rendszerint minnél jobban csinálsz vmit annál magasabb az a szint ami neked jó ami a "keeper". Én 4éve is 12képet hivattam elő síelésből idén meg 10et.... Pedig azért fejlődtem picit...
(És ennél nem is akarok többet...: minden évben akarok 30-40 igazán jó képet ami papír is lesz a maradék 95% 70%át törtlöm 25%meg megy DVDre és jellemzően soha többé nem veszem elő.)

Persze mindeki más...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) Parci válasza Dare2Live (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem. hát, meglátjuk, hogy hogy alakul.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) lesaux


lesaux
veterán

Hogy is van a mondás? Egy amatőrnek 100-ból 99 kép sikerül, egy profinak 100-ból csak 1.

(#7) rauschie


rauschie
senior tag

Ha ez megnyugtat nekem nagyjából 10 képből szokott egy lenni amivel croppolgatás/exp. korrekció után elégedett vagyok, szval nem rosz az az arány :))

(#8) Parci válasza rauschie (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha utófeldolgozásnál kell rendszeresen expó-korrekcióhoz nyúlnod, akkor nem nyugtat meg... :P :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.