Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát igen ez a nagy meleg már tényleg elviselhetetlen.De azokat nem értem, akik annyira várják már a nyarat, meg szerintük a tél milyen rossz mert hideg van.Télen fel lehet öltözni a hideg ellen, de nyáron hiába vesz le magáról mindent az ember, akkor is meggyúllad ettől a hőségtől.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#2) Parci válasza Jégkokó (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jaja, nincs jobb a hideg párnánál -- és ott a paplan, hogy jól belebújj és ne fázz.
most anyaszült pucéran alszol, így is tócsában fexel, és hogy teljes legyen a kép, van 1-2 szúnyog, ami egész éjjel b.sztat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) C4mp3r válasza Parci (#2) üzenetére


C4mp3r
addikt

Én nem alszok pucéran, mert nem szeretem, meg nem is élek egyedül. :D Viszont úgy szoktam, hogy csak egy takaró huzattal takarózom, de ha nagyon meleg van még azzal sem. Csak a rohadt madarak megörjítenek, mert pont akkor kezdenek el csicseregni, amikor aludni akarok. :((( Ezért néha kénytelen vagyok becsukni az ablakot, és akkor már halál van a szobában.

u.i.: Szúnyogokkal idén nyáron valahogy nem találkoztam. (szerencsére)

anaqer: Nálam most kereken 30 fok van a szobában. Ez még elviselhető, tekintve, hogy nincs légkondi.

[Szerkesztve]

(#4) anaqer


anaqer
veterán

24 fok, tetőtérben az ám a gyönyörűség (jó, mondjuk a villanyszámlát nem várom).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#5) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nálam most a szobába van legalább 30 fok a tetőtérbe ennél sokkal több, este nyitott ablak mellett majdnem megsülök.A légkondi meg nem rossz dolog, ha nem fájdulna meg tőle a szemem, meg a fejem.Igy marad a ventilátor ami egész nap fujja a levegőt, igaz nem sokat , de azért számít egy kicsit.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#6) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom, de szerintem sokan eleve előítélettel vannak a légkondi iránt, mert ezt hallották, meg azt hallották.
Nekem itt megy folyamatosan a szobámban és sokszor túlzásba is esem, mert ha becsukom az ajtómat késő este, akkor sem veszem le és arra eszmélek, hogy már csak 20.4°C van és fázom. De még nem volt semmi bajom tőle. Melóhelyen is van, ott sem kímélem. Egyébként az ottani kollégáim is állandóan mondták, hogy így a légkondi, meg úgy a légkondi, persze most ebben a dög melegben ők is használják rendesen, de persze egyiknek sincs semmi baja.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7) jeges válasza Racecam (#6) üzenetére


jeges
senior tag

a légkondi nem akkor gáz, amikor használod, hanem amikor a kinti melegből bemész vagy a benti mesterséges hűsből kimész.

egyébként nálunk tegnap és ma délután 27-28 fokig ment fel a hőmérő. reggelre sem ment 25 alá. holnap reggelre viszont frissebb időt mondanak.

(#8) Racecam válasza jeges (#7) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nekem akkor sem gáz, ha a kinti 40°C-ból bemegyek a 23°C-os szobába.
Ha kimegyek, akkor tényleg megcsap a meleg, de akinek a teste át van hűlve sokkal jobban bírja egy darabig. És azt már tapasztalatból mondom az elmúlt 6 nap alapján, hogy ha lehetőséged van klimatizált helyen tölteni a 24 óra legnagyobb részét, sokkal kevésbé visel meg a meleg, ha éppen a szabadban kell töltened egy kis időt.

u.i.: Arról nem is beszélve, hogy már napok óta nem tudnék rendesen aludni és az aztán végképp kikészítene.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#9) Jégkokó


Jégkokó
veterán

A héten utaztam az új flirt motorvonattal, és azon is ment keményen a légkondi, kinn volt 35 fok benn lehetett olyan 25 kb, kicsit megcsapott a hideg amikor felszálltam.Meg amikor leszálltam, akkor a nagy meleg csapott meg.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#10) Motion_Blur válasza Racecam (#6) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én a melóhelyemen lévő légkonditól fáztam meg úgy 5 napja (16 fokra van állítva!!), azóta nem kapok az orromon levegőt, folyik a taknyom, a könnyem, zúg a fejem... 40 fokban ez igen kellemes, egyébként semmi gondom nem lenne, elfogadom, hogy most ilyen idő van és kész. De betegen.. :W

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11) Jégkokó válasza Motion_Blur (#10) üzenetére


Jégkokó
veterán

És nem lehetett volna normális hőfokra állítani? Mert a legtöbb légkondin van ilyen vezérlőegység, amivel lehet állítani a hőmérsékletet.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12) anaqer válasza Racecam (#8) üzenetére


anaqer
veterán

u.i.: Arról nem is beszélve, hogy már napok óta nem tudnék rendesen aludni és az aztán végképp kikészítene.

Ott a pont. Napközben még el lehet hülyéskedni fürdőkkel, jegelt koktélokkal, miegymással, de hogy az alvásomba is beleköpjön az időjárás - hát nem, köszönöm, én abból nem kérek.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) jeges válasza anaqer (#12) üzenetére


jeges
senior tag

különbözőek vagyunk. én 30 fokban is tudok aludni (lásd fent, idebent estére 28ra is felment péntek-szombaton). :B

(#14) Racecam válasza jeges (#13) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én is. A Balatonon a strandon árnyékban. :)
De itthon a panelben már 27°C-ban sem. Többek között azért, mert a magas páratartalom miatt szakad rólam a víz!! Nem kicsit, nagyon!!
Többek között ezért is jó a klíma, mert párátlanítja a lakást és így sokkal jobban elviselhetőek a magasabb hőmérsékletek is.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#15) Parci válasza jeges (#13) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bocsi, de a 28 az nem 32. biztosan nem a belvárosban laksz egy felső emeleten, mert ott a 28 fok most egy elérhetetlen álom. a 28 amúgy kb a felső határ nálam, ott még épp tudok aludni, bár nem mondanám, hogy a kedvenc hőfokom lenne :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) jeges válasza Racecam (#14) üzenetére


jeges
senior tag

nem tudom, én nem vagyok klíma-párti. 5 év klimatizált iroda után elismerem a klíma munkaképességre gyakorolt pozitív hatását rövid távon, ugyanakkor hosszabb távon a hőháztartásnak és a hőtűrő képeségnek nem tesz jót.

parci: a 28 nekem sem kedvencem, de elviselhető. laktam belvárosi felső emeleten is, panelban is, nagyjából mindenhol tudtam aludni.

[Szerkesztve]

(#17) Digital válasza Parci (#15) üzenetére


Digital
addikt

Itt a MM parkolójában egy pali a 120-as Skodája hátsó ülésén alszik:D Reggelente szoktam látni ahogy békésen szundikál:D

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#18) Vitya[GP] válasza Parci (#15) üzenetére


Vitya[GP]
csendes tag

Nah jah, nálam is 30-32 fok van a szobában, múlthéten mért top hőmérséklet árnyékba 40 fok volt! Pedig ez csak a 2. emelet! Kint meg alap a 45 ! :U :(( :))

[Szerkesztve]

Gamer's Pad Online -->> http://www.gamerspad.extra.hu -->> Megnyitotta kapuit az új Gamer's Pad Fórum -->> http://www.gpforum.extra.hu <<--

(#19) napos2600


napos2600
tag

istenes, hogy én bárhol, bármikor tudok aludni. de már évek óta nem bírok felkelni semmiféle ébresztőre. na akkor melyik a jobb?:D

(#20) tkazmer válasza jeges (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

Én kifejezetten szeretem, amikor a 20 fokos szobámból kimegyek a 40 fokba, teljesen olyan érzés, mintha a tengerparton, egy hotelszobából mentem volna ki...
Nálam a határ, amikor még tudok aludni, úgy kb 25 fok, afelett már nem nagyon, emiatt általában úgy alszom el, hogy megy a klíma.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.