Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Parci válasza Kalandor (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ejj, azért az nem ugyanaz. ha elég jól megtanulja az ember, kevés helyen überelik ráadásul...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) xdx@


xdx@
aktív tag

Én még nem ettem, de már tervezem.

(#4) P00By


P00By
nagyúr

Én nem régen ettem először a Pampasban steaket. Azóta teljesen oda vagyok érte! :D

MOD: Nyelvtan 1, ...

[ Szerkesztve ]

(#5) dabadab


dabadab
titán

"ja, és valahogy mindezt a lakáson kívül kéne elkövetni, vagy nem is tudom. :B"

Egy ideje motoszkal bennem a gondolat, hogy venni kellene egy indukcios rezsot es igy - megfelelo idojaras eseten - a teraszon keszithetnem el a problemasabb (olajat frocsogo, eros szagu, stb) eteleket.

DRM is theft

(#6) mephi666


mephi666
nagyúr

augusztus 20-án én a sütőben próbáltam grillezni... olyan füstöt csináltam a lakásban, hogy napokig szellőztettünk... sütés alatt pedig a konyha környékén szó szerint csípte a szemünket a füst... a hús egyébként nem égett meg, rendesen átsült és kimondottan finom volt, viszont a csöpögő fűszeres zsírról, (ami csöpögött a felfogó tepsibe) inkább nem beszélnék ;] ...itt elterveztem, hogy a lakásban több ilyet nem követek el (hacsak nem találok valami módszert, hogy tudnám ezt elkészíteni normálisan, füst nélkül... még nem adom fel azért)

#5: egyik ex-em barátnőjének az élettársa főzött már társasház erkélyén, gázégőn pörköltet :D ...szerintem 200m-es körzetben csorgott az emberek nyála, ahol csak nyitva volt az ablak... egyébként grillezésre/flekkenre jó módszer lehet az ilyen "hot pan" és társai... csak hát ezek árampazarló megoldások az indukcióshoz képest...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) danih válasza mephi666 (#6) üzenetére


danih
addikt

Én anno a kolesz erkélyén, egy hordozható grillen, szén segítségével csináltam saslikot, halat, miegymást.
Finom volt!

(#8) tildy


tildy
nagyúr

Nem vastagok poppet ezek a szeletek? Errefele 2 cmnel vastagabb steakeket eleg ritkan latni...

Amugy :

"A Well Done steak is the hardest to cook. The secret is to do it low and slow. It's the only way to prevent burning while fully cooking it through the middle. Grill this steak over a medium heat between 10 and 12 minutes per side."

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#9) zoltanz válasza dabadab (#5) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Vagy faszenes grill sem, rossz.

Amúgy lehet mikróval is rásegyteni csak egy kis pecsenyelével meg kell locsolgatni mert kiszárad. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10) mephi666 válasza danih (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

elég kockák voltunk mi is... pár éve ilyenen sütögettünk :) (azért volt pár éve tényleg, mert az a ház sem mai darab már)

ha lakásban sütünk saslikot, rászoktunk az olaj+serpenyő-re álltunk rá... de valahogy szabadban, tűz fölött sütve valahogy hangulatosabb (várom már a jó időket, mert végre jöhetnek az eféle kinti programok)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) dabadab válasza zoltanz (#9) üzenetére


dabadab
titán

"Vagy faszenes grill sem, rossz."

Az van is, de azert eleg maceras ahhoz, hogy ne sima konyhavi eszkozkent hasznaljuk, hanem tarsasagi esemenykent :)

DRM is theft

(#12) Kephamos


Kephamos
addikt

Jó is, hogy mondod. Kákabélű vagyok, de steak-ből képes vagyok megenni a testsúlyom 70%-át. :) Múltkor próbáltuk otthon, de nem lett az igazi. Finom volt nagyon, de nem steak lett. Azt gyanítom, hogy a pácolásnál van az eb elásva. Legközelebb legalább 1,5-2 hétig fogom pácolni a hús, aztán nagyon-nagyon hirtelen megsütöm.
Zsírban, vagy olajban jobb sütni?

(#13) zoltanz válasza dabadab (#11) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én kész vagyok pokolra is menni egy jó kajáért. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14) dabadab válasza Kephamos (#12) üzenetére


dabadab
titán

Lehet, hogy a húsnál bukik a dolog. Sokat számít az, hogy milyen marha húsa és hogyan érlelték: a rendes érlelés heteken át tart és közben a hús a súlyának jelentős részét elpárologja, így aztán a gyorsérlelés a divatos, ami pár nap alatt kész van és a hús víztartalma is szinte teljesen megmarad.

DRM is theft

(#15) Parci válasza tildy (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

két centi elég vékony. milyen része volt a marhának?
a well done steak valóban nehéz, ám cserébe nem olyan finom. kihagyom. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) tildy válasza Parci (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Sirloin?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Kephamos válasza dabadab (#14) üzenetére


Kephamos
addikt

Friss marha hús volt, amit pácoltunk napokig. Hűtőben, olajban.

(#18) dabadab válasza Kephamos (#17) üzenetére


dabadab
titán

A marhahús csak akkor friss, ha te magad vágod le, az, amit a boltban kapni, már mindenképpen átment valamiféle érlelésen.

DRM is theft

(#19) Kephamos válasza dabadab (#18) üzenetére


Kephamos
addikt

Van itt a közelben egy megbízható forrás. Ez tényleg friss. :K Látszódik, érződik. Néha mindösszesen pár órás a hús.

(#20) Kephamos


Kephamos
addikt

Az ősök most szóltak, hogy van két szelet hús, ami kb 2 héte pácban áll, süssem meg. Kis zsírban fogom, nagy hőmérsékleten 4-4 percig sütni. Később beszámolok milyen lett. :)
Szerencsére van itthon Tabasco is. Remélem túlélem majd a hústúladagolást. :)

(#21) lapa


lapa
veterán

nemtom ez a corás zacskós érlelt-e, csarnokban lehet kapni szárazon érlelt cuccot. még brutál t-bone is van, direkt márványosos marhából, isteni zsíros külsővel. az olyan, hogy élvezed utána a két napig tartó utóillatot is.

ha nagy ritkán feltörjük a gyerek egyetemre gyűjtött pénzét, a csarnokban egyből veszek hozzá jó kis házivajat is (cserpes). szvsz az olaj ide szerintem en bloc halottgyalázás. a procedúra egyébként ugyanaz, bár én egy vastagabb még épp nem füstölgő vajas serpenyőn 3 + 3 percet adok neki, aztán 150 körül 8-12 perc lefedve a sütőben. de én inkább a rare-es típus vagyok.

fontos a serpenyő. pl amit legutóbb direkt ilyen célra vettem (vastag alu nem-legolcsóbb ikea), az az istennek nem akart fel- és átforrósodni. maradt a réteges aljú kínai saválló, legjobbabb.

múltkor már bepróbáltam jó kis diófán a grillen is, egész kultúrált lett. ettől függetlenül a serpenyőben jön ki az igazi aroma a pörccel, grillen hirtelen és végzetes lehet a folyadékveszteség. csak az állatok meg pár családtag szaladnak szét a füst meg a füstjelző miatt.

ja, részemről stroganoff jellegű mártással meg tarhonyával adom elő, a krumpli akkora húsokhoz egyszerűen túl sok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.