Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#209) turbuczn válasza 7Heads Drago (#207) üzenetére


turbuczn
tag

Nem olvastad el a cikket rendesen:

"Hiba az van a cikkben. Nekünk azt tanították, hogy penész ott alakul ki ahol az adott felület legalább 8 órán keresztül vízes."

"Mi kell a penészhez? Nedvesség, tartósan! Miért lesz nedves egy felület? Ha nem ázik fel alulról vagy felülről, akkor csak a pára lehet az oka, aminek van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy a hideg felületeken kicsapódik." -->a cikkből

"Másik fontos dolog ami nekem gyanús volt az a táblázat egy épület energiahatékonyságáról. A fent emlitett 2006-os rendelet már párszor került módosításra. [link] És ki az aki nem kér bármilyen támogatást az új lakásához? Ez esetben már az 5. számú melléklet a mérvadó, ami jóval szigorúbb, mint a cikkben emlitett."

Igen, a rendeletet sokszor módosították, de ez most hogy jön ide? Az aktuális rendeletből idéztem.
Hogy ki az aki nem kér támogatást? A döntő többség, aki a pályázatokon nem nyer. Nagyon szűk ezeknek a pályázatoknak a kerete, és sokszor teljesíthetetlen is a követelmény. Pl: felújításnál minden szerkezetnek meg kell felelnie a követelményeknek, tehát a padlónak is, amit utólag úgy hőszigetelhetsz, ha a földig felszeded a rétegrendet.

"A következetesen betartott, rendelet alapján megtervezett és kivitelezett épületeknél nem szokott probléma lenni a penészesedéssel. "

De létezik, amiket mi tervezünk, és amit normális műszaki ellenőr ellenőriz, azoknál nem szokott probléma lenni. És nem hiszem, hogy a szakik nagy részét le kéne szólni, mert sokan közülük értenek ehhez is, és rendesen végzik a dolgukat. Persze őket meg is kell fizetni.

"A polisztirol szigetelés olyan mintha egy zacskót húzznánk a házra."

A polisztirolhab nem párazáró, hanem pára áteresztő, ezért szoktak a külső részre kiszellőzőket tenni, hogy ami mögötte a fal felületére lecsapódik, az ki tudjon onnan száradni.

"Műanyag nyilászáróknál érdemes betervezni szelőzőket is azon helységekbe, ahol esetleg több a pára, vagy kandalló- kályha üzemel."

Ahol nyílt égésterű berendezés üzemel, oda kötelező szellőző elemeket beépíteni, gázkészülékek esetében (pl gáztűzhely) a GMBSZ t04 nevű, technológiai utasítás szerint törvényi előírás is.

"Egy nyilászáró csere viszont nem csak abból áll, hogy befúrjuk, purhabozzuk az újjat, hanem pl új párkány is kell, ami nem viszi a hideget be. Sajnos nagyon elterjedt a műkő és márvány párkányok egyike se szigetel jól."

Ha a műkő párkány alá hőszigetelőt teszel, és ragasztod hozzá a párkányt, akkor nem lesz hőhíd.

"Másik fontos kérdés pl az árnyékolás kialakítása, ennek szigetelése."

Hőszigetelése? Egyes gyártók hőszigetelt redőnyöket árulnak, aminek van némi hatása, de nem jelentős, nem ez a legfontosabb. A kialakításban pedig tettem fel egy találós kérdést, ezt érdemes nyári állapotra vonatkozóan átgondolni, mivel az árnyékolásnak akkor van a legnagyobb jelentősége.

"A másik nagy tévedés, hogy a polisztirol szigetelés nem jó, csak a kőzetgyapotos. Ha rosszul van kivitelezve egyik se jó. A polisztirolosnak az az egy hátránya van, hogy a lakás természetes légcseréjét nagy mértékben csökkenti."

Nem csökkenti a lakás természetes légcseréjét, a falakon átdiffundált levegő, pára nem jelentős. A nyílászárókon történik a légcsere. A polisztirol hab és a kőzetgyapot között egy nagy különbség van: a polisztirolhab éghető, a közetgyapot viszont sokkal kevésbé éghető, azaz a tűzvédelemben van nagy előnye.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.