Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#141) Doze


Doze
aktív tag

Egyet nem értek: 2000 után épült házak, a tervek általában jók szoktak lenni. Hogy a fenébe lehet ezt így megépíteni? Az arcom leesik komolyan, nem vagyok egy energetikus, meg épületgépész. De ha valaminél akarják tartani az A+, A, B de már akár D minősítést, ott szigetelni kell, ahol meg szigetelnek oda szellőzés kell. Mert különben kb olyan mintha a fejeden nejlonszatyor lenne.

Nem is tudom ezek az építési vállalkozók mit gondolnak?!

A hőhidakat meg inkább meg sem említem, biztos gondosan "kivételezték".

Hatalmas kummantások vannak, persze a szabályzás is kicsit irreleváns, de akkor is a legnagyobb maffia az építőipar.

21. század van, de a házgyári lakásom (attól eltekintve hogy az épületgépészet elavult), nem igazán képvisel alacsonyabb színvonalt... az már 50 év távlatból is jól látszódott, mikor szedtem fel a parkettát, és raktam le újból, a falak mellett volt csak szurok, a többit elvitte a cica, ma ugyan ez van, csak meg sem veszik :(((

Azért akik ezeket a lakásokat/házakat építik, még egy multihoz sem engednék be kivitelezőnek, egy auditálásról meg ne is beszéljünk :DDD

Bár így is van kivétel, a legszebb emlékem: nyomástartó csövek szerelése. Slattyogok, látom egy szakadt fogatlan C-t 50 éves 100A-es Hetrával [link] hegeszteni. Már nem emlékszem milyen nyomásra kellett hegesztenie, de olyan szép taknyolást még nem láttam, a salak talán még össze is fogta a csövet. Gondolom aranyfokozatú minősítése volt.

Kérdezem a vállalkozót: Jó lesz az főnök, ne aggódjál. Másnap helló volt nekik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.