Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spyduck


spyduck
nagyúr

kötelező gépjármű felelősség biztosítás?
Arra úgy látom nem büntetnek :)

(#2) Skynet258


Skynet258
veterán

Csak átfutottam, de például a bicajosoknál/gyalogosoknál is szigorítottak? Illetve nem, ez így rosszul hangzik... én is vagyok gyalogos is, és bicajos is. Csak olyan hülye nem vagyok, mint akikkel nap mint nap találkozok a belvárosban: pirosra vált a gyalogos lámpa, erre elkezd átsétálni, de tényleg sétál, nem ám szedi a lábát. Én vagyok az autóban, dögöljek hát meg, ráérek és hasonlók. :(((
Bicajosok meg nem ismerik a lámpa fogalmát, ha zöld ha piros, a kereszteződés azért van, hogy átszáguldjunk rajta, ugyebár.

Nem, nem utálom őket, nem, nem vagyok felsőbbrendű köcs*g autós, nem, nem kívánok flame-et indítani, csak tényleg érdekel. Az autós fizessen már lassan azért is, ha elfordítja a slusszkulcsot, és persze szépen és okosan vezessek.
De az öngyilkosjelölt idiótákra mikor szállnak már rá?? :U
Mondom megint, nem általánosítok, csak tényleg olyan számban tapasztalom a fentieket (és még sok érdekességet), hogy az az érzésem, nem 5-10 hülyét kerülgetek nap mint nap, hanem nagyobb számban léteznek.

https://geekpulse.hu

(#3) Sub-ZeRo válasza Skynet258 (#2) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ennyi erővel mondhatnám azt, hogy a kamion söfőrök vigyáznak a kocsi vezetőkre, mert ők kicsik, gyorsak, még idebeférek, megelőzőm profisofőrvagyokmertegykézzelvezetekfekszekazaautóba stb... Ugyan ez megy gyalogos - kocsi, kocsi - kamion között.
Amit a személykocsisok művelnek néha ha kamion is van a helyszínen, valami félelmetes.
Na de ezt lehetne még boncolgatni.

Sajnos a legnagyobb baj az, hogy szarnak a szabályokra, mert azért vannak, hogy megszegjük őket. Sőt, a női vezetők meg egy külön állatfaj a vezetésben, mert csak a full gáz, full féket ismerik. (persze van 1-2 kivétel de a többi...)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) sinkol válasza spyduck (#1) üzenetére


sinkol
tag

De igen, csak az nem tartozik a fixbírságok közé :K
A kötelező felelősség biztosítás már az országos gépjármű nyilvántartó adatbázisában is rögzített adat, akár csak jármű többi adata. Ha a jármű vezetője nem tudja igazolni a helyszínen a kötelező meglétét, akkor még van rá esély, hogy a biztosítója bejegyezte azt az országos nyilvántartóba, így ott megtalálható. Ha ez nem történt meg, akkor van a gond, mivel így már az intézkedő rendőr dönti el a helyszínen, hogy milyen hb-t szab ki rá 5e és 50e közötti értékben :R

(#5) ruti


ruti
Közösségépítő

egyelőre csak átfutottam, de két helyen ellentmondást találtam:
-a "visszaeső" elkövetésnél a pénzösszegek szorzása nem jó
-ittas vezetésnél a szöveges és táblázatos tarifák egy helyiértékkel eltérnek

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#6) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Az objektív felelősség is megérne egy cikket szerintem. Ami szerintem nagy állatság a jogalkotótól, hogy nem vette át a szabálysértési tv.-ből a kimentési lehetőségeket. Ha mondjuk azért hajt az ember gyorsan, mert egy családtagját sürgősen kórházba kell juttatni, és lefényképezik, akkor bizony fizetni kell. De a kedvencem az, hogy mondjuk rosszul leszel az autópályán, és a baleset elkerülése miatt leállsz a leállósávban. Vasárnap óta ez is objektív felelősség körébe tartozik, a rendőr meg kell, hogy bírságoljon.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#7) Möhe válasza Skynet258 (#2) üzenetére


Möhe
addikt

Jogos.Én is hasonlóan látom a helyzetet.
Viszont ennek a fix bírságnak már ideje volt,mert ne a rendőr aznapi hangulára legyen bízva hogy a be nem kötött biztonsági öv miatt mennyit kell fizetnem,vagy más elmard szabályszegésért.

szerk: (#3) Sub-ZeRo

szerintem arra akart kilyukadni,hogy a szabályszegést teljes mértékű nyugalommal teszik a gyalogos és biciklis résztvevők a forgalomban,különösebb szankciók nélkül

[ Szerkesztve ]

(#8) sinkol válasza ruti (#5) üzenetére


sinkol
tag

Az általad "visszaesőnek" nevezett pénzösszegeknél átnézem majd még egyszer az összegeket, de sokat segítene, ha a konkrét hibát is leírnád nekem, úgy egyszerűbb lenne javítanom :K :R

Ami az ittas vezetést illeti, ott nem olvastál elég figyelmesen ;)
A táblázat az sztv hatáskörébe utalt tételeket tartalmazza, mely a nem gépi meghajtású járművekre, munkagépekre és vizi járművekre vonatkozik! Mivel ez külön magyarázatot nem igényelt, ezért magához a táblázathoz nem fűztem magyarázó szöveget, az úgy hiszem önmagáért beszél :K
A szöveges részben a gépi meghajtású járművek vezetőire vonatkozó jogszabályi részt veséztem ki egy kicsit alaposabban, mint kapcsolódó témát, pontosan azért, hogy jól elkülöníthető legyen a két tételkör. úgy tűnik azonban még így is félreértelmezhető a dolog. Egyszóval a szöveges részben az összegeke azért ilyen magasak, mivel ott már a kkt hatálya alá tartozó ittas gépjárművezetés van részletezve és nem az sztv hatálya alá tartozó tényállások :R :R

(#9) X Factor válasza szaszayanou (#6) üzenetére


X Factor
addikt

Értem én mire gondolsz, de:

- Ha vkit sűrgősen kórházba kell jutatni, arra ott a mentő, attól h. vkinek épp vmi baja van, attól még a sebességhatárok rá ugyanúgy vonatkoznak, tudom kellemetlen, ha pl.: vkinek épp a párja, anyja,apja, gyereke beteg, de te se örülnél ha vki emiatt 120al tépne a Hungáián, azt ne adja isten pont beléd jönne.
- Arról nem is beszélve, h. véletlen az összes puccós autósnak lenne hirtelen egy beteg ismerősen akit szálított vagy érte ment, ahányszor lekapják
- "azért hajt az ember gyorsan, mert egy családtagját sürgősen kórházba kell juttatni, és lefényképezik, akkor bizony fizetni kell" ezt szeretjük hangoztatni, de volt már erre precedens értékű példa? Tehát vkit esetleg lemeszeltek, de kórházi papírokkal ellátva beslatyogott h. elénézést kér de pl.: apjának szívrohama volt, nyilván akadékoskodnának h. a büntetés büntetés,d e kitudja.

Make things work

(#10) rep3at válasza szaszayanou (#6) üzenetére


rep3at
őstag

Inkább ezt törlöm, egy büntetés nem hiányzik (nem volt olyan durva csak kicsit kifakadtam).

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#11) Ringman


Ringman
nagyúr

nincs mérlegelési jogkör -> nincs szükség emberi munkaerőre, erre vannak a gépek.

(#12) rainmen válasza X Factor (#9) üzenetére


rainmen
aktív tag

Volt ügyfélnek épp szült a felesége. Úgy gondolta, hogy ez feljogosítja arra, hogy 130-al hajtson Bp-en belül. Kiszedték a forgalomból (valami este 10 után volt már) és még hepciáskodott a zsarukkal, hogy ne szórakozzanak vele és különben is, amint elengedik, ugyanezzel a tempóval fog továbbmenni, mer' szül a zasszony...
A legnagyobb poén az egészben, hogy kölcsön P-rendszámmal volt (ennek 5-6 éve).

(#13) X Factor válasza rainmen (#12) üzenetére


X Factor
addikt

A lényeget nem irtad, megbüntették vagy sem ?:)

Make things work

(#14) FlekkeN válasza rainmen (#12) üzenetére


FlekkeN
aktív tag

Az, hogy szül a feleségem nem jogosít fel arra, hogy mások és saját életemet fokozottan veszélyeztessem. Bár nem írtad, de én jól meg büntettem volna és a rendőrök helyében én szállítottam volna a kórházba így megelőzve, hogy ne száguldozzon.

Nincs olyan ország ahol X időnként újra le kell tenni a KRESZ vagy valamilyen vizsgát hogy vezethessünk?

(#15) Sub-ZeRo válasza FlekkeN (#14) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nálunk is van ilyen, csak akkor ha részegen elveszik a jogsit és újra kell vizsgát tenned. Akkor itt is lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#16) hege8888


hege8888
aktív tag

Ez szerintem arról szól, hogy LEGYEN behajtva pénz, mert ugyan gyorsért nem meszeltek le
(igaz nem is száguldozom túl durván), de nekem pl. az az érzésem, hogy egy csomó
városban, városrészben ezek az "Övezet"-es 30-as táblák direkt az autós nép "vámszedő"
területei lettek.
Az elmúlt években a következő szituk voltak, amik azért ha nem olyan rendesek a rendőrök, akkor zsebbe kellet volna nyúlni:

- Nővérem, én is elfelejtettük a városból kiérve a fényszórót felkapcsolni.
(Mosolygás, dátum megnézése a jogsin "Ahá, múlt hónapban lett jogsid" - szóbeli figyelmeztetés.
- Fater benézte, hogy meddig jó a műszaki, és úgy vitte fel Anyámat Ferihegyre, lemeszelték, de megúszta 5000-ből. Valljuk be, durvább is lehetett volna.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#17) Tikakukac


Tikakukac
titán

Onnantól, hogy a pénz bevasalása a fő cél, nem a rend megteremtése és az idióták kiszűrése, nekem ne vakeroljon senki jól működő rendszerről.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) szaszayanou válasza X Factor (#9) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Félreértés ne essék, nem ürügyet akarok keresni a gyorshajtásra, hanem a kimentés lehetőségét hiányolom az objektív felelősség körében, illetve azt kifogásolom, hogy egyre bővítik az ily módon büntethető cselekmények körét.

Amíg szabálysértés volt pl. a megállás az autópályán leállósávban, addig a delikvens indokolt, és tv.-ben meghatározott esetben kimenthette magát, mert a szabálysértésről szóló tv. egy utaló szabállyal beemelt a büntető törvénykönyvből olyan fogalmakat, mint a büntethetőséget kizáró okok, pl. végszükség (lásd rosszul lesz a sofőr, vagy a vajúdó asszonyt kell kórházba vinni). Objektív felelősségnél viszont ez nincs meg, az eljárás alatt nem mentheti ki magát, és mivel a rendőr törvénysértés esetén köteles intézkedni, ezért az eljárás is bizonyosan meg fog indulni.

És akkor még vmi: ugye az előbb írtam, h a Btk.-ból származnak a büntethetőséget kizáró okok. Vagyis ha valaki bűncselekményt (ami fogalmilag súlyosabb, mint a szabályszegés) követ el, akkor ezek szerint több eszközzel tud védekezni, mint az, aki gyorsan hajtott, vagy megállt a leállósávban.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#19) vanhalen


vanhalen
senior tag

Hát ez édes. Az alapötlettel még talán egyet is értenék, ha nem Magyarországon lennénk :) Amikor 20 éve versengés folyik rendőr és rendőr közt, ki hogy helyezkedjen, hogy a közlekedésiekhez kerüljön, mert abban van a nagy zsé, akkor nem kérdés, hogy ez a "fixbírság" miről szól: ellenőrzöttebben kerüljenek a bírságok összegei az államkasszába.

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy mindenki száguldozzon részegen, mindenkit lesz**rv@, vadállat módjára, de ha már átveszik a finn irányvonalat, akkor a finn realitás érzéket is át kellene. Baracska egy átlag állampolgárnak kivégzés, nem "büntetés" és akkor még csak a férfiakról beszélünk, mi van a nőkkel? Szerintem erre nincs felkészülve a magyar társadalom, hogy egyik napról a másikra sz@rj@nak egy ilyen törvényt a 2/3-ados urak odefönt. Valamiféle átmenet kellene. A finn példából kiindulva: ott is megoldották már vagy 30-40 éve, a Helsinki repteret pl. ilyen ittas vezetők építették közmunkában büntetésként. Most nem tudom, hogy van arrafelé, mert egy ideje nem követtem, de nemrég még úgy volt, hogy ha csak egy sört is ittál és lemeszeltek, 2 hónap közmunka (és ez mindenkire vonatkozott; politikusok és titkárnők, sőt rendőrök, polgármesterek, bankigazgatók is közmunkágtak, nem volt személyválogatás - lásd Stohl, vagy Tarlós az ittas gyerek gázolással óbudán)

Kíváncsian várom, az utcán dohányzást mikor tiltják be és mekkora horribilis összeget/börtönt kap majd az, aki mondjuk hajnal 3-kor a full néptelen utcán leugrik a tesco-ba és útközben rágyújt. Chaplin-nek volt egy filmje, a diktátor. A lényeg abban is az volt, hogy az egyszerű emberek életének minden területére hogy tör be a politikai irányítás és milyen aránytalan mértékben.

Lassan mi is eljutunk Dubai szintjére, ahol egy utcán elcsattant csókért félév börtönt kapsz te meg a csajod, a börtönben kinyírnak a kínaiak, de ha sikerül mégis túlélned örökre kitoloncolnak :F Jah. még ott nem tartunk.. de az irány már megvan.. végülis "európai" ország volnánk, vagy mifene :F

[ Szerkesztve ]

(#20) Karee11


Karee11
tag

Pár év múlva aki lakott területen 51 km/h-val megy véletlenül, azt fel is akasszák, a kocsit pedig viszik bezúzni... :))

(#21) vanhalen


vanhalen
senior tag

Jah. Aztán építenek belőlük terminátorokat Tegra aggyal. Az biztos tolja is fel állambácsinak a tőled beszedett bírságokat, nem úgy mint a zsebre "dolgozó" útonállók :DDD

Csak neked, csak most: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22) Tikakukac válasza Karee11 (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem egy példa van arra, hogy még akkor is megbüntetnek, ha nem is követtél el semmit.
Mondjuk ez

De a 190-el ámokfutó furgonos sztori sem volt semmi, ahol azt kellett bizonyítania a tulajnak, hogy a 30 éves, gyárilag max 140-et bíró kocsija, ami úgy 90 most, tényleg nem ment 190-el. Gond az van, nem kevés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) 3aTi3 válasza ruti (#5) üzenetére


3aTi3
tag

az tényleg nem egyértelműen (rosszul) van írva. szerintem a harmadszor visszaesőnél úgy számolnak, hogy az előzőleg kiszabott (kétszeres) bírságot kétszerezik újra. tehát valójában négyszeres lesz a fizetendő összeg.
a kérdés, hogy a háromszoros szorzó, vagy a 60.000 van rosszul írva.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#24) apóka


apóka
aktív tag

Lassan felfogják az emberek, hogy be kell tartani a közlekedési szabályokat....
Persze én is közlekedek és nem szeretnék fizetni. Mostanába szépen betartom a megengedett sebességet....igen, a városba a 30-as táblánál is.....ennyi.
A magyar sajnos csak az ilyenből ért.....
Akinek meg a pénz nem gond, azt meg nem érdekli.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#25) Tikakukac válasza apóka (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Az a baj, hogy a hülyék továbbra is azok maradnak. Ezzel azokat az embereket húzzák le, akik nem veszik észre a fával benőtt 5 méter magasra feltett 30-as táblát. Meg akik nem nézik másodpercenként a kicseszett órát. Bazsó pont erről beszélt az Égéstérben, hogy ahhoz, hogy te pont betartsd a szabályokat és mindenhol annyival menj amennyivel lehet, ahhoz az agyadba kell tekerni a kilóméteróra spirált, mert 0 és 100 között egy mai autóban baromira nem érzed a sebességet. Az órát bámulni, pláne Pesten folyamatosan meg iszonyat balesetveszélyes. Radaros tempomat meg nem sok kocsiban van, sima tempomat meg nem ér semmit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) vanhalen válasza Tikakukac (#22) üzenetére


vanhalen
senior tag

Ez [link] DURVAAA! Egyébként nem értem miért a Vas megyei intézkedett és miért írnak IIII. kerületet. Full hülyék, és/vagy részegek voltak a fakabátok is :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27) apóka válasza Tikakukac (#25) üzenetére


apóka
aktív tag

Nem tudok veled egyetérteni, sajnálom.
A "fával benőtt 5 méter magasra tett tábla" szabálytalan. Egy jó ügyvéd simán "megbuktatja" ezzel a hatóságot.
A kilométerórák meg mind csalnak.......többet mutatnak.
Az hogy Pesten mindenki hajt mint az őrült (sokat vezetek Pesten, ismerem)....majd most leszoknak róla, vagy fizetnek. Ez csak szokás kérdése.
Ha hatvan lenne a megengedett, akkor meg mindenki hetvennel járna.

Ha csak egy ember életét lehetne megmenteni a szigorítással és tudnánk, hogy ki, érdemes lenne megkérdezni a véleményét......ugye sejteni lehet a választ.
Tavaly vezettem elég sokat Ausztriába alsóbbrendű úton. Kínosan ügyeltem a sebességhatár betartására....senki sem "tolt" le az útról.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#28) Tikakukac válasza vanhalen (#26) üzenetére


Tikakukac
titán

Mert a svájci papa aki hazajött az asszony kocsijával? Megállították, kiszedték alóla a kocsit és pár száz rugóra megbüntették, mert nem az ő nevén volt a kocsi.
Nálunk meg idegen rendőrök lekapcsoltak egy esküvőre tartó konvojt, mert ki voltak díszítve a kocsik és dudálgattak. Kisváros, szombaton egész nap látok 10 darab autót a főúton. Normális??!! Aligha. Legközelebb a temetési konvojt állítják meg forgalom akadályozása miatt? Csoda, hogy lehülyézik a rendőröket? Azért van mögötte igazság bőven.

apóka: Amit linkeltem cikk megteszi? 70-es tábla. 69-el mentél. És bebizonyítják, hogy te vagy a hülye. És a bíróságon kitörölheted az ügyvédeddel nyugodtan, mert el fogod vinni a balhét.
Az osztrákoknál tömegesen fordulnak elő csontra kopott záróvonalak, pocsék utak és "véletlen" kirakott, eldugott táblák? Na látod. Ha nincs megteremtve a szabály alapja, akkor hogy tartsam be?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) vanhalen válasza apóka (#27) üzenetére


vanhalen
senior tag

Szerinted hogy "bizonyítja" a delikvens ügyvédje az 5méterre feltolt fával benőtt/nem benőtt dolgot ilyen időintervallumok között, ahogy ezek "dolgoznak"? Komplett évszakok telnek el közben, tán még a fát is kivágják addig :DDD Vagy visszamész gyorsan és lefotózod GPS koordinátákkal, meg egy aznapi újságot szorongatva vagy mi??

A másik gondolattal egyet is értenék, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ezek a rendelkezések jól hangzanak ugyan elvi szinten, viszont CSAK látszólag szolgálják a köz érdekét, valójában a korrupció és az állampolgárok megsarcolása relevánsabb (bár biztos vannak elenyésző kivételek, de egy fecske nem csinál..) Ha megnézed csak azt, amit Tika linkelt, önmagában is elég sokat mondó, de ha sokat vezetsz, akkor te is nagyon jól tudhatod, hogy miről beszélek.. Ausztriában meg annak, amit mondasz 50-60 éve kiforrott kultúrája van. A bírságok nem tudom milyen összegűek arrafelé, de nem lennék meglepve, ha hasonlóak lennének a mieinkkel. Az ottani fizetések összege és a "rászoktatás ideje" viszont nem mérhető a miénkhez (egyik napról a másikra és vegyél egy átlag magyar fizut)

Nem kötekedésképp írtam, csak egy másik szempontot. A hozzászólásodban felmerült elvvel egyetértek, de az ördög a részletekben lakozik..

(#30) apóka válasza Tikakukac (#28) üzenetére


apóka
aktív tag

Amit linkeltél az 1 eset.....hány jogos büntetésre jön ki a hiba? Hol állítottam azt, hogy a rendszer tökéletes :F
Bármelyik hivatal vagy multi rendszerében van ilyen, ahol emberek dolgoznak.....tele van a net ilyen példákkal.
A szabályokat be lehet tartani..... csak akarni kell, ez szokott segíteni

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#31) Tikakukac válasza apóka (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

Mennyit linkeljek. 10-20-30-40? Plusz amiről nem írnak bejegyzést?
Azt nem veszed észre, hogy rég nem az a célja a rendszernek, hogy te a 30-al menj a 30-as táblánál. Hanem ha már 30-al mész, akkor járjon le az EÜ dobozod. Ha az is jó, akkor legyen kiégve a lámpád. Vagy bármi más. A lényeg a pénz. A rendszer tökéletes. Pénzbehajtásra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) vanhalen válasza apóka (#30) üzenetére


vanhalen
senior tag

Elolvastad végig?? Ne legyél már elvakult.. A csávó minden módon bizonyította az igazát, az ügyintéző(k) el is ismerték (vagy 3x!!) aztán közölték, hogy "kapja be" és jogos a követelésük, ha nem tetszik, mehet reklamálni a bíróságra, aminek az induló költsége érdekes módon pont annyi, mint maga a bírság. Ez egyértelmű LOPÁS. És nem elszigetelt eset, hanem általános. Te miről beszélsz ember? "Amit linkeltél az 1 eset" :F :Y Ha nem hallok haveroktól, ismerősöktől, meg a neten nem látok napjába 2-3 ilyet, ne legyen a neved pálottszájú bendegúz :DDD

(#33) apóka válasza vanhalen (#29) üzenetére


apóka
aktív tag

Szerinted hogy "bizonyítja" a delikvens ügyvédje az 5méterre feltolt fával benőtt/nem benőtt dolgot ilyen időintervallumok között, ahogy ezek "dolgoznak"? Komplett évszakok telnek el közben, tán még a fát is kivágják addig Vagy visszamész gyorsan és lefotózod GPS koordinátákkal, meg egy aznapi újságot szorongatva vagy mi??

Jó ügyvédet írtam, nem pancsert. Komplett évszakok nehezen telnek el 30 nap alatt, bár kétségtelen, hogy ősszel el lehet kapni azt a pár napot, mikor már hullik a lomb. Szívatás meg mindig lesz, negatív példa is, de hiba lenne általánosítani.
Ezer példát lehet találni igazságtalan történetekre a neten különböző hatóságok és szolgáltatók ügyfélkezelésével kapcsolatban.
Az viszont szerintem vitathatatlan, hogy javult a közlekedési morál. Legalább is a kollégákkal beszélgetve és az úton közlekedve ezt érzem.
Kétségtelen, hogy bevételi szempontok is befolyásolták a jogalkotót, ezt nem is vitatom.

A morál kérdése már a társadalmi állapotokra mutat rá. De a végeredmény szempontjából lényegtelen, hogy miért tartod be (az erkölcsi morál vagy a lapos pénztárca miatt):
betartott szabály=kevesebb baleset

Tikakukac:
Amit linkeltem cikk megteszi? 70-es tábla. 69-el mentél. És bebizonyítják, hogy te vagy a hülye. És a bíróságon kitörölheted az ügyvédeddel nyugodtan, mert el fogod vinni a balhét.

Ha nincs igazad, akkor biztosan kitörölheted. De majd a per végen tudjuk meg a végeredményt......addig ez csak találgatás, nem tény.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#34) apóka válasza vanhalen (#32) üzenetére


apóka
aktív tag

Próbáld meg higgadtan megközelíteni a kérdést, mindent mérlegelve
Én elolvastam, de kár ezen rágódnod.....
A bíróság majd kimondja a jogerős ítéletet. Ha a srácnak igaza van, akkor elméletileg megnyeri. De a jog és az igazság nem járnak kézen fogva...
A lopás fogalmát olvasd el, a fentebb említett eset nem meríti ki azt, sajnálom.

Annak utána jártál már, hogy hány ezer büntetésre jön ki hiba? Persze nem szabadna, de hiba mindig lesz. Meg kéne nézni a statisztikát a jogos büntetésekről. Persze az senkit sem érdekel, azzal nem lehet a "hülye" rendőrt szidni.

Mielőtt feltennéd a kérdést....nem vagyok rendőr. De szeretem a kérdés másik oldalát is megvilágítani. És úgy érzem, hogy hiba lenne a negatív példából általánosítani

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#35) horush válasza Tikakukac (#28) üzenetére


horush
addikt

Amit linkeltél egy topikban ki lett már beszélve. Akkor ott leírta nem egy ember, hogy ahol lefotózták, ott épp valami kereszteződés érvényét veszi a 70-es táblának, s csak vagy 50m-rel később van a következő. Ergo jogosan büntették meg, még ha full hülye is volt az intéző, a rendőr meg köcsög, hogy ilyen helyre beállt.

vanhalen: ez neked is ment.

[ Szerkesztve ]

(#36) vanhalen válasza apóka (#33) üzenetére


vanhalen
senior tag

"Elolvastad végig??"

"Komplett évszakok nehezen telnek el 30 nap alatt"

"amikor Péter egy borongós, kora őszi reggelen ajtót nyitott a postásnak, és átvette a borítékot, mely a rendőrségtől érkezett ajánlva.. ..Másnap ment is a válaszlevél, melyben Péter arra kéri a Rendőrséget, hogy tekintsen el a nyilvánvalóan teljesen értelmetlenül kiszabott bírságtól.. ..63 nap múlva érkezett a válasz.. ..A november közepén postázott levélre február közepén érkezett a válasz. Három hónap kellett, hogy a közben minden bizonnyal felbőszült ügyintéző végre elszánja magát, és papírra vesse a végső határozatot.." stb.

Én ezekre céloztam ezzel: "Szerinted hogy "bizonyítja" a delikvens ügyvédje az 5méterre feltolt fával benőtt/nem benőtt dolgot ilyen időintervallumok között, ahogy ezek "dolgoznak"? Komplett évszakok telnek el közben, tán még a fát is kivágják addig Vagy visszamész gyorsan és lefotózod GPS koordinátákkal, meg egy aznapi újságot szorongatva vagy mi??"

Mondhatod, hogy elszigetelt eset és kirívó példa, de szerintem akkor vagy nem ugyanabban az országban élünk, vagy annyira szerencsés csillagzat alatt születtél mind te, mind az ismerőseid, akikkel kapcsolatba kerülsz, hogy még nem szembesültél ezeknek az eseteknek a MINDENNAPI voltával.

Legyenek szabályok, de ne legyen ennyire önkényes és legyen kizárva a korrupció, meg ne mossák össze a hangsúlyos bűntényeket a sáros rendszámtáblával pölö. Az arabokra fujjozunk, mikor egy csirke ellopásáért levágják a kezét valakinek, itt meg nem, amikor hasonlóan szigorú büntetést (akár börtönt) kaphatsz egy apró kihágásért, mondjuk hogy nincs háromszöged, mint egy ittas vezetésért majdnem diszkóbalesetet okozva? Ja persze.. ki lehet kerülni, csak fizess. Abból, amit a 800 adónem, meg a 22 éve még mindig érvényben lévő, teljesen indokolatlan "bérstop" után kajára költenél a gyerekednek.

Arányosság is kellene ám, és nem csak "kötelességek" hanem "jogok" is érted, mire célzok? Remélem, mert tényleg nem vitatkozni akartam..

(#34) apóka: Látom, közben írtál. Tekintsd tárgytalannak, amiket írtam. Nyilvánvalóan nem érted a mondanivalóm lényegét, vitázni meg nincs kedvem.. Jó statisztikázást, én a való életből szerzem az információimat, nem elméleti okfejtegetésekre alapozva!

[ Szerkesztve ]

(#37) Tikakukac válasza horush (#35) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg azt is írták, hogy nem hivatalos a bekötőút, meg nincs telekrajzon stb. Elég sokáig követtem, nehéz elhinnem, hogy ilyen gagyi válaszok után pont kimentek és le GPS-elték és kitúrták a térképeket.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#38) nemszabad


nemszabad
tag

Én inkább a bringásoknak tenném kötelezővé a KRESZ-t, mert botrány, amit művelnek. Bár ezt leszarja a kedves yard, ők immár elsősorban egy pénzbehajtó szerv, ott húznak le, ahol tudnak :(( .

(#39) kovy79 válasza Skynet258 (#2) üzenetére


kovy79
őstag

Maximálisan egyetértek! 1-2 30.000.- Forintos büntetés után talán belátnák ők is, hogy ugyanolyan résztvevői ők is a forgalomnak, mint a többi autós/kamionos...

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#40) deamon2


deamon2
csendes tag

Sajnos ez van ebbe bele kell törődnünk!ez MO! :C

(#41) deamon2 válasza nemszabad (#38) üzenetére


deamon2
csendes tag

csatlakozom én is a hozzászolásodhoz!borzasztó amit a kerékpárosak művelnek az utakon!!

(#42) deamon2 válasza kovy79 (#39) üzenetére


deamon2
csendes tag

igy igaz!öket is megkell küldeni párszor nem csak az autosokat!

(#43) spyduck válasza sinkol (#4) üzenetére


spyduck
nagyúr

De mibe minősíti és mibe ütközteti? Sztv mennyi és KRESZ mennyi?
Én nem találok ilyet, h kötelező gépjármű felelősség biztosítás nélküli vezetés... :F

(#44) deamon2 válasza spyduck (#43) üzenetére


deamon2
csendes tag

:F

(#45) Tikakukac válasza deamon2 (#44) üzenetére


Tikakukac
titán

Szerkeszt gombot használd, így gyorsan el fogják tüntetni ezt a reget.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#46) Prof01


Prof01
veterán

Ha jól látom a műszaki vizsga 3hónapos lejárta esetén kell 15k-t fizetni. És ha azon belül van az illető? Akkor még nem büntetnek?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#47) deamon2 válasza Prof01 (#46) üzenetére


deamon2
csendes tag

ezt én is igy tudom!bár nekem 2 honapig volt lejárva és nem kelet fizetnem pluszba semmit!

(#48) VS461


VS461
tag

Érdekes az emberek szabálysértéshez való hozzáállása. Vannak szabályok, amelyeket át lehet hágni, van, amelyeket divat áthágni, van, amelyet meg megtart mindenki. Általában a sebességkorlátozás az, amely "nem számít".

Pedig a szabályok arra szolgálnának, hogy nekünk ne "kelljen" mérlegelni egy adott szituációban. Ez pedig vonatkozik (vonatkoznia kell) minden szabályra, ki-tudja-miért kint lévő hatvanas táblától az autópályán való kerékpározás tilalmáig.

El szoktam olvasni elég sok cikket a neten a közlekedési szabályok és a szankcionálás változásairól, a hazai és a külföldi morálról ("amikor kint voltam..."). Megdöbbentően sok cikk szól arról, hogyan kerüljük ki a büntetés megfizetését, hogyan "nem ér" a fénykép, mennyi idő múlva évül el stb. Mindez egy vezető hírportálon, sok-sok ember véleményét és hozzáállását befolyásolva. Természetesen senki sem saját maga ellensége, de mintha hiányozna az "oké, elb....am, elismerem, kifizetem, tanultam belőle". Felgyorsult társadalmunk, a nevelés hiányossága, ki tudja. Az egyik kommentelő gyorsan ki is számolta, hogy a lézerdetektorával/-zavarójával mennyit spórolt már meg...

Szokták mondani, hogy ha mindenki betartaná a szabályokat, leállna az egész közlekedés. Még senki nem próbálta ki, gondolom. A leginkább leköpött szabály szerintem a sebességkorlátozás, meg az előzés végrehajtása. Tartom a határokat, mivel úgy gondolom, nálam okosabb emberek határozták meg őket. Egyszer eltértem ettől, naná, hogy megbüntettek. Azóta pláne elkerülöm inkább, a büntetést meg a tankba töltöm.

Vannak olyanok, akik fel vannak háborodva, hogy valahol ki mernek menni a yardok mérni. Ja, és hogy a kinn hagyott harmincas tábla mellé álltak lesben. Ha innen nézem, oké, szemétség is lehet. De ha onnan... Én is előrángatok egy külföldi példát, Londonban mondjuk, 500 méterenként van egy sebességmérő cucc a nagyobb utak mentén, meg rengeteg helyen mérik az átlagsebességet, amit itthon akarnak bevezetni. Az a cél, hogy büntiket szedjenek be? Nem hinném. Inkább az, hogy ahol indokolt (és London zsúfoltsága indokolja szinte mindenhol), ott tessék csak lassabban menni. Én sem szeretném azt látni, hogy az óvoda/iskola előtt, ahova a gyerekem jár, 70-80-nal tépnek a városi/falusi/tanyasi bunkók (megfelelő rész aláhúzandó), mert az a menő.

Régóta tervezek elkövetni egy ilyen tárgyú Logout-szösszenetet, azt hiszem, neki is veselkedek.

Ha az új, fix büntitételek segítenek abban, ha másért nem, az elrettentés miatt, hogy lassuljon, biztonságosabbá váljon a hazai közlekedés, ám legyen. Hidegen hagy a több tízezer forintos büntetés, mert nem szándékozom megszegni a szabályokat. Ha meg becsúszik egy, mert figyelmetlen voltam, hát... el kell vállalni.

Elnézést, ez hosszú lett.

Ui.: Sub-ZeRo: Hogy baj van-e a hölgyvezetőkkel, az saját statisztikám alapján kétlem. Eddig háromszor-négyszer kerültem halálközeli szituációba a magyar utakon, mindannyiszor retkes nagy, sötétített üvegű limuzin, xenonlámpa, padlógáz és 1-gyel kezdődő személyi számú vezető jellemezte a kiváltó okot...

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#49) Tikakukac válasza VS461 (#48) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak egy megjegyzés. Okos emberek találták ki a KRESZ-t. 30 éve, az akkori kocsikhoz és mennyiségű autóhoz. Itt az első gond, amiért tényleg bénulna a közlekedés.
Nem tudom mennyit jársz kocsival és hol. Én nyaranta elég sokat viszek-hozok anyagot mondjuk Nyíregyháza és környéke, kis falvak egyebek. Tök egyenes, 5 km hosszú úton, 3 éve áll a tábla Dob felé, még az útjavítások miatt. Ott trafizni is szoktak. Na vajon miért? Mert félig el van fordítva. Iskolák mellett, mondjuk a Dózsán heti 1-szer ütnek el valakit. Tudod mennyiszer láttam rendőrt az 5 év kolim alatt? 2-szer.
Aki szerint a tételek triplázása, meg a vérig szivatás nem egyértelmű pénzbeszedés, ott mélyebbről kell keresni, miért is gondolja így.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50) spyduck válasza Prof01 (#46) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor meg a rendőr dönti el 5-50.000ft - Ez is egy joghézag, mint a KGFB nélküli vezetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.