Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stevve


stevve
nagyúr

Érdekes, főleg az, hogy mennyire 90-es éveket idéző a szoftver és hogy mennyibe kerül. Egyáltalán nem kell 100K ahhoz, hogy egy alap csomagot összerakjon az ember.

640x480-as kamera? Komolyan? Ezen az áron már minimum HD kamerát kapni, ami szintén tud infrát, meg miegymást.

Link

Maradok inkább a Xiaomi megoldásánál, amihez nem túl nehéz angol szoftvert találni és dizájnosabb, kisebb és olcsóbb is.

Link

[ Szerkesztve ]

(#2) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Itt bukott el a dolog:
"nincs is webes adminisztrációs felület"

Első oldalt se olvastam el.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) darvinya


darvinya
titán

Cikk jó, és ennyi.

Ez annyira okos, amennyire kiépítője.
Olyan biztonsági eszközök vannak, amik csak díszek jó, mint használható.

Hülye, azért nem vagyok! reklám.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#4) desolator


desolator
senior tag

Nem tudom, nekem ez egy sima biztonsági csomagnak tűnik. Nekem az okosotthon valami olyasmit jelentene ami Bruce Willisnek volt az Ötödik elemben. Majd akkor elgondolkodom rajta, hogy ha ott tartunk :)

Mostanában annyit járok dolgozni, hogy kezd lassan az ivás rovására menni...

(#5) ozakila


ozakila
tag

Igen,ez így drága. Én ezt vettem Pl:http://www.banggood.com/BroadLink-SP-Mini-WiFi-Smart-Home-Socket-Switch-Plug-Timer-Wireless-Remote-Control-p-1003007.html és más terméket ugyanettől a gyártótól,olcsó és jó minőségű cuccok. Vagy a Xiaomi termékei,amit már fentebb említettek,tőlük vettem Yeelight Wifi-s izzót az is kiváló darab.

(#6) toth_janika válasza kakuk.tamas (#2) üzenetére


toth_janika
őstag

+1

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#7) qqzs válasza stevve (#1) üzenetére


qqzs
őstag

angol szoftvert hogy erted? nem angol az appja?

Eladó: GTS450

(#8) guriga1234


guriga1234
addikt

A mai elektromos/elektronikus eszközök többsége okos. Nem attól lesz okos, hogy hálózatba lehet kötni, hovatovább távolról el lehet érni. Egy vízforraló nem attól lesz okos, hogy pl. egy HUB vezérli, mert vizet akkor is kell beletölteni, kiönteni sem fogja senki helyettem a forró vizet, bekapcsolni meg én is tudom. Az okos hőérzékelője meg tudja, hogy mikor kell kikapcsolni.
Riasztórendszer van a házban. Ha kell, értesíti a biztonsági szolgálatot. Ez buta lenne, mert nincs hálózatba kötve?
Van robotporszívóm. Van saját programja, távirányítója. Ez is buta lenne, mert nem lehet interneten keresztül baszkurálni?
Rádióvezérelt hálózati aljzataim vannak, külön-külön tudom kapcsolgatni őket a távirányítóval. Ez is buta lenne, mert nem mobiltelefonról vezérlem?
Szerintem nagyon túl van lihegve és értékelve ez az "okosotthon". Ha valaki okos, annak az otthona eleve nem lehet buta. A kényelmi dolgokat ne keverjük már azzal, hogy okos-e valami.

Egy mosógép szerintem akkor tudna okos lenni, ha összegyűjtené a szennyest, szelektíven magába rakná a kimosandókat (szín szerint, mosási hőfok szerint, stb. kiválogatná) és a megfelelő mosó- és öblítőszert majd, a megfelelő mosási programmal kimosná, kicentrifugázná, és igény szerint megszárítaná, vagy kiteregetné a ruhákat, majd berakná őket a helyükre. Természetesen jelezné, ha már csak kevés mosó- vagy öblítőszer van. Ilyenre rá lehetne aggatni az okos jelzőt.

(#9) stevve válasza qqzs (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Alapból kínai, főleg a pluginek, események leírásai. Legalábbis Androidra. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) takacsbotond


takacsbotond
őstag

A Windows támogatás dícséretes! ;]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#11) #80439296


#80439296
törölt tag

(x)

(#12) qqzs válasza stevve (#9) üzenetére


qqzs
őstag

es az angolt honnan lehet letolteni?

Eladó: GTS450

(#13) sirály12 válasza guriga1234 (#8) üzenetére


sirály12
őstag

Nem attól okos valami, hogy magától is tud működni! És nem attól lesz okos, hogy netre kötöd.
Okos attól lesz, hogy a többi eszközzel együtt dolgozik önállóan a júzert segítve! Egyszóval intelligens. Ehhez kell majd azért némi MI is.

"Riasztórendszer van a házban. Ha kell, értesíti a biztonsági szolgálatot. Ez buta lenne, mert nincs hálózatba kötve?"
Ez még nem okos, csak automata!

"Rádióvezérelt hálózati aljzataim vannak, külön-külön tudom kapcsolgatni őket a távirányítóval. Ez is buta lenne, mert nem mobiltelefonról vezérlem?"
Igen és nem. Nem attól lesz okos, hogy te vezérled. Akkor lenne okos, ha magától tudná a rendszer, hogy mikor mit kell kapcsolgatnia.

"A kényelmi dolgokat ne keverjük már azzal, hogy okos-e valami."
Pedig egy igazi okos otthonnak részei a kényelmi berendezések is.

Fűtés, légkondi, szellőztetés, világítás, audió és videó rendszerek, riasztó, háztartási gépek mind hálózatba kötve és esetenként teljesen automatikusan vezérelve.

A cikk tárgya egy játék, ami semmire nem jó csak játszani egy kicsit. Igen gyenge próbálkozás. Egy profi rendszer fényévekkel jobb ettől, bár árban is sokkal több.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#14) Feketelaszlo válasza sirály12 (#13) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Már a cikk első oldalán le van tisztázva, amit te végkövetkeztetésnek hoztál: csodát nem kell várni ettől a rendszertől. Aki komolyan gondolkozik ilyen képességű berendezésben és hosszú távon rábízná az otthonát, az nem fog vezetéknélküli vackokkal teketóriázni, hanem komolyabb épületgépészeti eszközöket épít be. Lehet, hogy a Siemens és a többi vén óriás kicsit lassabban reagál erre az okos-vonatra, de a nagy csinadrattával beharangozott Nest fejlesztései is kb. addig jutottak, amire ez a Pana kütyü képes.

(#15) guriga1234 válasza sirály12 (#13) üzenetére


guriga1234
addikt

"Fűtés, légkondi, szellőztetés, világítás, audió és videó rendszerek, riasztó, háztartási gépek mind hálózatba kötve és esetenként teljesen automatikusan vezérelve" - én rohadtul nem örülnék neki, ha helyettem döntené el egy rendszer, hogy mikor mit is akarok. El tudom én is dönteni, elég, ha csak én vagyok okos. Semmi szükség ehhez hálózatra. Attól még nem lesz okos valami, hogy hálózatba van kötve, csak kiszolgáltatottabbá válik a tulajdonosa. Köszi, ebből nem kérek. Nekem bőven megfelelnek a különálló, sokat tudó, állításod szerint "automaták". Nem mintha egy általad okosnak minősített, hálózatba kötött eszközök nem automaták lennének.

(#16) Hallosz


Hallosz
senior tag

Hát ez így inkább egyszerűcske, mint okos otthon.
De/és megerősítem az előttem szólót, én eldöntöm mi mikor legyen, nem a gép.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#17) Bohus


Bohus
aktív tag

A cikk elején nagyon helyesen ki van emelve, hogy két ösvény létezik: a professzionális (otthonra pl. KNX) és a konzumer kategória. A Pana most ugye az utóbbira ugrott rá. A Siemens nagyon régóta ott van az élvonalban, profik épületautomatizálásban. De már a célok is mások, a profi rendszer alapeleme a fűtésszabályozás, az árnyékolásvezérlés, a világításvezérlés (szabályozás), szellőztetés, vagyis fő cél az automatizálás az épületgépészet és épületvillamosság területén. Egy ilyen "intelligens" rendszer kényelmi, biztonsági, és energiatakarékossági szempontokból tud többet nyújtani a hagyományos rendszereknél. Azért használtam idézőjelet, mert annyira intelligens a rendszer amennyire azt a tervezés és beüzemelés során azzá teszik. Vannak szenzorok és beavatkozó elemek, ezek között kell programozással kapcsolatot létesíteni.
Az alapelv a Pana estén is ugyanaz, ok-okozat kapcsolatok létrehozásával különböző hókusz-pókuszokat csinálhatunk. Ezek persze lehetnek hasznosak, és olcsóbban megvalósítható mint egy sokoldalú profi rendszerrel, talán egy kisebb lakásba elég is lehet.
Ha sokrétűek az igények és szükség van a felsorolt alrendszerek automatizálására, valamint fontos a megbízhatóság, akkor a másik utat kell választani. Ami alapból egy nagyságrenddel drágábban indul, de másképp skálázódik. Ha azt mondod jó lenne, ha a riasztórendszer konyhában lévő mozgásérzékelője a konyhapult lámpáját is automatikusan kapcsolná, akkor a szaki vakarja majd a fejét (jó eséllyel lesz két mozgásérzékelőd). Plusz kapcsolja a mosogatóhoz vezető HMV cirkulációs szivattyúját. KNX rendszernél egy ilyen új igény már csak programozás kérdése.
A filléres CO2 érzékelőről annyit, hogy ha szellőztetőrendszer szabályozásához keresünk légcsatornába illeszthető kivitelt, akkor az inkább több tízezres tétel lesz.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#18) kormoskandur


kormoskandur
tag

felejtős az egész

(#19) hati


hati
addikt

Milyen jó lenne pl. ha az automatikus önözőrendszer locsolás előtt megnézné az aktuális időjárást az interneten és ha úgy látszik, hogy pár órán belül esni fog az eső, akkor nem kezd bele a locsolásba.

(#20) Bohus válasza hati (#19) üzenetére


Bohus
aktív tag

No igen. Az ilyen rendszer már valóban megérdemelné az "okos" jelzőt. Ellenben mostanság ha a rendszernek eleme egy okostelefon is (mert azon állítod be v. arra kapsz értesítést), akkor már az egész rendszer okosnak van titulálva.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#21) guriga1234 válasza hati (#19) üzenetére


guriga1234
addikt

Nálam automatikus, programozható öntözőrendszer van. Van esőérzékelő is.

(#22) hati válasza guriga1234 (#21) üzenetére


hati
addikt

Az nálam is van. Az esőt érzékeli, de azt nem, hogy ha már a "szomszédban van a vihar", akkor se locsoljon.

(#23) 600700


600700
senior tag

Egy kis okos wifi jelzavarás és ezt is viszik az apróra eladásra 😅

SAMSUNG UN60JS7000 4K LED TV

(#24) guriga1234 válasza hati (#22) üzenetére


guriga1234
addikt

Nincs megbízható előrejelzés. A telefonomon háromféle is van, hol az egyik, hol a másik, hol egyik sem tippeli meg jól, hogy nálam esni fog-e. Emiatt ez nem is kardinális kérdés. Az sokkal fontosabb, hogy ha esett az eső, vagy éppen esik, akkor ne kezdjen el az öntözőrendszer is locsolni.

(#25) BatchMan


BatchMan
senior tag

Ami nekem hiányzik a tesztből, az a programozhatóság. Ez így egy csinos riasztó, alig több.
A DECT ULE érdekes, állítólag 100-300 m hatótávval, 1900 MHz-en, 1Mbit/s átvitellel. Nem tennék rá video streamet, mert erősen fogja a sávszélességet. Az is kérdés, hogy egy társasházi környezetben, ahol 20-30 lakás van hatósugáron belül, hogy tudnak osztozni a sávszélességen.
És még valami. Engem nem az érdekel, hogy lehet egy idegen DECT ULE eszközt ebbe beletenni, hanem ezt hogy lehet más rendszerhez kapcsolni? Milyen felsőszintű interfészei vannak, mert ebben a formájában egy egész házat hiába próbálnék rátenni (redőny, fűtés/hűtés, öntözés, riasztás stb.), okosság nem jönne ki belőle.

(#26) -AD4M- válasza guriga1234 (#8) üzenetére


-AD4M-
tag

:R

Allons-y!

(#27) #96302336


#96302336
törölt tag

Ez így ebben formában ultragáz. Elsősorban az ára miatt. ennél többször jobb rendszer is kiépíthető ennyiért. Főként, hogy ez vagyonvédelmi eszköz, amivel lehet egy konnektort vezérelni. Pont olyan, mint a multikban néha kapható mozgatható wifi IP kamera. Jó játék, másra alkalmatlan.

(#28) sirály12 válasza guriga1234 (#15) üzenetére


sirály12
őstag

Ebből a mondandódból is látszik ,hogy neked nem kell és nem való okos otthon. Kinek mi tetszik. Valakinek bejön, valakinek nem. Mindkét álláspont megérthető.

Egy olyan rendszer, ami figyelembe veszi a környezetét és megtanulja a viselkedésed és ahhoz igazítja a saját működését már nem csak automata, mert automatikusan változtatja a beállításokat, ettől "intelligens". A te dolgaid azért automaták, mert azt teszik amit te beállítasz, akkor mennek ha te bekapcsolod. De azért lássuk be nem az a jövő.
Ha megfigyeled az autóknál is az önvezetés felé megy a rendszer, előbb-utóbb a házaknál is elindul majd ez jobban mint most.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#29) guriga1234 válasza sirály12 (#28) üzenetére


guriga1234
addikt

"megtanulja a viselkedésed és ahhoz igazítja a saját működését már nem csak automata, mert automatikusan változtatja a beállításokat, ettől "intelligens"" - a viselkedésemet elég nehéz lenne nem csak egy ilyen rendszernek, hanem még egy embernek is megtanulni. Pont azért, mert nem vagyok automata. Azt elég nehéz lenne kitalálni, hogy éppen mit és hogyan akarok. Bőven elég, ha én tudom.

"De azért lássuk be nem az a jövő." - ??? Te azt akarod beláttatni, amit egyes gyártók rád akarnak erőszakolni? Összeszámolni is sok lenne, hogy mennyi ilyen "az a jövő" bukott meg.

"Ha megfigyeled az autóknál is az önvezetés felé megy a rendszer" - Lehet, hogy a távoli jövőben nagyon elterjedt lesz, de aki szeret vezetni (én szeretek és tudok is), az ilyen önvezető rendszert nem fog használni. A hétvégi autósoknak valószínűleg még hasznos is lehet egy jól működő önvezető autó. De nekem, aki sok százezer km-t levezettem baleset nélkül és élvezem is a vezetést, mutathatnak nekem akármilyen önvezető autót, köszönöm, de nem kérem. Azok a biztonsági rendszerek, amik magát a vezetést könnyíthetik meg, mint pl. sávtartó automatika, táblafelismerő rendszer, követő tempomat, automatikus vészfékezés, stb, természetesen hasznosak, de ez még messze nem önvezető autó. Bőven elég pár halálos baleset az önvezető autóktól, és úgy betiltják, mintha sosem lett volna.

"előbb-utóbb a házaknál is elindul majd ez jobban mint most" - évek óta próbálkoznak vele, de sikertelenül, és nem csak az ára miatt. Az emberek nem hülyék. Az meg különösebben senkit nem hat meg, hogy pár gyártó az elterjesztésén erőlködik.

(#30) sirály12 válasza guriga1234 (#29) üzenetére


sirály12
őstag

Ezen szerintem feleslegesen vitázunk, mert úgyis az idő dönti majd el a dolgot. Neked nem tetszik, nekem igen, és ahány ember annyi féle vélemény. Neked nem kell, értjük, de szerintem hagy döntse el mindenki, hogy mit akar.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#31) guriga1234 válasza sirály12 (#30) üzenetére


guriga1234
addikt

Mindenki el tudja dönteni (jó esetben), hogy mire van szüksége. Én senkit sem akarok lebeszélni róla, csupán leírtam a véleményemet.

(#32) gergejly


gergejly
aktív tag

ennek így nem sok értelme van. Hogy csinálom meg, hogy 8:00 kor engedjen fürdővizet, ami 35 fokos?

(#33) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

én nem vennék dect ules cuccot, nem eléggé elterjedt.

én homekites kiegészítőket használok, azok viszont mostanra nagyon jól működnek. (világítás, mozgásérzékelők, termosztát, okoskonnektorok, hőmérséklet és levegőminőség szenzorok).

(#34) stevve válasza gergejly (#32) üzenetére


stevve
nagyúr

Az nem okos otthon lenne, hanem túlzás. :DDD

(#35) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Okos otthon, de a design úgy néz ki, mint egy gyerek legújabb játéka. Nagy az összhang. :DD

Jevons paradox

(#36) gergejly válasza stevve (#34) üzenetére


gergejly
aktív tag

Na jó de az okos otthonnak nem annyiba kéne kimerülni, hogy okos konnektor, wifis izzó, meg okos co érzékelő. Meg egyéb szenzorok, amik a gyártók kínálatában kb ugyanazt tudják. Meg tegyünk egyfolytában online kamerát a szoba közepére. Ez baromság, nem okos otthon :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.