Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) guriga1234 válasza sirály12 (#28) üzenetére


guriga1234
addikt

"megtanulja a viselkedésed és ahhoz igazítja a saját működését már nem csak automata, mert automatikusan változtatja a beállításokat, ettől "intelligens"" - a viselkedésemet elég nehéz lenne nem csak egy ilyen rendszernek, hanem még egy embernek is megtanulni. Pont azért, mert nem vagyok automata. Azt elég nehéz lenne kitalálni, hogy éppen mit és hogyan akarok. Bőven elég, ha én tudom.

"De azért lássuk be nem az a jövő." - ??? Te azt akarod beláttatni, amit egyes gyártók rád akarnak erőszakolni? Összeszámolni is sok lenne, hogy mennyi ilyen "az a jövő" bukott meg.

"Ha megfigyeled az autóknál is az önvezetés felé megy a rendszer" - Lehet, hogy a távoli jövőben nagyon elterjedt lesz, de aki szeret vezetni (én szeretek és tudok is), az ilyen önvezető rendszert nem fog használni. A hétvégi autósoknak valószínűleg még hasznos is lehet egy jól működő önvezető autó. De nekem, aki sok százezer km-t levezettem baleset nélkül és élvezem is a vezetést, mutathatnak nekem akármilyen önvezető autót, köszönöm, de nem kérem. Azok a biztonsági rendszerek, amik magát a vezetést könnyíthetik meg, mint pl. sávtartó automatika, táblafelismerő rendszer, követő tempomat, automatikus vészfékezés, stb, természetesen hasznosak, de ez még messze nem önvezető autó. Bőven elég pár halálos baleset az önvezető autóktól, és úgy betiltják, mintha sosem lett volna.

"előbb-utóbb a házaknál is elindul majd ez jobban mint most" - évek óta próbálkoznak vele, de sikertelenül, és nem csak az ára miatt. Az emberek nem hülyék. Az meg különösebben senkit nem hat meg, hogy pár gyártó az elterjesztésén erőlködik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.