Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Nálam van a gond, hogy a videók darabosak?

(#2) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Egy döglött alaszkai lazaccal pofoznám fel azt az idiótát, aki szerint jó buli a mikrofon bemenet lespórolásával szegmentálni.

Egy tökéletes utazgatós-vlogger kamera lenne, de nem a Panasonic szerint. Ők inkább úgy gondolják jó lenne ha többet költenél, mert ennyi pénzért nem fér bele. Persze ott van valamivel drágábban a G7, csak éppen az sokkal nagyobb is.

Ezen logika mentén viszont már csak azt nem értem, hogy a G7-be mi a francnak kell mikrofon bemenet, elég lenne az a GH-ban is, lehetőleg az opcionális markolatra kiköltöztetve.

(#3) tovgab válasza ROBOTER (#1) üzenetére


tovgab
aktív tag

Nálam hibátlanul mennek.

Elég régen azon gondolkozok, hogy le kellene cserélnem a tükrös gépem (a mérete miatt) valamilyen MILC-re, de eddig nem volt (ilyen ársávban) számomra tökéletes gép...egészen mostanáig! :C

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#4) ROBOTER válasza tovgab (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nálam is hibátlan, nem szakad meg vagy ilyesmi. Csak a szememnek "csattog", nem flow.

(#5) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Miért nem lehet már elfelejteni azt az akkufedél alatti memóriakártyát.. Csak nálam kizáró tényező ez, bármilyen frankó gép is?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6) hotkar válasza szaszlaci (#5) üzenetére


hotkar
aktív tag

Miért zavaró az? :F

Nekem Oly OMD E-M10 van, ott is kombinált a fészek, de még sosem akadályozott abban, hogy tetszés szerint az akkut vagy a kártyát vegyem ki.

(#7) tovgab válasza ROBOTER (#4) üzenetére


tovgab
aktív tag

Megnéztem újra a videókat és már értem, hogy hogy értetted. Elsőre fel sem tűnt, de még a FullHD/50p-nél is észrevehető. :((( :(((
(Ha ez a gép sara és nem mondjuk a youtube-é, engem akkor sem zavar, nálam a videózás csak másodlagos)

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#8) szaszlaci válasza hotkar (#6) üzenetére


szaszlaci
addikt

Amíg fel nem rakod egy állványra. :)
(Meg amúgy is, de az szubjektív.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#9) Stauffenberg válasza hotkar (#6) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért zavaró, mert számos kiegészítő (pl: szélesebb állványtalpak, nem ablakos bőr féltok, stb) esetén feleslegesen bonyolítja a kártyacserét.

[ Szerkesztve ]

(#10) Taranti


Taranti
senior tag

Engem az zavar ezekben a gépekben, hogy én gyakran "filmezek" focimeccseket (alacsonyabb osztályok, félamatőr szint) későbbi elemzés/oktatás céljából. Viszont a kicsi kijelző miatt néha nem azt filmezem, amit szeretnék, mert egyszerűen lemaradok a labda vagy a játékosok mozgásáról. Az 5"-os okostelefon kijelzője már rendben volna, csak ott a képminőség+zoom ugyebár...

Viszont erre a szintre még az ilyen gépek ára is kissé határeset, nem még a drágábbak (ugyanakkora kijelzővel). Pont azon álmodoztam egy nap, hogy az ilyen kijelzőket kivezetni egy 6-7" tabletre, miközben a tripodon igazgatom a kamerát nekem ideális lenne, de ilyent még nem láttam... :(

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#11) Nippon


Nippon
őstag

"Az új pencake objektívvel igazán nem lehet problémánk a mérettel, ráadásul az optika is elég korrektre sikerült, méretei ellenére."
Mi az a pencake? Egy új Olympus palacsinta objektív? :)

(#12) hotkar válasza szaszlaci (#8) üzenetére


hotkar
aktív tag

Akkor viszont inkább az a zavaró, hogy alulról lehet hozzáférni...

Nem tudom, ilyen kicsi gépeknél van-e egyáltalán más lehetőség.

Én egyébként csak kézben használom (kirándulós masina...), ezért nem került képbe az állvány.

[ Szerkesztve ]

(#13) Stauffenberg válasza Taranti (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Minden fényképezőgép/kamera képét ki tudod vezetni kontroll monitorra, ami HDMI-n ki tudja lökni a képet.

(#14) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A panoráma képben van némi zavar.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) Taranti válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


Taranti
senior tag

Nah, köszi! :)
Utánajárok, milyen kábelek/csatlakozások kellenek, illetve mennyi pluszköltség.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#16) ROBOTER válasza Hieronymus (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Egyszerű téridőugrás.

(#17) Stauffenberg válasza Taranti (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért nem eszik olyan forrón a kását, egy 7" körüli kontroll monitor alsó hangon is 50-70 ezer forint. De akkor ez még csak az alacsony felbontású fapad TFT modell.

Mezei Android/iOS tabletre nem tudom milyen jó megoldás létezik átvinni a képet. Szerintem a Wi-Fi képmegosztással elég nagy lesz a késleltetés ahhoz, hogy sporthoz alkalmatlan legyen.

(#18) Taranti válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


Taranti
senior tag

Na ez az, ezért járok utána. Ideális lenne egy "akármilyen" tablet mikro/mini hdmi-vel + a kábel persze, ez így vállalható többletköltség.

Szerk: elsőre ezt találtam, nem reménytelen tehát... [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#19) micimacko


micimacko
aktív tag

Ugye jól tudom, hogy a Panasonic gépekhez használhatók az Olympus obijai?

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#20) hito


hito
nagyúr

A vazstabi (nem a dual IS) mukodik idegen obikkal is, vagy csak m4/3-os obikkal? Az azert nem lenne rossz, ha egy feladapterezett obival manualozva lenne video alatt IS ;]

micimacko: igen, jol tudod. M4/3 Olympus obikkal is múkod.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#21) ati3x válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


ati3x
senior tag

Easycap adapter, kb 2000-2500ft az ebayról.

(#22) Muerte68 válasza hito (#20) üzenetére


Muerte68
addikt

Bármilyen vázstabi működik bármilyen obival sőt adapterezve még a gyújtótáv is beállítható :U
Még a Pl1-en is :D
Nem volt még vázstabis géped??
És igen feladapterezve manuálozva is van IS :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#23) asdf_


asdf_
veterán

Folyamatosan ralog a logo a feliratokra (nem, mintha nem lehetne kitalalni, mert elotte fel van sorolva szovegben, na de akkor is...)

(#24) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv a tesztnek! Pár napja szereztem be egy alig használt példányt, nagyon pöpec kis gépezet:R. A stabija csúcs, 1/4sec körül még a 45-ös olyval is tudok fotózni (ugyebár ez "puszta" vázstabi). Képminőség jó - bár ez azért az adobe-nak is köszönhető: Lightroomban még az iso3200 is menthető.

A 4k vidó szuper, cseppet sem marad le a 6k mintavételezéssel dolgozó rx100iv-től (sőt...) bónuszképp némi ügyeskedéssel (30min limit kiiktatása -> gugli) akár egész órás eseményeket is fel lehet vele venni túlmelegedés nélkül, egy akksival. Ja, és a stabi olyan jó, hogy álló helyzetből, elég stabil kézzel tartva alkalmasint gimbal nélkül is megúszhatja az ember. Ilyet eddig csak az oly tudott, ordenáré videó-minőséggel.

Jack sajnos hiányzik, ami nálam annyira nem téma - próbálta már valaki a gépet USB mikivel:F?

#14: ááucs!

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Tikakukac


Tikakukac
titán

Vettem volna ezt én is...no miki bemenet? Akkor csákolom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) pilu85


pilu85
őstag

imádom mikor a gombra festenek s nem fölé és szépen lekopik...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#27) Dominó85


Dominó85
veterán

Ugye a limonádéban lubickoló Fátyolka uraságot nem szívtátok fel. :C

Amúgy a ketyere nekem nagyon bejön, kivéve azok a fura színek. És a videóknál nálam egyik sem szaggat vagy darabos.

* Péter - 06302461862 *

(#28) fi:zi'k válasza Dominó85 (#27) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó látni, hogy a képeket is megnézi vki. :DDD

(#23) asdf_
Jogos az észrevétel, mindjárt korrigálom. :R

(#14) Hieronymus
A néhány pano kép alapján szvsz a nem egyenletes mozgás miatt "csúszik meg" a kép. Nyilván nem tökéletes, de gyors megoldásnak megteszi. Aki ennél többre vágyik, az úgyis magának állítja össze több képből.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29) Dominó85 válasza fi:zi'k (#28) üzenetére


Dominó85
veterán

:DDD Nekem egy minimálisan több vonalélesség hiányzik. Amúgy a színekkel a Dell IPS monitoromon nézve nem volt gond.

* Péter - 06302461862 *

(#30) hito válasza t72killer (#24) üzenetére


hito
nagyúr

Limit törlés Panán a GH2-től felfelé? Az érdekes :U Van erről valami linked esetleg? RX100-nál már lehetséges, de Panánál nem hallottam működő megoldásról a GH2 óta.

ferq68: ez jól hangzik, ha nem szivatsz :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#31) fi:zi'k válasza hito (#30) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"ez jól hangzik, ha nem szivatsz"
Pedig de. Ez a vázstabi egyik előnye. Cserébe nagyobb gyútávnál nem olyan jó.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#32) hito válasza fi:zi'k (#31) üzenetére


hito
nagyúr

Egy olcsóbb 16-50 f2.8 feladapterezésén töröm a fejem elméletben, nagylátó előtéttel megtámogatva a crop factor miatt. Bár ez így már egy kicsit erőltetetten hangzik. Nyilván az előtéttel búcsút mondhatnék a prémium obi képminőségének. Az a baj m4/3-dal és minden egyéb MILC vázzal, hogy a fix blendés zoomobik piszok drágák, használtan is 200 körül mennek. Míg egy Canon, vagy Nikon vázra gyártott Sigma már féláron is van. Eddig az tántorított el ettől, hogy a stabinak búcsút inthetek, ha nem akarom a rendszer objektív és az említett olcsóbb objektív közti árkülönbséget egy Metabones adapterre rákölteni. Most viszont a szenzorstabival ez az akadály elhárulni látszik. Elvileg van olyan "olcsóbb" adapter, ami legalább az AF-t átviszi, de az OIS mindig nagyon probléma volt.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#33) t72killer válasza hito (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Parancsolj;) Hnap kipróbálom, hogy az 1.1-es FW alatt megy-e.

#32: azért AF-csodákra még egy drága Metabones adapterrel se számíts. Persze, jól hangzik pl egy tamron 2,8/18-50 ráakasztása speedboosterrel (=2/13-35) - ha emlékeim nem csalnak, ez volt a legjobb megfizethető APSc alapzoom. Viszont ezek az obik PDAF-re vannak felkészítve, PDAF szenzorokat pedig eddig csak egy m43 vázba, az e-m1-be tettek.

Adaptált obiknál arra is oda kell figyelni, hogy a kisebb szenzor pixelei is kisebbek, ergo az optikai hibák hamarabb előjönnek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Az a hegy és az a kabinos izé a két hegy közt (Dongó) igen ismerős... Ja mert újhelyben van, ott lakom én is. Kicsi a világ PH! :)

(#35) hito válasza t72killer (#33) üzenetére


hito
nagyúr

Ezt ismerem. Mar megcsinaltam az FZ1000-en, a GM1-emen es az LX100-amon is, de csak atallt NTSC-re, amivel nyertem 5/10 kepkockat a PAL-hoz kepest, de a limit nem tunt el. GX80-an aztan lehet, hogy eltunik a limit.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36) MrChris válasza hito (#20) üzenetére


MrChris
nagyúr

Magam is ezzel tolom :D Nagy királyság ez az IS. Gyakorlatilag megszűnt a zselé probléma, 180milis manuál nálam új életre kelt. A 4kto2k videó már túl jó :D túl éles, némi majré problémát okoz. Egyedül a mic békát emésztem.

(#37) hito válasza MrChris (#36) üzenetére


hito
nagyúr

Na ha lesz egy kis idod, majd eresszuk ossze az NX500-ammal. Rogton atertekeled az elesseg fogalmat :D ;] Egyebkent tenyleg kivancsi lennek mit tud az NX500 mellett, mert en is nagyon szemezek ezzel a vazzal. Megiscsak egy elo es lelegzo rendszerrol van szo, nem ugy mint az NX :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38) t72killer válasza hito (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt azt írja, hogy 30perces limit sincs.:R Elvileg régióváltásról van szó, és az amcsi GX85 (=GX80) nincs lekorlátozva.

Ja, konkrét gx80-as videó a megfelelő gombokhoz.

#39: Hnap kipróbálom ezt a 30perces kérdést tényleg:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) hito válasza t72killer (#38) üzenetére


hito
nagyúr

Hat, en megcsinaltam minden gepemnel, de egyiknel sem tunt el a limit :N Sarga haromszor volt, meg atallt az NTSC-nek megfelelo framerate-re, de ennyi.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#40) fi:zi'k válasza Mikeee89 (#34) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Remélhetőleg még más is talál ismerős képet. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#41) Bundyta válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Bundyta
tag

Nálam van a gond, hogy a videók darabosak?

Sztm nem, mert nálam is darabosak. A busz, a kocsik mozgása recegős-ricegős, egyedül az 50p-snél van egy kicsit simább mozgás, de akkor is rossz.

Kövezzetek meg, de tegnap vettem egy DMC-FT30-at. Bohóckodni, a strandon/csúszdán fényképezni, videózni megfelel. Mondjuk a 40k alatti ár sem vált a hátrányára. Hadd ne gyűjtögessek már évekig egy normálisabbra - minimum 200k, de akkor legyen mikrofon bemenete, tudjam vízben, télen a hidegben is használni.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#42) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól nézem, hogy videózás közben nem lehet a beállításokon (blende, iso, stb) változtatni:F? Nem mintha állandóan ezt csinálnám, de a kis rx100-on szoktam élni a lehetőséggel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) hito válasza t72killer (#42) üzenetére


hito
nagyúr

Hogyne lehetne. Panánál ez mindig is alap volt. Rekesz, zársebesség, iso, EV, mind állítható felvétel közben.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#44) t72killer válasza hito (#43) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor valamit rosszul állítottam be, hiába tekergetem a tekerentyűket/nyomom a nyomantyúkat, 4k30p felvétel (megvolt az NTSC átállás) közben nem történik semmi. Most megy a nyúzás, hogy kipróbáljam a 30perces limitet, de úgy tűnik előbb le fog merülni az akksi :((( . Amúgy a kép jobb alsó sarkában r29:59-ről indult a számláló, ami nem jó jel :(((

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) MrChris válasza hito (#37) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor össze ereszthetjük :D Egyenlőre az élesség fétisemet bőven kielégíti a gx80 4k-ja az 1080p-s rendszereken, sőt, kicsit gondban vagyok az így keletkező diszkrét élekkel.

(#46) hito válasza t72killer (#44) üzenetére


hito
nagyúr

Nem csak hogy nem jó jel, de ha nem pont annyi fér az SD-dre (ennek esélye 1:100000-hez :D ), akkor biztos lehetsz benne, hogy nem tűnt el a limit. Mondom, az sajnos csak a rendszert állítja át, a limittel semmit nem csinál. A limit távozásának az az egyik eredménye a limit nélküli felvételi lehetőségen túlmenően, hogy kiírja az SD-dnek megfelelő felvételi hosszt a 29:59 helyén.

Próbáld a tárcsát manual videó módban indítani a felvételt. Bár elvileg A, S, M-ben is kéne tudnod állítani ezeket a paramétereket felvétel közben ha jól emlékszem. Mind1, azért legyen csak manual videó módban.

Viszont RX100-nál tényleg van működő megoldás a limit törlésére. Ahogy NX500-nál is ;]

MrChris: 2 éves tervbe beletéve :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#47) MrChris válasza t72killer (#44) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lehet állítani, Panássan vannak autoisoval, expokorrekcióval anomáliák... Viszont úgy általában tárcsákra nem sikerült kitennem az iso állítást. Azt hogyan kell?

Szerencsére ez az EU limit engem nem érint :D 6 perc volt a leghosszabb snitt, amúgy 2percen belül vagyok amit még le is vagdosok.

[ Szerkesztve ]

(#48) aginor válasza Taranti (#15) üzenetére


aginor
addikt

Semennyi, ezek már wifin is kommunikálnak, és a távvezérlés azon keresztül is működik.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#49) t72killer válasza hito (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

RX100-ból nekem a iv-es verzió van, az uis megfőne 5percnyi 4k után:(. Érdekes ez a limit kérdés, mert az ntsc-átállítós videók alatt többen is kommentelték, hogy kiszedte a 30perces limitet. Egyelőre tölti az akksit, ha kész, játszok még vele egy kicsit, azért elég komoly fegyvertény lenne az időlimit kinyírása.

#47: ISO-t gombbal gondoltam, csak rekeszt akartam állítani és nem ment - bár lehet, hogy az NTSC-átállás kavarta meg a beállításokat és újra végig kell menjek a menün.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) tatabike válasza ROBOTER (#1) üzenetére


tatabike
őstag

H.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.