Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koby11h


koby11h
aktív tag

Főleg pontos gyártó/típusszám hiányában szinte semmilyen következtetést nem lehet levonni. Ha meg titokban variálós gyártókról van szó akkor úgy sem :)
Azt eddig is tudtuk, hogy mindkettő jó, de lehetnek benne hibásak...
Illetve lehet nekünk a gépekben nem az a kategória van mint amiket a Backblaze használ.
Szóval ja, jól mutat ez a pár szám, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#3) Duree


Duree
veterán

Nekem már ment tönkre mindkettő, de nem számottevő a hiba lehetőség.

duree54

(#4) koby11h válasza #32839680 (#2) üzenetére


koby11h
aktív tag

Tudom, pár hete néztem az előzőt, valami adat kellett.
Csak azért írtam, hogy nem sok "info" van benne a számomra :) Mondjuk az eredetiben sem, mivel jól látszik, hogy nem az itthoni consumer kategóriák az SSD-k, így abból sem lehet sok infot levonni.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5) warezxts


warezxts
senior tag

Engem igazából az érdekelt volna csak, hogy most melyik az "ajánlott" márka HDD-ből meg SSD-ből

(#6) Graphics válasza warezxts (#5) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az nem ebből fog kiderülni.

Ugyanis gyártóból nagyon kevés van.

HDD-ből adott: Seagate, WD, meg talán a Toshiba elenyésző része ( ha még nem fektetett be oda valamelyik jobban)

SSD-ből szűkül a lehetőség: WD(Sandisk), Kioxia, Micron(Crucial), Samsung, SK Hynix, kb ennyi. Esetleg még ezeknek valami alacsonyabb minőségű leányvállalatai. SpecTek (Micron) pl.

A többiek veszik ezektől, és legóznak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) warezxts válasza Graphics (#6) üzenetére


warezxts
senior tag

ha most venne az ember HDD-t melyiket venné?
Sokszor bennünk vannak az évtizedes berögződések, amikor volt egy rossz széria, és megfogadja az ember hogy jajj csak Seagate-t ne. aztán ide oda adják a cégeket, és már csak a Seagate a nevében Seagate, a technológia is teljesen lecserélődött mögötte.
Csóóóókolom Quantum winchester van?

[ Szerkesztve ]

(#8) nexwo


nexwo
őstag

Ha azt nézzük hogy fele annyiba kerül a hdd mint az ssd, de tovább bírja mint az SSD kipurcanás idejének fele, akkor már csak az a kerdés, kell-e hogy a random elérés gyors legyen? ha nem, mert csak mentesz és olvasol nagy fájlokat akkor nyilván marad a hdd (akár RAID-ba). :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#9) Krugszvele válasza warezxts (#7) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

magamra ismertem :( seagate soha, amd processzor soha, samsung feliratos termék soha. Pedig biztos ezek a céget is gyártanak jó termékeket, de úgy beakadt az a pár gyötrelmes hulladék, hogy megfogadtam, még egyszer nem kockáztatok velük.

(#10) icp1970


icp1970
senior tag

Nesze semmi fogd meg jól típusú hír.

[ Szerkesztve ]

(#11) ceia


ceia
őstag

Nekem 5-6 évig jók a hdd-k. Nem hiszem, hogy az ssd bírni fog ennyit. Napi 15-24 órát megy a gép. Ha nem dolgozom, ki sem kapcsolom napokig.

#9 Krugszvele Mást én sem vennék a Samsungtól, de az ssd-ik kezdettől nagyon jók, ha nem a legjobbak. Seagate valóban kuka. AMD cpu már jó, viszont sosem olvastam semmit az alaplapi chipsetről!? Leginkább az tarthatna vissza attól, hogy AMD cpu-t vegyek. Viszont AMD vga soha, ez alap.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#12) Graphics válasza ceia (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

5 éve 0-24-be megy több SSD-s gépem is. Itthon és munkahelyen is, semmi bajuk

AMD-s gépre váltottam idén, és a jövőben is. Két azonos felszereltségű gép közül gyorsabb az AMD-s, annak ellenére , hogy az Inteles még tuningolva is van ( SSD azonos, memória azonos, rendszer szintén.)

#9 Krugszvele: az ilyen régi berögződéseket néha el kell engedni, mert lemarad az ember egy-egy jó termékről. Ma már ott vannak a tesztek, nem úgy mint 20-25 éve, amikor a Chip magazin havi számából derültek ki dolgok ...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Az írt/olvasott adatmennyiség smafu?

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#15) nexwo


nexwo
őstag

Sajnos az emberekben van megrögződés és megszemélyesítés, a vállalat nem olyan mint egy ember de mégis az első vélemény meghatározza a vásárlót :D pedig az évek során vezetők mondanak le és jönnek újak, új tervekkel, folyamatosan bővülnek :D

Én azt találtam ki, hogy a tesztek és vélemények nézése után a garanciára hagyatkozva elfogadom ami jó, és erre már AMD procim van intel helyett... Régóta SSD-t használok HDD helyett (több márkát próbáltam, csak egyel volt bajom) de ma már rájöttem, hogy ha tárolni is akarom a nagy fájlokat akkor kell a HDD már csak az ára miatt és azért is mert nem rossz csak régebbi technológia :) és még 2x annyi az SSD TB-ra vetítve.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#16) Carasc0


Carasc0
őstag

Rendszerlemezem egy Samsung 830 SSD. Nyáron töltötte be a 9. életévét nálam!

Állapot: 89% és köszöni jól van! :K

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#17) nexwo válasza Carasc0 (#16) üzenetére


nexwo
őstag

És mindig azt írja hogy 1 év múlva eltávozik, vagy ez tényleg csökken? :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#18) Graphics válasza nexwo (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Téves :Y :R mármint a részemről

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) kopi72 válasza warezxts (#7) üzenetére


kopi72
aktív tag

"rossz széria" => DeathStar sem volt tul jo :-))))

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#20) niof válasza #32839680 (#14) üzenetére


niof
addikt

Jó, de az IronWolf nem épp a "hétköznapi" Seagate.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21) #72042496 válasza niof (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Teljesen hétköznapi (konzumer), csak nem az általános célú termékcsalád. Ugyanolyan, mint a WD-ből a Red.

(#22) niof válasza #72042496 (#21) üzenetére


niof
addikt

Pont erre gondoltam. Az átlag-user csak azt nézi, hogy kell neki egy vinyó, és csókolom. Aki már célirányosan keres megfelelő feladatra HDD-t, az már nem átlag, többnyire.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#23) #72042496 válasza niof (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak itt az eredeti állítás kitételek nélkül a "Seagate valóban kuka". Enterprise meghajtókat ne vegyük bele oké, de egy IronWolfra nem fog működni ez a "nem igazi skót" dolog.

(#24) nexwo válasza #72042496 (#23) üzenetére


nexwo
őstag

Inkább ilyenkor csak mond azt: "Ja az olcsó Seagate valóban kuka de ez minden olcsó HDD-re igaz."

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#26) #72042496 válasza #32839680 (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is azt írtam, hogy az IronWolf bizony consumer.

(#28) #72042496 válasza #32839680 (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahh, okay. :)

(#29) ttt1 válasza nexwo (#24) üzenetére


ttt1
őstag

? Én Seagate hdd-t vettem 4 Tb-ost 5400ast újat adattárolásra. Akkor most félnem kéne? Nem nyüstölöm, nem írok rá naponta több tb-ot, de nem érzem azt, hogy most "félnem" kéne, mert Seagate. Vagy rosszul teszem ?

(#30) nexwo válasza ttt1 (#29) üzenetére


nexwo
őstag

Csak akkor félj, ha lejár a gari idő és fura hangokat ad ki vagy nem működik :) Különben nincs sok értelme félni, ha 1-2 hónapon belül nincs gond, akkor továbbra sem valószínű, ez minden elektronikra igaz. (A ramom 4 hét után hibásodott meg)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/CFbYZJ

(#31) ttt1 válasza nexwo (#30) üzenetére


ttt1
őstag

Az előző is SG- volt igaz 2 terrás 7200-as, de mivel nekem kvázi nonstop megy a gép a 2720 napra jutott 720 ujraindítás , azaz 3-4 naponta 1x.100/100-as az is most is.

(#33) GreatL


GreatL
őstag

Nem tudom... hozzák ide a gépeket rossz HDD-kkel... nekem is tropára mennek a 3.5-ek sorban... van hogy új laptop HDD-je rossz. Ehhez képest SSD-t senki nem hozott, igaz hogy szar mindnek a vezérlése és firmware updatekkel lehet szórakozni egy-két évig.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.