Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) SQX_Barto válasza elithun (#100) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Hát nekem ez a "sok" is nagyon kevés...
Meg főleg pont azokat nem lehet, amiket szívesen megvennék dobozosan... :) (Batman, Crysis, MoH, stb)
Originben ez az egy tetszik. Nem véletlen, hogy az EA játékaim dobozosak, míg a Steamesek majdnem mind csak digitalisak.
Bár csak mostanában kezdtem el "gyüjteni" a dobozos játékokat :)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#102) elithun válasza SQX_Barto (#101) üzenetére


elithun
őstag

Arról végülis nem ők tehetnek, hogy pont a kedvenc játékaidat nem lehet beregisztrálni.
Nekem viszont pont előny dobozos játékgyűjtés szempontjából a Steam, mert én meg a Valve játékokat gyűjtöm. :))

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#103) SQX_Barto válasza elithun (#102) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Régen megvolt a HL2 (előrendeltem megjelenéskor, november 17-re hozta a futár:) )
De azt az accomat eladtam később egy havernak HL2 vel együtt, újra meg már csak digitálisan van meg.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#104) elithun válasza SQX_Barto (#103) üzenetére


elithun
őstag

Én miután megvettem és beregisztráltam a kódot nem is nyúltam a dobozhoz, még a lejátszóba se tettem be a lemezt, nehogy baja legyen. Nem válnék meg tőlük. :B :D

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#105) SQX_Barto válasza elithun (#104) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Én anno szépen feltelepítettem mind az 5 CD-t (ha jól emlékszem, annyi volt) Lehet beszélek haverral, hogy visszaadná-e :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#106) Gude


Gude
senior tag

Akkor hajrá!

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#107) Dilikutya válasza D.Orion (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem feltétlenül.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#108) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Hehe. Origin mint vezető ezen a piacon? Max azért valósulhat meg ez a szörnyű opció, mert az EA b@ssza a játékait más rendszerek alatt futtatni.
Steam legalább úgy ahogy független, és jobb a biztonság is.

(#39) Oliverda: Warez rulez. :D Mindenkinek elege van valamilyen szinten a játékiparral. Nekem pl.: Rohadtul elegem van a silány minőségű vacak játékokból, álá Crysis vagy Cod, és az idióta DLC mániából, és a röhejesen sz@r Patch-ekből. A Steam legalább valamilyen szinten platformosítja ezt a fragmentált PC-s világot, és amennyire lehet jó alternatívát kínál játék vásárlásnál, már ha a konzolokat nézzük az irtózatos nagy árakkal. :U

Szerk.: Még az hiányzik, hogy Boby Kotick bejelentse, hogy készülnek egy olyan programmal, mint az Origin. :DDD

[ Szerkesztve ]

PS4

(#109) Chapel


Chapel
addikt

Több hszben is megakadt a szemem az ME3- kifejezésen, nem is értettem hogy miért beszélgetnek ennyien a Mirror's Edge 3-ról (főleg hogy 2. rész sem volt):D :D

Kinek mi jut eszébe, nálam kimaradt - tudom,tudom pótoljam- a Mass Effect sorozat :B

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#110) LordX válasza mrhitoshi (#108) üzenetére


LordX
veterán

Majdhogynem van nekik, úgy hívják Battle.net..

(#111) Dilikutya válasza LordX (#110) üzenetére


Dilikutya
félisten

Annyiban hasonló, hogy megveheted és letöltheted a játékot, ellenben nem kell külön klienst telepítened, mint az Origin és Steam, vagy épp a GfWL esetében (ez PC-n teljesen értelmetlen).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#112) Youri válasza Dilikutya (#111) üzenetére


Youri
veterán

de a GFWL-en legalább nem tudod letölteni

RTX ON

(#113) Wolverine válasza Kapszaicin (#95) üzenetére


Wolverine
félisten

A Blizzard nem csinál DLC-ket.

#110: a Battle.net a Blizzard rendszere, az Activisionnek semmi köze hozzá.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#114) LordX válasza Wolverine (#113) üzenetére


LordX
veterán

Azt nem, csak kötelező párgigás patcheket..

Úgy érted azt leszámítva, hogy megvették őket?

(#115) Youri válasza LordX (#114) üzenetére


Youri
veterán

Nem vagy tisztában az üzleti viszonyokkal... És mutass a B.neten egy activision címet

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#116) Kassadin válasza Wolverine (#113) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem, ők tizenötezres játékokat csinálnak. :DDD

(#117) Youri válasza Kassadin (#116) üzenetére


Youri
veterán

Akkor számold össze, hogy két tizenötezres Blizzard cím között (SC2, és D3) mennyi cod és dlc jött ki, összesen mekkora értékben...

RTX ON

(#118) LordX válasza Youri (#115) üzenetére


LordX
veterán

Innen idézve: "Activision Blizzard's portfolio includes best-selling video games such as Call of Duty® as well as Spider-Man™, X-Men™, James Bond™ and TRANSFORMERS™, leading franchises such as Spyro™ and Blizzard Entertainment's® StarCraft®, Diablo®, and Warcraft® franchises including the global #1 subscription-based massively multi-player online role-playing game, World of Warcraft®. "

(#119) bozont válasza LordX (#118) üzenetére


bozont
veterán

Azért ne keverjük már az Activision Blizzardot a Blizzarddal, ha lehet. És az idézetedben sehol nem említik a Battle.net-et.

De ha már idézted, akkor illet volna az egészet, az első bekezdésben van a lényeg:
Headquartered in Santa Monica, California, Activision Blizzard, Inc. is a worldwide online, PC, console, handheld and mobile game publisher with leading market positions across every major category of the rapidly growing interactive entertainment software industry.

(#120) Youri válasza LordX (#118) üzenetére


Youri
veterán

Keresem a vétel megfelelőjét, de sehol nincs.

Csak a tisztánlátás végett: Az Activision-Blizzard egy a Vivendi SA által birtokolt holding cég, aminek a két leányvállalata az Activision és a Blizzard. 2007-ben jött létre az Activision Inc. és a Vivendi Games összeolvasztásából. A Blizzard kb a 90-es évek közepe óta a Vivendi Games alá tartozott, az Activisiont pedig a 2007-es eseményekkel egyidőben vásárolta fel a Vivendi SA. Bizonyos szemszögből nézve a Vivendi vásárolt egy testvér vállalatot a Blizzardnak. Konkrétan viszont az Activision-Blizzad egy holding, nem kiadó, nincs saját terméke, a két vállalatot leszámítva, a két cég egymástól lényegében függetlenül üzemel azóta is, mint előtte. Az Activision-Blizzard pedig, úgy mint előtte a Vivendi Games, a Vivendi SA birtokában lévő játékkiadó vállalatokat fogja össze a tőzsdén, és az üzletben.

Azt, hogy pedig az általad linkelt mondatból honnan szűrted le, hogy valamelyik megvette volna a másikat, nem tudom :F

RTX ON

(#121) Wolverine válasza LordX (#114) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem vették meg őket. A Blizzard és az Activision önálló cégek, amelyeknek van egy közös tulajdonosa, az Activision-Blizzard (ami egyelőre a Vivendié, ha jól emlékszem).

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#122) Kassadin válasza Youri (#117) üzenetére


Kassadin
addikt

Hogy jön ez ide? :F Azok a rakat fos játékok meg veszítenek az értékükből idővel=olcsóbbak lesznek vagy aprópénzért lehet megvásárolni őket. :U

(#123) LordX válasza Wolverine (#121) üzenetére


LordX
veterán

Tök mindegy.

Az eredeti mondanivalóm az volt, hogy már van nekik egy platformjuk ami hasonlít a Steam-re és Origin-re. Nem külön kliens, hanem egy dll formájában települ a játékkal, egyébként a célja ugyanaz. Ha kicsit megerőltetnék magukat, akkor minden játékukat fel tudnák készíteni erre.

(#124) bozont válasza LordX (#123) üzenetére


bozont
veterán

Nem mindegy, mert az a Blizzardé és eddig csak az ő játékaik vásárolhatók meg ott. Az hogy a jövőben megvásárolhatók lesznek-e a kiadó többi játékai nem tudni, ilyenről még nem volt szó, de kicsi esélyt látok rá. Maximum indítanak a Bnet mintájára egy hasonló platformot.

(#125) Wolverine válasza LordX (#123) üzenetére


Wolverine
félisten

A Blizzardnak van ilyen megoldása, saját magának. Egyelőre viszont ahhoz nem elég, hogy rászabadítsák Vér István CoD-huszárt is...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#126) Dilikutya válasza LordX (#123) üzenetére


Dilikutya
félisten

DE MIÉRT ÉS KI ERŐLTETNÉ MEG MAGÁT!? A battle.net a Blizzard saját platformja, nagyon régóta működik, már a Diablo 2 idején is megvolt. Ez volt a Blizzard multiplayer szerverrendszere, csak idővel kibővült a kor elvárásainak megfelelően (pl. vásárlás). Eleinte a WoW sem tartozott ide, pár éve került a rendszerbe, azelőtt külön volt.
Már megbocsáss, de mi a rákért kerülne bele Call of Duty? Elmondták az Activision-Blizzard, az Activision, a Blizzard és a Vivendi közti különbséget, nem?
És még a battle.net-en sem vehető meg az összes Blizzard játék. Vagy felkészítés alatt ezekre gondoltál?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#127) Youri válasza Dilikutya (#126) üzenetére


Youri
veterán

'96-ban indult a Diablo 1 megjelenésekor

RTX ON

(#128) Dilikutya válasza Youri (#127) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pontosan nem tudtam, csak hogy a 2. részben már volt támogatás. Bár így belegondolok, a Warcraft 2-ben is láttam már.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#129) Youri válasza Dilikutya (#128) üzenetére


Youri
veterán

Az egy külön Battle.net Edition volt

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#130) LordX válasza Dilikutya (#126) üzenetére


LordX
veterán

Konkrétan de, megvehető az összes Blizzard játék.

Egyébként jó hogy mindenki ezen pörög, és csuklóból elutasítja már a gondolatot is, hogy az Activision-Blizzard egy Steamhez hasonló rendszert fejlesszen ki, úgy, hogy közben már félig megvan.. Na mindegy, ordibáljatok csak, ha nektek ez esik jól.

(#131) Youri válasza LordX (#130) üzenetére


Youri
veterán

Diablo 1, Warcraft 1-2, nem megvehető...

Mert semmi értelme annak, amit mondasz, és te pörögsz ezen, hogy az Activision-Blizzard így meg úgy, holott az Activision-Blizzard nem csinál semmit, csak egy divízió, amibe beletartozik a két cég, de ha ezt nem fogod megérteni, akkor éljél téveszmében

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#132) Wolverine válasza LordX (#130) üzenetére


Wolverine
félisten

Korántsem. A Warcraft 1 és 2, valamint a Diablo 1 mellett az 1994 előtti játékaik sincsenek fent a Blizzard Store-ban. A legrégebbi, még megvehető játékuk a Starcraft.

Szerintem is lesz valami hasonló az Activisionnél előbb-utóbb, ha elégedetlenek lesznek a Steammel; de hogy az nem a Battle.net lesz (amihez az Activisionnek annyi köze van, mint a Valve-nak vagy az EA-nek), abban teljesen biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#133) Youri válasza Wolverine (#132) üzenetére


Youri
veterán

ha elégedetlenek lesznek a Steammel

nem nagyon van rá okuk

RTX ON

(#134) TazLeacher válasza Wolverine (#132) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mindenben igazad van, ez esetben kérdezem a véleményed:

Szerinted akkor miért van, hogy nincs Steam-en Blizzard játék? Mert ugye ők a górék (Activision), dönthetnének úgy, hogy a többi játékuk mellé ezeket is felteszik.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#135) Dilikutya válasza TazLeacher (#134) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Steamen mióta az Activision a főnök?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#136) TazLeacher válasza Dilikutya (#135) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem ott, hanem Blizzard-Activision összeállításban. Tehát az Activsion szereti a Steam-et, akkor hogyhogy nincs Blizzard játék...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#137) #65675776 válasza TazLeacher (#136) üzenetére


#65675776
törölt tag

A főnök a Vivendi. Az Activision az egyik részleg, nem áll a Blizzard felett.

(#138) TazLeacher válasza #65675776 (#137) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Értem. Akkor a Vivendi a góré és mindketten alattvalók. De a kérdés lényegében akkor is áll. Ha a Activision játékok ott vannak a Steam-en (sőt, ugye a CoD-ok már jóideje Steamworks-ösök), akkor miért nem tolják fel a Blizzard játékokat is?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#139) Youri válasza TazLeacher (#138) üzenetére


Youri
veterán

Mert a Blizzard címek Battle.net exkluzív címek most is, és lesznek is. Mert a Battle.net köré vannak építve a Blizzard címek, és mert nem akarnak az igen busás bevételekből a Valvenak is juttatni, mert ők mint online platform és mint játékkiadó is konkurensek. Röviden, kb azért, amiért a ME3, vagy a BF3 sincs Steamen.

Azt pedig, hogy az Activision főnök, vagy tulaj lenne, nem tudom honnan veszi minden második fórumozó. Konkrétan 10+ éve volt ott a Blizzard, ahova az Activisiont beletuszkolta a Vivendi.

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#140) #65675776 válasza TazLeacher (#138) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valószínűleg ebbe nem szól bele a Vivendi. A Blizzard meg úgy van vele, hogy nekik így is nagyon jól fial a B.net, ráadásul azon keresztül autentikálnak. Az Activision meg nem akart erre költeni, implementálták inkább a már jól működő Steam-et, ezzel nem kevés pénzt spórolva. Valószínűleg a Valve-nek fizetett royalty még hosszú távon is kevesebb, mint amennyibe a saját rendszer fenntartása kerülne.

Mondjuk érdekes az egészben, hogy anno a HL2 kapcsán a Valve és a Vivendi azért elég csúnyán összebalhézott (valami olyasmi volt a háttérben, hogy a dobozos eladások után a Valve szinte semmit sem kapott, majdnem minden pénz a Vivendi-hez került. Viszont a Vivendi a Steam-es eladások után is követelt volna egy nem kevés részesedést. Ha akkor abba belemegy a Valve, akkor ma valószínűleg már nem léteznének, simán csődbe mentek volna). Szóval az is szinte csoda, hogy az Activision játékok fent vannak Steam-en.

(#141) Youri válasza #65675776 (#140) üzenetére


Youri
veterán

Szóval az is szinte csoda, hogy az Activision játékok fent vannak Steam-en.

Ebből is látszik, a Vivendit, csak a negyedéves adatok érdeklik

RTX ON

(#142) Wolverine válasza TazLeacher (#138) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem ez vállalatszintű döntés, és nem a Vivendié. A Blizzard úgy döntött, hogy a Battle.net frissítése alá betolja minden a WoW-nál újabb játékát; az Activision meg úgy, hogy nem fejleszt magának önálló rendszert, hanem a Steamet használja.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#143) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm a válaszokat! :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#144) agressiv


agressiv
addikt

Ez a cél beégett, már fel is törték őket. Olyan színvonalas a rendszerük, mint a kiadott játékaik.

Hát még a borz.....

(#145) mester19


mester19
csendes tag

Heló!

Ennél jobb fórumot nem találtam a kérdésemnek, szóval itt teszem fel. Ha nekem steam-en van meg a Bf - Bad Company 2 és originen megveszem hozzá a Vietnamos kiegészítőt, akkor azok tudnak majd rendesen működni és tudok multiban játszani?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#146) wjbhbdux válasza mester19 (#145) üzenetére


wjbhbdux
veterán

igen, mivel az alapjáték tartalmazza a vietnamot csak az accountodon kell aktiválni és már megy is.

/s

(#147) kemotox válasza Oliverda (#39) üzenetére


kemotox
addikt

Úgy tudom ki lehet kapcsolni az automata frissítéseket, a telepítési útvonalat meg tuti meg lehet választani. Ha user error van, akkor nem a steamet kéne szidni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.