Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

hühűűű de bizakodó itt valaki... :DDD "hamarosan..."

Előfordulhat, hogy szolgáltatás és kínálat terén egyszer utoléri a steam-t, de maximum a távoli jövőben... Mióta is fut az origin? Még mindig ott van a nevében, h béta és sajnos ennek megfelelően is működik néha. :( (elég csak me3 multira gondolni)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) Kapszaicin


Kapszaicin
tag

Engem nem igazán érdekel az Origin, 100% hogy maradok a Steamnél, minden eddigi Játékot ott szereztem be, nem akarok Origint.
Folyamatosan vannak nagy akciók.... Steam
Éshát igen mielőtt valaki a steames Vásárlási adatokat megszerző malőrrel akarna jönni, Hé-hééé srácok, bármelyik online szolgáltatást megtámadhatják. Ha túl népszerű, túlságosan középpontban van, vagy esetleg sérti a játékosok bizonyos érdekeit, akkor Anonymus vagy isten tudja melyik, jelezheti egy ilyen akcióval, még ha nem is kell nekik az a sok adat, hogy nem tetszik nekik a máködési elvük... Gondoljuk csak a Sonyra! :)
A Steam, jól működik talán a 4 év alatt ha 1x volt valami hiba:) Jó ez nekem:))

[ Szerkesztve ]

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#3) Löncsi


Löncsi
őstag

Van rajta BF3 így ebből a szempontból jobb.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#4) gtasystem


gtasystem
őstag

hát nem tudom ahogy néztem egyáltalán nem olcsók, a Steamen sokkal jobb akciók vannak..így soha nem lesz ebből lekörözés.. :U

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#5) FrozeN` válasza gtasystem (#4) üzenetére


FrozeN`
tag

"not gonna happen" :D

De akkor el is felejthetem, hogy a ME3 valaha legyen Steamen...

Franc, nem válasz akart lenni, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#6) Kapszaicin válasza Löncsi (#3) üzenetére


Kapszaicin
tag

hát... bf3 hm, ha annyira bejön megveszem dobozosan... de hogycsak azért steammellé nem reggel oda is tutkó
ME3, meg úgy az egész me nem nyűgözött le... Diablo 3att szeretném, deee hát nemm tudom na... húzós még az ára...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#7) Youri válasza Kapszaicin (#6) üzenetére


Youri
veterán

Nem kívánságműsor a BF3 regelése...

Dio3 meg majd 4 év múlva lesz olcsóbb

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#8) Polllen válasza Kapszaicin (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

attól, h megveszed dobozosan, menni fog origin nélül? :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) Televan74 válasza Kapszaicin (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Diablo 3 -nak még egy jó darabig nem megy le az ára, ha egyáltalán lemegy. Szerver bázisú játék.

Más. : Az EA -nek minden eszköze megvan ahhoz hogy lenyomja a steamet. Hisz ő a legnagyobb játékszoftver kiadó. Bár ettől még lehet simán bukta az origin, de a lehetőségei ott vannak.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Aucor


Aucor
senior tag

Nem is tudom, nem vagyok annyira EA hívő. Ha választanom kellene, hogy EA vagy Valve játékokkal játsszak, akkor a Valve-t választanám. Se Skyrim, se Deus Ex, nekem ez nem store ez az Origin sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#11) D.Orion válasza Kapszaicin (#6) üzenetére


D.Orion
veterán

:)) Képben vagy, de nagyon. :)) Mert ha egy steam-en elérhető játékot veszel meg dobozban, akkor azt nem kell regelni steam-en? :))

(#12) Blase19


Blase19
tag

Miután feltettem az origint a steam nem volt hajlandó csatlakozni, "nem volt internetkapcsolat". Másnak is volt ilyen problémája. Egyelőre tényleg csak bf3 miatt érné meg, de akkor már tényleg inkább dobozosan.

(#13) bpx


bpx
őstag

én nem bánom ha lesz konkurencia, de ehhez még bőven van hova fejlődniük, mert messze vannak attól, hogy tényleg azok legyenek

(#14) Kapszaicin válasza D.Orion (#11) üzenetére


Kapszaicin
tag

:DDD Nem érdekel a véleményed, de nyilván nem értetted meg mit akartam írni!
Csak egy Játék miatt, nem fogok oda accountot csinálni. Hogy a BF miatt kell-e oda regisztrálni, azt nem tudom, de gondolom rájöttél már, hogy nem igazán fogott meg az a tele scriptelt szutyok! (ráadásul még optimalizálatlan is!)

A Diablo-n gondolkodom. Az többet ér.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 3770K, Gigabyte 7970, A-data sp900 128GB, 1TB WD BLACK, Fsp Raider 650W

(#15) walkmanboy


walkmanboy
tag

Szerintem az origin nagyon bugos.. Eléggé sokat kell nekik gyúrni, ha be akarják érni a steam-et!!

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#16) zsoltesz9309


zsoltesz9309
csendes tag

Egy mondatba megfogalmazva a hír.A céljuk az, hogy többet keressenek a Steamnél :DDD

Tévedni emberi dolog. A számítógépet hibáztatni még emberibb. PS4-PSN:zsoltesz21

(#17) elithun


elithun
őstag

Hajrá. Remélem a vége azt lesz, hogy lesz két erős rendszer és megkezdődik az árverseny. :K
Bár egyelőre tényleg szegényes az Origin, nálam csak akkor fut, ha indítom a BF3-at. A közösségi funkciói sem túl meggyőzőek jelenleg, de még fejlődhet.

(#12) Blase19
Ha dobozosan veszed a BF3-at, ha digitálisan, mindenképpen be kell regisztrálnod az Origin-be, hogy játszhass vele.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#18) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az Origin jelenlegi helyzetét figyelembe véve, az EA célja gyakorlatilag lehetetlen, hülyítik a népet. Nézzenek már rá a felhozatalra egy kicsit:
A Steamen rengeteg nagy kiadó legtöbb címei között válogathatunk, olyan kiadók árulják itt termékeit, mint Ubisoft, Square Enix, Codemasters, 2K Games és még sok sok más neves cég. Itt több ezer címről van szó.
Nézzük az Origin-t: a játékok több, mint 90%-a csak EA termék, elvétve találni egy-két darab non-EA címet is. Emelett még ha figyelembe vesszük az EA játékok minőségét, akkor azt hiszem nem túlzás azt mondani, hogy az EA az Original teljesen esélytelen a Steam-mel szemben.
Ha még sokat fog fejlődni ezeken a területeken, a Valve sem fog ölbe tett kezekkel várakozni, tehát szerintem hatalmas ostobaság volt az EA-től ez a kijelentés. Számomra egy teljesen komolytalan vicc kategória az Origin.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19) TazLeacher válasza FrozeN` (#5) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

De akkor el is felejthetem, hogy a ME3 valaha legyen Steamen...

Nem feltétlen, a Crysis is visszajött. Én simán el tudom képzelni, hogy miután kiadtak már hozzá minden DLC-t, akkor egy Full Pack-al visszakerül. A szakítás oka ugye főleg az volt, hogy a DLC-kből nem akartak a STEAM-nek adni. Ez ugye így kikerülhető lenne.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#20) Wolverine válasza Blase19 (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

És tudod, hányan vannak, akiknek nincs ilyen problémája? :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21) D.Orion válasza Kapszaicin (#14) üzenetére


D.Orion
veterán

:)) Hű vagy a nick-edhez. Engem sem érdekel a kötekedős viszontválaszod.

(#22) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

sok sikert ;] :DDD

majd jön a hl2 ep3, vagy a hl3, és "mijaza origin?"

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) TazLeacher válasza D.Orion (#11) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mert ha egy steam-en elérhető játékot veszel meg dobozban, akkor azt nem kell regelni steam-en?

Te is képben vagy ám, de nagyon... :)) Mielőtt mást savazol, legyél Te képben. ;)

Ugyanis a válasz: nem feltétlen...tucatnyi példát tudok, ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#24) D.Orion válasza TazLeacher (#23) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha a steam verziót veszed meg dobozban, akkor regelned is kell. ;)

Szerk.: Off + nekem is van olyan játékom ami steam-en is elérhető, de van steam nélküli verziója is. De a szóban forgó játéknak nincs Origin néküli verziója és nem is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#25) Föcsök


Föcsök
aktív tag

Hát hajrá, de olyan nagy leárazások úgy sem lesznek mint a Steam-nél, márpedig utóbbit ezért szeretik sokan, szóval olyan nagy nem hiszem hogy lesz valaha mint a Steam.

(#26) Youri válasza Kapszaicin (#14) üzenetére


Youri
veterán

Milyen scriptek vannak egy multi-fpsben? :DDD

A Diablo-n gondolkodom. Az többet ér.
Többe is kerül :P

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#27) Löncsi válasza Youri (#26) üzenetére


Löncsi
őstag

Hack.. :p

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#28) pryan


pryan
csendes tag

Origin csak másolni tudja a Steam megoldásait és még abban is fényévekre van attól hogy beérje. Az Origin közösségi szolgáltatások terén egyenlőre az egyszerű ismerős listán és chaten kívül nem tud mit felmutatni. A jelenlegi "sikeressége" annak tudható be, hogy ráerőszakolták mindenkire aki Battlefieldet vagy Mass Effectet akar játszani, és több mint valószínű hogy ezentúl minden új EA játék kizárólag Originen lesz elérhető.

Az elérhető játékok az EA saját termékein kívül nem túl számottevőek, márpedig a platform sikere nagyban függ attól hogy idegen fejlesztők mennyire hajlandóak a játékaikat Originen kiadni. Másrészt akinek Steamen van egy rakat játéka, meg a teljes haveri köre az nem fogja csak úgy hátrahagyni. A MySpace-Facebook analógia márcsak azért sem jó szerintem, mert ott nem volt olyan konkrét dolog, ami mondjuk a MySpacen tartotta volna a felhasználókat, erre Steamen ott vannak a játékok. Ráadásul a napi, heti, nyári, karácsonyi leárazásokkal a Steam mindent visz.

(#29) Oliverda


Oliverda
félisten

Nem lesz nehéz dolguk. A Steam-nél csak jobb rendszert lehet csinálni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Gery9112


Gery9112
őstag

A megfelelő alapokat lefektették, hogy az Origin jobb legyen ??? :DD hirtelen azt hittem április 1 van.
Ha a megfelelő alapok alatt azt értik, hogy a dobozos ME 3-t muszáj volt letölteni mivel az Origin BÉTA nem volt képes dvd-ről feltelepíteni, a fórum csordultig van elégedetlen felhasználókkal, bugok csilliárdjai és alapvető szolgáltatások hiányainak tömkelege akkor sajnos azt kell mondanom hogy eléggé instabil lábakon áll az a sz*rvár.

Hihetetlen, hogy egy cég megengedheti magának azt a luxust, hogy a nagy húzócímeit egy BÉTA platformhoz köti.......

Store-ról meg csak annyit mondanék, hogy mielőtt más játékait árulnák először inkább a saját "EA Classic" játékaikat kéne árulni mert pl. én a C&C Generals-t, Red Alert 2-t nem találtam meg store-n. És ha már Classic játékok nem lenne rossz lépés egy olyan digitális verzió ami az új OP rendszereken is zökkenőmentesen fut. Lehet lenne igény a régi ( és szvsz fényévekkel jobb, minőségibb) EA játékokra.

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#31) Löncsi válasza Oliverda (#29) üzenetére


Löncsi
őstag

Steam azért elég fejlett szvsz, többet tud mint az Origin.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#32) Mr.Csizmás válasza Youri (#26) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

viszont a diabloban vissza tudod keresni a játék árát :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33) ASTON117


ASTON117
tag

:D :DDD :DDD :DDD Jaaaj nagyon vicces EA ritka nagy humor heroldok vagytok, a címtől megfulladok a nevetéstől. Hagy súgjak meg valamit ha mégis komolyan veszitek amit mondtatok: hogy egy csekély esélyetek legyen: nem szabad lehúzni az embereket! ;] Mivel erre képtelenek vagytok és leszartok mindenkit ezért ne is reménykedjetek.

(#34) Oliverda válasza Löncsi (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Amennyiben a fejlett rendszer annyit takar, hogy kérdés vagy választási lehetőség felajánlása nélkül, önkényesen tevékenykedik valami a háttérben, akkor valóban elég fejlett a Steam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) TazLeacher válasza Oliverda (#34) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most, hogy mondod...tényleg. Akkor már tudom ki rendelte múltkor a pizzát... :W

Most komolyan, és? Mi történik akkor? Bár minden szoftverrel csak fele annyi probléma lenne, mint a STEAM-el.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#36) TazLeacher válasza D.Orion (#24) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan ugyan annyira nem akartam megérteni, amit Te írtál, mint amennyire Te nem akartad megérteni azt, amire ő utalt.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#37) Mr.Csizmás válasza Oliverda (#34) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pl. a háttérben updatel?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) pryan válasza Oliverda (#34) üzenetére


pryan
csendes tag

Akkor te bizonyára még a windows UAC-t se kapcsolod ki, hogy lásd a steam.exe engedélyt kér engedélyt kérni és szereted ha megjelenik hirtelen 5-6 popup hogy frissíteni kéne... :))

(#39) Oliverda válasza TazLeacher (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Az történik, hogy szivat. Az Origin legalább megkérdezi, hogy akarsz-e frissíteni, illetve meg lehet szakítani a folyamatot. Ezzel szemben a Steam nagy kegyesen már csak akkor szól, ha befejezte frissítést. Mint tudjuk a patchek bizonyos esetekben épp az ellenkező hatást érik el, ergo javítás helyett rontanak. Épp ez történt a közelmúltban, amikor ő Steam nagysága nagy kussban felfrissítette a Total War: Shogun 2-t, ami után már durván -50%-os eredményeket kaptunk a Kepler alapú NV kártyákon. Természetesen arra már nincs opció, hogy visszavond a frissítést, így a munkánk egy része mehetett a kukába. Amúgy legszívesebben sosem használnék Steam-et, de sajnos néha rá vagyunk kényszerülve. Ez van.

Az pedig már teljesen a privát nézet, hogy szeretem, ha be tudom állítani, testre tudom szabni egy szoftver működését, azaz nem köti meg jóformán teljesen a kezeimet. Na a Steam ezt nem engedi.

Amúgy amikor épp megint keresztbe tesz a steam, akkor csak ismét elolvasom ezt, és máris megnyugszom. :D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) Löncsi válasza Oliverda (#39) üzenetére


Löncsi
őstag

Ki lehet kapcsolni az automata frissítést... amúgy a mostani béta driver-ben javítva van a bug.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#41) Oliverda válasza Löncsi (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Hol volt még beta driver másfél hónapja? Másrészt azzal sem mentünk volna semmire, mert példádul az 1.1.153-as verzióval elért eredményeket nem igazán célszerű összevetni az 1.2.012-es verzióban mértekkel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) Löncsi válasza Oliverda (#41) üzenetére


Löncsi
őstag

Jobbklikk a játékon -> properties -> updates és ott beállíod h ne frissítsen.

Fless-el mi van amúgy? Régen asszem ő írta a cikkeket. :)

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#43) TazLeacher válasza Oliverda (#39) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most komolyan...a Steam hibája, hogy egy játékhoz sz@r patch készül? :DDD Na ne...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#44) Oliverda válasza TazLeacher (#43) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem ezt írtam. A Steam sara az, hogy előzetes kérdés és megszakítás lehetősége nélkül automatikusan frissít.

Löncsi: Megunta a trollokat.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) huskydog17 válasza Oliverda (#39) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Az Origin legalább megkérdezi, hogy akarsz-e frissíteni, illetve meg lehet szakítani a folyamatot."

Ugyanez, ugyanígy igaz a Steamre is, pont az elmúlt napokban frissített nálam, egész pontosan ugye feldobott egy ablakot, hogy elérhető egy frissítés és hogy engedélyezem-e. A frissítés folyamatnál pedig ott a Cancel gomb.

"Épp ez történt a közelmúltban, amikor ő Steam nagysága nagy kussban felfrissítette a Total War: Shogun 2-t, ami után már durván -50%-os eredményeket kaptunk a Kepler alapú NV kártyákon."

Az összes játéknál külön be lehet állítani, hogy akarsz-e automata frissítést, vagyis ki is lehet kapcsolni az automata update-t. Amúgy meg ez az eset nem tudom, hogy miért a steam hibája, hogy a szoftver ennyit lassult, hiszen a steam kliens csak tette a dolgát, vagyis felfrissítette a játékprogramot. Az, hogy a játék sebessége leesett nem a steam a hibája, hanem vagy a játék fejlesztőké vagy a driver íróké.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#46) Oliverda válasza huskydog17 (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálunk csak olyan ablakot dobál, hogy kész a frissítés. Erre vonatkozó előzetes kérdést még sosem láttam.

Még egyszer elmondom: a lassulás nem a steam hibája, nem is írtam ilyet. Az önkényes frissítés az ami a számlájukra róható fel.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) pryan válasza TazLeacher (#43) üzenetére


pryan
csendes tag

Főleg hogy manapság minden multis játéknak a legfrissnek kell lennie, hogy egyátalán játszhass, szerintem bevállalható néha egy kis kellemetlenség. Én eddig updateből adódó fiaskót egyedül Team Fortressnél észleltem, egyszer update után nem indult el senkinek, de a becsületükre váljék pár órán belül megoldották. Jó az Valve játék de más fejlesztők is megtehetik, ugyanilyen odafigyeléssel. EA-s játékok nem frissülnek ilyen gyakorisággal, részemről elégedett vagyok a Steammel és a megoldásaival.

(#48) TazLeacher válasza Oliverda (#44) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Amit ugye többen írtak, hogy nem igaz. Tehát ez a probléma részedről orvosolva vagyon.

További gondok, ami miatt a világ legsz@rabb programja?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#49) Löncsi válasza Oliverda (#46) üzenetére


Löncsi
őstag

De ez lassan alap dolognak tekinthető, lásd Android, szintén szó nélkül rakja fel a frissítéseket (amikor van hálózat). De ezt ki lehet kapcsolni, Steam-nél is.

Ezt valszeg az nVidia szúrhatta el, de már javították amúgyis.

[ Szerkesztve ]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#50) TazLeacher válasza pryan (#47) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem megtehetik, hanem kutya kötelességük lenne, ha elb@sznak egy patchet, akkor azt izibe javítják. Csak valakit érdekel, valakit nem...erre a legjobb példa EA oldalról a Dead Space 2, amibe az utolsó (kb. 1 éves?) patch óta benne van egy olyan bug, ami lényegében a fél játékot értelmetlenné teszi, unlock-olja az összes megszerezhető cuccot a boltban. Jó nagy ívben sz@rnak rá azóta is. Ezzel együtt lehet élni, de kb. mekkora munka lenne javítani? Én nem álltam neki a játéknak, mert reménykedtem benne, hogy hamarosan javítják...nem tették, most végigjátszom majd így. Ezzel a hozzáállással komoly esélyük van egy olyan szintű keretprogram, mint a STEAM, felépítésére. Valószínű...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.