Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) premete válasza Oppenheimer (#200) üzenetére


premete
veterán

A FRAND licenszért is fizetni kell, meg is nyerte a pert a Motorola Németországban.
Vagy el lehet adni az ájfont gsm, adatkapcsolat és videótömörítés nélkül, marketingben nagyon jók meg fogják venni az emberek úgyis. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#202) Arthuro_Adam válasza gabancs (#5) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Az egy jo irany, hogy lemaradtak, ellustultak, de az utolso dofest a Symbian halalank bejelentese okozta. Addig nem fogyott rosszul a rendszer (a versenytarsaket tobben vettek, de minimum stagnalt az eladott keszulekek szama), azota viszont nincsenek szinte uj keszulekek, promo nulla. Emellett a WP egyelore szar. Ezek egyutt vezettek idaig.

(#203) sh4d0w válasza Воланд (#115) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én a kezelőfelületről beszélek.

Nokia Lumia 900 vs Samsung Omnia 7

Nagy difi...

https://www.coreinfinity.tech

(#204) Arthuro_Adam válasza xlife11 (#9) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Egy eve kb. 20 millio Symbiant adtak el egy negyedev alatt, ahhoz kepest a 2 millio Lumia edeskeves.

Bocsi a kulon valaszokert, de olyan helyen vagyok, hogy nehezen lenne megoldhato egyben valaszolni.

(#205) gyoref1 válasza Oppenheimer (#200) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Na igen, és ezt meg sem említettem :R

(#201) premete : Persze,hogy fizetni kell, de szerintem az Apple nyerte mert a Moto egyáltalán nem akarta adni.

Amúgy azt ,hogy kinek van nagyobb szüksége a másikra lehetne fejtegetni...

[ Szerkesztve ]

(#206) alevan válasza Dany007 (#182) üzenetére


alevan
őstag

Az lehet, hogy téged nem érdekel mit használ, de mást érdekelhet, és a véleménye is.

Végigolvasva a hozzászólásokat azt vettem észre, hogy a hozzászólók többsége max az első 20at, és a hozzászólásuk előtti 1öet olvasta, így folyamatos ismétlések vannak (WP7 szar, android yee a leggyakoribb, illetve az, hogy a nokiának annyi, vége, mert miaztmondtuk). Viszont azt nem veszitek figyelembe, hogy ez egy tech fórum. Itt mindenki tudja mi a Symbian, iOS, S40. De azt a 2-3 millió Lumiát nem ilyen emberek vették meg.
Ti testreszabhatóságról beszéltek androidnál, de az átlagfelhasználó aki a 10 millió androidot veszi valószinüleg nem is tudja mi az a Laucher.

Emelett összehasonlitgatjátok az OPrendszereket, de a legtöbben maximum 2őt láttatok élőben, nemhogy használtátok volna. Emelett olyan kijelentéseket tesztek a tömegek nevében, mintha 5 perce csináltatok volna nemzetközi reprezentativ közvéleménykutatást, többmillió külömböző társadalmi rétegből származó embernek tettetek fel kérdéseket.

Tudjátok, engem otthon arra tanitottak, hogy gondolkozz mielőtt írsz.

Igen, bevállalom, WP7 fan vagyok, mert nekem tökéletesen megfelel az OPrendszer. Előtte LG Optimus 2x tulajdonosa voltam. Öcsémnek Wave IIse van, ismerem a rendszert, emelett több munkatársamnak van iPhoneja, egyiküktől kölcsönkaptam 1 hétre amig nyaralt és meg kell mondjam, ha 200 dollár alatt volna, vennék, de így számomra nem éri meg. N9et nem láttam még, csak kirakatban, emelett Symbianból is csak az S40et ismerem, mivel második telóm Nokia XPressMusic 5310es volt.

Miután ismertettem telefonos előéletem, bátran fogok válaszolni pár hozzászólásban felmerült dolgokra, akár tényeket, akár szubjektiv véleményt formálva. Emelett helytelen, esetenként kicsit nehezen érthető fogalmazásért elnézést, munka közben irom a cikket :D

WP7nél sokan emlitik, hogy asszimetrikus: az emberek általában jobb kézben tartják a telefont, a hüvelyujjal taperolják a képernyőt. így viszont a képernyő jobb oldalát elég kényelmetlen használni.

WP7 gyenge Oprendszer Androidhoz-iOShoz képest: igen, vannak hiányosságai, mégis jobban van optimalizálva, gyorsabb. Meg kell érteni, hogy több milliárd ember van ezen a szép nagy planétán, egyeseknek az a fontos, hogy annyira elmódositsuk az eredeti arculatától a telefon arculatát, hogy teljes egyéniségünket tükrözze, van akinek (mint nekem) nincs ehhez tehetsége, türelme, csak egy nem méregdrága, Out of the Box rendszert akar, amit minimális beállitással 2 évig is lehet használni egyhuzamban.

Az android nyilt forráskóddal rendelkezik, jaj de jó, nincs zártság, stb, WP szar mert nem lehet belenyúlni a működésébe: viszont figyelembe kell venni, hogy a világ okostelefonhasználó népességének talán 10%a programozó maximum (szerintem ennél jóval kevesebb, de inkább túlzok most), 30%a akitvan használja és cserélgeti a programokat, kerneleket, ROMokat, a maradék 60%át nem is érdekli a programozás, nekik használható rendszer kell. Szóval lehet akármennyire nyílt vagy zárt, az emberek zömét nem érdekli.

A nokiának annyi: mi vagy te, jövőbelátó? Müller Rózsa az Ezo.TVtől? Persze lehet, hogy igazatok van, és a nokiának annyi, de lehet, hogy nem.

Stephen Elop jött, látott, csődbevitte a Nokiát: Elop előtt mi volt? A Nokia próbált ugyan kilábalni, felkapaszkodni. Android nem lehetett, mert eleinte a Nokia azt mondta, hogy nem életképes, ezután nem lehet visszavonni az kimondott szót, presztizs miatt. Volt ott Symbian is, MeeGoo is éppen készülőben volt, de az Android-iOS mániát nem ellensújozták megfelelő marketinggel, emelett nem volt elégséges tőke sem. Ekkor jött Elop, hozta a WP7et, a Microsoft pénzét, egy kész rendszert, és reményeket. Lehet, hogy ti végfelhasználók nem érzitek, de a Nokia vezetősége komoly döntést kelett hozzon a cég jövőjével kapcsolatban.

A Nokia még gyárthat androidos telefonokat: Ezt nem hiszem. A Nokia mint cég ebben hasonlit Steve Jobshoz. Ő inkább hagyta volna csődbe menni a cégét, ha az android
elverte volna az i szériát, minthogy ő is androidra cserélte volna az iOSt. Nokia sem fogja szerintem ezt csinálni. Emelett mindenki leirja a WP7et, viszont pont az anti-microsoft dolog miatt nem megy, mert "húú lassu a WP7 mint a Vista, és szar mint a WinMo", peddig fogadjunk, ezek az emberek nem használták 1 napig is a rendszert.

Rezistitiv contra Capacitiv igen a reziszititiv érzékenyebb, több újjt is érzékel, viszont bizonyos helyzetekben nem megfelelő. Ha koszos a kezem, a 2 LG (Opt 7 és 2x) nem érzékelte a mozdulatokat. Annó régen az LG KP500amat sokszor a golyóstollam hátsó részével "operáltam", és most is sokszor rámjön, de nem tehetem capacitiv stylus nélkül, amire nem fogok rááldozni és nem is praktikus mert nincs hova tennem sem. Többújjas használatott nem végzem gyakran a telefonon, netezésnél duplapöccölni szoktam, képeket nem nagyon nagyitok, könyvolvasás, filmnézés, zenehalgatás közben nincs szükség rá, maradt a multimédia ahol még gyakran használom. Nem azt mondnom hogy szar, stb, csak vegyétek figyelembe, hogy a rezisztitiv technológia is teljesen kamatoztatható bizonyos helyeken, emelett vannak felhasználók (egyeseknek itt szerintem abbahagyják az olvasást, mert elmebetegnek titulálnak) akik jobban favorizálják a rezisztitivet mint a kapacitivot.

A Nokia nem tud WPbe egyedi kezdőfelületet tenni, fúúúúú: Igen, viszont most te mondjál olyan gyártókat akik androidra minden telefonjukba jó minőségü navigációs programot tesz. Igy ha frissités van, nem kell várni FÉL évet arra, hogy megkapjuk a kövi verziót. Samus Touchvizel hogyisvan.....?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#207) #13260800 válasza Varszegig (#194) üzenetére


#13260800
törölt tag

Kár, hogy az egész Samsung beleértve a hajógyártást TV gyártást meg porszivó gyártást meg még ki tudja mennyi mindent csinálnak.

Mennyi volt a mobilos részleg teljesítménye? Meg mondjuk az Almáé? Vagy ha bugyit gyártanának az is ide számítana?

Akkor kitömi ki jelen pillanat a zsebét az Almán kívül a Mobil piacon?

Olyat meg nem mondtam, hogy szarul megy neki. De hát, csak meg kellene tisztelni a másikat azzal, hogy elolvasom amit ír nem csak beböfögni valamit.

(#208) #13260800 válasza Dany007 (#195) üzenetére


#13260800
törölt tag

Öregem semmiben nem mondott nekem ellent vagy semmiben nem mondott nekem újat. Simán nem tud olvasni. Egy szóval nem írtam sehol, hogy a Samsung veszteséges lenne. De nagy képzelőerővel ezt beböfögte a gyerek. De, hogy kinek nem tudom. Te pedig mint jó birka meg is tapsoltad :D

(#209) Varszegig válasza #13260800 (#207) üzenetére


Varszegig
veterán

ok, látom nem sikerült figyelmesen olvasni, kiemelem neked még 1x, azt ami abban a hozzászólásban is benne volt, amire épp válaszoltál:

Az egészen biztos, hogy a Samsungot jelenleg a mobilos részleg húzza, elemzők szerint a profit ott 81 százalékkal, 2,6 billió vonra nőtt, azaz a vállalat teljes nyereségének pont a felét tette ki az előző három hónapban.

By the way, légyszi moderáld magad, azt hittem értelmes beszélgetés folyik tényekről. Én tényeket linkeltem, nem "beböfögtem", és 40 éves vagyok, nem gyerek.

Azt írtad a Samsung nem tömte tele a zsebét a telefonjaival. Ehhez képest egy negyedév alatt 45Md USD felét termelték nyereségben, azaz kb. 500 Md Ft-ot. Profitot. Egy negyedév alatt. Összehasonlításképpen, magyarországon a bankadó kb. 300 Mrd Ft-ot hoz évente. Ne ragozd ezt tovább szerintem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#210) Varszegig válasza Varszegig (#209) üzenetére


Varszegig
veterán

4,5 MD usd, de a többi stimmel

(#211) #13260800 válasza Varszegig (#209) üzenetére


#13260800
törölt tag

De nekem ehhez mi közöm? Ettől nyereséges lett a Sony, RIM, LG, mobilüzletága?

De ilyet én is tudok.

"Az Apple legfrissebb mérlege szerint a tavalyi negyedik negyedévet több mint 46 milliárd dolláros bevétellel és 13 milliárdos nyereséggel zárta. Több mint 37 millió iPhone-t és több mint 15 millió iPadet adtak el. Az Apple az előző negyedévhez képest 118 százalékkal növelte a bevételeit, emiatt többnyire emelkedtek Ázsiában a vezető tőzsdemutatók is, a profitját pedig mintegy negyven százalékkal sikerült feltornásznia. Az Apple bruttó haszonkulcsa 44,7 százalék, azaz az eladási ár majdnem fele közvetlenül a céget gazdagítja."

forrás: http://hvg.hu/Tudomany/20120126_apple_nyereseg

És akkor most mi van? Csak Alma meg Samsung van?

A ragozással meg állj le, a szövegkörnyezetből pontosan kiderül mihez viszonyítottam.

[ Szerkesztve ]

(#212) Varszegig válasza #13260800 (#211) üzenetére


Varszegig
veterán

Lehet nehezen követed a vitát, akkor egy kicsit összefoglalnám:

Azt mondtad (#186), hogy "a Samsung sem tömte degeszre a zsebét".
Erre én linkleltem, hogy egy negyedév alatt csak a mobil üzletág termelt 2,25 Md USD nyereséget. (#194). #207-ben kiderült, hogy nem olvastad el elég figyelmesen, ezért ezt a részt #209 alatt még egyszer kiemeltem.

Hogy jön ide az LG, meg a RIM???? Én soha nem beszéltem róluk, a te fenti mondatodra válaszoltam, ami nem igaz, egyszerű csúsztatás. Be kéne ismerned, és továbblépnünk.

(#213) #13260800 válasza Varszegig (#212) üzenetére


#13260800
törölt tag

ááá ne haragudj, nekem erre nincs időm. Képtelenség úgy fogalmazni, hogy abba valaki ne kössön bele. Amit értettem azt az Almához képest értettem. Persze ha a Magyar költségvetés a mérce akkor mindkettő cég fényévekre van kis hazánktól. A lényeg pedig, hogy az Alma átírta teljesen a Mobil piacot amihez van akinek jobban sikerült alkalmazkodnia (a kisebbség) és van akinek viszonylag jók sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#214) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

2010-ben hirdette meg a Nokia a Symbian+MeeGo+QT vonalat, amit aztan 2011 februarban dobtak. Elop meghallgatott mindenkit, MeeGora azt mondtak, hogy sok ido, amig a teljes termekskala behalozhato vele, a Symbian fejlesztese meg tul lassu volt (az alapok regiek, mas kornyezetre, elvarasra irodtak), olcsobb valtani WP-re. Az evi tobb milliardos befektetes ellenere sem sikerult evekig felhozni a Symbiant, ez utobbi kulcskerdes lehetett.

Evekkel korabban Nokian belul volt Symbian-Maemo parharc, de az erosebb kutya b... alapjan a Symbian maradt az elsodleges platform.

Amit en is, mas is irt, a legnagyobb gond a WP7 alacsony eladasai mellett, hogy bejelentettek a Symbian halalat. Ez persze kevesekhez jutott el, de nincs promo, keves az uj keszulek, fejlesztok nem foglalkoznak a platformmal. Ezek miatt csokkent az eladas. A mezei vasarlok nagy resze nem foglalkozik frissitessel, hasonlokkal.

Androidot azert nem akartak, mert a sajat bolt, es szolgaltatasok bevetele a Google-t gazdagitja.

A Samsung nagy nyeresege a felsokategorias keszulekekbol van, aminek osszeladasa mar-mar Apple szinten van.

(#215) Воланд válasza sh4d0w (#203) üzenetére


Воланд
titán

ettol fuggetlenul nem allja meg a helyet az a kijelentesed, hogy nem tud a nokia pluszt nyujtani mas wp7-es keszulekkel szemben. addig oke, hogy, vannak a lapkak, meg a metro ui, de azert sok mulik a kulonbozo appokon is (ez ugyis egy vesszoparipa szokott lenni a wp ellen, hogy nincs ra eleg app). es kulonben is amennyi reklam megy most a wp-s nokiakrol lassan igy fog kinezni a dolog: wp = nokia. persze ehhez meg hozzajon az is, hogy mas gyarto nem igazan foglalkozik most a rendszerrel.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#216) Varszegig válasza #13260800 (#213) üzenetére


Varszegig
veterán

nem, te azt írtad, hogy a samu nem kereste degeszre magát a mobiltelefónián, miközben az termeli a nyeresége felét, és ráadásul az egy bitang nagy szám. Tehát amit írtál, az nem igaz. Néha be lehet ismerni.

(#217) Lirion válasza Varszegig (#212) üzenetére


Lirion
addikt

Pedig igaza van, nem tömte tele magát. A samunak és almának is kb évi 20 mrd usd a működési költsége, egy év alatt a samu ennek a felét termelte ki profitként, az alma meg a majdnem a kétszeresét. Negyed akkora nyereségre nem mondanám, hogy degeszre kereték magukat..

(#218) Quasi_modo válasza alevan (#206) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

emelett Symbianból is csak az S40et ismerem
Akkor nem ismered a Symbiant. Mert hogy az S40 nem az.
A Symbian S60.
Tehát a mostani Symbiant főleg nem ismered: Belle+FP1.
Csak hogy ne keverjük.

[ Szerkesztve ]

valami

(#219) #13260800 válasza Varszegig (#216) üzenetére


#13260800
törölt tag

Könyörgöm mit ismerjek be? Egy szóval nem állítottam, hogy a Samsung veszteséges. Kérlek mutasd meg hol írom, hogy veszteséges!

A "degeszre" szón rugózol amit kiragadtál egy szövegkörnyezetből és teljesen más jelentést adtál neki mint amire én gondoltam. Nyilván hozzám képest degeszre kereste magát az Almához képest meg nem. De tényleg befejeztem.

"Néha be lehet ismerni."

Kötekedni se kellene feltétlen csak azért, hogy kötekedjek.

[ Szerkesztve ]

(#220) Varszegig válasza #13260800 (#219) üzenetére


Varszegig
veterán

Én nem állítottam, hogy te azt állítottad, hogy a Samsung veszteséges.
Csúsztattál, kijavítottam. Ennyi. További szép hétvégét:)

(#221) Pikkolo^^ válasza Narxis (#183) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Várom az ilyen irányú közvélemény-kutatásodat.

(#222) NGA válasza sh4d0w (#203) üzenetére


NGA
addikt

Ezzel az erővel ki az az idióta, aki megveszi a félmilliós laptopot, mikor a 100e Ft-oson is ugyanaz a kezelőfelület nem?

Nagy difi...

(#223) #13260800 válasza Varszegig (#220) üzenetére


#13260800
törölt tag

Neked is jó hétvégét! Szép napot!

(#224) MR007RM válasza NGA (#222) üzenetére


MR007RM
addikt

Te csak a kezelőfelületet nézed? Szerintem lehet döntő, de ha használni is akarod vmire, akkor már nem. :) Akinek van a zsebében zsé annak meg mindegy.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#225) Воланд válasza MR007RM (#224) üzenetére


Воланд
titán

ezt nem tole kellett volna megkerdezni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#226) NGA válasza MR007RM (#224) üzenetére


NGA
addikt

Ezt miért tőlem kérded?
Nekem most optimus 7-em van, de le fogom cserélni nokiára. A főnökömnek 800-asa van, és nagyságrendekkel jobb, mint az lg.

[ Szerkesztve ]

(#227) MR007RM válasza NGA (#226) üzenetére


MR007RM
addikt

Benéztem. :W Örülök ha a Nokia jobban bejön. Minőség terén még mindig jók, megasztán a telefongyártás veteránjai. Több tapasztalat van mögöttük években. Sok sikert a cseréhez. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#228) alevan válasza Quasi_modo (#218) üzenetére


alevan
őstag

Ebben a MA cikkben hol találod azt, hogy az S(eries) 40 Symbian?

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#229) erdoke válasza kmarkk22 (#6) üzenetére


erdoke
titán

Tényleg?
LG = (idén már) Android only, jó ideje veszteséges.
Motorola = (régóta) Android only, jó ideje veszteséges
Sony Ericsson = (régóta) Android only, jó ideje veszteséges
Nokia = utolsónak beszáll az Androidba, de nyereséges? Ugyan miért?

A legjobb aláírás a héten

(#230) mukibuci válasza erdoke (#229) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha a wp7től veszteséges az baj, ha az androidtól az pedig jó. értem? :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#231) Pikkolo^^ válasza mukibuci (#230) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem ezt írta.

(#232) #19617792 válasza a.sebi (#67) üzenetére


#19617792
törölt tag

Google Maps-en kívül holmilyen ingyenes navi van droidra? az összes normális offline navi fizetős. warez nem érv.

(#233) Воланд válasza #19617792 (#232) üzenetére


Воланд
titán

hat, ahogy a nokia megcsinalta wp-re az ingyenes offline navit, ugy megcsinalhatta volna androidra is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#234) Quasi_modo válasza alevan (#228) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez most hogy jött ide ?
A te hsz-edből idéztem. De ha akarod még egyszer idézlek: emelett Symbianból is csak az S40et ismerem, mivel második telóm Nokia XPressMusic 5310es volt. [link]

valami

(#235) #19617792 válasza Воланд (#233) üzenetére


#19617792
törölt tag

az igaz, de ő gondolhatott arra is, hogy androidra van WAREZ!!!!4!4

(#236) schawo


schawo
titán

Az a kétmillió WP7 nem igazán komoly szám. A Samu csak Galaxy Noteból 4milliót adott el az első negyedévben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#237) NGA válasza #19617792 (#235) üzenetére


NGA
addikt

wp7-re is van warez.

(#238) mukibuci válasza Pikkolo^^ (#231) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem mondod :Y

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#239) alevan válasza Quasi_modo (#234) üzenetére


alevan
őstag

Elnézést, elirtam a HSZben.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#240) Quasi_modo válasza alevan (#239) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Semmi gond.

valami

(#241) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Dobják piacra újra a 3310 est és megint királyok lesznek. Retró szériát. Tudom ezren írták már de magának köszönheti a noki a homokos symibian rendszerével. Egyszerűen embertelenül szar. E52-t használtam és párszor majdnem a falhoz vágtam, annyira ratyi lassú. Internetezni rajta meg vicc... GPS elment, fm rádió jó volt, kamera olyan amilyen... Problem? Jah és majdnem vettem Nokia C5 03at is, miután kipróbáltam kb 5 perc után azt mondtam jó akkor itt felejtsük el, mert annyira eröltett az egész.
Ez a windows téma jólenne, ha előbb találták volna ki... Mindenkinek megvan a véleménye a nokiáról, nekem ez és kész.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#242) MR007RM válasza Mr.Grincs (#241) üzenetére


MR007RM
addikt

A 3310 es, E52-es, C5 03 nem mai telefonok.

"Ez a windows téma jólenne, ha előbb találták volna ki... "

Most akkor jó, vagy nem? :U

"Mindenkinek megvan a véleménye a nokiáról, nekem ez és kész."

Vettük!

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#243) Lirion válasza Mr.Grincs (#241) üzenetére


Lirion
addikt

A gombos symbiant mindenki dícséri/dícsérte, szóval ha nem tudtad használni normálisan, az user error volt.
Az érintős meg az s^3-mal már többnyire megfelel a kor elvárásainak. Az, hogy te c5-03 alapján ítélsz, olyan, mintha vki 1.6-os androud alapján ítélné meg az ics-t.

(#244) Bailey válasza Lirion (#243) üzenetére


Bailey
senior tag

Mégse nagyon adtak ki újra gombos symbiant, pedig az E6 szerintem szebb és jobb mint a hasonló kialakítású androidok.

(#245) BobTail


BobTail
őstag

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy ha a MeeGo-val nyomatnak ilyen szintű marketinget (ami mellesleg nem lenne akkora parasztvakítás, mint a Lumia sorozaté... "hu de szuper, hu de jó", szegény naiv emberek nem tudják kinek eladni, és ezért tartják csak meg), akkor ugyanígy állna-e a Nokia helyzete?! Lehet, sőt biztos hogy elfogult vagyok, de ha fogtatok már az egyik kezetekben egy N9-et, a másikban egy Lumia 800-at, 2 perc után el is felejted, hogy van Lumia a kezedben... vagy nincs, mert már rég leraktad! Nem kell ide Android, meg más tucat cucc, ha házon belül megvan az ellenszer, akkor kérdem én, miért?!?!?! :W

(#246) Oppenheimer válasza BobTail (#245) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én az N9-et raktam volna le... :U

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#247) erdoke válasza BobTail (#245) üzenetére


erdoke
titán

Az a töménytelen alkalmazás, ami MeeGora van, biztosan jobban húzná a szekeret, mint a 70e WP7-es app...

A legjobb aláírás a héten

(#248) BobTail


BobTail
őstag

Viccesek vagytok :)
Na akkor tegyük fel, hogy egy zsír új N9 és Lumia 800 van a kezetekben, semmi alkalmazás nincs rajta... akkor is így cselekednétek?! :U De nem fogok veletek vitába szállni, a hozzászólásotokból kiindulva még úgysem voltatok ilyen szituációban, mert aki volt, én még nem találkoztam olyannal, aki a Lumiát választaná!
Persze tudom, hogy valakinek az alkalmazások számától és nem a minőségétől okostelefon az okostelefon, de én elsősorban a rendszert, annak tudását, kihasználhatóságát, és felhasználói élményét nézem... na ebben a háromban kétség kívül veri a Lumiát. Külsőről nem beszélhetünk, hisz a Lumiák N9 klónok :P

Ja, és arról nem is beszélve, hogy a Lumia sorozat előtt azért a WP sem volt ellátva olyan sok alkalmazással! Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy ha a Nokiának annyira nem is tett jót a Microsoftos szerelem, de a WP7-nek mindenképp! A MeeGo-t szinte már biztos, hogy nem keltik életre sajnos, így azt kívánom, hogy legalább olyan jó legyen a WP-ből a későbbiekben (bár erre nem látok esélyt).

[ Szerkesztve ]

(#249) Abysmal válasza BobTail (#248) üzenetére


Abysmal
aktív tag

A kérdés mi alapján választanánk. Tudás alapján szerintem senki se vitatja, hogy jelenleg a MeeGo a jobb, de nekem jobban tetszik a Metro UI. Amúgy csak a teljes képet érdemes nézni, nem így, hogy de ha ezt nem nézzük, meg ha azt nem nézzük. Azért kukázták, mert mire a Nokia rendbe kapta volna, feltöltötték volna a boltot sok-sok alkalmazással és mindenhol megfelelően reklámozták volna (jó bornak is kell a cégér!) a MeeGo-t, hogy tényleg mindenkinek bejöjjön és sokan vegyék, addigra csődbe mentek volna. Az MS ugye nem csak a WP7-et hozta a Nokiának, hanem rengeteg pénzt is.

[ Szerkesztve ]

(#250) Воланд válasza BobTail (#248) üzenetére


Воланд
titán

"Ja, és arról nem is beszélve, hogy a Lumia sorozat előtt azért a WP sem volt ellátva olyan sok alkalmazással!"

hat, en ezt azert igy nem mernem kijelenteni. inkabb azt mondanam, hogy a lumiak megjelenese felporgette az alkalmazasfejlesztoket, de mar elotte is sok jo alkalmazas volt a marketen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.