Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gzbotii


gzbotii
veterán

Varjuk a trollokat, akik megmondjak, mekkor hiba a WP es [..]:U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2) Vtwo


Vtwo
senior tag

Hogy a francba sikerült piacvezetőből csődközelbe leküzdeni magukat. pár év alatt?
Felfoghatatlan. :U

(#3) gzbotii válasza Vtwo (#2) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem reagaltak. Symbian eroltetese - es komolyabb frissitesek hanyagolasa (mint most a Belle es hasonlok). Kb ennyi? :U

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én vennék igazából új telefont, de amíg a régi be nem döglik, addig minek?! :U
2006-ba vettem!

[ Szerkesztve ]

(#5) gabancs


gabancs
addikt

Mondjuk ez troll kérdés. Igazából szerintem senki sem tudja, hogy jutott ide a Nokia.

(#6) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

ez ha trollkodásnak számít ha nem, ez csak azért van mert az androidot teljesen mellőzik... meg is érdemlik :W

[ Szerkesztve ]

(#7) kaller1 válasza gzbotii (#1) üzenetére


kaller1
veterán

Nem a wp miatt tartanak ott, ahol. A cikkben lévő számok egyébként elég komolyak.

.::> <::.

(#8) Bailey válasza Vtwo (#2) üzenetére


Bailey
senior tag

Nem léptek időben a versenytársak innovatív megoldásaira, és a többiek állva hagyták. De ez egy intő jel azoknak akik most a csúcson vannak, mert ez velük is megtörténhet.
Mondjuk én azért még nem temetném őket. És nem mondom azt sem hogy a WP7 nem jó irány, de nem szabad csak egy dologra feltenni mindent.

(#9) xlife11 válasza kmarkk22 (#6) üzenetére


xlife11
senior tag

Az, fusson android a wc deszkán is mi?Nokia csak szarul járt volna ha belépett volna az androidos telefonok telített piacára, míg a WP7 színtéren nagyot alkottak.A lumiák jó eladásokat produkáltak, viszont a többit nem nagyon tudják eladni.

(#10) gabancs válasza Bailey (#8) üzenetére


gabancs
addikt

Most már minden az Ms-on múlik. Meg akarják e menteni a Nokia-t? Mert pénzük van bőven.
Lehet, hogy a Nokia ezt már előre látta, ezért ment bele az MS szigorú korlátaiba?
Mert hiába adott volna ki csúcs Androidos telefonokat, a Google nem igen húzta volna ki a szarból. Az Ms-nak meg szüksége van egy komoly gyártóra, így elvileg mind a ketten jól jártak, csak ki kell böjtölni a nehéz éveket.

(#11) Воланд


Воланд
titán

lehetseges megoldasok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gyakorlatilag kvázi piacvezetőként ő veszthetett a legtöbbet. Ellustultak, elaludtak, lemaradtak. Sokan jártak így, csak ők túl magasan voltak és onnan nagyobbat lehet esni. Egyébként nem csak az iphonera nem tudtak reagálni évekig, de az egész okostelefon témára.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) Gabor113 válasza xlife11 (#9) üzenetére


Gabor113
tag

Sajnos ez így van, az istenített Android piacon pár gyártó kivételével szinte mind ugyanúgy veszteséges és lassan a túlélésért küzd. A Samsung gyakorlatilag mindent visz.

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#14) ClioRS válasza gzbotii (#1) üzenetére


ClioRS
őstag

Akár trollkodás, akár nem, nagy hiba. Az N9 jobb eladási mutatókat produkált, azért is kussolnak róla, pedig a WP-t nyomták agyba-főbe, pénzesebb országokban árulták. És tessék, ez lett belőle.
Kíváncsi leszek a 900-nál mi lesz, a 800-at is mondták, hogy veszik mint a cukrot, meg mennyire jó telefon. Hát úgy tűnik hiába dicsérik, ha nem veszi meg senki.

(#15) tylerddd


tylerddd
veterán

Érdekes, h "nagyifon" szinten is gyengültek! Én még mindig Nokiát javaslok a környezetemben élőknek, ha egy sima mobilt akarnak! Bár ugye ezeket az emberek nem cserélik le olyan sűrűn, mert nem idegesíti őket a processzormagok és pixelek száma.

Okostelefon szinten meg minden elismerés az övék, h van elég vér a pucájukban, h a saját elgondolásaikat követik és nem a piaci trendeknek megfelelő irányba mennek el. Ha ezt teszik, akkor elkezdenek androidos telefonokat gyártani, és véleményem szerint ez tuti kihúzta volna már rég őket a kakiból. Esetleg másodrendű projektként, mint ahogy a többi gyártó is csinálja, kidobnak 1-2 WP telefont is. Ezen a szinten, ha ezek a Lumiák lettek volna, szintén első helyre ugorhattak volna, mint egyébként is. Húzónév a Nokia még mindig, androiddal tuti biztos agyonkeresik magukat.

Végül, ahogy sokan mondták már, vízválasztó lesz a WP8 és a 2013-as Nokia felhozatal. Ha a Microsoft jó rendszert pakol össze, biztos a siker, hiszen hardver szinten majdhogynem tökéletes munkát végez a gyártó. Nem beszélve a PureView kamerákról, amik szintén odaba**nak majd rendesen, és elvileg beleteszik őket a következő évben a WP8-as modellekbe!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#16) xlife11 válasza Gabor113 (#13) üzenetére


xlife11
senior tag

Erősebb kutya ...ugat ;] Bár a Samsung gyakorlatilag a Galaxy Mini szintű telefonokból él, ha csak GS2 lenne bezárhatnák a boltot.

(#17) ftc


ftc
nagyúr

A fő okok:

elaludtak mikor piacvezetők voltak
mikor a piac ébredt ők aludtak de még Csipkerózsikánál is jobban.
mikor felébredtek a Symbiant nyomták még x évig... legnagyobb hiba
a garancia a béka segge alá került.
a wp felé nyitás jó dolog volt...de kidobhatták volna az összes Symbiant s mindenre wp-t nyomni vagy az alsó kategóriás telokra androidot még kész nem lett volna a saját új rendszerük.
árak se épp vonzóak...

Ez az eladott mennyiség is a márkahűségnek köszönhető..de ebből nem lehet megélni.

(#18) kaller1 válasza xlife11 (#9) üzenetére


kaller1
veterán

Az, fusson android a wc deszkán is mi?Nokia csak szarul járt volna ha belépett volna az androidos telefonok telített piacára

Gondolom az egykor mobilos téren sehol nem (na jó, kicsit) jegyzett Samsung nem veszteséges, vajon hogy csinálják? :)

.::> <::.

(#19) gzbotii válasza kaller1 (#7) üzenetére


gzbotii
veterán

En tudom, csak masok szerint a droid mentette volna meg oket

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#20) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Én se számítottam tőlük eget verő eredményekre, de hogy fele annyi okostelót adjanak el mint 1 éve az bődületes visszaesés... :(

(#21) d.salvatore


d.salvatore
tag

Nem komoly a helyzet :) Egyszer lent, egyszer fent...most mászik ki a gödörből, kell neki idő. WP vel meg szerintem helyre fogja magát rázni mint a Mangóval, mint az Apollo val. Nem kell a Nokiát még leírni, korai lenne!!!

Apple iPhone 5S White 64GB - iOS 7.1.2

(#22) Tigerclaw válasza xlife11 (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A nokiánál se a lumia 900 sikerére kell figyelni, hanem hogy pl. a 610-es mire lesz képes.
A másik dolog, hogy kicsit hanyagolni kellene ezeket a bu.is színeket, mint a tűrkíz és magenta, vagy nem is hanyagolni, de bővíthetnék a palettát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) dynamicrossh


dynamicrossh
tag

A winmo erőltetése is eddig nagy bukónak tűnik. Hiába raknak alá egy jó kis összerakott készüléket, ha az embereknek nem kell a winmo, akkor nem kell. Ez van. Az már más kérdés, hogy innen nem sok lehetőségük van, az Androidos buliba beszállni már késő, az egyetlen lehetőségük, hogy kivárnak hátha beindul ez a winmos dolog.

(#24) xlife11 válasza kaller1 (#18) üzenetére


xlife11
senior tag

A Nokia nem tudott volna annyira olcsó droidos telefonokat gyártani.A felsőkategóriából nehéz megélni

(#25) Bailey válasza tylerddd (#15) üzenetére


Bailey
senior tag

A Motorola is nagy név és mikor csőd szélén voltak elkezdték az androidot. Ez megmentette őket, de nem keresik degeszre magukat.

[ Szerkesztve ]

(#26) #43960832


#43960832
törölt tag

Még csak véletlenül se csökkentsék a készülékárakat, mert az presztízskérdés, hogy a Nokiák drágábbak. Ez az egyik ok szerintem.

(#27) szőröscica válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem a kék Lumiák szépek, simán használnék olyat, és nem vagyok buzi.
Elképzelhető, hogy a 900-asból majd veszek is magamnak.

Egyébként meg kérdeztétek, hogy hogyan jutott ide a Nokia. Lassan reagáltak, nagyon lassan. Kijött az iPhone, mindenki látta, hogy ez a jövő, a Nokia meg másfél év késéssel hozta ki az 5800-ast, ami egy érintőképernyőre átszabott Symbiant futtatott, ezer kellemetlenséggel, rezisztív kijelzővel. Utána is csak ennek a különböző módosított, butított változatait árulták, pl. 5230 néven. A Symbiant toldozgatták, de az Android is simán otthagyta őket, nem csak az iOS.

Úgyhogy nem meglepő a helyzet. Remélem, hogy a WP-vel magukra találnak, mert a rendszer is remek, és a gyártó is jobb sorsra érdemes.

(#28) Quasi_modo válasza ftc (#17) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

de kidobhatták volna az összes Symbiant s mindenre wp-t nyomni
Hát a WP éppen nem hozza az óriási sikert.

valami

(#29) ftc válasza Quasi_modo (#28) üzenetére


ftc
nagyúr

kicsit drága mezőnyben kezdtek vele...pl az emberek többségénél egy 200 euros határ még létezik... s lehet sokat mondtam..ebből androidos masinát már kpasz nokia teflont wp7.x-el nem

[ Szerkesztve ]

(#30) gzbotii válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem (szinte) biztos: osszel Nokiat veszek. Vagy Lumi 800 vagy N9 (estlegSGS2). Es ha csak lehet, cyan kek lessz ;)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31) ClioRS válasza dynamicrossh (#23) üzenetére


ClioRS
őstag

Amennyi energiát és pénzt belefektettek a WP-be, azt bele lehetett volna a Symbianba is, és nem lenne ilyen problémájuk. Például az N8-nak már anno a most megjelent Belle FP1 szerű szoftverrel kellett volna jönni.

(#32) gzbotii válasza ClioRS (#31) üzenetére


gzbotii
veterán

MeeGo mindorokke?;]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33) kaller1 válasza xlife11 (#24) üzenetére


kaller1
veterán

kettővel feljebb area_51 már leírta, amit erre írtam volna. :)

.::> <::.

(#34) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Pedig én ma megtámogattam:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#35) gzbotii válasza FRENK1988 (#34) üzenetére


gzbotii
veterán

Irigyellek. Legalabb kek?:DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36) Crucio válasza ftc (#29) üzenetére


Crucio
aktív tag

45 ezer ft egy Lumia 710 mellé havi 2 ezerrel a fél gigás internetért (t-mobile). Ennyiért szerintem ez a legjobb ajánlat.

(#37) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Azért megnéztem volna egy Nokia UI-t androidra, szerintem azt jòl "megdizájnolták" volna. Szerintem is jòl néznek ki ezek a kék Lumiak, megnéznék egy 3,5 colos olcsòbb droidos modellt a Nokiától ilyen kék hátlappal. Szerintem a fiatalok vinnék mint a cukrot.

(#38) Lirion válasza szőröscica (#27) üzenetére


Lirion
addikt

Amikor megjelentek az első s^3-as nokiák (n8, c7, c6), akkor az okostelefonos eladások majdnem másfélszeresre nőttek az év végére.
Amikor meg bejelentették, hogy a symbiant elhagyják és jön a wp helyette, az okostelefonos eladás a felére esett vissza.

Le lehet vonni a következtetést...

(#39) FRENK1988 válasza gzbotii (#35) üzenetére


FRENK1988
veterán

jaj dehogy. Fekete:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#40) szőröscica válasza Lirion (#38) üzenetére


szőröscica
addikt

És emellett a konkurencia milyen mértékben növekedett?

Az meg nem meglepő, hogy egy lefejezésre ítélt rendszert futtató telefon után nem fognak kapkodni az emberek.

(#41) catroot válasza dynamicrossh (#23) üzenetére


catroot
veterán

Windows Phone-ra gondolsz, nem pedig a Windows Mobile-ra.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#42) ClioRS válasza gzbotii (#32) üzenetére


ClioRS
őstag

Akár abba is lehetett volna lóvét fektetni. :K

(#43) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Vesszen a wp7-8 éljen az ameego :DD

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#44) Quasi_modo válasza szőröscica (#40) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az meg nem meglepő, hogy egy lefejezésre ítélt rendszert futtató telefon után nem fognak kapkodni az emberek
Ezért nem kellett volna ilyet bejelenteni, mielőtt a WP bizonyított volna.

valami

(#45) phonefan válasza Vtwo (#2) üzenetére


phonefan
tag

mint a motorola, csak épp fordítva

„Szeretném a látványból a lehető legkevesebbet mutatni, úgy, hogy az a lehető legtöbbet jelentse.”

(#46) hemaka válasza Vtwo (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én még ott dolgoztam, amikor elkezdtek csökkeni a teljesítendő irányszámok. Már akkor érezhető volt, hogy valami nincs rendben...

A hegyekben álló visszaküldött telefonok az Orange hálózattól (is), eleve sok konstrukciós hibákkal küszködő telefonokról már nem is beszélve.
Aztán a telefonok nagy többsége nem váltotta be a remélt eredményeket, a symbian már nem volt valami versenyképes, másuk meg nagyon nem volt, mint op. rendszer így lemaradtak nagyon a többiektől... az érintőkijelzős telefonokról aztán meg ne is beszéljünk:)

(#47) Tigerclaw válasza Bailey (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Motorola csődbe ment volna, de felvásárolta a google és persze megtámogatta némi pénzmaggal, szóval nem az mentette meg őket, hogy a végén még időben kapcsoltak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) xlife11 válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


xlife11
senior tag

Még nem vásárolta fel.A csődtől a Milestone és a droid mentette meg.

(#49) FET-MEN


FET-MEN
veterán

és szimbián merre?? nem lesz abból már felsőbb kategóriás? összedobhatnának egy jó c kategóriásat :DDD mind1 egyelőre várom az olcsóbb wp7-eket is. android nyilván nem lesz , nem is baj :D

Iphone 7

(#50) gaborbp


gaborbp
tag

A trollok miatt megy csődbe most már biztos ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.