Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kekegsm


kekegsm
őstag

Sziasztok! Próbálta valaki Type-C port replikátorral / dokkolóval használni? Nekem csak tölt, se a másodlagos képernyő, se perifériakezelés (egér/billentyűzet, hálózat) nem működik, sehogy se.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#52) erzol


erzol
őstag

Érkezett egy frissítés.
Megörültem, hogy android 13.
Erre egy januári biztonsági.
Nem úgy volt, hogy decemberben megkapjuk? :F

(#53) Joeker67 válasza erzol (#52) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Valahol olvastam néhány hete, hogy a sima Reno 5 frissítésénél voltak problémák, lehet, hogy emiatt késik a miénkre az új OS.

(#54) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Nekem megjött az OS frissítés! :)

(#55) erzol válasza Joeker67 (#54) üzenetére


erzol
őstag

Tegnap nálam is felkerült. :K

(#56) mihaczitomi


mihaczitomi
junior tag

nem tudjátok véletlenül .hogy tudom A főképernyőről eltünteni az órát ????

Szeretném ha A szolgáltatók nevei jelennének meg

06 30 962 8221

(#57) erzol


erzol
őstag

Újabb frissítés érkezett. :K

(#58) varjúdombi


varjúdombi
csendes tag

Egy 6 éves huawei P9et váltottam le erre. A P9-nek egyébként még semmi baja, csak a RAM már kevés sok új apphoz. Egyelőre szimpi az OPPO.

(#59) Frankie50


Frankie50
tag

Üdv Mindenkinek!
Már több mint 2 hónapja van egy Reno 5Z 5G készülékem. alapvetően jól muzsikál, csak az üzemidővel nem vagyok kibékülve, előtte redmi 4x volt, és azonos felhasználás mellett annak jobban bírta az aksija.
De a lényeg, amiben kéne egy kis segítség: Nem sikerül a kímélő akkutöltést elérni vele. Én általában éjszaka töltöm, és ráérne, de mindig azonnal gyorstölti, pedig a beállításokban be van kapcsolva a kímélő töltés.
Valami tipp? Köszi!

(#60) donjohnson válasza Frankie50 (#59) üzenetére


donjohnson
addikt

én egy 15 wattos samsung töltővel töltöm. ezzel legalább biztosan nem tud gyorstöltést.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#61) Frankie50 válasza donjohnson (#60) üzenetére


Frankie50
tag

Köszi! Nézek én is egy másik töltőt!

(#62) kefe13 válasza Frankie50 (#61) üzenetére


kefe13
tag

Elég egy nem VOOC-t támogató töltő kábel is :) A kímélő töltés vagy éjszakai töltés annyit csinál, hogy nem tölti fel 100 % az eszközt, csak valami 70-80% -ig, majd a szokásaid alapján ébredés előtt teszi bele a maradék töltést.

[ Szerkesztve ]

(#63) Frankie50 válasza kefe13 (#62) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Ez ok! De eddig mindig egyből csontra töltött. Este felteszem még itt ülök mellette, és 40-50 perc múlva tele a tank. Szóval még nem volt ideje megtanulni :N
Most 90%-n van, de a következő töltést megpróbálom a redmi régi töltőjével.

(#64) konzi válasza Frankie50 (#63) üzenetére


konzi
aktív tag

Használ még rajtam kívül 5 z-t valaki ? Nincs vele gondom csak hátha felpezsdülne kicsit a topikja.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#65) Frankie50 válasza konzi (#64) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Én használom! De ettől még nem pezsdülünk :)
Röviden összefoglalva két dolog zavar. Az aksi nagyon gyenge, azonos használati szokások mellett meg sem közelíti az előd redmi 4x üzemidejét. A zsebemben rendszeresen hülyeségeket művel, bekacsolt védelem ellenére. Egyébként elégedett vagyok, gyors, nekem elég jó képeket csinál, jó a hangerő. A töltésnél a kímélő módot még nem tudtam tetten érni, de mostanában a régi töltővel töltöm lassabban talán nem öli annyira aksit.
Amíg volt 5g nagyon gyors volt a net is. Most kicsit lassabb.

(#66) konzi válasza Frankie50 (#65) üzenetére


konzi
aktív tag

Én OnePlus Nord CE és Nord N10 után használom költség csökkentő opcióként, az aksival nincs gondom, ugyan ez volt a nordokban is. Egyedül az Always on kijelző beallitasainak a szegényes opcioi zavarnak csak. Zsebben hordom és nincs gond vele. Zseb mód bekapcsolva. Android 13 rendszer. Az oldalsav funkciók miatt maradtam OnePlus, Oppo, realmi vonalon.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#67) konzi válasza konzi (#66) üzenetére


konzi
aktív tag

A gyári aksitolto ha jól tudom kíméli az aksit. Megosztott akku van benne 2x2175 Ma. És a két akkut szinkronban tölti a gyári töltő fej azért is gyors a töltés. 40-50% ről kb 30 perc alatt feltölt.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#68) mihaczitomi válasza konzi (#64) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

Persze ,hogy használok 5Z 5G-t ,a mai napig

nagyon meg vagyok Vele v elégedve

06 30 962 8221

(#69) mihaczitomi válasza donjohnson (#60) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

én egy Beasus PD ( Power Delivery) Töltővel töltöm .... Nem is volt olcsó Töltő ( 10.000 Ft még alliról is ) ,De szépen és gyorsan Feltölti

06 30 962 8221

(#70) Frankie50 válasza konzi (#66) üzenetére


Frankie50
tag

Az az érdekes, hogy nálam sem mindig csinál hülyeséget, csak mikor olyanja van. Természetesen be van kacsolva a zseb mód. De csak kétszer-háromszor fordult elő. Legutóbb egy nem fogadott hívás után a kedvencekből kezdett el hívni számokat :) De összességében elégedett vagyok vele én is. Meglévő előfizetés mellé vettem, kedvezménnyel, részletre, annyit mindenképpen megért nekem. Aksit általában éjszaka töltöm, ha este 30% alatt van, mert az nem elég már a következő napra. Így van idő a lassabb töltésre. Ha felét kibírja mint az előző, akkor már ok.

(#71) varjúdombi


varjúdombi
csendes tag

Én is ezt használom. A kamera Huawei P9 után nekem nagyon bénának tűnik, de más problémám nincs vele. Aksi is oké, 2 naponta töltöm.

(#72) Joeker67 válasza Frankie50 (#65) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Én már a harmadik 5Z 5G-t nyüstölöm, első összetört, második vitorlázás közben elázott.
Első helyett próbáltam Xiaomit, de mindenféle bajom volt vele, inkább újra Oppo.
Akksi nálam jó, egész délelőtt iGo megy, igaz éjszakai színsémával, közben telefon, meg levelezés, de simán bír nálam egy napot. Én Blitzwolf okostöltővel töltök itthon mindent.

(#73) konzi válasza Joeker67 (#72) üzenetére


konzi
aktív tag

Csak meg pezsdult a topik :C

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#74) Frankie50 válasza Joeker67 (#72) üzenetére


Frankie50
tag

A 4x aksija egy hetet bírt nálam még hét évesen is, ez 3-4 napot bír. Ez sem probléma, csak megjegyeztem. Egyébként elégedett vagyok vele én is. Én is leejtettem pár naposan, kijelzőre, de nem lett baja :R

(#75) pityu8


pityu8
tag

Tegnap hozta a futár a Telekomtól az 5Z 5G-t. Az aksija csontra volt merülve, kb. 5 percig nem is indult el a töltés, volt egy megjegyzett wifi kapcsolat is benne. A doboz alján a kis átlátszó lezáró át volt ragasztva egy nagyobbal, amit csak később vettem észre. Egyébként a csomagolás teljesen gyári volt.
Ti hogyan kaptátok? Álljak el a vásárlástól, és vegyek egy másikat, hátha nem ilyen lesz? Lehet van valami hibája, amit nem vettem észre, és később derül ki, vagy csak valaki megnézte, és nem jött be neki?

(#76) Frankie50 válasza pityu8 (#75) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Én üzletben vettem személyesen. A srác ott bontotta ki előttem, az aksi teljesen üres volt, várni kellett amíg elindult a telefon. Azt mondta, hogy ezek így jönnek, de még nem hallottam teljesen üres aksiról sehol előtte.

(#77) tope válasza pityu8 (#75) üzenetére


tope
addikt

Nekem is tegnap jött a 60.000-es Pénteki Telekomos verzió.
Itt is csontra le volt merülve, kellett neki pár perc. Wifi nem volt, mindent 0-ról kellett állítani. Redmi Note 8T után szerencsére nem nagy váltás.
Tetszik, majd az apróságokat kell beállítani, megszokni...

(#78) pityu8 válasza pityu8 (#75) üzenetére


pityu8
tag

Köszi srácok, akkor nem görcsölök az elállással.

(#79) kefe13


kefe13
tag

Hi, nekem frissítés után rettentő halk lett a beszédhangszóró, reset is meg volt, aztán nem változott, most fülelek mit állat :D Valami ötlet ?

(#80) konzi válasza kefe13 (#79) üzenetére


konzi
aktív tag

Semmi hasonlót nem tapasztaltam. Kihangositva jó ? Esetleg nem tomodott el kosszal a hangszóró rácsa ?

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#81) kefe13 válasza konzi (#80) üzenetére


kefe13
tag

Kihangosítva jó, nem koszos.

(#82) lacko6


lacko6
senior tag

Android 13
Biztonsági október 5
Lessz még tovább?

(#83) konzi válasza kefe13 (#81) üzenetére


konzi
aktív tag

Inkább hardveres gond lessz szerintem.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#84) tope válasza tope (#77) üzenetére


tope
addikt

Kicsit kezdem unni hogy napi szinten kell frissíteni, mi a francért nem tudja egyből a legújabb frissítést leszedni...
Most az Android 13 a soros, de előtte is volt egy másik 4 GB-os frissítés

(#85) Frankie50 válasza tope (#84) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Nekem a 13 már régebb óta fent van, fél éves a teló, nem sokkal a vásárlás után jött is a nagy frissítés. Ami érdekes, hogy mobil neten jelzi, hogy frissítések vannak, de wifin nem. Csak 1GB mobil net van a csomagomban, ezért otthon wifiről frissítek. Nem törlöm az értesítést, aztán otthon töltőn, wifiről megcsinálom a frissítést. Különösebben nem figyelem, de 2-3 hetente jönnek gugli, meg color frissítések. Az utolsó biztonsági, az október 5.-i ahogy fentebb is írták.

(#86) YarisTS


YarisTS
csendes tag

Nekem is megjött a 60.000 Ft-os Telekomos telefon. Realme 8-ról szerettem volna erre az 'unokatestvér' modellre váltani. Szintén 0%-on volt az akku, mint ahogy fentebb is írták. Ma töltöttem fel először, de eddig csapnivalónak tűnik az üzemidő.

Ez ennyit tud vagy az 5G eszik sokat? A Realme 8 2 évesen is 4-6 óra képernyőidőket tud.

Android 13-ra frissítettem.

[ Szerkesztve ]

Liberté, égalité ... sécurité

(#87) donjohnson válasza YarisTS (#86) üzenetére


donjohnson
addikt

nézd meg a beállítások / akkumulátor / telefon akkumulátorhasználata alatt.
nekem a chrome evett sokat a háttérben, kikapcsolt képernyőnél is.
letiltottam/fagyasztottam adb paranccsal és felraktam helyette a brave böngészőt, ez nem meríti a háttérben.
egyébként lehet az 5g is. tedd olyan üzemmódba (gsm/wcdma/lte), ahol a 4g-ig engedi felmenni csak.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#88) YarisTS válasza donjohnson (#87) üzenetére


YarisTS
csendes tag

Köszönöm, még egy teljes merítés, töltést próbálok, hátha csak kalibrálás gond.

A Chrome volt 10%, de tényleg az volt kb 1 óra ebből a 2.5-ből.

Az 5G miatt vettem, mert így tényleg jön 500/100 net rajta. :D

Liberté, égalité ... sécurité

(#89) konzi válasza YarisTS (#88) üzenetére


konzi
aktív tag

3-4 ciklus szerintem kell neki. Reggel felteszem tölteni egy jó fél órára kb 90% íg egész nap használom 2 db simmel, mobilnettel. Bluetooth folyamatosan bekapcsolva. Kb 1-2 óra telefonálás , 3 óra net használat vegyesen wifi és mobilnet. Este mikor haza érek kb 50-60 % körül van ami reggelre lemegy kb 40-45 % körülre és akkor töltöm. Előtte Xiaomo mi10, OnePlus Nord és OnePlus N10 volt az idén kicsit jobban bírja mind 3 nal, bár a mi10 Ben jóval nagyobb aksi van.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#90) Joeker67 válasza YarisTS (#86) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Várj még néhány napot, mire beáll. Nálam teljesen jó, iGo val is kibír egy napot.

(#91) mihaczitomi válasza Joeker67 (#72) üzenetére


mihaczitomi
junior tag

én az elsőt ,De az első telefonom ,ami több mint 2 éve kitartóan nálam van

06 30 962 8221

(#92) konzi


konzi
aktív tag

Ma érkezett új biztonsági frissítés.

,egy valaszt megerdemlek ??,

(#93) Jarlaxle89


Jarlaxle89
csendes tag

Lassan egy éve nyúzok egyet, két dolog zavar:

1. Bluetooth fülessel nem megy a hangszínszabályzás.

2. A saját fülesén kívül kb semmilyen vezetékessel nem jó a csatlakozó, lötyög benne mindegyik, vagy vacakul érintkezik.

Az már mellékes, hogy nem bírom megszokni a kikapcsoló és hangerő gombok külön oldalon való elhelyezkedését :))

(#94) Joeker67 válasza Jarlaxle89 (#93) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Én egy bluetooth-os és egy vezetékes Bose fülessel szoktam hallgatni, eddig semmi problémám nem volt velük. Milyen programot használsz?

(#95) Jarlaxle89 válasza Joeker67 (#94) üzenetére


Jarlaxle89
csendes tag

A saját gyári hangszínszabályzót használnám, de azt mondja bluetooth hangeszközzel nem támogatott jelenleg. Van olyan amit használok, csak zavar, hogy külön kell tartsak egy appot emiatt.

(#96) Frankie50


Frankie50
tag

Üdv Mindenkinek!
Olyan problémával küzdök, hogy rohadt lassan hajlandó csak áttölteni a képeket a számítógépre. Van valakinek valami ötlete hogyan lehetne ezen gyorsítani?
Előre is köszi!

(#97) kefe13 válasza Frankie50 (#96) üzenetére


kefe13
tag

Üdv.
Nem tudni hogyan szeretnéd "áttölteni" a dogaidat, kábel, bluetooth..
Egébként ott a felhő, gdrive, ondrive és társai, teljesen jól működnek :)

(#98) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Asszony sikeresen betörte a kamera védő üveget. Csere alkatrészt megrendeltem.
Mennyire bonyolult a csere?

(#99) Frankie50 válasza kefe13 (#97) üzenetére


Frankie50
tag

Üdv!
Köszi, hogy válaszoltál, de közben pár napot kórházban töltöttem :( Kábelen töltögetem, felhőt nem használok, bluetooth-l nem próbáltam, de szerintem lassabb lenne mint a kábel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.