Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S-eye


S-eye
senior tag

Mobilra!?Ez új elgondolás.Mozzillából ítélve legalább 3 év kell míg lesz belőle valami.Lesz itt szép díj az adatforgalom miatt.

(#2) robogár válasza S-eye (#1) üzenetére


robogár
csendes tag

Van ahol ez már nem probléma..

"Embernek lenni annyi, mint választani."

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

mi ez a b2g? businness to google?

egyébként meg nincs is annál jobb ötlet, mint minden telefonos funkciót rábízni egy olyan környezetre, amit percenként törnek szanaszéjjel.

ezeknek még a harmadik szomszédja is normálatlan...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Barthezz2 válasza bambano (#3) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

+1

Everybody lies.

(#5) L Balázs


L Balázs
tag

A kamera kezelésére vannak ajánlások a HTML5 szabványban, és azt hiszem, hogy a többi hardver kezelése is megoldható nyílt webes technológiákkal. De a telefon funkciót szerintem voip alapon oldják meg, mert a központi névjegyzék, sőt, a híváskezelés sem megoldható egy böngészőből. Kíváncsi leszek rá.

(#6) fatal` válasza bambano (#3) üzenetére


fatal`
titán

+1

(#7) Fire/SOUL/CD válasza bambano (#3) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

B2G=Boot to Gecko. Amúgy +1

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#8) ntomka válasza L Balázs (#5) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem meg semmi nem lesz belőle. Egy OS fejlesztéséhez végképp nem rendelkezik megfelelő erőforrásokkal a Mozilla.

ツ Headphones on - World off

(#9) hack69


hack69
aktív tag

Nem fogják tudni eladni. Nincs lobbierejük a gyártóknál, máskülönben semmi értelme, mert csak így lehet elterjeszteni.

#8

A másik pedig a munkatempójuk.

[ Szerkesztve ]

(#10) anulu válasza bambano (#3) üzenetére


anulu
félisten

azon kevés alkalmak egyike, amikor maximálisan egyet értek veled :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) julius666 válasza ntomka (#8) üzenetére


julius666
addikt

+1

Baromira nem értem mit gondol a Mozilla, folyamatosan próbálnak újabb területeken konkurálni a Google-al, úgy hogy a böngészőjüknél is már szorít a nadrágszíj és csak szorosabb lesz.

(#12) KisDre


KisDre
senior tag

Kissé furcsálom a Mozilla ezen lépését, lévén hogy a mobilos firefox is éppen hogy elmegyeget az okostelokon, erre most meg egy egész OS-t... Hát nem tudom, valami újabb netes szolgáltatással több esélyük lenne, de bármi is legyen, én továbbra is szurkolok nekik.

KisDre.artstation.com

(#13) anulu válasza KisDre (#12) üzenetére


anulu
félisten

androidon (SGS) esik-kel nálam...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Nem biztos hogy teljesen végiggondolták, hogy mire is vállalkoznak...
Még emlékszem, az androidnál is ez volt: amikor megjelent kb 3 készülék tudta kezelni. Aztán pillanatok alatt elkezdték hálypolni, aminek az lett a következménye, hogy kb. még a google se tudta kezelni a létező szoftvervariációkat. :F

Ezek most komolyan mobil hardverre akarnak optimalizálni? :Y
(megjegyzem, akkor előbb nem ártana megtanulni pc-re...)

Beleölni 2-3 év fejlesztést, dollár milliókat, a semmiért?
Hogy fogják eladni? :F
Illetve nem is ez a kérdés. Eladni nem lesz mit, ha teljesen nyílt az egész.
Mit fognak eladni erre a platformra ahhoz, hogy nyereséges legyen? Ezek után jöhet a hogyan... :F

Szóval nem értem... :F :Y

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#15) ntomka válasza nvyktor (#14) üzenetére


ntomka
nagyúr

"Eladni nem lesz mit, ha teljesen nyílt az egész."

nyílt != ingyenes

Vajon hanyadszorra lett ez elmondva?! :F

ツ Headphones on - World off

(#16) nvyktor válasza ntomka (#15) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Ezt én is tudom...

De őszintén.
Mikor fizettél valamiért, ami nyílt?
Forráskód le, oszt jóvan, a többit megoldod magadnak nem?

Ezen alapozva értettem az előző hsz-t.

Ami nyílt, azt kevesen veszik meg, mert keveseknek érnek a plusz szolgáltatások (pl.: support és társai) annyit, hogy pénzt adjon érte.

És ha ez tudott viselkedés az emberektől, akkor nem lehet rá üzleti modellt építeni, még akkor sem, hogy a vásárlók / nem vásárlók arányát nem Magyarországról vesszük (nálunk siralmas a helyzet).

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#17) h-yle válasza nvyktor (#16) üzenetére


h-yle
addikt

Én szívesen fizetek bármiért ami nyílt, ha a felhasználói felületet sem szarnák le mint a nyílt alkalmazások 95%-nál. Mondjuk a Mozilla ebből a szempontból még istenes.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#18) cucka


cucka
addikt

Számomra nem egészen világos, mit szeretnének.
Egy teljesen új oprendszert vagy egy mobiltelefonos környezetre átalakított linuxot?
Az eszköz programozását pedig html5+javascript alapokon képzelik el? Teljesen meghülyült ott mindenki? :D

(#19) julius666 válasza nvyktor (#16) üzenetére


julius666
addikt

De őszintén.
Mikor fizettél valamiért, ami nyílt?
Forráskód le, oszt jóvan, a többit megoldod magadnak nem?

Én biztos vagyok benne hogy te is fizettél már, pl. ha a telód/mp3-lejátszód le tud játszani AAC-t/H264-et, vagy pl. a kamerád képes rögzíteni ilyen formátumba. Ott a termék árában kifizetted a licenszdíjat, pedig mindkét formátum nyílt (lehet az mp3-nál, mpeg-4 asp-nél is így van, csak abban most nem vagyok biztos és hülyeséget nem akartam írni).

De ilyen kijelentés után szívesen megkérdezném, mikor fizettél te valamiért ami zárt? Warez verzió le, oszt jóvan, a többit megoldod magadnak nem? Pont ugyan olyan mind a kettő.

(#20) bambano válasza nvyktor (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha tudnád, hogy mennyi mindenért fizettél már, ami nyílt...
hogy csak egy példát mondjak: ha elindítod a firefoxot alap beállításokkal, folyamatosan virít benne a google reklám...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) achon


achon
aktív tag

Szép Új Világ 2013.10.01:
"A mai nap megjelent a B2G 345. frissített verziója, amelyet hamarosan követ a 401. verzió, amelyben gyorsabb és fejlettebb megjelenítést biztosít 2D felületen. A 401 verzióban debütál az új Alligátor motor (ezt használja a Mozilla Firerabbit 1000+ 3.0 vizuális böngésző is), ami már támogatja a WEB3DGL funkciót is."

A legszebb múzsa a határidô.

(#22) nvyktor válasza julius666 (#19) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Ok, ha így nézzünk igazad van. Nyilván használunk egy csomó ilyen cuccot... :)
És nyilván van köztük nagyon sok nyílt megoldás is.

De a Mozilla szemszögéből ez még nem lesz üzleti modell, pusztán erre szeretem volna rávilágítani...
Más szavakkal: az android lényegében bedarálta a smartphone piacot, és egyelőre nem látszik, hogy megtorpanna a lendületük. Ide egy teljesen új termékkel bejutni elég nehéz lesz.

Hovatovább böngészőpiacon is kezdi bedarálni a Google a versenytársakat, ha figyeled a statisztikát, akkor a Firefox részesedése már csökkenő tendenciát mutat (de legalábbis csökkenő növekedést - statisztika készítő függvényében).

Vagyis nem látom azt, hogy az egyre inkább behatárolt felhasználói táboruk hogyan fogja megtéríteni a fejlesztési költségeket. Persze ez nem is nekem fontos... :DD

Egyébként nagyon sok mindenért fizettem ami zárt. :K
Warez (vagyis tört) verziókat meg nem szeretem, mert általában nem kielégítő a törés minősége... akkor már inkább az eredeti, vagy egy free alternatíva... :D

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#23) .O/A. válasza nvyktor (#14) üzenetére


.O/A.
csendes tag

az hogy te nem érted az egy dollog, én mindenestre kíváncsian várom a Mozilla próbálkozását.

(#24) Integra


Integra
titán

legkésőbb az első szabadalmi perben megreccsennek, akkor majd újragondolják, hogy érdemes e ezt csinálni. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.