Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-16 17:31:29

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) gumitamin2


gumitamin2
újonc

Sziasztok.
Nekem a fekete OpenDottTablet van.
Pár év használat után most a napokban zavarodott meg, és nem tudom megoldani.
Elkezdte dobálni az alkalmazás leállt üzeneteket, a Play ikonja el is tűnt, vagy valami apk.android.ve... neve lett.
Visszaállítottam a gyári beállításokat (BIOSból is), de még a File manager se indul el (sajnos leállt szöveg itt is).
Még Wifit és fiókot se állítok be.
Mi lehet a gond?
Memória hiba, vagy vírus került rá?

(#11102) Genova1983 válasza gumitamin2 (#11101) üzenetére


Genova1983
tag

Több mint két év használat után ma megváltam a tab-tól.A 15000ft-os árát bőven kiszolgáltata, de a repedt kijelzővel már nem akartam foglalkozni.
Utódja egy Lenovo yoga tab3 8 lett.

(#11103) Buvana


Buvana
aktív tag

Én anno 2 ilyen tabot vettem, pár nap eltéréssel. Az első hibátlan a mai napig, a másodikat a 2 év lejárta előtt visszavittem (frissítés probléma volt végig) csak gondoltam hátha lesz megoldás. Egy szervíz után vissza, hiba nem szűnt meg, majd a másodikra visszakaptam az árát ☺

(̅_̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅_̅()ڪے~~~~

(#11104) tupuk


tupuk
aktív tag

Üdv,
úgy néz ki az én jószágom is kimúlt.

Factory resetre nem reagál, a töltés-jel sem látszik a képernyőn ha bedugom. Se kép se hang, semmi.
Bármi ötlet még hogy életet leheljek belé?

Kicsivel a gari lejárta után, ki van ez számolva :(

Egyébként mintha nem lenne totálisan halott, rádugtam az USB-kábellel a szg.-re, és az megpróbálta felismerni, azaz legalább érzékelte hogy valamit rádugtak, de aztán persze nem ismerte fel.

Amennyiben kuka az egész és könnyes szemmel meg kell váljak tőle, tudtok helyette javasolni egy hasonlóan jó árú, belépő szintű gépet? Nekem ez csak netezéshez kell az ágyba, arra kiváló volt. (A mérete is nagyon bejött, szóval szintén 8 incses kéne)

[ Szerkesztve ]

(#11105) apaszka


apaszka
veterán

Sziasztok!
Egy idős hölgy adta oda a tabletjét,hogy lemerült,aztán csak a logoig jut a bekapcsoláskor!

Olvasgatom a topikotés látom sok a gáz ezekkel.
Nyomtam egy FR-t rajta,de semmi.

Mit tudnék még kipróbálni?
Sajna a lenyíló csak dísz ,így sok segítség így nincs pedig nem egyedi a hiba ?

Tudtok linkelni segítséget? A kereső nem adott sokat sajna. :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#11106) Aryes válasza apaszka (#11105) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#11107) apaszka válasza Aryes (#11106) üzenetére


apaszka
veterán

Köszi!
Sajna a linkek sem élnek már ....
Máshol keresek valamit! :R :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#11108) vargalex


vargalex
félisten

Ide is linkelem, hátha.

Alex

(#11109) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A tabletre való tempered glass, illetve szilikon tok linket nem tudna adni valaki? Ebay Ali jöhet.
Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11110) RVR400 válasza embe (#11109) üzenetére


RVR400
veterán

Ipad mini tempered glass tökéletes, én a kamerához tettem a kivágást. :)

Szilikon tokot nem tudom, hogy mi passzol rá igazán, én a Nillkin Ball cuccot használom.

[ Szerkesztve ]

(#11111) embe válasza RVR400 (#11110) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Az Ipad Mini mindegy melyik? Azt hiszem ott van több verzió....vagy a kijelző mindben egyforma?

A Nilkin ball az ez? Ilyet még nem is láttam.. :Y

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11112) AndrewBlase válasza embe (#11109) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Méretazonos" készülékek. Illetve az Onda-nak is van valami méretileg passzoló példánya, de azt most így hirtelen nem tudom, melyik változat.

Én annak idején a Teclast P89 mini fóliáját raktam rá (front+back), illetve ennek a bőrtokját. A tokon azért már erősen látszódnak a használat nyomai, de még egyben van. Most egy iPad mini (2) fólia van rajta nekem is. (Tudom, Te Tempered Glass-t keresel rá, de én most a méret miatt írtam ezt)

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#11113) embe válasza AndrewBlase (#11112) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11114) tezsla79 válasza rukh (#11062) üzenetére


tezsla79
újonc

Szia :)
Engem érdekelne ha még aktuális :F :))

(#11115) rukh válasza tezsla79 (#11114) üzenetére


rukh
aktív tag

Hi!

Ez van:

Ha OK, beszéljük meg privátban.
A kijelző kb. 1/3-nál látható csík valamilyen fényvisszaverődés, nem sérülés, a kijelző abszolút sértetlen.

Üdv,
Rukh

[ Szerkesztve ]

Üdv mindenkinek, Rukh

(#11116) pacseryk válasza embe (#11111) üzenetére


pacseryk
csendes tag

Én is ezt a Nilkin ball-t használom, drága de zseniális. Esett már le kőre 1m ről. Megúszta.

(#11117) embe válasza pacseryk (#11116) üzenetére


embe
nagyúr

Nem igazán foglalkoztam a tabbal, többet állt mint használva volt. Így a tartozékok is elkerültzék az érdeklődésemet. De lehet berendelek egy ilyet.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11118) phanfantom


phanfantom
senior tag

Hali,

Van egy ilyen tabom, ami tegnap használat közben megfagyott és nem reagált semmire.
Kikapcsolni még ki lehetett, de azóta hiába próbálom visszakapcsolni, nem csinál semmit. Ha rádugom a gépre vagy a töltőre, akkor sem.
Még garanciális, így el tudom vinni a szervizbe, csak gondoltam megkérdezem, hátha mégis olyan gond lehet, amit lehet orvosolni házilag.
Ha nem, akkor ez sima szervizes ügy?

(#11119) Aryes válasza phanfantom (#11118) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbálj egy factory resetet csinálni rajta, használd a keresőt, minden le van írva itt a topikban.

(#11120) phanfantom válasza Aryes (#11119) üzenetére


phanfantom
senior tag

Ha ez a bekapcsoló gomb és a "hangerő fel" gomb nyomását jelenti, akkor sajnos erre sem reagál.

(#11121) Aryes válasza phanfantom (#11120) üzenetére


Aryes
nagyúr

Esetleg ugyanezt legalább 10 mp-ig?
Ha semmi életjelet nem ad, akkor tedd össze a kezed, hogy még garanciás, bár ezt a tabletet valószínűleg már nem fogod működőképesen visszakapni, legfeljebb az árát. Alaplap vagy Nand chip hibás lett.

(#11122) phanfantom válasza Aryes (#11121) üzenetére


phanfantom
senior tag

persze, nagyon sokáig nyomom és semmi
nem baj, ha visszaadják az árát, akkor nézek helyette mást

(#11123) Rodzser Mór válasza phanfantom (#11122) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Nekem is ez volt a baj pár hónapja. Gariban megjavították. Felrakták rá a nagyobb tárhelyes rendszert. Amitől az én gépem sokkal lassabb lett. Azóta még nem olvastam utána, hogyan lehet a korábbi gördülékenységet elérni, ha egyáltalán lehet.
De írtam is ezt amikor aktuális volt (nem olyan sok hsz történt azóta).
Szóval vidd el, gariban megcsinálják.

(#11124) Aryes válasza Rodzser Mór (#11123) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem értem, miért lehetne lassabb a nagyobb tárhelytől...

(#11125) Rodzser Mór válasza Aryes (#11124) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Gondolom, hogy ez egy újabb a firmware, másképp kezeli a tárhelyet és másképp kezeli a memóriát, processzort. Nem vagyok android szakértő, de én ezzel az új firmware-rel gyanítom összefüggésben.

[ Szerkesztve ]

(#11126) trebrona


trebrona
nagyúr

Gondoltam megnézem, mióta nem volt már kikapcsolva:

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11127) Aryes válasza trebrona (#11126) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#11128) phanfantom


phanfantom
senior tag

Na, hát nekem is megcsinálták a tabletet a szervizben. Nem rég vettem át. Szoftvert frissítettek.
Úgy tűnik még sem kuka:)
Így elsőre gyorsabbnak tűnik mint korábban, még úgy is, hogy most persze friss a rendszer, de szerintem az eredeti állapotához képest is gyorsabb.
De majd ez belakva, hosszabb használat után fog kiderülni.

ui: persze van egy kis kellemetlenség, mert a töltőt elkavarták, így most ez után megy a nyomozás

(#11129) embe válasza phanfantom (#11128) üzenetére


embe
nagyúr

Milyen verziójú romot tettek rá?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11130) phanfantom válasza embe (#11129) üzenetére


phanfantom
senior tag

android 4.4.2, ez lehet az?
Vagy hol nézzem meg?

Egyébként az a gondom, hogy állandóan éber és ettől folyamatosan merül az akksi.
Ezt valahogy meg lehet változtatni? A wifi-t már átállítottam, hogy ne menjen alvó módban.

(#11131) embe válasza phanfantom (#11130) üzenetére


embe
nagyúr

Ami azon az oldalon van. Igen erre, meg a bulidra.

Nem tudom erre mi lehet a megoldás.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11132) Aryes válasza phanfantom (#11130) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tettél rá valami appot, ami ébren tartja. A wifi biztosan nem. Illetve, mégis lehet a wifi, bizonyos routerek a 4.x androidos telefonokat folyton felébresztették. Milyen routered van?

(#11133) AndrewBlase válasza Aryes (#11132) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én meg azt vettem észre egy pár napja, hogy iszonyatosan melegszik használat (net) közben. :(((

Miért mindig én???

(#11134) phanfantom


phanfantom
senior tag

Build szám:
V1.0_20140910

Elvileg ugyanazokat tettem vissza,mint amik voltak.
Most azt írja hogy a diák, táblázatok, dokumentumok fogyasztanak a legtöbbet.
A router nem tehet róla,mert egy másik ilyen tablet normálisan működik,ill. korábban ez is.

(#11135) Aryes válasza phanfantom (#11134) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csinálj egy resetet.

(#11136) phanfantom válasza Aryes (#11135) üzenetére


phanfantom
senior tag

Újraindítottam, tegnap este óta nem használtam és most úgy néz ki, hogy minden rendben.

(#11137) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

sajnos nem emléxem már (ismerősöm használja a tabletet és volt már ilyen), h a lenti hiba esetén újra kell flashelni a tabot v mi a tennivaló?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11138) RVR400 válasza Magnat (#11137) üzenetére


RVR400
veterán

De akkor mi is a konkrét hiba?

(#11139) Magnat válasza RVR400 (#11138) üzenetére


Magnat
veterán

Az a konkrét hiba, h magától állt recovery módba és nem emléxem, h amikor utoljára ezt csinálta, újra kellett flashelni v elég volt a factory reset.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11140) Aryes válasza Magnat (#11139) üzenetére


Aryes
nagyúr

Véletlenül nincs beragadva az egyik hangerő gomb? Attól is beléphet magától recoverybe. A rosszul működő hangerőgombok típushiba ennél a tabletnél.
Amúgy tőled hallok ilyen hibát először, hogy magától lép a recoverybe. :)

(#11141) Magnat válasza Aryes (#11140) üzenetére


Magnat
veterán

Nem hiszem, de majd rákérdezek :) Akkor nem kéne szaladgálnia a kijelölésnek?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#11142) Aryes válasza Magnat (#11141) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez jó kérdés, eszembe se jutott. :DDD De tényleg nem emlékszem két év alatt, hogy vki ilyen hibára panaszkodott volna. Olyanra igen, hogy usb ikon látszott újraindítás után. De recovery? Furcsa. Egy factory resetnek elvileg elégnek kéne lenni, hogy rendbe jöjjön.
szerk.: ha mindkét hangerő gomb beragadt, akkor elvileg nem szaladgálhat a kijelölés.

[ Szerkesztve ]

(#11143) mcelek1 válasza Aryes (#11142) üzenetére


mcelek1
újonc

Van egy hibás ilyenem, ha valakinek kellene kijelző, akku, burkolat mint az új ;)

(#11144) Aryes válasza mcelek1 (#11143) üzenetére


Aryes
nagyúr

És volt nála donorkártya? :DDD
Én nagyon vigyázok az enyémre, hogy ne legyen rá szükségem, de köszönöm a többiek nevében is a felajánlást.

(#11145) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok,

Javítással foglalkozik valaki? Nem vesz fel töltést, lötyög az usb csatlakozóban a kábel. Anyum szereti, ha valaki vállalná olcsón úgy hogy mondjuk elviszem hozzá akkor szóljon.

(#11146) tothjani81


tothjani81
senior tag

sziasztok. Volna egy ilyen tabom szép állapotú . papírjaival dobozában de sajnos sokáig nem volt használatban állta a szekrényben. töltés nem kell neki nem kapcsol így be. Nem tudom mi a baja. Ha valakit érdekel alkatrésznek esetleg várom az ajánlatokat kinek mit ér.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#11147) xeo98 válasza tothjani81 (#11146) üzenetére


xeo98
csendes tag

prv akart lenni... :)

[ Szerkesztve ]

(#11148) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Adott egy Open Dott tablet, mely teggnap került hozzám. Hibajelenség a, hogy ha bekapcsolom a tabletet csak az Intel inside logóig jut el, tovább nem.
Ha gépre dugom ismeretlen ezközként ismeri fela gép.
Itt is és már máskor is volt ilyen gondom az alábbiakkal próbálkoztam:
- Vol + és Home gombra nem tudok recovery-be menni
- Usb driverként próbáltam feltenni a sima google drivert vagy épp a forumban említett Samsung 1.5-ös drivert de sajnos sikertelenül.

A gépen Win10 van fenn.
Valami ötletetek van, hogy hogy lehetne feléleszteni?

Ha sikerül felismerni a gépnek a gyárin kívül esetleg valami más Custom Rom nincs amit ajánltok hozzá?

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#11149) Aryes válasza stigma (#11148) üzenetére


Aryes
nagyúr

A leírtak alapján flash vagy alaplap hibás lett, ezen csak szerviz tud segíteni. A másik topikban (mélyvíz) van leírás, amivel a tetszhalott gépeket is vissza lehet hozni, esetleg az alapján még meg lehetne próbálni.
Alaplapi usb kell hozzá mindenféle hub nélkül (!) és a lehető legrövidebb usb kábel, valamint az összes usb-s perifériát kihúzni, amire nincs szükség. Laptopok többnyire belső usb hub-ot tartalmazhatnak, ezért inkább asztali géppel érdemes próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#11150) stigma válasza Aryes (#11149) üzenetére


stigma
addikt

:R

köszönöm, amit lehet kipróbálok majd, köszi a támpontot és az infót.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.