Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Egyes kártyák igen hosszúak (pl. Zotac), kíváncsi vagyok, abból mennyi a PCB és mennyire lóg túl a hűtő?

#tarcsad

(#2) Cs1csó válasza Yutani (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mindig mosolygok ezeken a sok Mhz és egyéb adaton 3 adatot kérek:
- mennyi FPS-el tud többet (mindenféle valós szintetikus stb. teszt alapján) a régi kártyáknál
- ezt a régi kártyákhoz képest mekkora Wattban mért fogyasztással tudja leadni
- és ezt mekkora áron

Anno mikor a GTX 970-et vettem pont lexartam, hogy "az utolsó fél GB lassú RAM" szöveget azt láttam, a teszteket nézve, hogy a GTX 960 harmatgyenge a GTX 980 pedig pofátlanul DRÁGA ezért vettem a 970-et.

(#3) #04430080


#04430080
törölt tag

Lehet elhozok én is egy RTX 2060 -at 12 havi törlesztőre.

(#4) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Remélem akkor az árak is mérséklődnek, ha már ennyire ontják magukból a gyárak... :))

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#5) Csapoati válasza Cs1csó (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezeket majd a tesztekből tudod meg, most a különböző verziók bejelentése zajlott le.
Nekem az MSI Aero ITX-e tetszik, GTX 1070-ből pont ilyenem van. Egyáltalán nem forró és a teljesítménye se alacsonyabb, mint a nagyobb változatoké.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) DraXoN válasza #04430080 (#3) üzenetére


DraXoN
addikt

hitelre venni szórakozási cikket?
ha munkára kéne még megérteném (hisz akkor jó esetben visszatermeli az ember), de szórakozásra (hogy éri ez meg)?

bár tudom itthon a mobilt is hitelre veszik az emberek (nyújtózkodjunk tovább mint amíg a takaró ér ... jeeee, csak meg ne fagyjunk)...

Ilyenkor előnyös, hogy nem tanítanak pénzügyi fogalmakat normálisan az iskolákban (simán lehetne rá egy teljes évnyi tananyagot szentelni neki középiskolákban) ... tudom a mérleg másik oldala a "gazdaságpörgetés", de mikor hitelre szórakozik a nép.. az már régen "lufi" ami veszélyes és idővel kipukkan (lásd: USA 2008)

A kártyák maguk "okék" is lehetnének, de én úgy se ebben az árkategóriában "szemezgetek"... 50K max amit 2-3 évente elköltök videó kártyára (átlagban).. amit tudok azon ársávban "jót" szerezni az lesz ... tavaly ősszel azért lett egy RX470 40k-ért ... most meg már olcsóbban is van ilyen, vagy jobb azonos áron (használtan persze).. de konkurens kártya nem volt akkor használtan ennyiért ami teljesítmény/ár mutatóban a RX470 szintje körül tud.. mostanában nem tudom, nem keresek utódot, nem figyeltem a piacot... (mondjuk mostanság játszani is ha havi 10 órát ha játszok.. az se feltétlen "grafika igényes", így marad egy ideig az RX470)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) Cassi


Cassi
senior tag

Az ASUS lehagyta a Dual utódjáról az USB-C portot, biztos boldoggá teszi őket, hogy megtakarítottak 2 dollárt.
Látszik, hogy a VR eléggé kikerült a fókuszból.

(#8) megint én


megint én
őstag

O8G... Kár, O1G-s lenne, már vinném is.

(#9) SaGaIn válasza megint én (#8) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Egy rugóra jár az agyunk... Simicska likeolná...

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#10) R3laX válasza DraXoN (#6) üzenetére


R3laX
addikt

Én is 50-ért vettem Asus Strix Vega56-ot, de úgy, hogy 45-ért adtam el az rx 480-at. 480-at megint így szereztem, kb 55-ért adtam el az R9 280X-et. Stbstb... :)

(#11) Seirei


Seirei
tag

(#12) erer1000 válasza DraXoN (#6) üzenetére


erer1000
őstag

0% kamatra még azt mondom oké, legyen, elvégre ha egybe is ki tudnám fizetni, akkor nem jobb ugyanazt, csak szétdarabolva?
elvégre ugyan annyi marad.

de az hogy azért hitelezik valaki mert amúgy nem tudná kifizetni magától, vagy pedig nem 0% kamatú hitelre, azt nettó faszságnak érzem én is... akkor minek az? csak fölösleges anyagi terhet ró az emberre az hogy legjobbatéslegújabbatmostésazonnal!!!!

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#13) b. válasza ATi GAMES (#4) üzenetére


b.
félisten

jelenleg a 2070 és a 2060 ára szépen esik. 150 K alatt is van már 2070 és 110K alatt is 2060.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) Sinesol válasza erer1000 (#12) üzenetére


Sinesol
veterán

Pedig az egesz nyugati vilag erre epul, szinte senki semmit nem vesz egy összegben, ha jol emlekszem volt valami kimutatas is, hogy egy atlag amerikai 2-3 evnyi keresetét költi a hitelekre, ez ott teljesen termeszetes.

[ Szerkesztve ]

(#15) dagonya


dagonya
aktív tag

az miért zavar bárkit is, hogy más nem az ő elképzelése szerint vásárol?

(#16) -Alvin- válasza Cs1csó (#2) üzenetére


-Alvin-
tag

A 2060 super szerintem életképes megoldásnak tűnik a 8 giga ram miatt gyakorlatilag ahogy olvasgattam a teszteket 2070 szint, szal a fogyasztóknak jót tesz :)) Más kérdés hogy Amd nélkül ki se hozta volna...

(#17) erer1000 válasza Sinesol (#14) üzenetére


erer1000
őstag

Az hogy mi az általános cselekvés, nem jelenti azt hogy az az optimális / megfelelo / jó.

Továbbá amerika =\= magyarország , nagyon nagyon sok tekintetben .

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) AAAgold válasza DraXoN (#6) üzenetére


AAAgold
senior tag

a hitel lényege, hogy nem előre spórolod össze havonta a cuccra az összeget, hanem "utólag" - és az időért, amit megnyersz, kamat formájában fizetsz

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#19) Yutani válasza erer1000 (#17) üzenetére


Yutani
nagyúr

Majd ő eldönti, hogy jó neki. Gondold azt, hogy ő nem 12 hónap gyűjtés után akarja csak birtokba venni, hanem előre megkapja, és aztán rakja össze rá a pénzt.

#tarcsad

(#20) DraXoN válasza AAAgold (#18) üzenetére


DraXoN
addikt

tudom miért jó ... csak "szórakoztató eszközre" hacsak tényleg nem 0%-os, akkor eléggé érdekes dolog kiadni így pénzt (a munkaeszköz mint írtam kivétel).. Miért? mert ha összegyűjti 12 hónap múlva lehet már egy jobb újabb generációt tud birtokba venni, de ha megfelel az azonos akkor jó eséllyel olcsóbban veheti meg..

nem a hitel ellen vagyok, csak a hitel "jó használatát" támogatnám inkább... csak én nem hiszem, hogy ez volna a jó használat (azt lehet tévedek, és valaki aki így veszi meg a videokártyát, tévét, komplett gépet, telefont, ez neki "létszükséglet", mert ez menti meg a súlyos depresszív életviteltől.. bár arra is van más mód...)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#21) AAAgold válasza DraXoN (#20) üzenetére


AAAgold
senior tag

most mondtad el a lényeget - nem kell várni

mert miért is jó várni? mert spórolni lehet vele (megúszni a kamatot) - de ennyi

nekem pld. simán belefér, hogy fizetek x százalék kamatot és nem kell várnom és nem is kell egyben kifizetnem az összeget

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#22) Találtgyerek válasza megint én (#8) üzenetére


Találtgyerek
addikt

:DDD
Bearanyozta az estém...

06-3o/9759I39

(#23) adamssss


adamssss
veterán

Annak van valami oka hogy az osszes kartya gyartotol fuggetlenul 1500 illetve 1635mhz-en ketyeg?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) AAAgold válasza adamssss (#23) üzenetére


AAAgold
senior tag

elrontották a copy-paste-t excelben :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#25) Cs1csó válasza adamssss (#23) üzenetére


Cs1csó
félisten

A marketingesek szerint ezeknél a számoknál jobb a karma!

(#26) Sinesol


Sinesol
veterán

Ebben a gondolatmenetben az a legnagyobb problema, hogy gyűjtés esetén 12 hónapig NINCS készüléked, ezt a tényezőt valahogy elfelejtik az emberek. Persze lehet azt mondani, hogy jó a régi, de pár ilyen ciklus után visszanézve rájön az ember, hogy 10-12év alatt 3-4 évre erejére volt értékes cucca, 6-8 évig meg kompromisszumos volt minden. Szóval végülis saját káron történik a spórolás...kb. mintha az a megtakaritott pénz többet érne, mint az ember maga.

Mondjuk nekem nincs semmilyen hitelem, viszont meg tudom teljesen érteni a dolgot, ez is egy szolgáltatás, hogy ne kelljen gyűjtögetni. Plusz ha meg is van a pénz, nem annyira jó nagyobb összeget kiadni, ki tudja mikor jön valami hirtelen nagy kiadás.

[ Szerkesztve ]

(#27) erer1000 válasza Sinesol (#26) üzenetére


erer1000
őstag

Tegyük fel 12 hónapig spórol
Utána vesz 1 készüléket
Újabb 12 hónapig sporol
Vesz egy újat

Így tovább. Végeredmény, hogy legelső alkalommal 12 hónapig kellett spórolni kompromisszumosan, de utána évente ciklikusan meg tudja venni az újat.
Vagy

Megvesz hitelre 1 készüléket
12 hónapig törleszt (+kamat)
Megvesz hitelre 1 készüléket
12 hónapig törleszt (+kamat)
Stb

Eredmény, hogy legelső alkalommal nem kellett várnia egy percet se hogy vehessen készüléket, de a legelső alkalom után pontosan ugyan olyan gyakorisággal tud újat venni mint az aki hitel nélkül spórolt. De cserébe ott van neki a kamattal növelt rész.

Szóval nem feltétlenül igaz hogy 10-15 évig lesz kompromisszumos , és 3-4 évig jó cucca ha nem hitelre veszi.

Úgyhogy az a kérdés hogy 1x12 hónap kompromisszum megér-e sok sok hitel kamatot?
(Kamat mentes részletet megint ne vegyük számításba, azzal nincs bajom, de rengeteg ember kamatos hitelt is Simán felvesz)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#28) xcsonte


xcsonte
csendes újonc

Arról még sehol se írtak, hogy mi lesz a notikba szerelt kártyákkal, ott is várható e az upgrade. Pont gép vásárlás előtt állok, és nem futnék bele, hogy megveszem és rá egy hétre bejelentik, hogy ott is jön a váltás... Tudom, hogy a teljesítménnyel együtt nőtt az áram felvétel is és ezeket már nehezen vinnék a notik csak a vaskosabb típusok, de közben meg arról van szó, hogy a sima széria gyártása gyakorlatilag megszűnik.

(#29) pachito


pachito
őstag

Szerintem mindenki van annyira nagyfiú már hogy maga tudjon dönteni pénzügyi kérdésekben. Hihetetlen hogy másoknak miért fáj olyan dolog ami az életükre az égvilágon semmilyen hatással nincs?

(#30) turbokappa válasza pachito (#29) üzenetére


turbokappa
senior tag

Azt csak hiszed. Itt tök jól el tudsz/tudtok elmélkedni meg jól megaszondjátok a dolgokat, de fingotok sincs a gazdasági dolgokról, mi mire van hatással.
Tartanék előadást de nagyon off lenne.
Egyet jegyezz meg jól, ha nincs elég ammo a háttérben, kizárólag vállakozásra vegyél fel hitelt. Már most!!! buknak be a fogyasztási hitelek, a nem, a későn v. a 90 napon túliak. 2007-ben is így kezdődött, most is így fog végződni csak sokkal jobban fog fájni, de itt nem fogom elmondani miért.
De tudod mit álmodozzatok.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#31) adamssss válasza turbokappa (#30) üzenetére


adamssss
veterán

Egyet jegyezz meg jól, ha nincs elég ammo a háttérben, kizárólag vállakozásra vegyél fel hitelt.

Ezzel nagyon egyet tudok erteni. Tenyleg jo lenne nem elfelejteni a bolcseletet niszerint addig nyujtozkodjunk ameddig a takaronk er. Hasznalati targyat soha nem vennek hitelre, meg 0 szazalekra sem. Nem hiaba nincs ra penzem...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32) flexxx2 válasza adamssss (#31) üzenetére


flexxx2
őstag

Használati tárgy: hány ember vesz autót hitelre :( És aztán be is jár vele dolgozni. Volt aki annyit költött benzinre, mint amennyi a havi keresete volt.

(#33) turbokappa válasza flexxx2 (#32) üzenetére


turbokappa
senior tag

Aztán mennyi volt aki bebukta? A 10 évből lett 16 év futamidő dupla törlesztővel. Aki már a 100x ezer forintos karit hitelre vesz az mit akar?

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#34) pachito válasza turbokappa (#30) üzenetére


pachito
őstag

Ez a te személyes véleményed. Nem pedig egyetemes igazság. Tanácsot lehet adni. Majd ÉN eldöntöm hogy tetszik amit hallok vagy sem.
Amíg a lehetőségek adottak hogy hitelt vegyek fel (egyébként sosem volt fogyasztási hitelem de ha egyszer úgy gondolnám hogy holnaptól mégis, akkor sem esnék kétségbe), addig nincs miről beszélni. Hitelt sem akárki kap, azért van pár szűrő amin át kell csúszni.
Ezzel nem azt akarom mondani hogy orrba-szájba verjük magunkat adósságba de a másik oldalt is teljesen nevetségesnek tartom, nem egészen ördögtől való dolog ez.

(#35) Yutani válasza turbokappa (#30) üzenetére


Yutani
nagyúr

:U

#tarcsad

(#36) turbokappa válasza pachito (#34) üzenetére


turbokappa
senior tag

Mondjuk tapasztalat, de azt csinálsz amit akarsz!!!
Fenntartom hogy fingod nincs a banki dolgokhoz, a hitelekhez meg főleg.A bankok nagy szerencséje, hogy ilyen gondolkodással vesznek fel meggondolatlanul hiteleket. Amúgy meg milyen csoró az akinek 100e ft-ja sincs kp-ban, az mit vár az élettől? OMG.
Amúgy meg olvass gazdasági sajtót , hogy legyen rálátásod.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#37) pachito válasza turbokappa (#36) üzenetére


pachito
őstag

Akkor örülj annak hogy te mindig felelős döntéseket hozol ne azzal foglalkozz hogy Józsi a szomszédból épp milyen hitelbe veri magát. Ugyanis az égvilágon semmi közöd hozzá hogy Józsi épp milyen hitelbe veri magát.
" Amúgy meg milyen csoró az akinek 100e ft-ja sincs kp-ban, az mit vár az élettől? OMG." Ez a megnyilvánulásod meg konkrétan hányadék.
Értem hogy zseniálisan naprakész vagy a témában de nem feltétlenül baj ha megmaradsz embernek is.

(#38) adamssss válasza flexxx2 (#32) üzenetére


adamssss
veterán

Az auto meg csak hagyjan felteve ha munkaeszkoz vagy valamilyen modon azt szolgalja. Persze ha megoldhato a tomegkozlekedes akkor erdemes azt valasztani.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#39) MZsoltee válasza pachito (#37) üzenetére


MZsoltee
veterán

A megnyilvánulás nem volt szép az igaz. De a mondanivalója jó, igaz.

A lényeg, hogy ha az ember felelősen akar gondolkodni a pénzügyeiről, akkor addig nyújtózkodik, míg a takarója ér. Ez a döntés az övé, való igaz. Senkinek nincsen semmi köze hozzá (a közvetlen környezetét kivéve, akik(nek) az életére hatással van).
Főleg, ha élvezeti, használati cikkekről van szó és nem munkaeszközről (munkaeszközt megtérülés vizsgálata mellett érdemes hitelből venni). Ettől más kategória lehet például egy lakás ház vásárlás, ami párhuzamosan akár befektetés is lehet. Ide szintén érdemes lehet hitelt igénybe venni.

Ha nem így cselekszel, akkor beszűkül a mozgás tered, kiszolgáltatott leszel a pénzintézetek és a munkaadód felé. Nem, vagy nehezebben tudsz munkát váltani, mert nincs 2-3 havi "élethez" szükséges tartalékod (lakhely váltás pl, kaució stb.). Ha valamilyen hirtelen költség felmerül (egészség, ház, bármilyen műszaki cikk), akkor nem tudsz optimálisan választani (melyik az a hely ahol a legolcsóbb és melyik eszköz az, ami leginkább a funkciót szolgálja), hanem az elsődleges szempont az lesz, hogy hol lehet hitelre megvenni. Így egyszer már többet fizetsz érte (nem a legolcsóbb helyen és nem a legoptimálisabb eszközt veszed meg), valamint a kamatot is ki kell gazdálkodni. Ezzel szemben akinek van tartaléka és nem hitelből finanszíroz, neki olcsóbb és ezáltal további előnyt teremt magának, több pénze marad. A hitelekre alapozott élet beszűkíti a lehetőségeidet és növeli a költségeidet, míg a saját tőkére való támaszkodás az ellentétét eredményezi. Ezért lenne jó, ha az iskolában annyi sokmás mellet az életre is nevelnék a gyerekeket. És mielőtt támadási felületet adnék, vannak olyan élethelyzetek, amik nem tesznek lehetővé más gondolkodást, de ilyen helyzetekben is kifelé kell próbálni mozogni a hitelekből. De a GTX 2060 megvásárlása szerintem nem ez az eset.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#40) flexxx2 válasza pachito (#37) üzenetére


flexxx2
őstag

Bunkó volt a megfogalmazás a 100e ftról aláírom, de attól még igaz. Én se vennék hitelből VGA-t, nekem ez olyan mintha nyaralni hitelből mennék (ismerek olyat is). Akkor leadok az igényből, és elmegyek gyalogtúrára vagy biciklivel meg egy hálózsákkal. VGAból meg veszek sokkal olcsóbbat, és játszok a 3-4 éves játékkal. 3 év múlva meg eljutok oda ahol most tart a gamer színvonal.

(#39) MZsoltee na ez megfogalmazás tökéletes, akinek ezek után nem változik meg a hozzállása, az menthetetlen (van sok ilyen is).

[ Szerkesztve ]

(#41) pachito válasza MZsoltee (#39) üzenetére


pachito
őstag

Én ezt értem és azonosulni is tudok vele teljes mértékben, viszont az még mindig nem teljesen tiszta hogy az nekem miért rossz hogy egy számomra totál ismeretlen épp milyen felelőtlen döntéseket hoz meg éppen az életében? Ez továbbra is csak egy tanács, végső soron Ő írja alá avagy sem, az Ő döntése. Én nem azt vitatom hogy mennyire felelőtlen egy ilyen lépés csupán azt nehezményeztem hogy egyesek nem tanácsot, konkrét utasításokat osztogatnak itt ismeretleneknek. Nem ismerjük az ember körülményeit, élethelyzetét semmit, "Lehet elhozok én is egy RTX 2060 -at 12 havi törlesztőre." ennyit ismerünk (ennek nem sok az információtartalma). Ettől még kereshet milliókat, anyagi helyzete is engedheti, nem tudjuk, lehet hogy úri kedve épp úgy tartja hogy ő most törlesztőzik. Ilyen információmorzsák alapján ítéletet mondani bárki felett...

(#42) #72042496 válasza flexxx2 (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

A szalonok/képviseletek szerződésben állnak a bankokkal, és jutalékot kapnak, ha hitelre adják el az autót. Lehet, hogy százezrekkel olcsóbban odaadják ugyanazt a modellt forint alapon 0% THM-mel néhány éves futamidővel, mint ha egy összegben fizetné az ember.

[ Szerkesztve ]

(#43) Pugna


Pugna
kezdő

Én mérnökként jól keresek az autóiparban, ennek ellenére még fogkefét is hitelre veszek. A bankom a hitelkártyás költéseim után x%-ot jóváír. Így ha havi szinten egy bizonyos összeg felett költök, akkor spórolok is.

De pl lakást kp-ra vettem, mert ott kb150%ot kellett volna visszafizetnem. Lehet ezt ésszel is, de az tény hogy a hitel csak azok számára lehet opció, akik stabil háttérrel rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#44) turbokappa válasza pachito (#37) üzenetére


turbokappa
senior tag

Az a porobléma, hogy butaságokat írsz, sajnos nem tudok mást mondani!!!
Mondtam olvass gazdasági sajtót. Az hogy beborul a kölcsöne az sajnos kihat a forint helyzetére, ha ez tömeges lásd: 2008.
Ott akkor is a fogyasztási, aruhiteles kölcsönök kezdtek beborulni, azonban a bankok vezetői és a politikai vezetők tudták hogy bajok lesznek ennek ellenére csak nyomták az olcsó yenes és frankos hiteleket aztán a forinthitelesek is bajba lettek mert ugye nem mondták senkinek hogy igaz ugyan hogy fix a forint törlesztő mint most is , de.....ha változik az MNB alapkamat 1%-al, akkor kb 7%-al nő a törlesztő.
A jelenség pont ugyan az most is!!! Ráadásul 2021-ben véget ér az Eu-s támogatások nagy része. Most az ingatlanárak a plafonon vannak pesten kb 5x-6x!!!
Még nem értük el a csúcsot, most pörgetik tovább a gazdaságot a csok-falusi csok , kedvezményes személyi-fogyasztási hitelekkel mert a gazdaság így tud szárnyalni. Azonban várhatóan 2022-2023-ra komoly probléma lessz, komolyabb mint 2008-ban. Az eus támogatások megszűnése miatt kezd elfogyni a pénz és most a gépipar us haldoklik pl az győri audi 40%-al csökkentette a termelést, de ugye TE sokkal jobban tudod mi van a nagyvilágban😉
Ha azt hiszed hogy rád nincs ráhatással ha másoknak a kölcsöne v hitele ( a kettő jogilag sem ugyan az) bedől akkor bizony a forint kevesebbet ér és most itt befejezem az offot.
Szóval inkább maradj csenben és tanulj!.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#45) turbokappa válasza Pugna (#43) üzenetére


turbokappa
senior tag

Te reálisan látod😉

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#46) turbokappa válasza #72042496 (#42) üzenetére


turbokappa
senior tag

Minden hitel és kölcsön mögött van egy fedezeti biztosítás, így ha bedől akkor a bankok is jól járnak, kivéve te mert eladják egy követeléskezelőnek 20-30%-ért....

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#47) Sinesol válasza turbokappa (#44) üzenetére


Sinesol
veterán

Szerintem túl nagy hitelt adsz a gazdasági lapoknak, én is olvasok párat jó pár éve, de elég kis százaléka jön be a jóslatoknak, többnyire csak találgatnak, én már nem nagyon stresszelek rajtuk.
2022 és 23 már csak ezért is vicces, mert többnyire még a jövő évet nézve is korlátozottak a becslések, annyi a változó.

[ Szerkesztve ]

(#48) #72042496 válasza turbokappa (#46) üzenetére


#72042496
törölt tag

Számomra ebben a példában az a hangsúlyos, hogy a vásárláskori kedvezmény, illetve pénz időértéke miatt jelentősen több marad az ember zsebében.

[ Szerkesztve ]

(#49) pachito válasza turbokappa (#44) üzenetére


pachito
őstag

"Ott akkor is a fogyasztási, aruhiteles kölcsönök kezdtek beborulni" És azt miből látod hogy az a kölcsön automatikusan borulni fog? Ismered a jövedelmi helyzetét? A körülményeit? Mert ha igen akkor én kérek elnézést. Én nem látok mást csak annyit hogy valaki törlesztőre szeretne kártyát venni.

(#50) Cassi válasza turbokappa (#46) üzenetére


Cassi
senior tag

Kár egy 100e Ft-os aprócska hitel miatt ijesztgetni az embereket, nem ezek miatt lehet bajba kerülni, hanem a spekulatív devizákban felvett tízmilliós hitelek miatt. Az meg az ismert események miatt most tényleg szigorú kontroll alatt áll. A hitelfelvétel nem feltétlenül hülyeség! Aki nem vállalta túl magát, az általában nagyon jól járt a felértékelődő ingatlanok miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.