Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victorio


Victorio
aktív tag

Ezt a csomaggal együtt fogják eltüntetni a lokál Jawák.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#2) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Csak bírja a rúgást, térdelést, járókerettel vagy bottal ütlegelést, önmagán átgyaloglást.
Néhol még a gyalogosoknak is alig van hely a járdákon, nagyon kellenek még az ilyen nyámnyila 1m széles kacatok. Persze ahol az autósok felállnak a járdára és marad 40-50cm hely, ott úgyis kikerülő manőverbe kell fogniuk, akkor meg előbb-utóbb úgyis meg fogják őket gyalázni a nagytesók (meg kihajtóknál, átkelőknél ...) :D

Felhív a lépcsőház elől hogy megjött a pizza, de a többiekéhez ne nyúljak.

Ezzel az erővel lehetne egy önjáró csomagautomatát is fejleszteni. Aztán miután bejárta a várost visszatérne a helyére. :DD Nyitva 16-09-ig.

[ Szerkesztve ]

(#3) Viper26 válasza Victorio (#1) üzenetére


Viper26
nagyúr

Valami ilyesmi ugrott be nekem is rögtön.

iPhone 14 | FR955

(#4) body007


body007
addikt

Ez a cucc a járdán (gyalogosok közt) vagy az úton (autók közt) fog közlekedni? :U

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5) Plata válasza Victorio (#1) üzenetére


Plata
félisten

Szerintem már az első nap eltűnnek. :D

#4body007
Vagy 10 percig,utána szépen eltűnnek örökre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) Raysen623 válasza Victorio (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

A legegyszerűbb úgy tűnik továbbra is egy jóízű burkolt cigányozás... Igen, ez a lényeg. Ja nem.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#7) Top cat válasza Viper26 (#3) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor már hárman vagyunk. :DDD

(#8) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nekem az a kép jutott eszembe amikor nyomja a kaputelefont mondja hogy kiaz és közben nyitja az ajtót majd feljön a 4.-re. :DDD
Akkor a kajakihordó drónt ami leszáll az ablakon kívüli erre a célra kihelyezett párkányra a 7. emeleten már jobban el tudom képzelni...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#9) #72042496


#72042496
törölt tag

Másnap már meg lehet venni alkatrészenként a FB Marketplace-ről. :D

(#10) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ránézésre azt hittem, városi robotporszívó.
Persze abból is csak valami kutyaszarérzékelősnek volna értelme.

[ Szerkesztve ]

(#11) <Adamsky> válasza Plata (#5) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"... az első nap eltűnnek." - ebben mondjuk nem hiszek, mert ezt el- ill. tovább adni nem igazán lehet. Szétszedéséhez, az esetleges hasznos alkatrészek kiszereléséhez pedig szakértelem kell.
Ami az én félelmem, hogy az utca egyszerű embere (és ezt most lehet szó szerint venni) nem lesz képes egy ilyen robotot szó nélkül tolerálni. Magyarán: muszáj lesz neki leönteni, szétverni, belerúgni, felgyújtani, stb. És ez nem hiszem, hogy csak magyarországi probléma lenne. Ma már a "fenséges nyugaton" se jobb a helyzet, sőt ...

De, beszéljünk egy kicsit a technikai akadályokról (is): egy ilyen robotnak nagyon fejlett navigációs képességekre (hatalmas számítási teljesítményre) lesz majd szüksége ahhoz, hogy adott címre minden esetben eljusson. Út közben ugyanis millió akadályba (parkoló autó, felbontott út, stb.) ütközhet és fog is majd ütközni. A címhez érve mi fog történni? Telefonál? A (kapu)csengőt ugyanis nem hiszem, hogy képes lesz kezelni.

Mindenesetre azt szokták mondani, hogy "innen szép nyerni".

(#12) Top cat válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


Top cat
őstag

" Szétszedéséhez, az esetleges hasznos alkatrészek kiszereléséhez pedig szakértelem kell. "

Vannak olyanok, akik 5 forint haszonért is szétvernek bármit.

(#13) #72042496 válasza Top cat (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jaja, korong, pajszer, nagy kalapács, aztán hadd szóljon. Nem hiszem amúgy, hogy ilyen sorsra jutnak, csak nekem is ez jutott először az eszembe. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Plata válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


Plata
félisten

Ugyan,el viszi a kertbe dísznek.
Hidd el kell ezeknek minden amit meglátnak.
Nem érdekes hogy nem tud vele mit kezdeni,csak kell.

(#15) Ptech válasza Top cat (#7) üzenetére


Ptech
őstag

Mekkora rasszista szemetek vagytok!

Nekem is ez ugrott be amúgy ;] :DDD

(#16) podtibi


podtibi
senior tag

Akkor már inkább emag/edigital kombó. Még annak is több értelme van minthogy egy robotra/drónra bízzam az árumat.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#17) Jesus_Shaves válasza Victorio (#1) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

aztán jön a felismerés, hogy hiába gurul, még sincs benne katalizátor :((

(#18) [K2]

Kíváncsi lennék amúgy, hogy például a szerkezet önvédelmére mennyire gondoltak... az elemi tényezők kivédése mellett.

[ Szerkesztve ]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#19) E.Kaufmann válasza fehér_ember (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Erről eszembe jutott a vár-ingatlanügynök kabarészám:
- Mi az a nagy füves terület hátul?
- Rét, te paraszt!
- No és meg-e lehetne-e nézni?
- Nem mert 16:00-tól reggel 8:00-ig zárva tart :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) VIC20 válasza Raysen623 (#6) üzenetére


VIC20
őstag

,,A legegyszerűbb úgy tűnik továbbra is egy jóízű burkolt cigányozás... Igen, ez a lényeg. Ja nem."

Hát persze, hogy nem!
A lényeg a férfiak szüléshez való joga...! :U

(#21) nemlehet válasza fehér_ember (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Bár én sem hiszem, hogy itthon ez működne, de én laktam Finnországban egy ideig egy társasházban. Ott meg volt egy kaja lerakó része az előtérnek aki érintésmentes szállítást kért (ott ez már a covid előtt is szokás volt) annak oda lerakta a futár a kaját és ment dolgára. Néha órákig ott voltak az ételek, senki nem vette el pedig 6 emeletes társasáház volt sok lakással. Ha valaki nagyon akart volna az utcáról is be tud jönni elvinni. Mondjuk ott abban a kisvárosban nem is nagyon volt bűnözés vagy lopás, inkább csak nyilvánosan vizelő külföldiekkel volt dolga a rendőrnek :D

Ennek nem az akar lenni a lényege, hogy ott mennyivel jobb, hanem hogy azért el lehet jutni egy olyan társadalmi szintre ahol az átlagemberben fel sem merül hogy elviszi a másik pizzáját, mert ő se szeretné, hogy elvigyék az övét.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) kriszpontaz válasza Victorio (#1) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem is értem miért nem Miskolcon próbálták ki.

;]

(#23) Ed_007 válasza Victorio (#1) üzenetére


Ed_007
aktív tag

"lokál Jawák" :DD

(#24) Plug Life válasza Raysen623 (#6) üzenetére


Plug Life
senior tag

Szia Uram! Robott óccsón érdekel? Nemlopott!

(#25) Raysen623 válasza VIC20 (#20) üzenetére


Raysen623
addikt

Kettőből semmi cowboy. :B

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#26) ledgeri válasza body007 (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát remélem nem a bicikliúton (ami alapból már sebesség szerint sok helyen visszafogás az úthozképes az arra képs biciklizőnek), ott elég hogy télen az van legutóljára letisztítva, frissen átadás után azon megy a babakocsis pár, mert a 8 méterrel arrébb lévő járda régi, feltöredezett, meg nincs árnyékban, és éjjel valamiért azon kell keresztül engedni a ki nem világított kutyát pórázostül... Nem kell robot oda...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27) enté


enté
csendes tag

Kizárnám, hogy bárki megrongálná vagy ellopná. A robogókat sem szedik össze tucatjával és a lezáratlan futátrautókból sem szedik ki az ebédet. Legfeljebb az éjszaka lehet kockázatos néhány bulizó bolond miatt, de akkor meg úgyis felesleges lenne járatni. Valószínűle a főutcán és a környező, forgalomtól elzárt telülekre viszik, később esetleg lakótelepek és a campusok környékére. Másfelé nem igazán van megfelelő tér és egy gépnek értelmezhető kialakítású és minőségű járda.

[ Szerkesztve ]

(#28) E.Kaufmann válasza enté (#27) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nálunk a takarítónő biztos agyoncsapná, mikor bejönne a sáros kerekeivel :DDD De azért megnézném, hogy hozná fel a csomagot emeletre és próbálna csengetni vagy kopogni :D . Elvileg akár meg is történhet, mert adott városban dolgozok.
Gyakorlatilag amíg nem látom inkább van kamu szaga a dolognak. Valami juhtyúb videó?
VW Carnetről is max olyat találtam, hogy vészhívó, de olyan már volt a DieHard 4.0-ban is :D
Mondjuk az nem lenne hülyeség, ha megálna egy körzetben a futár kisteherautója és kiparkolna a kocsiból 20 ilyen, egyszerre kézbesítenének, majd visszajönnének. De nekem a mobil csomagpont ötlet is nagyon tetszik, tiszta mézgagéza :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#29) The_sinner válasza Victorio (#1) üzenetére


The_sinner
csendes tag

Köszönöm Neked, én ezen majdnem meghaltam :DD

(#30) sethi


sethi
senior tag

Lesz ebből még kutyaól valamelyik kertben

(#31) Semplar


Semplar
őstag

Szinte látom, hogy felfordítják, bedobják egy furgonba, majd megszólal, hogy „Nagyon bibis lett a buksim!". ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#32) tibaimp válasza Victorio (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"lokál Jawák" -- ezen besírtam :D :D De amúgy jogos....sajnos :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) andrey.


andrey.
csendes tag

Nem teljesen átgondolt, lesz itt baj nem kevés.

#1 Victorio Nap kommentje :DDD

Ne aggódj a holnap miatt, hisz a mai nap is csak egy holnap ami miatt tegnap aggódtál!

(#34) Silεncε válasza Victorio (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

Van az a vicc a tolvajfogó robotról, nekem az ugrott be… :DDD

(#35) thomasa


thomasa
senior tag

A Lime-os rollereket is elfogadták, azok is gazdátlanul hevernek szanaszét.

(#36) arnyekxxx válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a nagykalapács mindent szétszed és amig van benne színesfém addig nem kell szakértelem a bontáshoz.

(#37) Gargouille


Gargouille
őstag

Óóó, lomisok "szakszerűen" szétszerelik, nem kell aggódni miatta. Van benne akksi is, meg sok használható cucc. És az benne a legjobb, hogy házhoz megy, még csak nem is kell elmenni érte a szétrohadt barkassal. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38) Sinesol válasza E.Kaufmann (#28) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem kell kopognia/csengetnie, gondolom sms-t/emailt küld, ha már a közelben van.

Amúgy Debrecenben nagyrészt egészen széles járdák vannak, többnyire kedvező, sik a terep is, szerintem fennakadást se nagyon okozna, ha egy ilyen valami battyogna az utcákon. Azt sem nagyon hiszem, hogy bárkit különösebben érdekelne, nem hiszem hogy ellopnák, szerintem túl nehéz is ahhoz, na meg gondolom be is van kamerázva.
Amúgyis elég ritkán történik bármi Debrecenben, elég jó a közbiztonság.

[ Szerkesztve ]

(#39) carl18 válasza Victorio (#1) üzenetére


carl18
addikt

De ez miből volna fémből? :) Úgy látom műanyag a borítása.
A Bora bora gyenge pontja színesfém. :P
Én raknák rá valami önvédelmi dolgot, biztos ami biztos!
Még ha robot önvédelemhez joga van. :) Lézer egy is egy opció :R

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#40) unclefucka válasza carl18 (#39) üzenetére


unclefucka
senior tag

"Még ha robot önvédelemhez joga van."

Nem.

Asimov?!
Dereng valami?

Max bemondja, hogy Ima firing mah lazer! :DDD :DDD

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#41) Gargouille válasza unclefucka (#40) üzenetére


Gargouille
őstag

Ja, Asimov regényeiben igen. A való életben meg majd, ahogy a törvény szabályozza. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#42) carl18 válasza unclefucka (#40) üzenetére


carl18
addikt

Hát akkár hogy nézzük azért ezek a robotok elég drágák lesznek.
És ha tömegesen kezdenék megrongálni,lopni őket valakinek nagy kárt okoznak. Azért ha lesz is humanoid robot mesterséges inteligenciával, nem lehet mindig egy egy ember felette aki vigyáz rá.

20-30 év múlva simán lesz humanoid robot, és nyilván ha elér egy szintet majd felvetődik a kérdés egy robotot milyen jogokkal ruházon fel az ember. Ha egy ember árt egy másiknak, a robot közbe avatkozhat-e?

Asimov?!
A való életben ez máshogy működik, biztos nem az ő szabályait fogják alapul venni. :U Mert már most is terveznek robotokat emberek ellen.
China Deploys World's First Infantry Robot Army (Marine Reacts)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#43) unclefucka válasza Gargouille (#41) üzenetére


unclefucka
senior tag

#41 Gargouille:
A maximum, amit a törvények megengednek, mint "önvédelem", az az amit Mark Rober fejleszt egy ideje.

#42 carl18:
Nincs az a társadalom, ami ezt befogadná.
Még Asimov világa is utópisztikus ebből a szempontból, a többit nem is említem.

A tényleges AI kifejlesztéséig (és tömeges elterjedéséig) még sok idő van hátra. Szvsz 20-30 év nem lesz elég.

A robotoknak nem fognak jogokat adni, addig amíg a világon vannak olyan társadalmak, akiket "be kell integrálni". Utóbbi egy kicsivel fontosabb probléma, semhogy hozzáadjunk még egy új entitást ehhez az amúgy is hosszú listához. (arról ne nyissunk vitát, hogy ki fog kit beintegrálni)

Kína sem hülye ilyen szempontból. Olyan helyre telepítik ezeket a robotokat, ahol nem fognak összetalálkozni a honfitársakkal. És a határvédelem nagyon nincs egy szinten egy nyüves csomag értékével.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#44) arnyekxxx válasza unclefucka (#40) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Asimov?!
Dereng valami?

A SW-ban meg komplett robothadsereg irtotta a jónépet. Egyébként még Asimov is beleirta a sztoriba a 0. törvényt bár az nem önvédelemről szól de az eredménye halott ember.

(#45) enté válasza arnyekxxx (#44) üzenetére


enté
csendes tag

Olyan faszán okosak itt nagyon sokan, hogy majd ellopják a cigányok... Tele van a város könnydén "begyűjthető" fémmel, kukák mellé kipakolt elektronikai hulladék hegyekkel. Valahogy mégis basznak összeszedni azokat a sokat szídott cigányok. Majd pont egy ilyen hasznosíthatatlan, egészében és darabjaiban is alig eladható, a sajtóban mindenkinek végigmutogatott, 24 órás GPS nyomkövetéssel felszerelt és a teszt érdekében folyamatosan felügyelt valamit fognak felszedni fényes nappal egy forgalmas utcáról. Sok gamerszékben hintázó geeknek a poénkodáson kívül másra sem futja az elméjéből...

[ Szerkesztve ]

(#46) arnyekxxx válasza enté (#45) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ráadásul sült tarját fogok ebédelni.

(#47) azka79


azka79
aktív tag

Na most már erre is figyelnem kell, el ne üssön mint a virágkarneválon a villinger.
Nem is értem a karneválon mi a szarért megy az emberek között. Budapesten 3 emberes fesztivál miatt is már lezárják a fél kerületet.

(#48) Gargouille válasza enté (#45) üzenetére


Gargouille
őstag

Jaja, jól mondod, és a HÉV és vonat sínek mellől sem lopják el az elektromos kábeleket. :DDD

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#49) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Érdekes lesz az tuti, főleg ha Budapestre is jönnek, ott már a járdát befoglalja alapban a sok elektromos roller. Egyszerűen nem lesz hely semminek. Egy jóbarátom Angliában él, ott is van hasonló, de mégsem lopták őket el amúgy, viszont ott van is normális járda infrastruktúra. :D

(#50) RandomName


RandomName
aktív tag

sub.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.