Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) #40935168 válasza Plague1 (#13) üzenetére


#40935168
törölt tag

Kapacitív vagy induktív a csatlakozása, függetlenül a feszültségtől, amire a nagyfrekis jelet moduláció után ráteszik.

Én ezt játszottam kilovoltokkal, fejlettebb (ipari) chipsettel és két végpont között néztük, mennyi megy át, mennyi egyik fázisból a másikba az áthallás, mennyi a csillapítás, mennyit bukik az ember jelminőségben egy kismegszakító miatt, stb.

Bohóckodni jó a technológia, de a 200 mega névlegesből házon belül is ha lesz 100-ad, már tapsolhatsz + a moduláció miatt pinget buksz mondjuk online játék esetén.. beáll sima modemes 20-60-as latency-re mondjuk egy Counter Strike Source, csak mondok valamit.. rosszabb jelminőség esetén már játékra alkalmatlan, legalábbis FPS-re.

De a laikusnak nem rossz áthidaló megoldás - ha nincs wifi, mert a wifit még mindig jobban preferálom és az a technológia ehhez képest iszonyatos iramban fejlődik, ide meg senki nem fejleszt. (Legalábbis nem olyan iramban, mert én fentebbi mókolásokban 6 éve vettem részt és mai napig nem látok semmi előrelépést, ennyit az "innovatív" technológiáról). ;)

Ha valakinek van egy anyja, huga, barátnője, akinek kell a facebook, a youtube, a farm és a freemail, arra tök jók ezek a konnektoros kütyük, egy hardcore netezőnek viszont inkább csak bosszúság. A semminél jobb, de ha van alternatív megoldás és jól hasít a wifi az adott helyen, akkor csak a wifi.

A sávszéled is váltakozó, ha pl. ugyanazon a fázison vagy, mint a mosógép vagy egy hajszárító, ezek működésbe lépésekor a villanymotoroknak köszönhetően búcsút mondhatsz a következő headshot-nak, úgy telenyomja az adott ágat zajjal, esetleg a letöltésed szakad be felére- negyedakkorára..

.. ha pedig a két helyiség konnektorai mondjuk egy nagy családi házban (vagy bármi egyéb okból) külön fázison vannak, hát ott szintén ne várj sok jót.

Sok betegsége van még ennek.. a tech nem rossz, csak szerintem nem fejlesztik úgy, mint a wifit. Az alapötlet jó, a zavarforrás viszont rengeteg. Még a PC-d tápja is beleszól.. pl. laptoppal mérve két ilyen kütyü között az átvitelt, akksiról, töltők kihúzva, jobb a sávszél, mint mikor két PC-vel mérsz, két kapcsolóüzemű táppal a szomszéd konnektorban.. :U

Písz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.